Oferta - Baśniowa Jordania

tel: 
22 299 27 52
email: 

Baśniowa Jordania

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Spotkanie na lotnisku w Warszawie, a następnie lot do Jordanii – bezpośredni. Po przylocie przejazd do Madaby – miasta mozaik – tam zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej, w tym słynną mapę, prezentującą Ziemię Świętą (mozaika z piątego wieku). Dalej przejazd na G. Nebo, z której zgodnie z tradycją, Mojżesz został wniebowzięty. Następnie przejedziemy do hotelu, kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 2. Z rana teatr rzymski oraz twierdzę z czasów antycznych położoną w samym Ammanie. Dalej jedziemy do Dżerasz, jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie, gdzie zobaczymy pozostałości forum, cardo, teatru.  Przejazd i nocleg w Ammanie.


Dzień 3. Rankiem przejazd do Petry i zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy tam nie tylko antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia od białego przez żółcie po czerwień. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami tak, aby zobaczyć miejsce, w których składano ofiary Duszarze a także niezwykle malowniczy Skarbiec. Nocleg w Wadi Musa (Petra).


Dzień 4. Z rana transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi, jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są tu zachody słońca. Ważne – poznajemy pustynię autami terenowymi, toyotami, które same w sobie są sporą atrakcją. Nocleg na pustyni.


Dzień 5. Poranek przywita nas krwistym wschodem słońca, a następnie po śniadaniu udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii – bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Akaba (przejazd to około 1,5 godziny). Nocleg w Aqabie.

Dzień 6. Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż jordańskiego wybrzeża, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (nurkując lub pływając z rurką), a pozostali także kapią się ale... w słońcu, pod błękitnym parasolem nieba. W czasie rejsu obiad. Następnie powrót do hotelu. Wieczorem chętnych zabierzemy na lokalny suk (targ), następnie przerwa w klimatycznej knajpce, dla chętnych fajka wodna lub kawa zaparzana w jordańskim stylu. Nocleg w Aqabie. 

Dzien 7. Niespieszny poranek, a następnie transfer do hotelu położonego nad Morzem Martwym. Czas na zasłużony relaks. Nocleg nad M. Martwym.
Dzień 8. Z samego rana śniadaniem, a następnie transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.

 

Warunki

Składowe ceny

02.04.2023 - 09.04.2023: 4990 PLN
09.04.2023 - 16.04.2023: 4990 PLN
10.09.2023 - 17.09.2023: 4990 PLN
15.10.2023 - 22.10.2023: 4990 PLN
12.11.2023 - 19.11.2023: 4990 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku Bediunów (namioty dwuosobowe);
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą takie posiadać, aby legalnie przebywać w kraju);
 • 7 śniadań i 1 obiadokolację (dzień 3);
 • wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność (w zależności od wielkości grupy - 12-osobowym (grupy 8-9 osób) lub 20-osobowym (grupy powyżej 10 osób);
 • opiekę świetnego przewodnika polskojęzycznego i miejscowych przewodników;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Warszawa/Poznań/Kraków–Amman–Warszawa/Poznań/Kraków (walizka podręczna 40x20x25 cm do 10 kg) (ok. 1000 PLN);
 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (120 USD);
 • rejsu po M. Czerwonym (60 USD), cena z obiadem,
 • posiłków, poza śniadaniami i kolacją w czasie pobytu na Wadi Rum,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD)

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

W przypadku braku drugiej osoby do pokoju, konieczna będzie dopłata 120 USD za pokój 1-osobowy.

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (liczymy od daty powrotu)

 

W terminie marcowym loty odbywają się z lotniska w Poznaniu lub Krakowie, natomiast w pozostałych terminach z lotniska Warszawa-Modlin.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania stoi przed Tobą otworem! Odwiedź Bliski Wschód, jadąc razem z nami

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu wciąż nieodkrytym, a mającym sporo do zaoferowania? Baśniowa Jordania to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy pragną wkroczyć na teren Azji w najpiękniejszym możliwym stylu. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać Jordanię z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze na Bliskim Wschodzie, jak również stałych bywalców Jordanii. Przed Tobą niesamowita podróż obejmująca zwiedzanie niezwykłych zabytków, noclegi w cudownych miejscach (w tym pod gołym niebem na pustyni!) i odkrywanie wyjątkowych atrakcji regionu.

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci zaznać arabskiej kultury w niesamowity sposób

Zacznijmy od... Ammanu. To odpowiednie miejsce na pierwsze zderzenie z Jordanią i panującym tu orientalnym klimatem. Wycieczka po wybranych zakątkach stolicy nie może obejść się bez wizyty na targu. W towarzystwie intensywnych zapachów i kolorów da się poczuć, jak pachnie, ale również jak smakuje Jordania. Podczas wycieczki odwiedzimy historyczną Petrę, fascynujące miejsce, nie bez powodu noszące miano perły Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie zwiedzania tradycyjnych szlaków, jak też mniej popularnych tras, o których istnieniu wiedzą tylko wybrani.

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku będziemy podziwiać czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania znana jest również z smakowitej beduińskiej kuchni, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi, spacerując po malowniczych uliczkach, zażywając kąpieli pod gorącym wodospadem będzie można poczuć bajkowy klimat tej krainy. Jeżeli zaciekawiła Cię Jordania, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie od 8 do 14 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, a wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy, Krakowa lub z Poznania
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • nocleg na pustyni

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Gosia 19.04.2022 18:26

  Fantastyczna wyprawa! Program bardzo ciekawy i bogaty. Wszystko rzetelnie zorganizowane. Niezwykłe zaangażowanie, ze strony przewodnika. Serdecznie polecam ten kierunek i biuro :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje