Oferta - Rajskie Filipiny + wodospady Kawasan

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Rajskie Filipiny + wodospady Kawasan

15 dni 7796 zł
  • 21.04.2020 - 05.05.2020
Wyprawy
Wycieczki na Filipiny
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawa Okęcie w okolicach południowych (Emirates Airlines). 

Dzień 2. Przylot na Cebu

Przylot na lotnisko Mactan-Cebu ok. godz. 15:30. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce), kolacja na mieście. 

Dzień 3. Island hopping i Kawasan Falls

Van odbiera nas z hotelu wcześnie rano, gdyż czeka nas sporo atrakcji tego dnia. Ruszamy do Moalboal na niezapomniany, pierwszy island hopping łódką wynajętą wyłącznie dla naszej grupy. Zaopatrzeni w lokalne, najsmaczniejsze mango na świecie, zobaczymy rafę koralową wokół wyspy Pescador, ławice sardynek oraz będziemy mieli możliwość popływania z żółwiami morskimi.

Po powrocie zjemy lunch i ruszamy w stronę najpiękniejszych wodospadów na Filipinach – Kawasan Falls. Będzie szansa zrelaksować się w jeziorkach ze słodką wodą i podziwiać tamtejsze wodospady. Na odważnych czeka canyoneering czyli skakanie do coraz to niżej położonych jeziorek pod okiem instruktorów. Skoki z wysokości nawet 15 m do orzeźwiającej, słodkiej wody zapewnią nam sporo zabawy i adrenaliny. Osoby zainteresowane trekkingiem lub fotografią też będą pod wrażeniem tego wszystkiego co oferują nam Kawasan Falls.  Okoliczności przyrody są wręcz nie do opisania. 

Dzień 4. Rekin wielorybi (whaleshark), Sumilon Island i Simala Shrine

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną rybą o długości do 10-12 m. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (minimum 2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami i nurkujemy z asekuracją albo podziwiamy je bezpośrednio z łodzi. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż niezapomniane przeżycie. Dodatkowo zapewniamy zrobienie wyjątkowych zdjęć. Aby zdążyć do Oslob na ok godz. 8-9, musimy wyjechać w okolicach godz. 6 rano. Nie będziemy jednak tego żałować gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci.

Zaraz potem płyniemy na wyspę Sumilon, aby zrelaksować się na białym piasku, zanurzyć w turkusowej wodzie i orzeźwić się w barze przy plaży.

W drodze powrotnej odwiedzimy jeszcze Simala Shrine czyli miejsce kultu religijnego, najczęściej odwiedzane sanktuarium na Cebu. Kościół przypominający zamek został wybudowany przez Mnichów z Pampanga po serii cudów w tym wylaniu łez Matki Marii.

Dzień 5. Bohol country tour

Dzień rozpoczynamy od krótkiej przeprawy promowej na wyspę Bohol. Po ok. godzinnym rejsie, z portu odbiorą nas vany dzięki którym dane nam będzie zobaczyć najpiękniejsze miejsca na wyspie. Odwiedzimy m.in. Tarsier Sunctuary (park wyraków). Większość wycieczek udaje się do zoo „Tarsier Conservation Area” obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie, my wybierzemy się do ich naturalnego środowiska, miejsca w którym dorastają. Następnie udajemy się na Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Czeka nas również rejs rzeką Loboc w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Dostępne będą różnorodne dania w opcji bogatego bufetu. Jeszcze w trakcie rejsu zobaczymy pokaz lokalnego tańca - Tinikling, a w dalszej części dnia również bambusowy most w Tigbao, „Man-Made Forest” po czym udamy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad kanionem rzeki Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy do naszego hotelu na Cebu.

Dzień 6. Lot do Puerto Princesa

Po śniadaniu czeka na krótki lot (1 godz. 15 min.) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 6 dni. Wyspa w 2013 i w 2017r zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure” a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi które ”trzeba” zobaczyć.

Po intensywnych wcześniejszych dniach, zwolnimy nieco tempo. Wkrótce po zakwaterowaniu w hotelu (2 noce), skuterami i wynajętym vanem (do wyboru, koszt zależny od ilości chętnych osób) wybierzemy się na plażę Nagtabon celem popołudniowego relaksu połączonego z zachodem słońca. Amatorów fotografii z pewnością zainteresuje lokalny punk widokowy z którego widać kilkukilometrowe wybrzeże.

Późnym wieczorem, po powrocie do Puerto Princesa, możemy przejść się wzdłuż zatoki, wstępując na kolację do jednej z wielu odkrytych restauracji oferujących świeże owoce morza. Tego dnia będziemy też mieli okazję m.in. skorzystać z pralni.

Dzień 7.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas drugi island hopping wynajętą łodzią (transfer vanami bezpośrednio z hotelu). Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli czy Crowrie na której zjemy lunch oraz będziemy mieli możliwość dokupienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min). Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nas podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Ok godz. 17 wracamy do portu, następnie transfer do hotelu i kolacja na mieście. W razie potrzeby będzie również okazja, aby zrobić zakupy w lokalnej galerii handlowej lub wybrać się na masaż.

Dzień 8.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata + opcjonalny trekking

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 r. należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie ok 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van+łódka łącznie ok 3 godz) i atrakcja nie należy do najtańszych to warto wyciszyć się w tym szczególnym, w skali świata, miejscu.

Opcjonalnie po zwiedzaniu podziemnej rzeki można wrócić do miejscowości Sabang nie łodzią, a pieszo (5km szlak przez dżunglę). Wstępnie jeśli znajdzie się minimum 6 osób gotowych na taki trekking, grupa może podzielić się na opcje: 1. Łódź lub 2. Trekking (każda pozostanie pod opieką jednego z pilotów).

Po godz. 14 w miejscowości Sabang będziemy mieli okazję odpocząć na lokalnej plaży lub skorzystać z pobliskich atrakcji np. tyrolki o długości 700m. Późnym popołudniem wybierzemy się naszym vanem do Port Barton gdzie po zakwaterowaniu w hotelu (na 1 noc) zjemy kolację w lokalnej restauracji. Hotel leży tuż przy plaży co sprzyjać będzie wieczornej kąpieli. 

Dzień 9. Island hopping Port Barton

Czas na kolejny island hopping na Palawanie. Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem. Island hopping ma do nam do zaoferowania m.in. plaże z białym piaskiem i intensywnej turkusowej wodzie (German Beach), miejsce do nurkowania (Lagoon Reef) oraz Exotic Island na której zjemy obiad.

Późnym popołudniem ruszamy vanem do El Nido aby spędzić tam kolejne 3 noce. 

Dzień 10. Plaże i tyrolka - objazd skuterem (lub vanem) + opcjonalnie boodle fight

Po śniadaniu zaplanowaliśmy wynajęcie skuterów (dwuosobowych) oraz vana. W programie m.in. zwiedzanie północnej części wyspy oraz opcja przejazdu tyrolką o długości 750 m z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę Depeldet. Stacja początkowa tyrolki położona jest na wzniesieniu (podejście zajmuje ok 20min marszu), osoby niezainteresowane będą mogły odpocząć na plaży. Wczesnym popołudniem wybierzemy się też na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Plaża jest bardzo obszerna i ciekawa co z pewnością docenią fani fotografii. 

Wieczorem wracamy do uroczego El Nido w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji i barów które umilą nam koniec dnia. Na miejscu powszechne są również salony masażu.

Opcjonalnie mogę zorganizować dla uczestników tradycyjną ucztę filipińską tzw. Boodle fight na plaży Nacpan. Mix świeżych owoców morza i grillowanych warzyw serwowany bezpośrednio na liściach bananowca. Tradycją jest jedzenie na stojąco i nie korzystanie ze sztućców czy talerzy. 

Dzień 11. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping czyli atrakcji z której słynie El Nido. Znów wynajmiemy łódź tylko dla siebie i ruszymy przed zorganizowanymi wycieczkami aby uniknąć innych turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. Island hopping zajmuje zwykle ok 7 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bardzo bogatego bufetu). Po powrocie do El Nido, mamy czas wolny który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją).

Dzień 12. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Wybieramy się promem do Coron (prom z El Nido odpływa o 6 rano). To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni (2 noce). Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu możemy wynająć skutery lub vana i zrobić objazd południowowschodniej części wyspy. Można również zostać w mieście i poświęcić ten czas na zakup pamiątek a wieczorem odwiedzić restaurację i bar. Dodatkową atrakcją może być również wejście na górę Tapyas (marsz 25min bezpośrednio z naszego hotelu).

Dzień 13. Coron Island Hopping Tour A

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca w której podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową będącą tuż przy powierzchni wody. Dzięki temu, że posiadać będziemy prywatną łódź, przez dwa kolejne dni, bez pośpiechu będziemy eksplorować starannie wyselekcjonowane miejsca tej części Filipin.

Po powrocie czas wolny warto przeznaczyć na zakup lokalnych pamiątek jako, że następnego dnia będziemy kierować się bezpośrednio na prom do Manili.

Dzień 14. Coron Island Hopping Tour B

Drugi dzień island hopping pozwoli nam odwiedzić te miejsca których, ze względu na odległości, nie mogliśmy zobaczyć dnia wcześniejszego a na pewno warto spędzić tam jeszcze trochę czasu. Zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą, krystalicznie czyste Jezioro Kayangan i przepiękne plaże pozwolą nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Wieczorem z łódki przesiądziemy się na komfortowy prom i nocnym rejsem płyniemy na wyspę Luzon, bezpośrednio do Manili. Przystań promowa znajduje się 2,5km od miejsca gdzie kończymy island hopping (transfer vanem lub tricyklami). Zakwaterowani będziemy w kajutach czteroosobowych (po dwa łóżka piętrowe) wyposażonych w łazienkę. Na promie jest restauracja, bar z muzyką na żywo, mini market, sala do karaoke a nawet mały zakład fryzjerski.

Niezapomnianym widokiem w trakcie takiego rejsu będzie wschód słońca.

Dzień 15. Zwiedzanie Manili i wylot

Z portu w Manili odbierze nas wynajęty Jeepney. Jest to swego rodzaju autobus miejski bardzo popularny w stolicy Filipin. Kursują po wyznaczonych liniach z przystankami ”na żądanie”. Są obszerne choć prawie zawsze przepełnione. Wśród lokalnej społeczności obowiązuje zasada: „może nie każdy się zmieści, lecz wszyscy pojadą”. Pojazdy te powstały na bazie Jeepów Willysów, pozostawionych tu przez amerykanów po II Wojnie Światowej i dzięki licznym modyfikacjom jeżdżą po dziś dzień. Często bardzo kolorowe Jeepney’e są dziś ikoną lokalnego transportu na Filipinach.

Wstępny program na dzień: Śniadanie prawdopodobnie zjemy w najstarszej dzielnicy Manili czyli w Intramuros. Leży w pobliżu rzeki Pasig i jest otoczona murami o wysokości 6m, wybudowanymi przez Hiszpanów w XVI wieku. Następnie przejeżdżamy do Rizal Park w Manili znany też jako Luneta Park, to jeden z największych parków miejskich w Azji i jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta. Następnie udamy się na obiad połączony ze spacerem wzdłuż zatoki manilskiej.

Ze względu na ogromne korki które zawsze trapią Manilę, po obiedzie będziemy musieli kierować się powoli na lotnisko.

Najprawdopodobniej wylot z MNL o 23:30. Pierwszy lot MNL – DXB trwa 9h 15m. (EK335).

Czas oczekiwania na lotnisku w Dubaju: 3h 20m.

Drugi lot DXB – WAW trwa 6h 15m (EK 179).

Rozkład lotów może ulec zmianie.

Dzień 16. Powrót do kraju

Powrót na lotnisko Warszawa Okęcie około południa.

Warunki

Składowe ceny

21.04.2020 - 05.05.2020: 6650 PLN + 300 USD

Cena zawiera

- przeloty międzynarodowe multicity: Warszawa – Cebu; Manila – Warszawa,

- nocną przeprawę promową Coron-Manila (kajuty 4 osobowe z łazienką),

- transport lokalny: promy, vany i busy,

- zakwaterowanie w hotelach,

- śniadania,

- pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob),

- island hopping na Cebu (Moalboal),

- wstęp na teren Wodospadów Kawasan,

- spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol,

- wstępy do Parku Wyraków, Butterfly Sanctuary, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol,

- wstęp na płatne plaże,

- opiekę dwóch pilotów,

- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- jednego przelotu wewnętrznego na trasie: CEBU-PUORTO PRINCESA  (ok. $60 – cena uwzględnia dopłatę za dodatkowy bagaż),

- innych posiłków niż wymienione w programie (ok 5 USD za obiad/kolację),

- zwyczajowych napiwków (po 20 USD zbiera pilot na początku wyjazdu z których pokrywa wszystkie napiwki),

- opłaty lotniskowej przy wylocie 550 PHP (ok. 10 USD) tzw. terminal fee. Jest duża szansa, że opłata ta nie będzie pobrana, ale na wszelki wypadek trzeba mieć przygotowaną gotówkę.

- island hopping na Coron i Palawan (łącznie 5 dni po ok. 18-25 USD przy czym lunch jest wówczas wliczony w cenę),

- Underground River (ok 40 USD).

 

 

Dodatkowe, opcjonalne atrakcje:

- canyoneering przy wodospadach Kawasan na Cebu (ok $30),

- wypożyczenie skutera dwuosobowego (10 USD/dzień),

- wynajem vana z kierowcą na country tour na Palawanie i Coron (50-70 USD).

- przejazd ”tyrolką” (15-18 USD),

- godzinny masaż (8-14 USD),

- kolacja boodle fight na plaży Nacpan (ok 10 USD)

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl