Zorientowani od 2013 roku

Oferta - W krainie owiec

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

W krainie owiec

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot na Wyspy Owcze, wyspa Vagar

Po przylocie na Wyspy Owcze udamy się do wioski Gasadalur, która do niedawana była jedną z najbardziej odizolowanych miejscowości na archipelagu. Zobaczymy tam piękny wodospad Mulafossur.

Następnie pójdziemy na kilkugodzinny spacer do spektakularnego  Klifu Niewolników - Traelanipa, po drodze mijając największe jezioro Wysp Owczych – Sorvagsvatn, którego wody opadają prosto do oceanu.

Tego dnia zobaczymy także Trøllkonufingur, charakterystyczną, wystającą ponad klify postrzępioną skałę, której nazwę tłumaczy się jako "palec kobiecego trolla". Opowiemy sobie dlaczego. Następnie przejedziemy do naszego uroczego domku, gdzie spędzimy kilka kolejnych dni.

Dzień 2. Wyspy północne

Naszą podróż tego dnia rozpoczniemy od niezwykle fotogenicznego cypla Vidareidi – to najdalej wysunięta na północ zamieszkała część Wysp Owczych. Odwiedzimy miejscowy kościółek oraz podejdziemy na okoliczne wzgórze, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Następnie z miejscowości Klaksvik, wciśniętej między dwa fiordy, popłyniemy na wyspę Kalsoy, gdzie czekają na nas kolejne spektakularne widoki. W Klaksvik, jeśli starczy czasu, możemy zakupić piwo w lokalnym browarze – Foroya Bjor.

Na Kalsoy udamy się na przyjemną wędrówkę w kierunku latarni morskiej Kallur ze spektakularną scenerią. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy posągu pół kobiety, pół foki, za którego powstaniem kryje się niezwykła historia.

Dzień 3. Wyspa Eysturoy

Największą atrakcją dzisiejszego dnia będzie spacer na Slættaratindur, najwyższy szczyt Wysp (882 m n.p.m.), z którego w dobrą pogodę widać wszystkie 18 wysp archipelagu. Po naszej wędrówce pojedziemy do Gjógv, jednej z najbardziej urokliwych miejscowości archipelagu. Jeśli dopisze szczęście w tutejszej zatoce, przy brzegu, zobaczymy foki. Dla chętnych spacer na okoliczne wzgórze. Dzień zakończymy relaksującym spacerem z miejscowości Elduvik do Oyndafjordur, który wiedzie wzdłuż morskiego klifu starym kościelnym szlakiem.

W miarę możliwości udamy się do miejscowości Tjornuvik, którą upodobali sobie surferzy. Krótki spacer w górę wioski zapewni nam cudowną panoramę.

Dzień 4. Mykines*

Całodniowa wycieczka na praktycznie niezamieszkałą wyspę Mykines, gdzie udamy się na kilkugodzinną wędrówkę. W trakcie spaceru której będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy oraz liczne gatunki ptaków na czele z głuptakami, nurzykami, fulmarami a w sezonie letnim maskonurami, które upodobały sobie trudno dostępne miejsca nad samym brzegiem morza. W czasie spaceru zobaczymy latarnię morską, odsłonią się nam także przepiękne krajobrazy na sąsiednie mniejsze wyspy i wysepki. Powrót na wyspę Vagar łodzią. Czas na zakupy w sklepie przy porcie.

Dzień 5. Wyspa Streymoy

Dzień rozpoczniemy od rejsu na Vestmanna, czyli spektakularne klify, które będziemy podziwiać z perspektywy morza. Podczas rejsu spotkamy bogatą ptasią faunę regionu, a także dowiemy się sporo o historii Wysp Owczych i życiu na tym hipnotyzującym archipelagu.

Następnie czeka nas wizyta w pocztówkowej miejscowości Saksun, położonej w głęboko wciętej dolinie pomiędzy przejmującymi stokami gór, z których spływają liczne potoki i wodospady. Dla chętnych spacer w górę wzgórza, oczywiście z nagrodą w postaci onieśmielającego widoku.

Z Saksun pojedziemy do Torshavn – stolicy Wysp Owczych, gdzie przespacerujemy się kameralnymi uliczkami. Zobaczymy mi.in. niezwykłe, w swej skromności budynki administracji państwowej. Odwiedzimy również Listasavn Foroya - muzeum sztuki z bardzo ciekawą i różnorodną ekspozycją, prezentującą prace lokalnych artystów. Po czasie wolnym na samodzielny spacer i przekąskę udamy się w kierunku Kirkjubour, historycznej siedziby biskupa Wysp Owczych, gdzie zobaczymy pozostałości katedry św. Magnusa oraz urokliwe domki kryte darnią. Jeżeli pogoda pozwoli szlak z Torshavn do Kirkjubjour będzie można przejść pieszo.

Dzień 6. Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko w Sorvagur i przelot do Polski, z przesiadką w Kopenhadze.

Ważne: Proponowany program jest wersją „maksimum”, jego realizacja jest zależna od warunków pogodowych.

* W przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających kursowanie promu zrealizowany zostanie program zastępczy.

Warunki

Składowe ceny

30.07.2024 - 04.08.2024: 4550 PLN brak miejsc
04.08.2024 - 09.08.2024: 4550 PLN brak miejsc
29.08.2024 - 03.09.2024: 4350 PLN
06.09.2024 - 11.09.2024: 4350 PLN
11.09.2024 - 16.09.2024: 4350 PLN

Cena zawiera

 • transport busem na Wyspach Owczych;
 • zakwaterowanie w domach wakacyjnych na Wyspach Owczych, w pokojach 2-osobowych;
 • prom na Mykines;
 • rejs na Vestmanna;
 • paliwo i opłaty drogowe;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych;
 • wyżywienia - możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków (kuchnia w domach). Warto przygotować ok. 100 EUR na wyżywienie;
 • wstępów/opłat za wstępy na szlaki (ok. 400-500 PLN).

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem (bez prowizji).

Koszt przelotu z Polski na Wyspy Owcze to ok. 2000/2800 PLN. Ceny zależne są od miasta wylotu i terminu.

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformwoać Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 7 osób. Za dopłatą ok. 300 zł możliwość wyjazdu dla grupy 6 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Czas na kameralną podróż do jednego z najodleglejszych i najsurowszych regionów Europy - na Wyspy Owcze. Będziemy podziwiać wspaniałe, surowe wyspiarskie krajobrazy i zobaczymy większość ciekawych miejsc na wyspach: klifów, wodospadów, klimatycznych miasteczek i wiosek. Przyroda na Wyspach Owczych jest na wyciągnięcie ręki, dlatego gdziekolwiek się da będziemy opuszczać naszego busa i przemierzać wyspy pieszo. Zaplanowanych mamy kilka kilkugodzinnych wędrówek, w tym na najwyższą górę Wysp Owczych oraz w odwiedziny do maskonurów. Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody, jak i w Torshavn - stolicy archipelagu.

DLACZEGO WARTO?

 • codzienne wędrówki po cudownych farerskich krajobrazach;
 • zakwaterowanie w kameralnym domu ze wspaniałym widokiem;
 • podróż łodzią na Mykines
 • rejs statkiem pod spektakularne klify Vestamanna;
 • bliskie spotkanie z maskonurami, fulmarami, nużykami i innymi ptakami, które upodobały sobie Wyspy Owcze;
 • doskonała atmosfera :)

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje