Oferta - W krainie owiec - Wyspy Owcze

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

POTWIERDZONY

W krainie owiec - Wyspy Owcze

6 dni 4300 zł
 • 24.08.2021 - 29.08.2021
  • 24.08.2021 - 29.08.20214300zł
  • 29.08.2021 - 03.09.20214300zł
Wyprawy
Wycieczki na Wyspy Owcze
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Wyspy Owcze. Wyspa Streymoy

Koło południa przylatujemy do Sorvagur na Wyspach Owczych. Zwiedzanie Wysp zaczniemy od wyspy Streymoy w stronę Vestmanna, gdzie znajdują się wysokie nawet na 500 m klify zamieszkiwane przez ptaki morskie i foki. Jeszcze dalej na północ zobaczymy urokliwą wioskę Saksun z dachami domów porośniętymi darnią. Krótki spacer po okolicy. Po południu zrobimy spacer na punkt widokowy Sornfelli ze wspaniałym widokiem na fiord i wyspy. Zobaczymy też wodospad Fossa

Dzień 2. Wyspa Eystoroy i Vidoy

Dzień rozpoczniemy od spaceru po mieście. Po Torshavn udamy się na wyspę Eysturoy, gdzie naszym oczom ukażą się kolejne przepiękne krajobrazy. Przejazd pięknymi drogami, wzdłuż których pasą się stada uroczych owieczek towarzyszących nam przez cały pobyt na Wyspach Owczych. Największą atrakcją dnia będzie spacer na Slættaratindur, najwyższy szczyt Wysp (882 m n.p.m.), z którego w dobrą pogodę widać wszystkie 18 wysp archipelagu. Po wędrówce zrobimy jeszcze spacer po okolicznych wioskach - Eiði, Gjógv i Funningsfjørdur, skąd rozpościera się piękny widok na fiordy. 

Dzień 3. Północne kresy

Naszą podróż rozpoczniemy od niezwykle fotogenicznego cypla Vidareidi, najdalej wysuniętą na północ zamieszkałą część Wysp Owczych, gdzie odwiedzimy miejscowy kościółek. Następnie promem przepłyniemy na wyspę Kalsoy, gdzie czekają na nas kolejne spektakularne widoki. Na Kalsoy udamy się też na wędrówkę w kierunku latarni morskiej Kallur. W drodze powrotnej przespacerujemy się po miasteczku Klaksvik, wciśniętym między dwa fiordy i napijemy się dobrej kawy.

Dzień 4. Mykines

Całodniowa wycieczka na praktycznie niezamieszkałą wyspę Mykines. Najpierw wsiądziemy do helikoptera, którym dostaniemy się na tę wyspę, a następnie udamy się na kilkugodzinną wędrówkę, w trakcie której będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy oraz liczne gatunki ptaków na czele z maskonurami, które upodobały sobie trudno dostępne miejsca nad samym brzegiem morza. Powrót na wyspę Vagar promem.

Dzień 5. Wyspa Vagar

Ostatniego dnia na Wyspach zobaczymy kolejne piękne miejsca, tym razem na wyspie Vagar. Na początku udamy się na spacer szlakiem do Gasadalur. Następnie na południu wyspy udamy się na spektakularny punkt widokowy Sørvágsvatn, z którego widać największe jezioro Wysp Owczych umiejscowione nad dwoma morskimi jaskiniami, wrzynającymi się w głąb klifów. Zobaczymy także Trøllkonufingur, charakterystyczną wystającą ponad klify postrzępioną skałę, której nazwę tłumaczy się jako "palec kobiecego trolla". 

Dzień 6. Pożegnanie z Wyspami Owczymi

Wylot z kameralnego lotniska do Warszawy, z przesiadką w Kopenhadze.

Warunki

Składowe ceny

24.08.2021 - 29.08.2021: 2900 PLN + bilet lotniczy ok 1400 PLN
29.08.2021 - 03.09.2021: 2900 PLN + bilet lotniczy ok 1400 PLN

Cena zawiera

 • transport busem na Wyspach Owczych;
 • zakwaterowanie w domach wakacyjnych na Wyspach Owczych, w pokojach 2-3 osobowych;
 • prom na Mykines;
 • lot helikopterem (w razie dostępności);
 • paliwo i opłaty drogowe;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Warszawa-Wyspy Owcze-Warszawa;
 • wyżywienia - możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków (kuchnia w domach);
 • wstępów / opłat za wstępy na szlaki (200-300 zł)

Bilety lotnicze kupujemy po zebraniu się grupy. Wtedy zostanie podana cena końcowa biletu.

Zaliczka

500 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 7 osób. Za dopłatą 300 zł możliwość wyjazdu dla grupy 6 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kameralna podróż do jednego z najodleglejszych i najsurowszych regionów Europy - na Wyspy Owcze. Będziemy podziwiać wspaniałe, surowe wyspiarskie krajobrazy i zobaczymy większość ciekawych miejsc na wyspach: klifów, wodospadów, klimatycznych miasteczek i wiosek. Przyroda na Wyspach Owczych jest na wyciągnięcie ręki, dlatego gdziekolwiek się da będziemy opuszczać naszego busa i przemierzać wyspy pieszo. Zaplanowanych mamy kilka kilkugodzinnych wędrówek, w tym na najwyższą górę Wysp Owczych oraz w odwiedziny do maskonurów. Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody, jak i w Torshavn - stolicy archipelagu. 

DLACZEGO WARTO?

- codzienne wędrówki po cudownych farerskich krajobrazach,

- zakwaterowanie w kameralnym domu ze wspaniałym widokiem,

- widokowy lot helikopterem,

- podróż łodzią na Mykines,

- bliskie spotkanie z maskonurami, fulmarami, nużykami i innymi ptakami, które upodobały sobie Wyspy Owcze,

- doskonała atmosfera :)

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl