Oferta - Everest Base Camp / Nepal

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Everest Base Camp / Nepal

20 dni 10100 zł
 • 06.04.2022 - 25.04.2022
Trekking Himalaje
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy 

Lot w stronę Katmandu z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 2. Przylot do Katmandu

Uroczyste powitanie przez nepalską ekipę. Przejazd do hotelu, prysznic, wypoczynek. Krótki spacer po mieście, małe zakupy.

Dzień 3. Selleri

Przejazd autobusem i jeepem do Selleri 

Dni 4-6. Selleri - Phagding

Trekking przez góry o wysokości 2-3 tys. m n.p.m., gdzie mamy okazję popracować nad kondycją i zaprawić się przed wyższymi wysokościami. Szlak przebiega przez miesjcowości Taksindo, Kharikhola, Paiya. Jest to mniej uczęszczana część trekkingu w stronę EBC, jest spokojnie i można podglądać życie miejscowe lokalnej ludności, podziwiać wydarte naturze poletka na zboczach gór.

Dzień 7. Trekking Phagding-Namche Bazaar 

Wędrujemy brzegiem rzeki Dudh Kosi, a potem przez górski iglasty las do wioski Benka. Następnie przez wiszący most przekraczamy Kosi i dochodzimy do wioski Chuoma. Za wioską schodzimy do skalnego wąwozu i pokonujemy spienioną rzekę Monjo Khola. Potem znowu kanionem rzeki Kosi idziemy do wioski Jorsale. Tu na drodze znowu atrakcyjny "fotogeniczny" wiszący most. Kawałek za Jorsale wkraczamy do Parku Narodowego Sagarmantha w Khumbu, regionie w północno-wschodnim Nepalu, słynącym z wielkich lodowców i ośmiotysięcznych szczytów. Tutaj po raz pierwszy możliwość zobaczenia Everestu. Dalej idziemy już mniej stromym zboczem do nepalskiego, słynnego wśród himalaistów "kurortu" Namche Bazaar. Nocleg i kolacja w hostelu w Namche na wysokości 3440 m n.p.m. Łącznie mamy ok. 6 godzin trekkingu.

Dzień 8. Dzień aklimatyzacyjny w Namche Bazaar

Sesje zdjęciowe, drobne zakupy, uzupełnianie kalorii i płynów. Opcjonalna lekka wycieczka do wioski Szerpów, Khumjung na 3800 m n.p.m. W wiosce możemy zwiedzić jedyną w okolicy szkołę założoną przez sir Edmunda Hillarego i ponoć najwyżej położoną na świecie piekarnię. Kolacja i nocleg w hostelu w Namche Bazaar. 

Dzień 9. Trekking Namche Bazaar – Tyangboche

Cały dzień wędrujemy wzdłuż spienionego nurtu wypływającej z legendarnego Jeziora Gokyo, Dudh Kosi, aż do klasztoru Tyangboche (wysokość 3870 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w skromnym hostelu w pobliżu klasztoru lub w pobliskiej wiosce Deboche. Za klasztorem roztaczają się już widoki na szczyty: Everest, Nuptse, Lhotse, Thamserku i Ama Dablam. Czas treku około 5 do 6 godzin. 

Dzień 10. Trekking Tyangboche – Dingboche (4360 m n.p.m.)

Malowniczy szlak w lasach rododendronów. W marcu zobaczymy jak kwitną we wszystkich odcieniach czerwieni. Za Tyangboche szlak opada w kierunku wioski Debuche, przecina kolejne mosty linowe ponad rzeką Imja Khola i pnie się w górę do Pangboche, pośród zapisanych tybetańskimi inskrypcjami murów mani. Za Pangboche wspinamy się pod górę podążając do tradycyjnej wioski plemienia Szerpa – Dingboche. Tu mamy szansę na podziwianie Ihotse, Island Peak i Ama Dablam. Śpimy i posilamy się w hostelu w Dingboche na wysokości 4360 m n.p.m. 7 dnia mamy około 6 godzin marszu.

Dzień 11. Dzień aklimatyzacyjny w Dingboche na 4360 m n.p.m

Posilamy się, relaksujemy, uzupełniamy płyny. Jest opcja wędrówki w górę doliny w celu zrobienia sesji gór obszaru Khumbu. Można też udać się "na lekko" do wioski Chhukung na wysokość 4730 m n.p.m. (co zajmie ok. 4 godz.) i podziwiać Dolinę Imjatse. Kolacja i nocleg w hostelu w Dingboche. 

Dzień 12. Dingboche - Lobuche. Trekking do Lobuche (4940 m n.p.m.)

Maszerujemy długim trawersem z imponującymi widokami na boczne doliny Khumbu ze szczytem Cholatse na pierwszym planie. Nocleg i kolacja w schronisku górskim w Lobuche. Czas przejścia ok. 6 godzin.

Dzień 13. Lobuche – Gorekshep (5170 m n.p.m.) i wspinaczka do Everest Base Camp (5320 m n.p.m.) - Gorekshep

Trekking rozpoczynamy bladym świtem. To bardzo spektakularny etap z widokami na Pumori i Nuptse. Po posiłku w Gorekshep kontynuujemy trekking do Everest Base Camp i lodospad Ice Fall, legendarną zmorę himalaistów wspinających się na Everest. Po odpoczynku w Everest Base Camp i po podziwianiu widoków na otaczające góry i lodowiec powrót do Gorekshep, gdzie jemy i śpimy w schronisku górskim na 5127 m n.p.m. Czas trekkingu 7 do 8 godzin.

Dzień 14Kala Patthar

Wspinaczka na Kala Patthar - czarną skałę (5654 m n.p.m.) oraz trekking powrotny do wioski Pheriche (na 4370 m n.p.m.). Wcześnie rano pobudka i zaczynamy wspinaczkę na Kala Patthar, skąd rozciąga się najpiękniejszy wschód słońca nad Everestem (po nepalsku Sagamantha, czyli czoło nieba). Z tego miejsca podziwiamy „zapalanie szczytów” nad Himalajami: Everest, Nuptse, Pumori i Ama Dablam. Wspinaczka i zejście zajmują ok 4 godzin. Po powrocie do bazy odpoczynek i noc w hostelu w Pheriche. Czas trekkingu ok. 7 godzin.

Dzień 15. Trekking z Pheriche do Kyanjuma (3500 m n.p.m.)

Schodzimy mocno w dół, prawie 900 m. Jeszcze ostatnie spojrzenie na wioskę Phungithanka i przejście przez wiszący most na rzece Dudh Koshi. Potem skrzyżowanie Kyanjuma i trzy drogi do: doliny Gokyo, do wsi Khumjung i Namche Bazaar. Stąd roztacza się majestatyczny widok na Ama Dablam, Thamserku, Tawache i Lhotse. Przechodzimy przez las rododendronów zamieszkały przez zabawne langury białoczelne z rodziny koczkodanowatych. Nocleg i kolacja w wiosce Kyanjuma na 3500 m n.p.m.. Łącznie trekking na około 6 godzin.

Dzień 16. Trekking Kyanjuma - Khumjung - Monju (2850 m n.p.m.)

Wcześnie rano (jeśli nie uda się tu wejść 5 dnia) krótkie podejście do wioski Khumjung, wizyta w szkole fundacji Himalayan Trust i słynnej piekarni. Wizyta w sąsiedniej wsi Khunde, znanej ze szpitala dobroczynnego. Przerwa na posiłek i odpoczynek oraz rzut oka na wysoko położone lotnisko polowe w Syangboche (3748 m n.p.m.) oraz szczyty Everest, Lhotse i Ama Dablam. Trekking w dół do Monju na nocleg i kolację w hostelu. Trekking na ok. 7 godzin.

Dzień 17. Monju - Lukla (2860 m n.p.m.)

Luźny trekking w dół do Lukli. Z wolna maszerując podziwiamy kolorowe wioski Szerpów, górskiego ludu przybyłego z Tybetu w XIII-XIV wieku, znanego z hodowli jaków i pracy w turystyce. Po przybyciu do Lukli relaks, uzupełnianie płynów i kalorii. Noc w wygodnym hostelu. 14 dnia lekki trekking na ok. 5 godzin.

Dzień 18. Lukla - Katmandu

Rano przelot z Lukli do Katmandu i przejazd do komfortowego już hotelu. Czas na relaks, masaże, jedzenie i zakupy pamiątek.

Dzień 19. Lot do Warszawy 

Przejazd na lotnisko i lot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 20. Warszawa 

Lądowanie w stolicy pięknego kraju nad Wisłą.

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

06.04.2022 - 25.04.2022: 6900 PLN + bilet lotniczy ok 3200 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelu w Katmandu i Lukli;
 • zakwaterowanie w czasie trekkingu;
 • tragarzy;
 • pozwolenie na trekking;
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika;
 • ubezpieczenie turystyczne w wersji wysokogórskiej;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa (możliwe 2 przesiadki);
 • wyżywienia (15-25 USD dziennie);
 • wizy nepalskiej (25 USD, płatne na lotnisku w Katmandu);
 • wstępów.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7 - 8 osób.

Możliwość startu imprezy dla 6 osób za dopłatą.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

"Choć dla większości tym Everestem będą tylko skałki, Tatry, Alpy, to tak w gruncie rzeczy najważniejsze jest samo zdobywanie, dążenie do celu i walka o osiągnięcie go, gdyż w naturze człowieka zakodowane jest, by wciąż zwracał się ku nowemu i nieznanemu. Pięknie i zwięźle oddaje to buddyjska zasada Droga jest celem."
~ Aleksander Lwow

"To najbliższe Księżyca miejsce, do którego można udać się pieszo."
~ Ranulph Fiennes, brytyjski podróżnik

Szerokie himalajskie doliny, Mount Everest (Czomolungma, Sagarmatha) oraz szereg innych ośmio-, siedmio- i sześciotysięcznych szczytów przyciągają co roku do Nepalu rzesze trekkerów. W każdym turystycznym rankingu wędrówka do Everest Base Camp jest zaliczana do najbardziej spektakularnych trekkingów na świecie. Fajnie pochwalić się 2 tygodniową wędrówką uwieńczoną wejściem do bazy, gdzie rozpoczyna się "wspin" na "Górę Gór"... Nie jest to jednak dla trekkera łatwe przedsięwzięcie. Sama baza położona jest na wysokości 5364 m n.p.m., natomiast szczyt Kala Pattar z rozległą panoramą na Everest, Lhotse, Nuptse, Pumori i Ama Dablam i wiele innych lodowych gigantów leży na wysokości 5643 m n.p.m.. Tak więc przejście trasy EBC uwieńczone zdobyciem Kala Pattar będzie dla każdego trekkera autentycznym powodem do dumy.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl