Oferta - Zatoka Sarońska i Hydra

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Zatoka Sarońska i Hydra

Grecja
Rejsy i żagle
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Wypływamy w sobotę i wracamy do portu w piątek. Istnieje możliwość pozostania na jachcie w porcie do soboty rano.

Trasa rejsu może ulec zmianie na skutek decyzji organizatora wynikających np. z warunków pogodowych.

Dzień 1. (sobota) Zaokrętowanie w Atenach

W zależności od sposobu i terminu dotarcia poszczególnych osób do Aten spotykamy się na lotnisku lub w porcie ok. godziny 12:00. Skipper wraz z jedną osobą przejmuje jednostkę, reszta załogi udaje się po ewentualne zaopatrzenie na rejs. Następnie następuje zaokrętowanie i zasztauowanie naszych bagaży. W godzinach wieczornych lub wczesnych rannych wyruszamy w morze! 

Dzień 2. (niedziela) Ateny  Perdika

Perdika to śliczna, mała tradycyjna wioska rybacka, położona 9 km na południe od miasta Egina. Zbudowana na wzgórzu skąd rozciąga się wspaniały widok na zatokę i pobliską wysepkę Moni. 

Dzień 3. (poniedziałek) Perdika  Hydra

Hydra to przepięknie położone w zatoczce otoczonej wzgórzami miasteczko znane z Akademii Morskiej i z tego, że zabronione jest tu poruszanie się samochodem. Zaopatrzeniem sklepów i transportem zajmują się muły i osły.

Miasteczko wielką wagę przykłada do utrzymania XIX-wiecznego charakteru miasta. Wszelkie powstające na wyspie budowle doskonale naśladują domy sprzed 200 lat. Zabronione są anteny satelitarne, a za jazdę na rowerze można dostać mandat. Jest to wymarzone miejsce na postój. Podobnego zdania był Leonard Cohen, który mieszkał na wyspie, a także wielu innych artystów, którzy często wybierają wyspę na swój odpoczynek. W okolicach portu można znaleźć́ wiele uroczych restauracji, kawiarni i sklepów.

Dzień 4. (wtorek) Hydra – Poros

Miasto jest położone na zboczu góry, od kontynentu oddziela go jedynie kanał. Podróż kanałem - widok miasta położonego na górze zapiera dech w piersiach. Staramy się tam dotrzeć o zachodzie słońca, co jeszcze potęguje wrażenia. Zdaniem wielu to najpiękniejsza grecka panorama widziana z pokładu jachtu. Choć we wszystkich odwiedzanych miejscach możemy poznać doskonałą lokalną kuchnię i spotkać się ze słynną gościnnością wyspiarzy, to jednak na Poros jedzenie jest jeszcze lepsze!

Dzień 5. (środa) Poros  Vathi

Vathi na półwyspie Methana to malutki port rybacki z tylko dwiema niewielkimi restauracjami. Bardzo klimatyczne miejsce.

Dzień 6. (czwartek) Vathi – Egina

Egina to urocza wakacyjna miejscowość tętniąca życiem. Naszym jachtem postaramy się zaparkować na samym bulwarze i tylko kilkanaście metrów będzie dzieliło nas od miejscowych atrakcji kulinarnych. Nie będzie to jednak uciążliwe, gdyż miasto najpóźniej o północy kompletnie zasypia. Wyspa słynie z zabytków oraz... pistacji. Możemy je tam kupić pod każdą postacią - od masła po nalewkę. Polecamy jako ciekawą pamiątkę!

Dzień 7. (piątek) Egina  Ateny

Najpóźniej po południu docieramy do portu. Czas dotarcia do centrum miasta komunikacją miejską to około 30 min. Skipper musi pozostać na jachcie, jednak z największą przyjemnością pomoże zaplanować wieczór na ateńskiej starówce nazywanej "Pláka"

Dzień 8. (sobota) 

Godzina 8:00 - wyokrętowanie w Atenach. Wielką atrakcją sobotniego przedpołudnia jest odbywająca się w Atenach uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Widowiskowym paradnym krokiem marszowym żołnierze symbolicznie odnoszą się do historii Grecji. Krok defiladowy jest jedynym w swoim rodzaju połączeniem pantomimy i baletu - czasem przyjmuje ciekawe, komiczne wręcz figury. Śmiech jednak nie jest właściwą emocją, gdyż może urażać uczucia Greków. 

Warunki

Cena zawiera

 • opiekę doświadczonego skippera;
 • miejsce w kabinie 2 osobowej;
 • paliwo do jachtu;
 • opłaty portowe;
 • ubezpieczenie;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera

 • dotarcia na miejsce - bilet lotniczy i autobus do portu
 • wstępów;
 • składki na jedzenie (80 EUR dodatkowo płatne pilotowi na miejscu)

Szacunkowe ceny:

Taxi z lotniska do mariny 30 Eur, Noc 50Eur. W Grecji nie ma (już) UBERA. Autobus z lotniska 6 Eur. Kawa od 0,5Eur. Piwo 2 Eur. Kolacja owoce morza, piwo 10-20Eur/os. Uwaga!!! Ryby drogie pieruńsko…:)

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Dodatkowa kwota 80 EUR płatna pilotowi na miejscu.

Minimalna liczba uczestników - 7 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyruszamy z Aten, celem są południowe Cyklady. Rejs ma charakter rekreacyjny, unikamy sztormów i wszelkich niewygód. Pływamy w dzień, wieczory spędzamy na spacerach i degustacji doskonałej greckiej kuchni. Pełnienie wachty w nocy oraz obserwowanie gwiazd na pełnym morzu to niezapomniane przeżycie, dlatego może się zdarzyć jeden nocny przelot.

Wyjazd KAMERALNY: max 8-9 osób.

Doświadczenie żeglarskie nie jest potrzebne, by doskonale się bawić na naszym rejsie.

Choroba morska to najczęściej zadawane pytanie przez kandydatów na morskich żeglarzy. W Grecji występuje ona rzadko - w ciągu ostatnich 10 rejsów w tym regionie nie było z tym problemów.
Jacht jest lekki i falowanie jest przyjemniejsze, choc proces adaptacji do fal jest dłuższy. Jeśli możesz podróżować autokarem - jest dobrze. A jeśli do tego możesz przeczytać w autokarze kartkę książki - jest bardzo dobrze.

Specyficzna, charakterystyczna dla Grecji architektura wzbogacająca unikalne pejzaże, klimat dający poczucie ciepła, komfortu sprzyja wędrówkom i odkrywaniu, doskonała śródziemnomorska kuchnia w umiarkowanych cenach czy otwartość wyspiarzy - to atuty naszego rejsu.

ORGANIZACJA

Załoga zostanie podzielona na wachty - będą odpowiedzialne za prowadzenie jachtu, przygotowanie posiłków oraz utrzymanie czystości na jachcie. 

JACHT

Płyniemy dużym, ok. 15-metrowym jachtem Cyclades 50.5 lub podobnym.

Jest to jednostka bezpieczna, wyposażona w nowoczesny sprzęt ratunkowy, przystosowany do żeglugi w każdych warunkach, również na oceanach. Na jachcie jest 5 dwuosobowych kabin i trzy łazienki z prysznicem, z ciepłą wodą. Każdy uczestnik rejsu ma zapewnione miejsce w kabinie, pościel oraz ręczniki. Jednostka wyposażona jest w generator, klimatyzację, ogrzewanie, kuchenkę mikrofalową, odbiornik TV. Priorytetem rejsu jest bezpieczeństwo i komfort. Dlatego też trasa rejsu może się zmienić w zależności od pogody czy też kondycji załogi.

Na morzu będziemy spędzać kilka godzin dziennie głównie na zatoce i wodach osłoniętych. W takich warunkach problem choroby morskiej praktycznie nie występuje.

SKIPPER

Prowadził rejsy w Brazylii, Tajlandii, Malezji, Hiszpanii, Chorwacji i wielu innych krajach. Jego ulubioną destynacją jest jednak Grecja - tam lubi spędzać czas, na rejsy wraca kilka razy w roku. Jest zapalonym turystą, pracuje jako pilot wycieczek, pokazując uroki Włoch, Islandii czy Tajlandii. Jego wielką pasją jest nurkowanie, szczególnie jaskiniowe i wrakowe. Zawodowo zajmuje się fotografią. Przez kilkanaście lat opublikował tysiące zdjęć w polskiej, a także zagranicznej prasie - dlatego obiecujemy doskonałe zdjęcia z wyjazdu!

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • duże bezpieczeństwo podróży: doświadczony skipper i bezpieczny jacht
 • unikatowy program obejmujący najlepsze miejsca w Zatoce Sarońskiej
 • dwuosobowe komfortowe kabiny na jachcie

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje