Oferta - Everest Base Camp / Nepal

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Everest Base Camp / Nepal

20 dni 8990 zł
 • 13.03.2021 - 01.04.2021
Trekking Himalaje
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy 

Lot w stronę Katmandu przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dzień 2. Przylot do Katmandu

Uroczyste powitanie przez nepalską ekipę. Przejazd do hotelu, prysznic, wypoczynek. Krótki spacer po mieście, małe zakupy.

Dzień 3. Selleri

Przejazd autobusem i jeepem do Selleri 

Dni 4-6. Selleri - Phagding

Trekking przez góry o wysokości 2-3 tys. m n.p.m., gdzie mamy okazję popracować nad kondycją i zaprawić się przed wyższymi wysokościami. Szlak przebiega przez miesjcowości Taksindo, Kharikhola, Paiya. Jest to mniej uczęszczana część trekkingu w stronę EBC, jest spokojnie i można podglądać życie miejscowe lokalnej ludności, podziwiać wydarte naturze poletka na zboczach gór.

Dzień 7. Trekking Phagding-Namche Bazaar 

Wędrujemy brzegiem rzeki Dudh Kosi, a potem przez górski iglasty las do wioski Benka. Następnie przez wiszący most przekraczamy Kosi i dochodzimy do wioski Chuoma. Za wioską schodzimy do skalnego wąwozu i pokonujemy spienioną rzekę Monjo Khola. Potem znowu kanionem rzeki Kosi idziemy do wioski Jorsale. Tu na drodze znowu atrakcyjny "fotogeniczny" wiszący most. Kawałek za Jorsale wkraczamy do Parku Narodowego Sagarmantha w Khumbu, regionie w północno-wschodnim Nepalu, słynącym z wielkich lodowców i ośmiotysięcznych szczytów. Tutaj po raz pierwszy możliwość zobaczenia Everestu. Dalej idziemy już mniej stromym zboczem do nepalskiego, słynnego wśród himalaistów "kurortu" Namche Bazaar. Nocleg i kolacja w hostelu w Namche na wysokości 3440 m n.p.m. Łącznie mamy ok. 6 godzin trekkingu.

Dzień 8. Dzień aklimatyzacyjny w Namche Bazaar

Sesje zdjęciowe, drobne zakupy, uzupełnianie kalorii i płynów. Opcjonalna lekka wycieczka do wioski Szerpów, Khumjung na 3800 m n.p.m. W wiosce możemy zwiedzić jedyną w okolicy szkołę założoną przez sir Edmunda Hillarego i ponoć najwyżej położoną na świecie piekarnię. Kolacja i nocleg w hostelu w Namche Bazaar. 

Dzień 9. Trekking Namche Bazaar – Tyangboche

Cały dzień wędrujemy wzdłuż spienionego nurtu wypływającej z legendarnego Jeziora Gokyo, Dudh Kosi, aż do klasztoru Tyangboche (wysokość 3870 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w skromnym hostelu w pobliżu klasztoru lub w pobliskiej wiosce Deboche. Za klasztorem roztaczają się już widoki na szczyty: Everest, Nuptse, Lhotse, Thamserku i Ama Dablam. Czas treku około 5 do 6 godzin. 

Dzień 10. Trekking Tyangboche – Dingboche (4360 m n.p.m.)

Malowniczy szlak w lasach rododendronów. W marcu zobaczymy jak kwitną we wszystkich odcieniach czerwieni. Za Tyangboche szlak opada w kierunku wioski Debuche, przecina kolejne mosty linowe ponad rzeką Imja Khola i pnie się w górę do Pangboche, pośród zapisanych tybetańskimi inskrypcjami murów mani. Za Pangboche wspinamy się pod górę podążając do tradycyjnej wioski plemienia Szerpa – Dingboche. Tu mamy szansę na podziwianie Ihotse, Island Peak i Ama Dablam. Śpimy i posilamy się w hostelu w Dingboche na wysokości 4360 m n.p.m. 7 dnia mamy około 6 godzin marszu.

Dzień 11. Dzień aklimatyzacyjny w Dingboche na 4360 m n.p.m

Posilamy się, relaksujemy, uzupełniamy płyny. Jest opcja wędrówki w górę doliny w celu zrobienia sesji gór obszaru Khumbu. Można też udać się "na lekko" do wioski Chhukung na wysokość 4730 m n.p.m. (co zajmie ok. 4 godz.) i podziwiać Dolinę Imjatse. Kolacja i nocleg w hostelu w Dingboche. 

Dzień 12. Dingboche - Lobuche. Trekking do Lobuche (4940 m n.p.m.)

Maszerujemy długim trawersem z imponującymi widokami na boczne doliny Khumbu ze szczytem Cholatse na pierwszym planie. Nocleg i kolacja w schronisku górskim w Lobuche. Czas przejścia ok. 6 godzin.

Dzień 13. Lobuche – Gorekshep (5170 m n.p.m.) i wspinaczka do Everest Base Camp (5320 m n.p.m.) - Gorekshep

Trekking rozpoczynamy bladym świtem. To bardzo spektakularny etap z widokami na Pumori i Nuptse. Po posiłku w Gorekshep kontynuujemy trekking do Everest Base Camp i lodospad Ice Fall, legendarną zmorę himalaistów wspinających się na Everest. Po odpoczynku w Everest Base Camp i po podziwianiu widoków na otaczające góry i lodowiec powrót do Gorekshep, gdzie jemy i śpimy w schronisku górskim na 5127 m n.p.m. Czas trekkingu 7 do 8 godzin.

Dzień 14Kala Patthar

Wspinaczka na Kala Patthar - czarną skałę (5654 m n.p.m.) oraz trekking powrotny do wioski Pheriche (na 4370 m n.p.m.). Wcześnie rano pobudka i zaczynamy wspinaczkę na Kala Patthar, skąd rozciąga się najpiękniejszy wschód słońca nad Everestem (po nepalsku Sagamantha, czyli czoło nieba). Z tego miejsca podziwiamy „zapalanie szczytów” nad Himalajami: Everest, Nuptse, Pumori i Ama Dablam. Wspinaczka i zejście zajmują ok 4 godzin. Po powrocie do bazy odpoczynek i noc w hostelu w Pheriche. Czas trekkingu ok. 7 godzin.

Dzień 15. Trekking z Pheriche do Kyanjuma (3500 m n.p.m.)

Schodzimy mocno w dół, prawie 900 m. Jeszcze ostatnie spojrzenie na wioskę Phungithanka i przejście przez wiszący most na rzece Dudh Koshi. Potem skrzyżowanie Kyanjuma i trzy drogi do: doliny Gokyo, do wsi Khumjung i Namche Bazaar. Stąd roztacza się majestatyczny widok na Ama Dablam, Thamserku, Tawache i Lhotse. Przechodzimy przez las rododendronów zamieszkały przez zabawne langury białoczelne z rodziny koczkodanowatych. Nocleg i kolacja w wiosce Kyanjuma na 3500 m n.p.m.. Łącznie trekking na około 6 godzin.

Dzień 16. Trekking Kyanjuma - Khumjung - Monju (2850 m n.p.m.)

Wcześnie rano (jeśli nie uda się tu wejść 5 dnia) krótkie podejście do wioski Khumjung, wizyta w szkole fundacji Himalayan Trust i słynnej piekarni. Wizyta w sąsiedniej wsi Khunde, znanej ze szpitala dobroczynnego. Przerwa na posiłek i odpoczynek oraz rzut oka na wysoko położone lotnisko polowe w Syangboche (3748 m n.p.m.) oraz szczyty Everest, Lhotse i Ama Dablam. Trekking w dół do Monju na nocleg i kolację w hostelu. Trekking na ok. 7 godzin.

Dzień 17. Monju - Lukla (2860 m n.p.m.)

Luźny trekking w dół do Lukli. Z wolna maszerując podziwiamy kolorowe wioski Szerpów, górskiego ludu przybyłego z Tybetu w XIII-XIV wieku, znanego z hodowli jaków i pracy w turystyce. Po przybyciu do Lukli relaks, uzupełnianie płynów i kalorii. Noc w wygodnym hostelu. 14 dnia lekki trekking na ok. 5 godzin.

Dzień 18. Lukla - Katmandu

Rano przelot z Lukli do Katmandu i przejazd do komfortowego już hotelu. Czas na relaks, masaże, jedzenie i zakupy pamiątek.

Dzień 19. Lot do Warszawy z przesiadką w jednym lub dwóch portach lotniczych.

Dzień 20. Warszawa 

Lądowanie w stolicy pięknego kraju nad Wisłą.

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacekfabis16@gmail.com lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

13.03.2021 - 01.04.2021: 8990 PLN

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa (możliwe 2 przesiadki);
 • zakwaterowanie w hotelu w Katmandu i Lukli;
 • zakwaterowanie w czasie trekkingu;
 • tragarzy;
 • pozwolenie na trekking;
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika;
 • ubezpieczenie turystyczne w wersji wysokogórskiej;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (15-25 USD dziennie);
 • wizy nepalskiej (25 USD, płatne na lotnisku w Katmandu);
 • wstępów.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7 - 8 osób.

Możliwość startu imprezy dla 6 osób za dopłatą.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

"Choć dla większości tym Everestem będą tylko skałki, Tatry, Alpy, to tak w gruncie rzeczy najważniejsze jest samo zdobywanie, dążenie do celu i walka o osiągnięcie go, gdyż w naturze człowieka zakodowane jest, by wciąż zwracał się ku nowemu i nieznanemu. Pięknie i zwięźle oddaje to buddyjska zasada Droga jest celem."
~ Aleksander Lwow

"To najbliższe Księżyca miejsce, do którego można udać się pieszo."
~ Ranulph Fiennes, brytyjski podróżnik

Szerokie himalajskie doliny, Mount Everest (Czomolungma, Sagarmatha) oraz szereg innych ośmio-, siedmio- i sześciotysięcznych szczytów przyciągają co roku do Nepalu rzesze trekkerów. W każdym turystycznym rankingu wędrówka do Everest Base Camp jest zaliczana do najbardziej spektakularnych trekkingów na świecie. Fajnie pochwalić się 2 tygodniową wędrówką uwieńczoną wejściem do bazy, gdzie rozpoczyna się "wspin" na "Górę Gór"... Nie jest to jednak dla trekkera łatwe przedsięwzięcie. Sama baza położona jest na wysokości 5364 m n.p.m., natomiast szczyt Kala Pattar z rozległą panoramą na Everest, Lhotse, Nuptse, Pumori i Ama Dablam i wiele innych lodowych gigantów leży na wysokości 5643 m n.p.m.. Tak więc przejście trasy EBC uwieńczone zdobyciem Kala Pattar będzie dla każdego trekkera autentycznym powodem do dumy.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl