Oferta - Rajskie Filipiny + wodospady Kawasan

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Rajskie Filipiny + wodospady Kawasan

Filipiny
Wyprawy
Wycieczki na Filipiny
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawa Okęcie w okolicach południowych (Emirates Airlines). 

Dzień 2. Przylot na Cebu

Przylot na lotnisko Mactan - Cebu ok. godz. 15:30. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce), kolacja na mieście. 

Dzień 3. Island hopping i Kawasan Falls

Van odbiera nas z hotelu wcześnie rano, gdyż czeka nas sporo atrakcji tego dnia. Ruszamy do Moalboal na niezapomniany, pierwszy island hopping łódką wynajętą wyłącznie dla naszej grupy. Zaopatrzeni w lokalne, najsmaczniejsze mango na świecie, zobaczymy rafę koralową wokół wyspy Pescador, ławice sardynek oraz będziemy mieli możliwość popływania z żółwiami morskimi.

Po powrocie zjemy lunch i ruszamy w stronę najpiękniejszych wodospadów na Filipinach – Kawasan Falls. Będzie szansa zrelaksować się w jeziorkach ze słodką wodą i podziwiać tamtejsze wodospady. Na odważnych czeka canyoneering, czyli skakanie do coraz to niżej położonych jeziorek pod okiem instruktorów. Skoki z wysokości nawet 11 metrów do orzeźwiającej, słodkiej wody zapewnią nam sporo zabawy i adrenaliny (całość zajmuje ok. 4 godz.). Osoby zainteresowane trekkingiem lub fotografią też będą pod wrażeniem wszystkiego, co oferują nam Kawasan Falls. Okoliczności przyrody są wręcz nie do opisania. 

Dzień 4. Rekin wielorybi (whaleshark), Sumilon Island i Simala Shrine

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną rybą o długości do 10 - 12 metrów. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (minimum 2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami i pływamy z asekuracją albo podziwiamy je bezpośrednio z łodzi. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż niezapomniane przeżycie. Dodatkowo zapewniamy zrobienie wyjątkowych zdjęć. Aby zdążyć do Oslob na ok. godz. 8-9 musimy wyjechać w okolicach godz. 4:00 rano. Transfer vanem zajmuje ok. 3,5 godziny, ale na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. Tą godzinę wykorzystamy na śniadanie w sąsiadującej restauracji. Nie będziemy jednak tego żałować, gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci.

Zaraz potem płyniemy na wyspę Sumilon, aby zrelaksować się na białym piasku, zanurzyć w turkusowej wodzie.

W drodze powrotnej (przy zapasie czasu) odwiedzimy jeszcze Simala Shrine, czyli miejsce kultu religijnego, najczęściej odwiedzane sanktuarium na Cebu. Kościół przypominający zamek został wybudowany przez Mnichów z Pampanga po serii cudów, w tym wylaniu łez Matki Marii.

Dzień 5. Bohol country tour

Dzień rozpoczynamy od krótkiej przeprawy promowej na wyspę Bohol. Po około godzinnym rejsie z portu odbiorą nas vany, dzięki którym dane nam będzie zobaczyć najpiękniejsze miejsca na wyspie. Odwiedzimy m.in. Tarsier Sunctuary (park wyraków). Większość wycieczek udaje się do zoo „Tarsier Conservation Area” obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie - my wybierzemy się do ich naturalnego środowiska, miejsca w którym dorastają. Następnie udajemy się na Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Dostępne będą różnorodne dania w opcji bogatego bufetu. Jeszcze w trakcie rejsu zobaczymy pokaz lokalnego tańca - Tinikling, a w dalszej części dnia również bambusowy most w Tigbao, „Man-Made Forest”, po czym udamy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad kanionem rzeki Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy do naszego hotelu na Cebu.

Dzień 6. Lot do Puerto Princesa

Po śniadaniu czeka nas krótki lot (1 godz. 15 min.) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 6 dni. Wyspa w 2013 i w 2017 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po intensywnych wcześniejszych dniach zwolnimy nieco tempo. Wkrótce po zakwaterowaniu w hotelu (2 noce) skuterami i wynajętym vanem (do wyboru, koszt zależny od ilości chętnych osób) wybierzemy się na plażę Nagtabon celem popołudniowego relaksu połączonego z zachodem słońca. Amatorów fotografii z pewnością zainteresuje lokalny punk widokowy, z którego widać kilkukilometrowe wybrzeże.

Późnym wieczorem, po powrocie do Puerto Princesa, możemy przejść się wzdłuż zatoki, wstępując na kolację do jednej z wielu odkrytych restauracji oferujących świeże owoce morza. Tego dnia będziemy też mieli okazję m.in. skorzystać z pralni.

Dzień 7.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas drugi island hopping wynajętą łodzią (transfer vanami bezpośrednio z hotelu). Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli czy Crowrie, na której zjemy lunch oraz będziemy mieli możliwość dokupienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min). Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nas podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu, następnie transfer do hotelu i kolacja na mieście. W razie potrzeby będzie również okazja, aby zrobić zakupy w lokalnej galerii handlowej lub wybrać się na masaż.

Dzień 8.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata + opcjonalny trekking

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 r. należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódka łącznie około 3 godz.) i atrakcja nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym w skali świata miejscu.

Opcjonalnie po zwiedzaniu podziemnej rzeki można wrócić do miejscowości Sabang nie łodzią, a pieszo (5-km szlak przez dżunglę). Wstępnie jeśli znajdzie się minimum 6 osób gotowych na taki trekking, grupa może podzielić się na opcje: 1. łódź lub 2. trekking (każda pozostanie pod opieką jednego z pilotów).

Po godz. 14 w miejscowości Sabang będziemy mieli okazję odpocząć na lokalnej plaży lub skorzystać z pobliskich atrakcji np. tyrolki o długości 700 metrów. Późnym popołudniem wybierzemy się naszym vanem do Port Barton, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu (na 1 noc) zjemy kolację w lokalnej restauracji. Hotel leży tuż przy plaży, co sprzyjać będzie wieczornej kąpieli. 

Dzień 9. Island hopping Port Barton

Czas na kolejny island hopping na Palawanie. Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem. Island hopping ma do nam do zaoferowania m.in. plaże z białym piaskiem i intensywnej turkusowej wodzie (German Beach), miejsce do nurkowania (Lagoon Reef) oraz Exotic Island, na której zjemy obiad.

Późnym popołudniem ruszamy vanem do El Nido, aby spędzić tam kolejne 3 noce. 

Dzień 10. Plaże i tyrolka - objazd skuterem (lub vanem) + opcjonalnie boodle fight

Po śniadaniu zaplanowaliśmy wynajęcie skuterów (dwuosobowych) oraz vana. W programie m.in. zwiedzanie północnej części wyspy oraz opcja przejazdu tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę Depeldet. Stacja początkowa tyrolki położona jest na wzniesieniu (podejście zajmuje około 20 minut marszu), osoby niezainteresowane będą mogły odpocząć na plaży. Wczesnym popołudniem wybierzemy się też na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu poza obiadem będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Plaża jest bardzo obszerna i ciekawa, co z pewnością docenią fani fotografii. 

Wieczorem wracamy do uroczego El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji i barów, które umilą nam koniec dnia. Na miejscu powszechne są również salony masażu.

Opcjonalnie moźemy zorganizować dla uczestników tradycyjną ucztę filipińską, tzw. Boodle fight na plaży Nacpan. Mix świeżych owoców morza i grillowanych warzyw serwowany bezpośrednio na liściach bananowca. Tradycją jest jedzenie na stojąco i nie korzystanie ze sztućców czy talerzy. 

Dzień 11. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. Znów wynajmiemy łódź tylko dla siebie i ruszymy przed zorganizowanymi wycieczkami, aby uniknąć innych turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. Island hopping zajmuje zwykle około 7 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bardzo bogatego bufetu). Po powrocie do El Nido mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją).

Dzień 12. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Wybieramy się promem do Coron (prom z El Nido odpływa o 6 rano i spędzamy na wodzie 4-5 godz). To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni (2 noce). Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu możemy wynająć skutery lub vana i zrobić objazd południowowschodniej części wyspy. Można również zostać w mieście i poświęcić ten czas na zakup pamiątek, a wieczorem odwiedzić restaurację i bar. Dodatkową atrakcją może być również wejście na górę Tapyas (marsz 25 min bezpośrednio z naszego hotelu).

Dzień 13. Coron Island Hopping Tour A

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem, dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową, będącą tuż przy powierzchni wody. Dzięki temu, że posiadać będziemy prywatną łódź, przez dwa kolejne dni bez pośpiechu będziemy eksplorować starannie wyselekcjonowane miejsca tej części Filipin.

Po powrocie czas wolny warto przeznaczyć na zakup lokalnych pamiątek, jako że następnego dnia będziemy kierować się bezpośrednio na prom do Manili.

Dzień 14. Coron Island Hopping Tour B

Drugi dzień island hopping pozwoli nam odwiedzić te miejsca, których ze względu na odległości nie mogliśmy zobaczyć dnia wcześniejszego, a na pewno warto spędzić tam jeszcze trochę czasu. Zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą, krystalicznie czyste Jezioro Kayangan i przepiękne plaże pozwolą nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Wieczorem z łódki przesiądziemy się na komfortowy prom i nocnym rejsem płyniemy na wyspę Luzon, bezpośrednio do Manili. Przystań promowa znajduje się 2,5 km od miejsca gdzie kończymy island hopping (transfer vanem lub tricyklami). Zakwaterowani będziemy w kajutach czteroosobowych (po dwa łóżka piętrowe) wyposażonych w łazienkę. Na promie jest restauracja, bar z muzyką na żywo, mini market, sala do karaoke a nawet mały zakład fryzjerski.

Niezapomnianym widokiem w trakcie takiego rejsu będzie wschód słońca.

Dzień 15. Zwiedzanie Manili i wylot

Z portu w Manili odbierze nas wynajęty Jeepney. Jest to swego rodzaju autobus miejski, bardzo popularny w stolicy Filipin. Kursują po wyznaczonych liniach z przystankami ”na żądanie”. Są obszerne, choć prawie zawsze przepełnione. Wśród lokalnej społeczności obowiązuje zasada: „może nie każdy się zmieści, lecz wszyscy pojadą”. Pojazdy te powstały na bazie Jeepów Willysów, pozostawionych tu przez amerykanów po II Wojnie Światowej i dzięki licznym modyfikacjom jeżdżą po dziś dzień. Często bardzo kolorowe Jeepney’e są dziś ikoną lokalnego transportu na Filipinach.

Wstępny program na dzień: śniadanie prawdopodobnie zjemy w okolicy najstarszej dzielnicy Manili - Intramuros. Leży w pobliżu rzeki Pasig i jest otoczona murami o wysokości 6 metrów, wybudowanymi przez Hiszpanów w XVI wieku. Następnie przejeżdżamy do Rizal Park w Manili znany też jako Luneta Park, to jeden z największych parków miejskich w Azji i jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie są m.in. Muzeum Narodowe, Planetarium i Muzeum Historii Naturalnej. Znajdziemy czas aby odwiedzić dowolnie wybrany obiekt. Następnie udamy się na obiad połączony ze spacerem wzdłuż zatoki manilskiej. Na sam koniec jedziemy do hotelu, w którym wynajmiemy pokoje na 3 godziny - w celu spokojnego przepakowania się i odświeżenia przed podróżą.

Wylot z Manili o 23:30. Pierwszy lot MNL – DXB trwa 9 h 15 min (EK335).


Czas oczekiwania na lotnisku w Dubaju: 3 h 20 min.

Drugi lot DXB – WAW trwa 6 h 15 min (EK 179).

Rozkład lotów może ulec zmianie.

Dzień 16. Powrót do kraju

Powrót na lotnisko Warszawa Okęcie o 11:20.

Warunki

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe multicity: Warszawa – Cebu; Manila – Warszawa;
 • nocną przeprawę promową Coron – Manila (kajuty 4 osobowe z łazienką);
 • transport lokalny: promy i vany;
 • zakwaterowanie w hotelach (europejski standard 3*);
 • śniadania;
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • island hopping na Cebu (Moalboal);
 • wstęp na teren Wodospadów Kawasan;
 • spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Butterfly Sanctuary, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opiekę dwóch pilotów;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • jednego przelotu wewnętrznego na trasie: Cebu - Puorto Princesa (ok. 60 USD – cena uwzględnia dopłatę za dodatkowy bagaż);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (ok. 5 USD za obiad/kolację);
 • zwyczajowych napiwków (po 20 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z których pokrywa wszystkie napiwki);
 • island hopping na Coron i Palawan (łącznie 5 dni po ok. 18-25 USD, przy czym obiady są wówczas wliczone w cenę);
 • Underground River (ok 40 USD).

 

 

Dodatkowe, opcjonalne atrakcje:

 • canyoneering przy wodospadach Kawasan na Cebu (ok. 30 USD);
 • wypożyczenie skutera dwuosobowego (10 USD/dzień);
 • przejazd ”tyrolką” (15-18 USD);
 • godzinny masaż (8-14 USD);
 • kolacja boodle fight na plaży Nacpan (ok. 10 USD).

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 

Na wyprawie podróżujemy z plecakiem, aczkolwiek chodzenia z całym bagażem będzie bardzo niewiele. Zwykle większość ekwipunku zostawiamy w hotelu Z tego też względu możliwe jest również zbranie dodatkowej mniejszej walizki (szczegóły omawiamy indywidualnie). Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas jeden lot wewnętrzny (ok. 60 USD) oraz cztery przeprawy promowe. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do "jedynki"). Śniadanie jest wliczone w cenę. Niektóre nasze wycieczki z lokalnymi przewodnikami będą miały wliczony również obiad.

Czym wyróżnia się nasza oferta? 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziemy pod opieką dwóch pilotów (polskiego i lokalnego);
 • na island hopping wybieramy się zawsze prywatnymi łodziami, zarezerwowanymi (wraz z załogą) w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • w programie nocny rejs komfortowym promem (kajuty 4 osobowe z łazienką).

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni; 
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza;
 • niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

 

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny;

• japońskie zapalenie mózgu.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl