Oferta - Rejs po greckich wyspach

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Rejs po greckich wyspach

Grecja
Aktywne
Rejsy i żagle
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Warunki

Cena zawiera

- opiekę doświadczonego skippera

- miejsce na jachcie w 2-osobowej kabinie

- ponton wraz z silnikiem

- składkę przeznaczoną na porty oraz jedzenie 

(skipper nie bierze udziału w zbiórce)

Cena nie zawiera

- biletu lotniczego (samodzielny zakup, cena od 200 zł),

- autobusu do portu (6 euro),

- wstępów


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Drodzy Argonauci!

DŁUGI WEEKEND MAJOWY

Idealny układ gwiazd, planet oraz dni wolnych sprawia, że w tym roku wystarczy wziąć tylko 3 dni urlopu, by spędzić tydzień wspaniałych wakacji w Grecji! :)

Choć żeglowałem w różnych częściach świata, to moim ukochanym miejscem na ziemi jest Grecja. Niewielkie odległości między wyspami i małe zafalowanie sprawiają, że żegluga jest wyjątkowo przyjemna.

Odwiedzamy malownicze wyspy z ciekawymi formami skalnymi - tworzą one groty i tunele, które możemy zwiedzać także z poiomu wody.

Greckie domy, przyklejone do skał, których nie da się pomylić z żadnym innym miejscem na Ziemi. Ludzie mieszkający na wyspach są ciekawi przybyszy, otwarci, często
pomocni i łatwo nawiązują relacje.

Jedzenie to jeden z największych atutów Grecji. Proste, nieskomplikowane potrawy oparte na warzywach i owocach morza to doskonała, przede wszystkim smaczna dieta. Ceny są raczej umiarkowane, nieznacznie wyższe niż w Polsce (fastfood od 4 euro, kolacja z winem dla 2 osób od 20 euro).

TRASA

Dokładną trasę ustalimy bezpośrednio podczas rejsu, w zależności od pogody, stanu morza i załogi. W naszym zasięgu są całe Cyklady, postaramy się odwiedzić:

- Ermioni

- Serifos

- Kithnos

- Egina

- Poros

- Perdika

- Hydra

Hydra jest malowniczą wyspą z doskonale utrzymaną zabudową z XIX w. Na wyspie jest niewiele dróg, którymi może się poruszać samochód. Być może dlatego obowiązuje tam ściśle przestrzegany zakaz używania pojazdów mechanicznych, a nawet rowerów. Do transportu towarów i ludzi mieszkańcy używają jucznych zwierząt – najczęściej mułów. Wyspa jest licznie odwiedzana przez miłośników sztuki i historii (mieszkał tu Leonard Cohen). Poza niewielkimi pensjonatami brak jest większych hoteli, a co za tym idzie masowej turystyki zorganizowanej. Na wyspie nawet dziś buduję się domy wyłącznie z kamienia tak jak w XIX w. Istnieje też zakaz używania np. anten satelitarnych, dzięki czemu wyspa zachowała swój unikalny klimat. 

 

POGODA

Rejs jest przed sezonem turystycznym. Na Cykladach na lądzie możemy liczyć na temperaturę idealną do wypoczynku - nawet powyżej 30 °C (średnia temperatura w maju to ok. 25 °C). Temperatura wody oscyluje w granicach 20 °C, więc kąpiel jest jak najbardziej możliwa. Podobnie z kąpielą w ciepłych źródłach, których w Grecji nie brakuje.

ORGANIZACJA


Uczestnicy rejsu zostaną podzieleni na wachty. Wachty będą odpowiedzialne za prowadzenie jachtu, przygotowanie posiłków oraz utrzymanie czystości na jachcie podczas rejsu. Trasa rejsu jest tak zaplanowana, by docierać w miejsca trudno dostępne innym środkiem lokomocji. Naszym priorytetem jest zwiedzanie, wykonywanie zdjęć. Będziemy pływać około 3-7 godzin dziennie. Celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo, w miarę możliwości unikanie sztormów i wysokich fal. Jednak bez wątpienia nie zabraknie żeglarskich emocji! Będą też przechyły, fala przelewająca się przez pokład i odrobina adrenaliny.

JACHT to 50-stopowy Cyklades 50.5 gwarantujący wygodę i bezpieczeństwo. Na jachcie znajduje się 6 kabin i 3 łazienki z ciepłą wodą. Każdy uczestnik rejsu ma miejsce w 2-osobowej kabinie.

Skipper

Żegluje od szkoły średniej. Uprawnienie do prowadzenie morskich jachtów otrzymałem w wieku 20 lat. Najczęściej pływam w Grecji, na wyspach Kanaryjskich i w Tajlandii. Żeglując, stawiam na maksymalne bezpieczeństwo i na jak największą frajdę. Uwielbia odwiedzać małe porty, urokliwe wysepki, tajemnicze zatoczki. Lubię być wszędzie tam, gdzie nie będzie jednym z wielu anonimowych turystów. Pasjonuje się nurkowaniem, szczególnie lubię zwiedzać pod wodą, wraki, jaskinie i kopalnie. Zawodowo zajmuję się fotografią (www.szablowski.pl)

Loty w maju do Aten to koszt od 200 zł.
Autobus z lotniska do portu - 6 euro.

To jestem ja:

https://www.youtube.com/watch?v=O8RctGQi6Ts

Tak wygląda listopadowy rejs w Grecji:

https://www.youtube.com/watch?v=fgQkpU0Pkrc&t=145s

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl