Oferta - Rajskie Filipiny + Singapur

tel: 
22 299 27 52
email: 

Rajskie Filipiny + Singapur

18 dni 13218 zł
 • 12.04.2023 - 29.04.2023
Wycieczki na Filipiny
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Osoby w pełni zaszczepione mogę wjechać na terytorium Filipin oraz Singapuru bez dodatkowych testów. W przypadku posiadania wydanego w Polsce unijnego certyfikatu COVID-19, na Filipinach należy legitymować się dodatkowo żółtą książeczką szczepień WHO. Dokument ten jest czasem sprawdzany a czasem nie, ale na wszelki wypadek warto go mieć ze sobą.
Formularzem E-arrival card oraz zaświadczeniami o ubezpieczeniu, potwierdzonych lotach powrotnych i zakwaterowaniu zajmuje się biuro.

 

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie z pilotem i wylot z Warszawa Chopin.

 

Dzień 2. Przylot na Filipiny

Przylot na lotnisko Mactan-Cebu (ewentualnie do Manili- w takim wypadku czeka nasz jeszcze dodatkowy lot lokalny). Przejazd i zakwaterowanie w hotelu (na 4 kolejne noce). Kolację tego dnia zjemy w restauracji z lokalnym jedzeniem oddalonej o 150m od hotelu. Salon masażu znajduje się 50m od hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City (4 noce)
Środki transportu: klimatyzowane vany (transfery lotniskowe)

 

Dzień 3. Dzień wolny

Po śniadaniu odwiedzimy kantor, a następnie vanami pojedziemy na plażę na wyspie Mactan aby zregenerować się nieco po długiej podróży. Po południu, w drodze do hotelu, odwiedzimy Krzyż Magellana umieszczony w kaplicy przy Placu Sugbu. Jest to swego rodzaju symbol hiszpańskiej kolonizacji Filipin. Wieczorem spacer i kolacja w lokalnej restauracji. Będzie też okazja skorzystać z usług kilku salonów masażu dostępnych w okolicy naszego hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City
Trasa: Cebu City - Wyspa Mactan - Cebu City
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 4. Bohol country tour

Z hotelu wychodzimy ok. godz. 6 aby zdążyć na poranny prom. Otrzymamy śniadanie na wynos, które będziemy mogli skonsumować w późniejszych godzinach. Objeżdżając wyspę vanami odwiedzimy m.in. Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Tarsier Conservation Area (park wyraków) aby obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu z muzyką na żywo. Zobaczymy pokaz lokalnego tańca – Tinikling oraz mahoniowy „Man-Made Forest”. Na sam koniec udamy się do Loboc EcoTourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad rzeką Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy na Cebu.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City
Trasa: Cebu City-Tubigon (prom)-objazd wyspy Bohol-Tubigon-Cebu City (prom)
Środki transportu: klimatyzowane vany i promy
Wliczone posiłki: Śniadanie (na wynos) i obiad (w trakcie rejsu)
Wliczone atrakcje: Bohol country tour (5 przystanków z atrakcjami) + rejs rzeką Loboc
Opcjonalne atrakcje: tyrolka w Loboc Eco-Tourism Adventure Park (19USD w dwie strony)

 

Dzień 5. Rekin wielorybi (whaleshark) i Sumilon Island

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną człowiekowi rybą, największe osobniki mogą mierzyć nawet 15 metrów długości. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (1-2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami. Możemy wejść do wody, albo podziwiać je bezpośrednio z łodzi (w trakcie karmienia pływają przy samej powierzchni lustra wody). Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż będzie to dla nas niezapomniane przeżycie. Przykładowe zdjęcie jest do wglądu w galerii.

Aby zdążyć do Oslob na godzinę 8-9 musimy wyjechać o 4:30 rano. Nie będziemy jednak tego żałować, gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci. Transfer vanami zajmuje ok. 3,5h, a na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. Śniadanie ponownie zabieramy na wynos z hotelu.

Około południa płyniemy na wyspę Sumilon a konkretnie na sandbar, aby zrelaksować się na białym piasku i zanurzyć w turkusowej wodzie. Po ok. 3 godzinach płyniemy z powrotem na Cebu. Zanim ruszymy do hotelu zjemy lunch w lokalnej restauracji. To będzie dość wyczerpujący dzień więc nie warto wracać do hotelu zbyt późno.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City
Trasa: Cebu City-Oslob-Sumilon Island-Cebu City
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie (na wynos)
Wliczone atrakcje: rekin wielorybi i rejs na Sumilon Island

 

Dzień 6. Lot do Puerto Princesa i plaża Talaudyong Beach

Tego dnia czeka nas krótki lot (1 godz. 10 min) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 7 dni. Wyspa w 2013, 2017 i 2020 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to, co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Z lotniska w Puerto Princesa odbierze nas lokalny pilot. Po zakwaterowaniu w hotelu (3 noce), w przypadku dobrej pogody, vanem lub wynajętymi skuterami, wybierzemy się na plażę Talaudyong Beach na popołudniowy relaks połączony z zachodem słońca. Późnym wieczorem możemy odwiedzić miejską zatokę lub zjeść coś bliżej hotelu i zrelaksować się przy basenie. 

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (3 noce)
Trasa: Cebu - Puerto Princesa (lot) - Talaudyong Beach-Puerto Princesa
Środki transportu: samolot, vany (transfer hotelowy) i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15 USD/dzień)

 

Dzień 7.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas island hopping wynajętymi łodziami (transfer vanem bezpośrednio z hotelu). Island hopping to w wolnym tłumaczeniu "skakanie z wyspy na wyspę". Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna (na której zjemy obiad) czy też możliwość zamówienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min) na wyspie Cowrie. Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nam podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie przejazd oryginalnym filipińskim jeepney'em. Zajedziemy nim do cukierni gdzie obejrzeć będziemy mogli proces produkcji lokalnych wypieków wraz z szeroką ich degustacją. Następnie transfer do hotelu i kolacja na mieście lub relaks przy hotelowym basenie.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa
Trasa: Puerto Princesa-Honda Bay-Puerto Princesa
Środki transportu: klimatyzowane vany i "Jeepney"
Wliczone posiłki: Śniadanie i degustacja w cukierni
Wliczone atrakcje: przejażdżka Jeepneyem i wizyta w cukierni
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 25 USD z obiadem), masaż na plaży (15 USD/1 godz.)

 

Dzień 8.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódka + kolejka turystów łącznie to ok. 4-5 godz.) i atrakcja nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym miejscu.

Ze względu na fakt, że nie jest to jednak atrakcja dla każdego (np. nie dla osób z klaustrofobią lub niepewnie czujących się na małej łódce w ciemności), grupa tego dnia się podzieli (każdej grupie będzie towarzyszył pilot). Jeden VAN pojedzie z częścią grupy do Sabang celem zwiedzania podziemnej rzeki, drugi VAN zabierze pozostałych uczestników bezpośrednio do Port Barton gdzie spędzimy dwie kolejne noce.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton przy plaży (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Sabang-Port Barton
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: Podziemna rzeka w Sabang (ok 50 USD, obiad wliczony w cenę)

 

Dzień 9. Dzień relaksu Port Barton

Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem.

W dzień wolny, poza możliwością spędzenia czasu na plaży, możemy wynająć skutery i pojechać podziwiać wodospady Pamuayan Waterfalls jednocześnie kąpiąc się w słodkiej wodzie. W ”mieście” możemy zwiedzić budynki lokalnej szkoły lub skusić się na wizytę w lokalnym salonie fryzjerskim. Wieczorem zjemy kolację w sąsiadującej z hotelem restauracji. Lokal ten wyposażony jest także w bar serwujący wieczorem różnego rodzaju kolorowe drinki. Piña colada na leżaku, szum morza i czarne niebo pełne gwiazd...

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton przy plaży
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15 USD/dzień)

 

Dzień 10. Island hopping Port Barton

Czas na drugi Island hopping na Palawanie. Zatoka Port Barton ma do zaoferowania nam m.in. plaże z białym piaskiem i intensywną turkusową wodą (German Beach), miejsca do nurkowania (Lagoon Reef) oraz Exotic Island, na której zjemy obiad.

Po powrocie do Port Barton skorzystamy jeszcze z hotelowych prysznicy i przebieralni. Następnie ruszamy vanami w stronę El Nido. Kolejne 3 noce spędzimy w hotelu "na przedmieściach" El Nido. Do samego centrum będzie można dojść pieszo lub podjechać lokalnym tricyklem. 

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Trasa: Port Barton-El Nido
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 25 USD z obiadem)

  

Dzień 11. Plaże i tyrolka - objazd vanem (lub skuterem)

Po śniadaniu osoby mające doświadczenie mogą wynająć skuter (modele dwuosobowe) podczas gdy pozostała część grupy korzystać będzie z vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się też na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Po zachodzie słońca wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji, barów oraz dyskoteka.

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido
Trasa: El Nido-Las Cabañas Beach-Nacpan Beach-El Nido
Środki transportu: klimatyzowane vany i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15 USD/dzień), tyrolka (19 USD), masaż na plaży (15 USD/1 godz.)

 

Dzień 12. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. W miarę możliwości wypływamy przed zorganizowanymi wycieczkami aby uniknąć innych turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. W programie również mamy Big Lagoon – do tej obszernej, otoczonej skałami laguny łodzie motorowe nie mają wstępu. Możemy ją zwiedzać płynąc wpław lub wynająć kajak dwuosobowy. Island hopping zajmuje zwykle około 7 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bardzo bogatego bufetu). Po powrocie do El Nido mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją) lub odwiedzić liczne sklepy z pamiątkami.

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 25 USD z obiadem), Canopy Walk (19 USD)

 

Dzień 13. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Wybieramy się na Coron promem, który odpływa z El Nido o 8 rano. Podróż trwa 4-5godz i może być nieco męcząca dla osób cierpiącą na tzw. chorobę morską. Jest to niedogodność która odpycha potencjalnych turystów a zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Przez wielu Coron zwane jest perełką Filipin z najbardziej przejrzystą wodą na Filipinach. To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu możemy wynająć skutery i zrobić objazd południowowschodniej części wyspy. Można również zostać w mieście, zakupić pamiątki, a wieczorem odwiedzić restaurację i bar.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (2 noce)
Trasa: El Nido-Coron Town Proper (prom)
Środki transportu: klimatyzowany prom
Wliczone posiłki: Śniadanie (skromne śniadanie na wynos)
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 15USD/dzień), Mt. Tapyas

 

Dzień 14. Coron Island Hopping Tour A

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową będącą tuż przy powierzchni wody. Dzięki temu, że posiadać będziemy prywatną łódź, bez pośpiechu będziemy eksplorować starannie wyselekcjonowane miejsca tej części Filipin. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta). 

Zakwaterowanie: Hotel w Coron
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 25 USD z obiadem), Mt. Tapyas

  

Dzień 15. Przelot do Manili, następnie do Singapuru

Rano będzie jeszcze czas na odwiedzenie sklepów z pamiątkami, ale już ok. 10 ruszamy w stronę lotniska. Wczesnym popołudniem lecimy do Manili a następnie bezpośrednio do Singapuru. Zawaterowanie w hotelu i czas wolny na obejście okolicy.  

Zakwaterowanie: Hotel w Singapurze (2 dni)
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 16. Zwiedzanie Singapuru

Rano spotykamy się z lokalnym pilotem. Poruszamy się po Singapurze metrem i autobusami publicznymi. Każdy uczestnik będzie miał kartę MRT na nieograniczoną ilość przejazdów. 

Popołudniu ruszamy do China Town - to magiczna dzielnica, gdzie znajduje się wiele niesamowitych miejsc. Tutaj poza wymianą pieniędzy (najlepszy kurs w mieście) zwiedzanie bazaru, zabytkowych uliczek, Świątyni Zęba Buddy, Meczetu, Świątyni Hinduistycznej, wizyta w słynnej kawiarni oraz cukierni („must see”), chwila na samodzielną eksplorację tej wspaniałej dzielnicy, a następnie przejście do Food Courtu, gdzie znajduje się restauracja z gwiazdką Michelin. Zależnie od czasu przylotu spędzimy tutaj 1-3 gdziny (program można dowolnie modyfikować – naprawdę jest tutaj mnogość atrakcji). Wieczorem powrót do hotelu (chwila na odpoczynek i zostawienie zakupów).

Następnie przejazd do kompleksu Marina Bay Sands na pokaz laserowy SPECTRA LASER SHOW (20:00). Prawdopodobnie skorzystamu ze statku typu bum boat i stamtąd oglądać będziemy show. Dodatkową atrakcją jest rejs przez dzielnicę kolonialną oraz widok na wspaniałą panoramę miasta i zabytków. Około godziny 21:00 przejazd do Lau Pa Sat night food court (tutaj słynne singapurskie nocne szaszłyki). Kolacja i około 22:00 powrót do hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel w Singapurze
Trasa: Zwiedzanie miasta
Środki transportu: komunikacja publiczna

 

Dzień 17. Cały dzień w Singapurze i nocny wylot

O godzinie 10:00 spotkanie z pilotem w hotelu, następnie przejazd do Little India – magicznej dzielnicy, w której zobaczymy Tikka Market, Arkady, Serangoon Road – singapurską stolicę złota i lombardów, Świątynię (o ile będzie otwarta) oraz Mustafa Center. Około południa przerwa na lunch - Little India to prawdziwy raj curry i masali - nie można sobie tego odpuścić. Lekko popołudniu udamy się do Downtown, zaczniemy od Merliona, hotelu Fullerton, pomnika Józefa Korzeniowskiego (polski akcent w Singapurze), Millenium Bridge, Esplanades oraz spacer nadbrzeżem Boat Quay i wzdłuż dzielnicy kolonialnej (Victoria Hall, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich, Pomnik Stamford Rafflesa). Tu zobaczymy z bliska dzielnicę biznesową z lasem biurowców.
Na koniec przejazd do Gardens by The Bay (zwiedzanie 2 kopuł) – bilet w cenie, niesamowity koncert Singapore Rapsody (19:45) . Następnie spacer do Marina Bay Sands na kolację (lokalny food court). Przyjazd do hotelu celem zabrania bagaży i skorzystania z prysznicy (dwa pokoje zostawimy sobię na dodatkową dobę aby przechować tam bagaże i mieć dostęp do prysznicy przed wylotem). 

Wyot powrotny do kraju mamy o 2 rano więc bardzo korzystnie z punktu widzenia naszych zegarów biologicznych.

Zakwaterowanie: Hotel w Singapurze
Trasa: Zwiedzanie miasta i wylot
Środki transportu: komunikacja publiczna i prywatny VAN (transfer na lotnisko)

 

Dzień 18. Powrót do kraju 

Powrót na lotnisko w Warszawie Chopin we wczesnych godzinach popołudniowych.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

12.04.2023 - 29.04.2023: 6450 PLN + 400 USD + bilet lotniczy ok 5000 PLN

Cena zawiera

 • transport lokalny: promy, vany i busy;
 • zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach w atrakcyjnej lokalizacji;
 • śniadania;
 • 1 obiad (podczas rejsu na rzece Loboc);
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opiekę pilota;
 • opłatę wylotową tzw. terminal fee;

Singapur:

 • usługi przewodnika lokalnego (angielskojęzycznego);
 • 2 noclegi w hotelu 2/3*;
 • transport na miejscu;
 • śniadania;
 • Bumboat Laser Show;
 • bilet Gardens by The Bay;
 • ubezpieczenie KW, KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

 

Cena nie zawiera

 • bilety na loty międzynarodowe multicity: Warszawa-Cebu/Manila; Manila-Singapur; Singapur-Warszawa (koszt ok 5000 zł);
 • dwóch (w przypadku przylotu do Cebu) lub trzech (w przypadku przylotu do Manili) lotów wewnętrznych (średnio po ok. 80 USD każdy);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (5-10 USD za obiad/kolację);
 • zwyczajowych napiwków (po 25 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z których pokrywa wszystkie napiwki);
 • Underground River (ok. 50 USD);
 • Island hopping. W zależności od aktualnych przepisów cena może ulec zmianie. Na ten moment cena za pojedynczy Island hopping wynosi ok. 25 USD, co daje łącznie 100 USD za 4 Island Hopping (z 4 wliczonymi obiadami). Dokładna cena będzie potwierdzona na kilka dni przed wylotem.

 

Dodatkowe, opcjonalne atrakcje:

 • wypożyczenie skutera dwuosobowego (10 USD/dzień);
 • przejazd ”tyrolką” (15-18 USD);
 • godzinny masaż (8-14 USD).

Singapur:

 • wyżywienia (oprócz śniadań)

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-14 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

 

Trasa: Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Luzon-Singapur

 

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów.

 
Na wyprawie podróżujemy z plecakiem, aczkolwiek chodzenia z całym bagażem będzie bardzo niewiele. Zwykle większość ekwipunku zostawiamy w hotelu. Z tego też względu możliwe jest zbranie dodatkowej mniejszej walizki (szczegóły omawiamy indywidualnie). Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas jeden lot wewnętrzny (ok. 60 USD) oraz cztery przeprawy promowe. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do "jedynki"). Śniadanie jest wliczone w cenę. Niektóre nasze wycieczki z lokalnymi przewodnikami będą miały wliczony również obiad.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziemy pod stałą opieką dwóch pilotów (polskiego i lokalnego);
 • na island hopping wybieramy się zawsze prywatnymi łodziami, zarezerwowanymi (wraz z załogą) w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • w programie nocny rejs komfortowym promem (kajuty 4 osobowe z łazienką).

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni;
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza; 
 • niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

 

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

 

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

 

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny;

• japońskie zapalenie mózgu.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje