Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Trekking w Patagonii - Argentyna i Chile

tel: 
533 912 907
email: 

AKTYWNIE

Trekking w Patagonii - Argentyna i Chile

18 dni 16500 zł
 • 10.11.2024 - 27.11.2024
Trekking
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1-2. Przelot do Buenos Aires

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Buenos Aires. Zwiedzanie miasta, wieczorny spacer po XIX-wiecznej nekropolii Recoleta, na której pochowana jest między innymi Ewa Peron. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 3. Buenos Aires – El Calafate

Zwiedzanie „stolicy tanga”. Spacer po centrum miasta: plac Plaza de Mayo, na którym co czwartek spotkają się matki dzieci, które „zaginęły” podczas tzw. „brudnej wojny” w czasie wojskowej dyktatury w latach siedemdziesiątych, katedra, budynki parlamentu i kongresu. Wieczorny przelot do El Calafate - bazy wypadowej do Parku Narodowego Los Glaciares. Nocleg w El Calafate.

Dzień 4. El Calafate – Lodowiec Perito Moreno – El Chalten

Podziwianie jednego z prawdziwych cudów natury - lodowca Perito Moreno. Będziemy mieli okazję oglądać fascynujący spektakl, gdy spadające z czoła lodowca olbrzymie bryły lodu rozbijają się z hukiem o spokojną taflę jeziora. Przejazd do miejscowości El Chalten. Znad ogromnego jeziora Viedma będziemy podziwiać panoramę Parku Narodowego Los Glaciares z górującym ponad nim potężnym masywem Fitz Roya. Nocleg w El Chalten.

Dzień 5. Park Narodowy Los Glaciares

Trekking w Parku Narodowym Los Glaciares – dzień 1: przejście pod Fitz Roya (ok. 6 godz.). Dla chętnych dodatkowo podejście nad jezioro lodowcowe leżące u jego podnóży. Indianie Tehuelcze nazywają szczyt Cerro Chaltén, czyli „dymiącą górą”. Nazwa ta odnosi się do pióropusza z chmur, które często unosi się nad wierzchołkiem. Nocleg w El Chalten.

Dzień 6. Park Narodowy Los Glaciares

Trekking w Parku Narodowym Los Glaciares – dzień 2: podejście pod słynną iglicę Cerro Torre (ok. 6 godz.), która ze względu na zmienność pogody oraz budowę uznawana jest za jedną z najtrudniejszych technicznie gór świata. Wspaniały widok z moreny na odbijającą się w tafli jeziora smukłą sylwetkę szczytu. Nocleg w El Chalten.

Dzień 7. El Chalten – Puerto Natales

Przejazd z El Chalten do Puerto Natales – bazy wypadowej do Parku Narodowego Torres del Paine. Nocleg w Puerto Natales.

Dzień 8. Park Narodowy Torres del Paine

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 1: malowniczy rejs przez jezioro Grey. Wycieczka na punkt widokowy na lodowiec Grey oraz przejście nad jezioro Pehoe (ok. 6 godz.). Nocleg w schronisku nad jeziorem lub w namiocie.

Dzień 9. Park Narodowy Torres del Paine

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 2: przejście nad jezioro Nordenskjöld. Fakultatywnie wycieczka w głąb Doliny Francuzów (ok. 6-7 godz.). Nocleg w schronisku lub w namiocie.

Dzień 10. Park Narodowy Torres del Paine

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 3: przejście do Doliny Ascencio (ok. 8 godz.). Nocleg w schronisku lub w namiocie.

Dzień 11. Park Narodowy Torres del Paine – Punta Arenas

Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine - dzień 4: podejście doliną Ascencio do słynnych wież Torre i powrót (ok. 4 godz.). Przejazd przez bezkresny patagoński step do Punta Arenas.*

Dzień 12. Punta Arenas

Zwiedzanie Punta Arenas, najważniejszego chilijskiego portu zanim wybudowany został Kanał Panamski. Tutaj zbijano fortuny na handlu futrami fok i skórami guanako, a nade wszystko na handlu owcami, które sprowadzono z niedalekich Falklandów. Spacer bulwarami nad Cieśniną Magellana. Zwiedzanie nekropolii, której imponujące mauzolea przypominają o dawnej świetności miasta. Rejs na wyspę Magdalena i obserwacja kolonii pingwinów magellańskich**. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 13. Punta Arenas – Ushuaia

Przejazd przez Ziemię Ognistą - przepiękną i mistyczną krainę z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami wielkich, bezludnych przestrzeni. Przeprawa przez niespokojne wody Cieśniny Magellana. Nocleg w Ushuaia - mieście na „końcu świata”.

Dzień 14. Ushuaia

Ushuaia uważane jest przez wielu za najdalej na południe wysunięte miasto nie tylko w Argentynie i Ameryce Południowej, ale także i na świecie. Dziś jest to ważny port dla statków wyruszających na ekspedycje antarktyczne, a dzięki usytuowaniu między monumentalnym górami i błękitnymi wodami kanału Beagle także prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny.
Całodzienny rejs** po kanale Beagle. Obserwacje kolonii gniazdujących na skalistych wysepkach kormoranów, lwów morskich oraz otarii (uchatek patagońskich). Spacer po jednej z bezludnych wysp w poszukiwaniu śladów osadnictwa Indian Yahgan. Obserwacja kolonii pingwinów magellańskich na wyspie Martillo. Wizyta w najstarszej farmie na Ziemi Ognistej - Estancji Harberton. Powrót do Ushuaia. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 15. Ushuaia – Park Narodowy Tierra del Fuego

Piesze wycieczki w Parku Narodowym Ziemi Ognistej – najdalej na południe wysuniętym parku narodowym na świecie. Spacer przez wilgotny las typu lenga, klifowym wybrzeżem i pomiędzy małymi plażami nad zatoką Lapataia. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 16. Ushuaia – Buenos Aires

Przelot do Buenos Aires. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, wycieczka do portowej dzielnicy La Boca założonej przez włoskich emigrantów. Wieczorny spacer po dzielnicy San Telmo – najstarszej części miasta z dobrze zachowanymi kolonialnymi budynkami, licznymi kafejkami i antykwariatami. W każdą sobotę mieszkańcy Buenos Aires tańczą tango na głównym placu. Dla chętnych udział w tradycyjnej milondze. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 17-18. Buenos Aires - Warszawa

Pożegnanie z „boskim Buenos”. Wylot do Europy. Powrót do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

*) Kolejność zwiedzanych miejsc oraz miejsca noclegów mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Biura, np. z powodu warunków pogodowych, rozkładu jazdy lub rozkładu lotów. W przypadku braku dostępności miejsc noclegowych w schroniskach/polach namiotowych w PN Torres del Paine możliwe jest zakwaterowanie w jednym miejscu i piesze wycieczki jednodniowe.

**) Atrakcje opcjonalne:
- wycieczka na obserwację pingwinów na wyspę Magdalena (ok. 130 USD);
- rejs po Kanale Beagle (całodzienny z wizytą w Estancji Harberton ok. 160 USD lub 3 godzinny ok. 80 USD).

Warunki

Składowe ceny

10.11.2024 - 27.11.2024: 16500 PLN

Cena zawiera

 • przeloty wewnętrzne: Buenos Aires - El Calafate oraz Ushuaia - Buenos Aires;
 • transport na miejscu: autobusy, minibusy, taksówki;
 • zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach i hostelach (z wyłączeniem noclegu podczas 3-dniowego trekkingu)
 • bilety wstępów do parków narodowych i zwiedzanych obiektów;
 • widokowy rejs po jeziorze Grey w PN Torres del Paine;
 • opiekę przewodnika;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa-Buenos Aires-Warszawa (ok. 5000 PLN);
 • wyżywienia na miejscu (ok. 350 USD)
 • zakwaterowania i wyżywienia podczas trekkingu: 3 noce w namiotach z wyżywieniem (ok. 340 USD) lub w schroniskach z wyżywieniem, w miarę dostępności miejsc (ok. 440 USD)
 • ** atrakcji opcjonalnych:
  - wycieczka na obserwację pingwinów na wyspę Magdalena (ok. 100 USD);
  - rejs po Kanale Beagle - uchatki, kormorany (ok. 80 USD).

Zaliczka

3000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-15 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kierunek Patagonia – jedź z nami!

Zapraszamy na wędrówki na końcu świata! Patagonia leżąca na południowym krańcu Ameryki Łacińskiej zachwyci każdego przybysza. Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi - bezkresne krajobrazy są zniewalające, a kontakt z naturą dostępny jest tu na każdym kroku. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to miejsce iście magiczne. Znajdują się tu liczne fiordy, jeziora i wyspy, a bezpośrednio nad patagońskim stepem wznoszą się Andy – góry wulkaniczne i lodowce, których ostre szczyty przez długi czas były niedostępne dla wspinaczy z całego świata. Patagonia to także niesamowite zwierzęta i ptaki. Zobaczysz tu zarówno pingwiny, gwanako andyjskie, jak i nandu, flamingi i kondory. Podczas wizyty w Patagonii spróbujemy także lokalnej kuchni. Doskonałe jest tam wino, a wołowina uznawana jest za najlepszą na świecie.

Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd. Jeżeli zaciekawiła Cię Patagonia wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Organizujemy wycieczki dla miłośników podróżowania po świecie. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Argentyna i Chile skradły Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt!

GŁÓWNE ATUTY WYJAZDU:

·  Zwiedzanie Buenos Aires - stolicy tanga;
·  Lodowiec Perito Moreno w PN Los Glaciares (UNESCO);
·  Wędrówka pod słynne szczyty: Fitz Roy i Cerro Torre;
·  Widokowy rejs pod czoło lodowca Gray w PN Torres del Paine;
·  3-dniowy trekking w PN Torres del Paine;
·  Rejs na obserwacje pingwinów magellańskich na wyspie Magdalena;
·  Przeprawa przez Cieśninę Magellana;
·  Ushuaia – miasto na końcu świata;
·  Rejs wśród bezludnych wysepek kanału Beagle;
·  Wędrówka przez las typu lenga w PN Tierra del Fuego;
·  Tradycyjna milonga na placu Dorrego w dzielnicy San Telmo w Buenos Aires.

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • program wycieczki idealnie dostosowany z dużą liczbą unikatowych atrakcji tak, aby móc jak najlepiej poznać Patagonię
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
 • wycieczkę prowadzi doświadczony pilot

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje