Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Rajskie Filipiny i Singapur

tel: 
533 912 907
email: 

Rajskie Filipiny i Singapur

Singapur Filipiny
Wycieczki na Filipiny
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie z pilotem lub przedstawicielem biura i wylot z Warszawa Chopin.

 

Dzień 2. Przylot na Filipiny

Przylot na lotnisko Mactan-Cebu w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie (na 3 kolejne noce). Pieniądze najkorzystniej jest wymienić tuż po przyjeździe do hotelu, w centrum handlowym do którego można dojść w kilka minut (jednak trzeba liczyć się z kolejką w kantorze). Na lotnisku w Cebu kurs jest średnio korzystny, choć można też tam wymienić małą sumę. Kolację tego dnia zjemy w restauracji serwującej lokalne jedzenie, w sąsiedztwie hotelu. Niedaleko znajduje się również salon masażu, który pozwoli zrelaksować się po długiej podróży.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City (3 noce)
Środki transportu: vany (transfery lotniskowe)

 

Dzień 3. Bohol country tour

Z hotelu wychodzimy ok. godz. 6:30 aby zdążyć na poranny prom (śniadanie serwowane jest od godz. 6 rano). Objeżdżając wyspę Bohol vanami odwiedzimy m.in. Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Tarsier Conservation Area (park wyraków) aby obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu z muzyką na żywo. Zobaczymy pokaz lokalnego tańca – Tinikling oraz mahoniowy „Man-Made Forest”. Na sam koniec udamy się do Loboc EcoTourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad rzeką Loboc (w zależności od zapasu czasu, może odwiedzimy to miejsce przed obiadem). Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy na Cebu.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City (3 noce)
Trasa: Cebu - Bohol (prom), objazd wyspy i powrót na Cebu (prom)
Środki transportu: vany i promy
Wliczone posiłki: Śniadanie i obiad (w trakcie rejsu)
Wliczone atrakcje: Bohol country tour (5 przystanków z atrakcjami) + rejs rzeką Loboc
Opcjonalne atrakcje: tyrolka w Loboc Eco-Tourism Adventure Park (ok. 10 USD w dwie strony)

 

Dzień 4. Rekin wielorybi (whaleshark)

Rekin wielorybi jest największą znaną człowiekowi rybą; dorosłe osobniki mogą mierzyć nawet 15 metrów długości. U wybrzeży miejscowości Oslob rekiny te żyją na wolności, a z racji tego, że są przyjazne człowiekowi, jedną z tamtejszych atrakcji jest pływanie z nimi. W godzinach porannych są one karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (nawet na 1-2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami (bez silników) które pozostają w jednej linii. W ten sposób nie osaczają rekinów, dzięki czemu te mogą pływać w spokoju, mając turystów zawsze tylko po jednej stronie. Możemy wejść do wody, albo z powodzeniem podziwiać je bezpośrednio z łodzi, ponieważ w trakcie karmienia pływają przy samej powierzchni lustra wody. W rejonie pomiędzy Cebu a Bohol żyje co najmniej kilkanaście osobników, a rano w Oslob możemy zwykle spotkać 5-8 rekinów jednocześnie. Zwierzęta te żyją na wolności i podpływają dobrowolnie, tylko i wyłącznie rano są karmione przez człowieka. Przykładowe zdjęcie można zobaczyć w galerii.

Aby zdążyć do Oslob na godzinę 8-9 musimy wyjechać ok. 4:30 rano. Nie będziemy jednak tego żałować, gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci. Transfer vanami zajmuje ok. 3,5h, a na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. 

Po pływaniu z rekinem jedziemy na tradycyjnie serwowany obiad w ciekawej lokalizacji, tuż przy plaży. Po powrocie do Cebu City będzie możliwość zorganizowania wieczoru na kilka sposobów (w tym wizyta w kantorze).

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City (3 noce)
Trasa: Cebu City-Oslob-Cebu City
Środki transportu: vany 
Wliczone posiłki: Śniadanie (na wynos)
Wliczone atrakcje: pływanie z rekinem wielorybim 

 

Dzień 5. Lot na Palawan i skutery lub van na plażę Talaudyong

Tego dnia czeka nas krótki lot na cudowną wyspę Palawan (1h. 10min.). Z hotelu wychodzimy ok. godz. 7 aby jeszcze przed południem zakwaterować się w Puerto Princesa. Na Palawanie spędzimy kolejne 7 dni. Wyspa w 2013, 2017 i 2020 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to, co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po zakwateroiwaniu vanem lub wynajętymi skuterami (do wyboru, ale tylko dla osób z doświadczeniem w jeździe jednośladem), udamy się na plażę Talaudyong Beach na popołudniowy relaks, połączony z zachodem słońca. Dojazd tam zajmuje ok. 1 godzinę co pozwoli nam podziwiać naturę tej części wyspy oraz samą prowincję. Późnym wieczorem możemy odwiedzić miejską zatokę z licznymi restauracjami lub zjeść coś bliżej hotelu i zrelaksować się przy basenie.

Zanim ruszymy na plażę zajedziemy jeszcze do pralni gdzie będzie można oddać swoje brudne rzeczy.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (2 noce)
Trasa: lot na Palawan, przejazd vanem lub skuterami na plażę Talaudyong Beach
Środki transportu: samolot i van lub skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego z paliwem (ok. 15 USD/dzień)

 

Dzień 6.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas island hopping wynajętą łodzią. Island hopping to w wolnym tłumaczeniu "skakanie z wyspy na wyspę". Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna i Cowrie (na której zjemy obiad). Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nam podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie przejazd oryginalnym filipińskim jeepney'em którym, z zatoki Honda Bay, wrócimy do Puerto Princesa. W przypadadku gdyby ktoś potrzebował dokupić np. strój kąpielowy czy okulary, w drodze do hotelu będzie możliwość wstąpienia do centrum handlowego.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Honda Bay-Puerto Princesa
Środki transportu: Jeepney
Wliczone posiłki: Śniadanie
Wliczone atrakcje: przejażdżka Jeepneyem
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem).

 

Dzień 7.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódź transferowa + łódka + kolejka turystów łącznie to ok. 4-5 godz.) i zwiedzanie nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym miejscu.

Podziemna rzeka nie jest jednak atrakcją dla każdego (np. nie dla osób niepewnie czujących się na małej łódce w ciemności). Osoby które nie zdecydują się na zwiedzanie podziemnej rzeki mogą zostać na plaży w Sabang lub udać się na spacer po okolicy.

Po obiedzie w Sabang udajemy się do Port Barton gdzie spędzimy dwie kolejne noce.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Sabang-Port Barton
Środki transportu: coaster dla całej grupy (busik 18os)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: Podziemna rzeka w Sabang (ok 40 USD, obiad wliczony w cenę)

 

Dzień 8. Dzień relaksu Port Barton

Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem.

W dzień wolny, poza możliwością spędzenia czasu na plaży, możemy wynająć skutery i pojechać podziwiać wodospady Pamuayan Waterfalls jednocześnie mając okazję wykąpać się w słodkiej wodzie. Jadąc w drugą stronę możemy dojechać do plaży Coconout Beach. W ”mieście” możemy zwiedzić budynki szkoły lub skusić się na wizytę w lokalnym salonie fryzjerskim. Wieczorem kolację możemy zjeść w hotelu albo w jednej z kilku restauracji w mieście.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton (2 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 12 USD/dzień)

 

Dzień 9. Island hopping Port Barton

Czas na drugi Island hopping na Palawanie. Zatoka Port Barton ma do zaoferowania nam m.in. plaże z jasnym piaskiem i intensywną turkusową wodą (German Beach, Peña Plata), miejsca do nurkowania (Fantastic Reef) oraz Exotic Island.

Po powrocie do Port Barton skorzystamy jeszcze z basenowych prysznicy i przebieralni. Następnie ruszamy coasterem w stronę El Nido (przejazd ok 3,5h). Nasz hotel znajduje się na przedmieściach El Nido. Do centrum mamy spacerem 15min, lub dosłownie 3min tricyklem (lokalnym tuctuckiem).

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Trasa: Port Barton-El Nido
Środki transportu: coaster
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem).

  

Dzień 10. Plaże i tyrolka - objazd vanem lub skuterem

Po śniadaniu osoby mające doświadczenie mogą wynająć skuter, podczas gdy pozostała część grupy korzystać będzie z vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Po zachodzie słońca wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji, barów oraz dyskoteka.

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Trasa: El Nido-Las Cabañas Beach-Nacpan Beach-El Nido
Środki transportu: klimatyzowane vany i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego z paliwem (od 15 USD/dzień), tyrolka (14 USD), masaż na plaży (15 USD/1 godz.)

 

Dzień 11. Canopy Walk i Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z jasnym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. W programie również mamy Big Lagoon – do tej obszernej, otoczonej skałami laguny łodzie motorowe nie mają wstępu. Możemy ją zwiedzać wynajmując kajak dwu lub trzyosobowy. Po powrocie do El Nido (ok. godz. 17) mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na odwiedzenie licznych sklepów z pamiątkami.

Tego dnia, jeszcze przed wejściem na łódź chętni mogą wybrać się na „Canopy Walk” – dojściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją). Przejście atrakcji zajmuje ok 45min i ze względów logistycznych najlepszy czas na to będzie przed Island Hopping (ok. godz. 8).

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem), wynajęcie kajaka w Big Lagoon (250-350PHP), Canopy Walk (15 USD)

 

Dzień 12. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Rozkład dnia jest zależny od godzin kursowania promu. Na ten moment prom kursuje raz dziennie o 12:30.

Wybieramy się na Coron promem, który odpływa z El Nido o 12:30. Ok. 11 musimy już być w porcie. Zanim się tam zjawimy, będziemy mieli wstępnie ok. 1 godz. na zakup prowiantu, wymianę pieniędzy lub nabycie ostatnich pamiątek. Podróż promem trwa 3,5-5godz. Długość jest zależna od siły wiatru (a co za tym idzie wysokości fali). Przeprawa ta może być nieco męcząca dla osób cierpiącą na tzw. chorobę morską. To oraz koszty to niedogodności które odpychają potencjalnych turystów przed wybraniem się na Coron, ale zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Przez wielu Coron zwane jest perełką Filipin z najbardziej przejrzystą wodą i najlepszymi rafami na Filipinach. To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Trasa: El Nido-Coron Town Proper (prom)
Środki transportu: klimatyzowany prom, klimatyzowane vany (transfer hotelowy)
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 13. Coron Island Hopping (Ultimate tour)

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową będącą tuż przy powierzchni wody. Czekają na nas zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą takie jak Twin Lagoon czy krystalicznie czyste Jezioro Kayangan. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta).

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem), Mt. Tapyas

 

Dzień 14. Coron Island Hopping (Tour C)

Island Hopping w Coron jest na tyle zjawiskowy, że osoby warto poświęcić mu jeszcze jeden dzień. Tego dnia czekać na nas będzie więcej mniejszych wysepek z plażami niż skalistych lagunek. Coron to ogólnie raj dla właścicieli dronów, zwłaszcza, że regulacje są bardzo przyjazne turystom. Ujęcia z dronów są niesamowite. Tego dnia można ewentualnie zostać w naszym hotelu z basenem co pozwoli nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 30 USD z obiadem), Mt. Tapyas

 

Dzień 15. Coron, przelot do Cebu i wylot do Polski

W okolicach południa lecimy na Cebu. Ze względu na możliwe opóźnienia w połączeniach lokalnych, musimy mieć duży zapas czasu przed lotem powrotnym. Wylot z Filipin zaplanowany jest na godz. 18:05). W Doha będzie na nas czekała długa przesiadka (9 godz.). Z tego względu istnieje możliwość udania się na prywatny city-tour po Doha dla naszej grupy (za dodatkową opłatą).

Wliczone posiłki: Śniadanie
Środki transportu: klimatyzowane vany (transfer lotniskowy)

 

Dzień 16. Powrót do kraju (2 maja)

Powrót na lotnisko Warszawa Chopin ok. godz. 13.

 

Dzień 15. Przelot do Manili, następnie do Singapuru

W godzinach przedpołudniowych lecimy z Coron do Manili. Wylot do Singapuru zaplanowany jest na godz. 14, a przylot przed 18. Po przejeździe i zakwaterowaniu w hotelu będziemy jeszcze mieli czas wolny na obejście okolicy i zjedzenie kolacji.  

Zakwaterowanie: Hotel w Singapurze (2 noce)
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 16. Zwiedzanie Singapuru

Rano spotykamy się z lokalnym pilotem. Poruszamy się po Singapurze metrem i autobusami publicznymi. Każdy uczestnik będzie miał kartę MRT na nieograniczoną ilość przejazdów. 

Popołudniu ruszamy do China Town - to magiczna dzielnica, gdzie znajduje się wiele niesamowitych miejsc. Tutaj poza wymianą pieniędzy (najlepszy kurs w mieście) zwiedzanie bazaru, zabytkowych uliczek, Świątyni Zęba Buddy, Meczetu, Świątyni Hinduistycznej, wizyta w słynnej kawiarni oraz cukierni („must see”), chwila na samodzielną eksplorację tej wspaniałej dzielnicy, a następnie przejście do Food Courtu, gdzie znajduje się restauracja z gwiazdką Michelin. Zależnie od czasu przylotu spędzimy tutaj 1-3 gdziny (program można dowolnie modyfikować – naprawdę jest tutaj mnogość atrakcji). Wieczorem powrót do hotelu (chwila na odpoczynek i zostawienie zakupów).

Następnie przejazd do kompleksu Marina Bay Sands na pokaz laserowy SPECTRA LASER SHOW (20:00). Prawdopodobnie skorzystamu ze statku typu bum boat i stamtąd oglądać będziemy show. Dodatkową atrakcją jest rejs przez dzielnicę kolonialną oraz widok na wspaniałą panoramę miasta i zabytków. Około godziny 21:00 przejazd do Lau Pa Sat night food court (tutaj słynne singapurskie nocne szaszłyki). Kolacja i około 22:00 powrót do hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel w Singapurze (2 noce)
Trasa: Zwiedzanie miasta
Środki transportu: komunikacja publiczna

 

Dzień 17. Cały dzień w Singapurze i nocny wylot

O godzinie 10:00 spotkanie z pilotem w hotelu, następnie przejazd do Little India – magicznej dzielnicy, w której zobaczymy Tikka Market, Arkady, Serangoon Road – singapurską stolicę złota i lombardów, Świątynię (o ile będzie otwarta) oraz Mustafa Center. Około południa przerwa na lunch - Little India to prawdziwy raj curry i masali - nie można sobie tego odpuścić. Lekko popołudniu udamy się do Downtown, zaczniemy od Merliona, hotelu Fullerton, pomnika Józefa Korzeniowskiego (polski akcent w Singapurze), Millenium Bridge, Esplanades oraz spacer nadbrzeżem Boat Quay i wzdłuż dzielnicy kolonialnej (Victoria Hall, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich, Pomnik Stamford Rafflesa). Tu zobaczymy z bliska dzielnicę biznesową z lasem biurowców.
Na koniec przejazd do Gardens by The Bay (zwiedzanie 2 kopuł) – bilet w cenie, niesamowity koncert Singapore Rapsody (19:45) . Następnie spacer do Marina Bay Sands na kolację (lokalny food court). Przyjazd do hotelu celem zabrania bagaży i skorzystania z prysznicy (wstępnie zostawiamy sobie jeden pokój na dodatkową dobę aby przechować tam bagaże i mieć dostęp do prysznicy przed wylotem). 

Wyot powrotny do kraju mamy o 02:40 rano (osiemnastego dnia wycieczki) co sprawia, że na zwiedzanie Singapuru możemy poświęcić całe dwa dni (plus wieczór po przylocie z Filipin).

Zakwaterowanie: Hotel w Singapurze
Trasa: Zwiedzanie miasta i wylot
Środki transportu: komunikacja publiczna i VAN (transfer na lotnisko)

 

Dzień 18. Powrót do kraju (w sobotę 4 maja)

Powrót na lotnisko w Warszawie Chopin ok. godz. 13.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • transport lokalny: promy, vany i busy;
 • zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach w atrakcyjnej lokalizacji;
 • śniadania;
 • 1 obiad (podczas rejsu na rzece Loboc);
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • rejs rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opłaty klimatyczne/środowiskowe;
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę lokalnego przewodnika;
 • opłatę wylotową tzw. terminal fee;

Singapur (dopłata 1850zł):

 • lot Manila-Singapur;
 • opiekę polskiego pilota;
 • dwudniową opiekę przewodnika lokalnego (angielskojęzycznego);
 • 2 noclegi w hotelu;
 • transport na miejscu;
 • śniadania;
 • Bumboat Laser Show;
 • bilet Gardens by The Bay;
 • ubezpieczenie KW, KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

 

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych: Warszawa–Cebu; Cebu–Warszawa (połaczenia Qatar z jedną przesiadką w cenie od 4444zł);
 • dwóch lotów wewnętrznych (łącznie w cenie ok. 130 USD z wliczoną walizką 20kg do luku i 8kg na pokład);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (od ok. 6-8 USD za obiad/kolację w restauracji);
 • zwyczajowych napiwków (po 25 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z kórych pokrywa wszystkie napiwki);
 • Underground River (ok. 35 USD);
 • island hoppingów- średnia cena za pojedynczy Island hopping wynosi ok. 1650 PHP, co daje łącznie ok. 150 USD za 5 Island Hopping. To ceny uwzględniające dopłaty za prywatną łódź, bogatsze menu itd. Na uczestnictwo w każdym kolejnym Island Hopping można też zdecydować się na miejscu (z dwudniowym wyprzedzeniem). Najprościej za całość zapłacić z góry, a w przypadku chęci rezygnacji z któregoś z rejsów, zwrócimy odpowiednią kwotę w przeddzień rejsu.

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 3000zł (3500zł w opcji z Singapurem).

Na realizację programu należy przeznaczyć 300-400 USD dodatkowego "kieszonkowego" (na posiłki, alkohol czy podstawowe pamiątki)- dotyczy samych Filipin.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 9-15osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Cebu-Singapur

Filipiny to jeden z wyspiarskich krajów świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 

Na wyprawę możemy zabrać plecak lub walizkę; chodzenia z całym bagażem praktycznie w ogóle nie będzie. Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że różne polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas dwa loty wewnętrzne (łacznie w cenie ok. 130 USD przy limicie wagowym bagażu 20 kg do luku i 8 kg na pokład) oraz trzy przeprawy promowe. Nocujemy w sprawdzonych hotelach, w pokojach dwuosobowych, na życzenie trzyosobowych (możliwa jest również dopłata do "jedynki" w wysokości 3000zł). Śniadania są wliczone w cenę, podobnie jak pięć obiadów w trakcie island hopping i jednego obiadu w przypadku zwiedzania podziemnej rzeki.Czym wyróżnia się nasza oferta? 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziecie Państwo pod opieką dwóch pilotów 24/7 - polskiego i lokalnego;
 • na island hopping wybieramy się zawsze łodziami zarezerwowanymi w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • zawsze wynajmujemy po dwa vany mimo iż w praktyce zmieścilibyśmy się do jednego. Zapewniamy uczestnikom maksymalny komfort na transferach. Wybieramy vany klasy premium jeśli są dostęne w danej lokalizacji;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • program jest tak ułożony aby, w miarę możliwości, ograniczyć przekwaterowywania;
 • wybieramy sprawdzone hotele o wysokim standardzie i dogodnej lokalizacji;
 • zawsze stawiamy na szybkie połączenia lotnicze, z jedną przesiadką (linie Qatar lub Emirates).

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 30 dni; 
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza (jednoscześnie duży wybór posiłków mięsnych i zup); 
 • stosunkowo niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

 

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 6 kolejnych miesiący liczonych od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie). Na 72h przed wylotem należy również wypełnić formularz eTravel (na stronie https://etravel.gov.ph)

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Sp. z o.o.

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje