Oferta - Australia i Nowa Zelandia

tel: 
22 299 27 52
email: 

NOWOŚĆ

Australia i Nowa Zelandia

Nowa Zelandia Australia
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Trasa:  Doha - Sydney - Auckland  - Waitomo - Rotorua - Wellington - Picton - Lodowiec Fox - Queenstown - Te Anau – Dunedin  Sydney (Australia) - Manly Katoomba - Ayers Rock - P.N. Kata Tjuta-Uluru – Melbourne – Doha

 

Dnie 1-2. Warszawa  Dubaj  Auckland

Wylot z Warszawy i przelot do Auckland z przesiadką w Dubaju.

NOWA ZELANDIA

Dzień 3. Auckland

Lądowanie w Auckland, przejście przez kontrolę graniczną i przejazd do hotelu. Przed południem zwiedzanie miasta, w tym spacer w okolicach Góry Eden, skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na miasto oraz port. Spacer po Auckland Domain i plaży Mission Bay. Powrót do hotelu i zakwaterowanie. Zakwaterowanie w hotelu Ascotia off Queen lub podobnym.

Dzień 4. Auckland – Piha – Rotorua 

Wyjazd z Auckland do Muriwai - plaża z czarnym piaskiem nad Morzem Tasmana. Degustacja wina w lokalnej winnicy. Przejazd do Rotorua. Zakwaterowanie w hotelu Jet Park.

Dzień 5. Rotorua – Waiotapu 

Zwiedzanie niezwykłych formacji geologicznych - Waiotapu & Waimangu. Przejazd nad malownicze jeziora Zielone, Niebieskie i Tarawera, położone wśród gęstego buszu nowozelandzkiego. Trekking po parku z ogromnymi czerwonymi sekwojami. Zakwaterowanie w hotelu Jet Park.   

Dzień 6. Rotorua – Waitamo – Wellington  

Zwiedzanie Jaskiń Waitomo (oglądanie świetlików, przepłynięcie łodzią podziemnej rzeki), dalej trasa poprzez bogate rolnicze tereny regionu Waikato. Dalej długi przejazd (450 km) do stolicy Nowej Zelandii. Zakwaterowanie w hotelu Rydges lub podobnym.

Dzień 7. Wellington

Zwiedzanie miasta. Kompleks budynków parlamentu, budynki rządowe, katedra św. Pawła. Wjazd na punkt widokowy na Mt. Victoria - panorama miasta. Następnie rejs promem na Wyspę Południową – w czasie przekraczania Cieśniny Cooka szczególnie pięknie prezentują się Alpy Południowe. Dalej jedziemy z Picton do Nelson. Zakwaterowanie w hotelu Aloha Lodge.

Dzień 8. Nelson – Punkakiki

Przejazd nad Morzem Tasmana, zwiedzanie Parku Narodowego Abela Tasmana. Kolejną atrakcją będą niezwykłe formacje skalne w kształcie placków naleśnikowych w Punakaiki. Nocleg w okolicach Punkakiki w hotelu Greymouth Seaside Park.

Dzień 9. Punkakiki – Lodowiec Fox 

Przejazd do Hokitika, dalej kontynuacja wzdłuż wybrzeża Morza Tasmana, do stolicy lodowców (tam dla chętnych fakultatywna atrakcja - przelot helikopterem wraz z lądowaniem na lodowcu – zależne od warunków pogodowych). Zakwaterowanie w hotelu Glow Worm.

Dzień 10. Queenstown 

W godzinach porannych przejazd (poprzez Haast Pass) wzdłuż wybrzeża Jeziora Wanaka do Queenstown, zimowej stolicy Nowej Zelandii. Nocleg i czas wolny w stolicy sportów zimowych Nowej Zelandii. Zakwaterowanie w hotelu Copthorne Hotel & Apartments Queenstown Lakeview lub podobnym.

Dzień 11. Jezioro Wakatipu – fiord Milford

W godzinach porannych wyjazd z Queenstown, przejazd wzdłuż Jeziora Wakatipu, miasteczka Kingston i Te Anau, doliny Eglinton oraz Hollyford. Kontynuowanie podróży przez Tunel Homera i dolinę Cleddau do Milford Sound. Rejs statkiem po fiordzie Milford. W drodze powrotnej spacer nad Jezioro Te Anau. Zakwaterowanie w hotelu Railway Hotel Mossburn. 

Dzień 12. Te Anau – Queenstown 

Tym razem spokojny poranek, a popołudniem przejazd do Queenstown. Opcjonalnie (przy dobrej aurze) wyjedziemy wcześniej i udamy się na prawie dwugodzinną wycieczkę statkiem parowym po Jeziorze Wakatipu. Wieczorem przelot do Melbourne i transfer do hotelu Hulmes Court Bed And Breakfast lub podobnego. 

AUSTRALIA

Dzień 13. Wycieczka do Parku Narodowego Wilsons Promotor

Park Promotor obejmuje tereny półwyspu Wilsons Promontory, który jest uznawany za jeden z najpiękniejszych zakątków Australii. Będziemy na legendarnej plaży Squeaky, zobaczymy niezwykłe granitowe formacje skalne oraz udamy się na trekking obejmujący takie miejsca jak: Bishop, Vereker Outlook czy Pillar Point. Po powrocie spacer po mieście i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 14. Melbourne  Wielka Droga Oceaniczna

Przejazd Wielką Drogą Oceaniczną (ciągnie się od Torquay do Warrnambool) – jest to niezwykle malownicza trasa, uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie, w czasie której zobaczymy między innymi formacje skalne: 12 Apostołów, Mostu Londyńskiego i wiele innych miejsc. Będziemy także spacerować po rezerwacie koali, położonym przy Rzece Kennett. Późnym wieczorem powrót do Melbourne, nocleg.

Dzień 15. Melbourne – Ayers Rock

Przelot do Uluru, zakwaterowanie. Następnie wycieczka do Urulu, niezwykłego symbolu kultury Aborygentów, gdzie będziemy podziwiać zachód słońca, z winem w tle. Wycieczka organizowana będzie pojazdami z napędem na 4 koła, w Uluru będzie z nami lokalny przewodnik – Aborygen, który opowie nam o religii Tjukurpa oraz o zwyczajach tego ludu. Zakwaterowanie. 

Dzień 16. Urulu  

Dzień rozpoczniemy wschodem słońca nad Urulu, udamy się takżę do Doliny Wiatrów, do miejsca „wielu głów”, czyli Kata Tjuta. Następnie przelot Ayers Rock – Cairns, transfer do hotelu.   

Dzień 17. Cairns    

Całodzienna wycieczka katamaranem na Wielką Rafę Koralową (w cenie rejsu możliwość pływania z rurką – snorkeling oraz lunch). Przystanek na jednej z koralowych wysepek (Green Island), relaks na plaży, spacer wokół wyspy i pływanie w Oceanie Spokojnym. Po południu powrót do Cairns. Zakwaterowanie w hotelu Cairns Queens Court lub podobnym.

Dzień 18. Cairns  

Całodzienna wycieczka do Kurandy – wioski tematycznej znajdującej się na terenie lasów deszczowych. Dotrzemy tam zabytkowym pociągiem z Cairns (25 km), następnie jedziemy gondolą ponad konarami tropikalnego lasu. Powrót do Cairns i przelot do Sydney, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 19. Sydney 

Całodzienne zwiedzanie miasta (autobusem, promem, pieszo)  Zatoka Manly, Opera, Ogród Botaniczny, następnie przejazd na słynną Bondi Beach. Udamy się także do mniej znanych miejsca, takich jak plaże Clovelly czy Coogee.

Dzień 20. Sydney – Blue Mountains

Całodzienna wycieczka do Katoomba (Góry Błękitne). Zobaczymy różnokolorowe lasy eukaliptusowe i skały Trzy Siostry. Pojedziemy także koleją do dno Doliny Jamison. Dalej pojedziemy do Parku Dzikich Zwierząt Featherdale, w którym żyją m.in. koala (nie misie!), różne gatunki kangurów, emu itd.. Powrót do Sydney.

Dzień 21. Sydney

Ostatni dzień w Australii – to dzień na relaks: plażowanie, słynny ogród botaniczny, rejs po Zatoce Sydney, czas na zakupy (lub wizytę w niezwykłym Oceanarium).

Dzień 22. Sydney - Dubaj 

W nocy transfer na lotnisko i wylot do Dubaju. Po przylocie spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wycieczka po tym niezwykłym mieście Bliskiego Wschodu. Całodzienne zwiedzanie miasta, w czasie którego obejrzymy najważniejsze miejsca w Dubaju – Burj Al Arab, Burj Khalifa, Souk Madiant Jumeirah, Marine oraz Stary Dubaj – w tym targ przypraw i złota. Obowiązkowym punktem pobytu w Dubaju jest wjazd na najwyższy budynek świata - Burj Khalifa (dodatkowo płatny). Ale to nie koniec atrakcji. Z hotelu metrem (klimatyzowane naziemne przystanki) udamy się na nocną eksplorację miasta.

Dzień 23. Dubaj - Warszawa 

Przelot do Warszawy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Cena zawiera

 • bilety na trasie Warszawa - Dubaj - Auckland; Sydney - Dubaj - Warszawa;
 • przeloty wewnętrzne w Australii i Nowej Zelandii liniami Emirates;
 • przejazdy busem – w Nowej Zelandii kierowca jest jednocześnie przewodnikiem;
 • wycieczki w Australii realizowane są na wyłączność z przewodnikiem;
 • środki transportu: bus, pociąg, łódź, katamaran, auto z napędem 4x4;
 • zwiedzanie Dubaju z polskojęzycznym przewodnikiem;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* ze śniadaniami w pokojach 2-os. (możliwa dopłata do "jedynki");
 • opłaty za bilety wstępu;
 • usługi polskojęzycznego pilota w Australii i Nowej Zelandii (leci z grupą z Polski);
 • wyżywienie zgodnie z programem;
 • wyżej wymieniony program turystyczny (BEZ UKRYTYCH FAKULTETÓW!);
 • opłaty lotniskowe;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • obiady i kolacje (orientacyjna cena to 15-25 USD/posiłek).

Zaliczka

5000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podczas niezwykłej 23-dniowej podróży na drugi kraniec świata poznają Państwo najważniejsze atrakcje Wyspy Północnej i Południowej Nowej Zelandii, takie jak Jaskinie Waitomo, źródła geotermalne Rotorua, formacje geologiczne – Waiotapu i Waimangu, Park Narodowy Fiordland i Zatokę Milford Sound. Przejedziemy praktycznie całą Nową Zelandię z Północy na Południe, co pozwoli na dokładne poznanie tego fascynującego regionu.

W Australii dla odmiany sporo czasu przeznaczymy na poznanie przepięknego Sydney: autobusem, promami a także pieszo. Obowiązkowym punktem programu zwiedzania Australii będzie zachód i wschód słońca w Ayers Rock (Urulu), miejsca-ikony, którą przyciąga od tysięcy lat swoją tajemniczością i magiczną mocą. Poznamy także kolejne z niezwykłych miast Australii – Melbourne, które obecnie jest pierwsze na liście miast najchętniej wybieranych do życia. Będąc tam pojedziemy niezwykłą Drogą Pacyficzną, odwiedzimy rezerwat przyrody pełne intrygujących zwierząt. Będziemy także w Cairns, gdzie odbędziemy rejs na Wielką Rafę Koralową, największy organizm naszej planety.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje