Zorientowani od 2013 roku

Oferta - RPA: Diamenty Afryki

tel: 
537 975 995
email: 

RPA: Diamenty Afryki

12 dni 11350 zł
 • 10.11.2024 - 21.11.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do RPA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Johannesburga przez Amsterdam, wylot o 6:05, przylot do Amsterdamu o 8:15 i o 10:20 wylot do Johannesburga. Lądowanie w RPA o 22, odprawa paszportowa i bagażowa, transfer do hotelu.

Dzień 2. Pretoria-Entebani

Zwiedzanie Pretorii, stolicy administracyjnej Afryki Południowej, słynnej z historycznych budynków, wspaniałych ogrodów, pomników i muzeów. Zwiedzanie miasta: Union Buildings zbudowane w czasie ery kolonialnej, tam odbyła się inauguracja prezydentury Nelsona Mandeli. Następnie przejazd w kierunku prywatnego rezerwatu przyrody, położonego w malowniczej prowincji Limpopo (dawny Transwal), której wschodnią granicę stanowią Góry Smocze i Mozambik, a północną rzeka Limpopo. Po przyjeździe do rezerwatu zakwaterowanie i obiad.

Następnie wieczorne safari odkrytymi samochodami terenowymi. Prywatny Rezerwat Entabeni stanowi część obszaru Waterberg, uznanego przez UNESCO za rezerwat biosfery. Na 22 tys. hektarów pięknej widokowo przestrzeni żyją antylopy, zebry, ptaki i oczywiście Wielka Piątka Afryki - afrykański słoń sawannowy, nosorożec czarny, lew, bawół i lampart. Górzysty teren tworzy unikalny mikroklimat, w obrębie którego funkcjonuje pięć różnych ekosystemów. Po powrocie z safari kolacja. Nocleg w lodg’e w Entabeni, wybudowanej w zielonej części Limpopo, oferującej swoim gościom zapierający dech w piersiach widok oraz luksusowe pokoje wyposażone w nowoczesne udogodnienia.

Dzień 3. Safari

Wczesna pobudka, poranna kawa/herbata i wyjazd na poranne safari samochodami terenowymi z lokalnym przewodnikiem. Podejmiemy próbę wytropienia tzw. Wielkiej Piątki oraz innych dzikich zwierząt. Powrót na śniadanie do lodg’e. Po śniadaniu czas na relaks na łonie afrykańskiej przyrody. Wieczorem kolejne safari samochodami terenowymi. W trakcie safari przystanek w buszu, by wsłuchać się w dźwięki… i poczuć, wyjątkowość, unikalność, niepowtarzalność afrykańskiej przyrody przy kolorach zachodzącego słońca. Po powrocie z safari kolacja. Nocleg w lodg’e w Entabeni.

Dzień 4. Safari + Port Elizabeth

Wczesna pobudka, poranna kawa/herbata i wyjazd na poranne safari. Ostatnia szansa na zobaczenie dzikich afrykańskich zwierząt i uwiecznienie ich na fotografii. Po safari powrót na śniadanie. Po wykwaterowaniu przejazd do Johannesburgu.  Zwiedzimy Church Square - serce miasta otoczone imponującymi gmachami oraz Voortreker Monument - Narodowy Panteon Afrykanerów, wzniesiony w 1938 roku dla uczczenia pamięci Burów, którzy wędrowali na północ w głąb afrykańskiego weldu. Przejazd na lotnisko, odprawa bagażowa i paszportowa, przelot do Port Elizabeth. Miasto jest portem morskim słynącym z rozległych, złotych plaż. Obejrzymy zabytki z czasów kolonialnych, m.in. domy będące świadectwem wczesnego osadnictwa brytyjskiego. Następnie przejazd do hotelu w Port Elizabeth, znajdującego się nad Oceanem Indyjskim. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w Port Elizabeth. 

Dzień 5. Park Narodowy Tsitsikamma

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma, który chroni ujście rzeki Sztormowej do Oceanu Indyjskiego. Aby ułatwić przejście z jednego urwistego brzegu rzeki na drugi zbudowano wiszące mosty, po których przejdziemy, żeby nacieszyć oczy przepiękną panoramą. Do ujścia rzeki prowadzi drewniana ścieżka (część trasy pokonuje się po drewnianych schodach). Tsitsikamma w języku Khoisam oznacza "miejsce gdzie znajduje się mnóstwo wody". Jest to raj dla obserwatorów ptactwa wodnego. Obszar ten wchodzi w skład Parku Narodowego Garden Route, który ciągnie się wzdłuż południowego wybrzeża RPA i stanowi jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża na świecie. Przejedziemy przez najwyższy most na świecie, z którego organizowane są skoki na bungee - rozpięty na wysokości 216 m nad rzeką Bloukrans.

Przejazd do miejscowości Knysna, położonej pięknie na lagunie, słynącej  z charakterystycznego wejścia do naturalnego portu zwanego "Dwie Głowy" oraz hodowli wyśmienitych ostryg. Obiadokolacja, nocleg w Knysna lub w okolicach. 
(Trasa ok. 380 km)

Dzień 6. Mossel Bey i hodowla strusi

Po śniadaniu przejazd do malowniczej miejscowości Mossel Bey. Bartolomeo Dias dotarł tam jako pierwszy Europejczyk w roku 1488 podczas wyprawy wzdłuż wybrzeży Afryki. Aby uczcić to wydarzenie utworzono Muzeum Diasa, gdzie podziwiać można replikę karaweli naturalnych rozmiarów. Przejazd do Oudtshoorn na terenie Małego Karru - regionu słynącego z hodowli strusi. Odwiedzimy jedną z lokalnych farm, gdzie odkryte zostaną wszelkie tajniki hodowli, życia i zwyczajów tych ciekawych ptaków. Chętni będą mieli możliwość pogłaskania strusia, zmęczonym podróżą grupa strusi zaoferuje delikatny masaż szyi, a odważni będą mogli sprawdzić twardość skorupy strusich jaj.

Odwiedzimy też lokalną winnicę Karusa. Doskonałe umiejętności swoich przodków oraz idealne warunki glebowe i klimatyczne w okolicy pozwalają na uprawę kilkunastu szczepów winogron, z których produkowane są doskonałe lokalne wina, wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach. Karusa w języku Khoi San oznacza "miejsce z małą ilością wody". Winnica położona jest na małym Karoo z pięknym widokiem na majestatyczne Góry Langeberg. Będzie okazja, aby skosztować tych wyśmienitych trunków. Obiadokolacja, nocleg na farmie strusi.
(Trasa ok. 120 km)

Dzień 7. Przejazd malowniczą drogą R62

Po śniadaniu przejazd słynną trasą panoramiczną R62 przez Małe Karru do Kapsztadu. Niesamowity kalejdoskop pejzaży, zmienność ukształtowania terenu, barwy mijanych pasm górskich, roślinność Małego Karru - to wszystko składa się na popularność i sławę tej niezwykłej drogi. Nie zabraknie nam w tym dniu atrakcji. Przejedziemy w okolice Montagu w górach Langeberg. Tam przesiądziemy się na turystyczną przyczepę podpiętą do traktora, który zabierze nas piękną, widokową trasą na wysokość ok. 1500 m n.p.m., skąd podziwiać będziemy cudowne widoki na dolinę Koo i Robertson oraz delektować się lokalnym lunchem (w cenie). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.
(Trasa ok. 430 km)

Dzień 8. Kapsztad

Po śniadaniu przejazd przez historyczną część miasta: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz kolorowej dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Wjazd na Górę Stołową (1086 m n.p.m.), zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której roztaczają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi. W przypadku złej pogody lub czasowych napraw możliwa zmiana tego punktu programu na wjazd na Wzgórze Sygnału (Signal Hill). Na zakończenie dnia wypłyniemy w rejs katamaranem, aby z oceanu podziwiać słynny kapsztadzki zachód słońca. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 9. Przylądek Dobrej Nadziei

Śniadanie. Przejazd na Przylądek Dobrej Nadziei wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Następnie dalej wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman's Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry) na Przylądek Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Mozambicki i zimny Prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z prądów. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. 
Wieczorem dla wszystkich kolacja w jednej z najciekawszych restauracji Kapsztadu - Gold Restaurant. Jest to niesamowite przeżycie, nie tylko kulinarne. Na początku, podczas 30-minutowego pokazu będziemy mieli okazję nauczyć się gry na afrykańskich bębnach. Następnie czeka nas prawdziwa uczta i wycieczka po kulinarnej mapie Afryki. W trakcie posiłku czas umilać będą Państwu występy artystów prezentujących wielobarwne historie i tradycje poprzez muzykę i taniec. Powrót do hotelu i nocleg.  

Dzień 10. Dzień na relaks

Dzień na odpoczynek - plażowanie, ostatnie zakupy.

Dzień 11. Kraina Win

Całodzienna wycieczka do Krainy Win (okolice Paarl, Stellenbosch, Franschhoek) połączona z obowiązkową degustacją. Region słynie z takich szczepów winogron jak Cabernet Sauvignon, Shiraz, Pinotage, Chenin Blanc oraz Chardonnay. Powrót do Kapsztadu późnym popołudniem. Czas na ostanie zakupy. Nocleg

Dzień 12. Wylot z RPA

Z rana o 8:35 wylot z Kapsztadu przez Amsterdam do Polski. Lądowanie w Amsterdamie o 16:50 i o 21:30 lot do Warszawy.Lądowanie w Warszawie o 23:25.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

10.11.2024 - 21.11.2024: 11350 PLN

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie ze śniadaniem, pokoje standardowe (11 nocy jak w programie powyżej);
 • posiłki (obiady i/lub kolacje) jak w programie;
 • przejazdy klimatyzowanym minibusem;
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika na całej trasie oraz polskiego pilota;
 • przeloty wewnętrzne;
 • opłaty bagażowe;
 • aktywności i bilety wstępów jak w programie:
  •  popołudniowe safari 4x4, opłata parkowa w rezerwacie;
  • poranne i popołudniowe safari 4x4;
  • zwiedzanie Pretorii, w tym wizyta w Vortrekker Monument;
  • wstęp do Tsitsikamma National Park;
  • wjazd kolejką linową na Górę Stołową;
  • bilety wstępu do Parku Przylądka i rezerwatu pingwinów;
  • 2x degustacja win, 1x wycieczka do winnicy i 1x degustacja serów.

 

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Polska-RPA-Polska (ok 3900 PLN);
 • napojów do posiłków;
 • wydatków prywatnych;
 • napiwków prywatnych.

Zaliczka

3000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje