Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Trekking Dookoła Annapurny / Nepal

tel: 
534 636 131
email: 

AKTYWNIE

Trekking Dookoła Annapurny / Nepal

16 dni 7470 zł
 • 02.11.2024 - 17.11.2024
Wyprawy
Aktywne
Trekking Himalaje
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Katmandu

Lot Warszawa - Katmandu, po drodze nauka podstawowych nepalskich zwrotów.

Dzień 2. Katmandu

Lądowanie w gwarnej stolicy Nepalu, zakwaterowanie w kultowej dzielnicy Thamel. Spacery w kierunku placu Durbar Square. Dla chętnych możeliwość przejażdki w kierunki jednej z kilku innych atrakcji jakie oferuje to fascynujące miasto: stupy Swayambhunath, świątynii Pasupatinath lub największej stupy świata - Boudanath. Smakowanie miejscowych pyszności, drobne trekkingowe zakupy.

Dzień 3. Przejazd do Barchap

Bardzo wczesna pobudka. Przejazd busem i innymi "łączonymi środkami transportu" z Katmandu do Bagarchap (2160 m). Trasa ma tylko 240 km, ale to cały dzień drogi. Z nieśpiesznie jadącego busa obserwujemy i fotografujemy tętniące życiem nepalskie wsie i miasteczka.

Dzień 4. Trekking dookoła Annapurny

Trek Bagarchap - Chame (2600 m). Wędrówka leśnymi "tatrzańskimi" ścieżkami. Mijamy skalne urwiska porośnięte iglakami, czyli pospolitą tutaj sosną himalajską (spotyka się ją nawet na wysokości 3300 m n.p.m.). W Chame wypoczywamy i stołujemy się w jednym z lokalnych hosteli. W miasteczku podziwiamy kultowe mury mani i zawieszoną nad osadą gompę (tybetańskie określenie buddyjskiego klasztoru).

Dzień 5. Trekking dookoła Annapurny

Trek Chame - Lower Pisang (3240 m). Wychodzimy z lasów na suche skalne przestrzenie. Podziwiamy tzw. Amfiteatr w paśmie Swargadwari Danda, robimy pierwsze zdjęcia z wierzchołkami Annapurny. Nocleg i kolacja w lokalnym hostelu.

Dzień 6. Trekking dookoła Annapurny

Trek Lower Pisang - Manang (3600 m). Cały dzień z widokami na 3 wierzchołki Annapurny. Wejście na pierwszy trekkingowy szczyt Deuralidanda (3490 m). Po drodze widoki na Gangapurnę (7454 m), Annapurna III (7555 m) i Chulu (6585 m). Długi wypoczynek w lokalnym centrum administracyjnym, wiosce Manang.

Dzień 7. Trekking dookoła Annapurny

Trek Manang - Yak Kharka (4150 m). Wysokogórska wędrówka stromymi ścieżkami w cieniu masywu Chulu. Na rozległych halach pojawiają się liczne stada jaków i kozic himalajskich. Nocleg i kolacja w lokalnym hostelu.

Dni 8-9 Trekking dookoła Annapurny

Trek Yak Kharka - Thorung Phedi (4550 m). Krótki, ale intensywny trekking w cieniu masywu Purbung Himal (6500 m). Nocleg w gwarnej, turystycznej bazie Thorung Pedi, oferującej (jak na tą wysokość) wszelkie wygody - od szerokiego menu ze stekiem z jaka, do gorącej wody do kąpieli. Dzień zapasowy na odpoczynek i regenerację. Jeśli regeneracja nie będzie potrzebna - wykorzystamy ten dzień na relaks w gorących źródłach w Tathopani.

Dzień 10. Trekking dookoła Annapurny

Trek Thorung Phedi - Thorung La (5416 m) - Muktinath (3800 m). Najcięższy dzień trekkingu. Przydatne raki i kijki trekkingowe. Wychodzimy przed świtem, który wita nas na podejściu. Na przełęczy może nas zasokoczyć silny wiatr, śnieg, a może i lód. Rekompensuje na to bajeczny widok na lodowy Thorung Peak (6145 m) i 6-tysięczne lodowe szczyty. Z przełęczy schodzimy już do górnego Mustangu i podziwiamy jego skalne pustynie. Po kilku godzinach dochodzimy do pielgrzymkowego miasteczka Muktinath. Postaramy się tutaj zwiedzić obie świątynie - buddyjską i hinduistyczną. Nocleg, kolacja już w większym i wygodniejszym hostelu.

Dzień 11. Trekking dookoła Annapurny

Trek Muktinath - Marpha (2670 m). Jeden z najciekawszych dni trekkingowych. Widoki na Tukuche Peak (6921 m) i Dhaulagiri - Białą Górę (8167 m). Zejście do najgłębszej doliny świata - Kali Gandaki. Ponoć różnica między dnem, a najwyższym szczytem to 6000 metrów! Dalej mijamy spore miasteczko Jomsom i udajemy się w stronę Jabłecznego Królestwa, czyli do Marphy. Po drodze widoki na bardzo bliski Nilgiri (7061 m). Nocleg w hostelu w gwarnej, wielokulturowej Marphie.

Dzień 12. Trekking dookoła Annapurny

Przejazd lokalnym busem z Marphy do Tatopani (1200 m). Na górskiej nepalskiej drodze nie zabraknie emocji i miejsc do pięknych zdjęć. Podziwiamy wielkie 7-tysięczne lodowe szczyty oraz kolorowe sady i poletka. Z Ghasy powędrujemy pieszo do Tathopani. Niżej znowu dżungla, makaki i ptactwo oraz widoki na południowe zbocza Annapurny. Po południu wysiadamy z busa i wędrujemy w górę. Trek Tathopani - Ghorepani (2860 m). Dalsza wędrówka przez dżunglę i górskie wioski, barwne ogrody i pola. Po drodze widoki na Annapurnę i Dhalaugiri. Nocleg w Ghorepani, nepalskim "Zakopcu". Śpimy w klimatycznym, drewnianym domu ze skrzypiącymi deskami. Okna wychodzą na sama Annapurnę.

Dni 13-14. Pokhara

Ghorepani - Poon Hill (3200 m) - Pokhara. Poranny spektakl na wzgórzu Poon. Ośmiotysięczniki Dhaulagiri, Annapurna i Manaslu o wschodzie słońca, a do tego cała panorama niższych 6- i 7-tysięcznych szczytów. Żmudne zejście przez lasy rododendronów i wioski do asfaltowej drogi w Biretani na 1200 m. Przejazd lokalnym transportem do Pokhary. Solidny wypoczynek i jedzenie w dawnej Mekce hippisów. Nocleg w wygodnym hotelu. Dodatkowy dzień zapasowy na wypoczynek w Pokharze.

Dzień 15. Katmandu

Przejazd z Pokhary do Katmandu. Ostatnie spacery po mieście, czas na zakupy i relaks przed lotem do Polski.

Dzień 16. Powrót do Warszawy

Przelot Katmandu - Warszawa. 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

02.11.2024 - 17.11.2024: 7470 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach w Katmandu i Pokharze;
 • zakwaterowanie w czasie trekkingu;
 • tragarzy;
 • pozwolenie na trekking;
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika;
 • ubezpieczenie w wersji wysokogórskiej;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa (możliwe 2 przesiadki);
 • wyżywienia (15-25 USD dziennie);
 • wizy nepalskiej (30 USD, płatne na lotnisku w Katmandu);
 • wstępów.

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-10 osób

Możliwość startu mniejszej grupy za dopłatą.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd w każdą z himalajskich krain zapada w pamięć na zawsze, jednak Annapurna jest na "dachu świata" miejscem zupełnie wyjątkowym. Odbywając trekking w Nepalu można poczuć, że siedmio- i ośmiotysięczne lodowe kolosy są na wyciągnięcie ręki. Widzimy ich wierzchołki, słyszymy pomruki lawin, czujemy zimne tchnienie lodowców. Prawdopodobnie w żadnym miejscu na Ziemi lokalne szlaki nie przechodzą tak blisko niebosiężnych szczytów, jak dzieje się w Nepalu. Poza panoramami gór i lodowców na naszym trekkingu dotkniemy też unikatowej nepalsko-tybetańskiej kultury. Zobaczymy klasztory, stupy, świątynie hinduistyczne, domostwa o specyficznej architekturze, stroje ludowe, rzeźby, malowidła, napisy na murach mani. Usłyszymy też różne języki, posmakujemy najdziwniejszych potraw i napojów. Oprócz górskich wiosek i przełęczy w trakcie wyprawy poznamy też dwa wspaniałe miasta: Katmandu, z kultową dzielnicą Thamel i przepięknymi stupami oraz cudownie położoną w himalajskiej kotlinie Pokharę. Po powrocie ze szlaku Annapurny będziemy już zawsze tęsknić za Himalajami. Zapraszamy do Nepalu!

Zapisz się na intensywny trekking w Nepalu. Tym razem ruszamy dookoła Annapurny

Spędzenie szesnastu dni w wymarzonym miejscu na trekking: Nepalu, to przeżycie, jakiego nie sposób zapomnieć. Jeśli czujesz respekt do najwyższych szczytów świata i kochasz góry, wycieczka którą zaplanowaliśmy na pewno Cię zainteresuje. Region Annapurny jest wręcz wymarzonym miejscem na trekking: trasa którą wybraliśmy charakteryzuje się malowniczą scenerią, jakiej nie sposób opisać słowami. Zapewniamy, że satysfakcja z jej pokonania będzie ogromna. Wycieczka Dookoła Annapurny – trekking Nepal jest perełką, wyróżniającą się na tle wszystkich innych ofert. Zależało nam na zorganizowaniu wyprawy, w której będzie uczestniczyć maksymalnie 8 osób. To optymalna liczba trekkerów, odkrywających Nepal z perspektywy pieszego turysty. Jeżeli niestraszne Ci podróże wysokogórskie i trudne warunki (wiatr, śnieg, a nawet lód!), wymagająca trasa, na którą chcemy Cię zabrać, spełni Twoje oczekiwania. Warto wspomnieć również o tym, że ceny jakie oferujemy za świetnie zorganizowany trekking w Nepalu, pozostają bezkonkurencyjne. Szczegółowe informacje na temat tego, co obejmują podane ceny, można znaleźć w zakładce Warunki. Wybierając się z nami do Nepalu masz zapewnioną opiekę pilota, zakwaterowanie, ubezpieczenie, pozwolenie na trekking, a nawet tragarzy, którzy zajmą się niesieniem Twojego plecaka.

Całodniowe podziwianie widoków i wędrówki górskie: niezapomniana wycieczka do Nepalu

Podczas wyprawy wokół Annapurny będziemy wędrować najpiękniejszymi ścieżkami, z których rozpościerają się bajkowe widoki. Zdobywając kolejne trekkingowe szczyty poczujesz się, jak prawdziwy podróżnik – trekker z krwi i kości. Zapraszamy Cię do udziału w intensywnej przeprawie przez nepalskie szlaki. Trekking w Nepalu planujemy rozpocząć w Bagarchhapie, a skończyć w Pokharze – trasa jest wymagająca, dlatego zadbaliśmy o solidny wypoczynek i miejsca do regeneracji. Podczas trekkingu odwiedzimy wyjątkowe miasteczka, dotrzemy na lodowe szczyty oraz do najgłębszej doliny świata, czyli Kali Gandaki. Wycieczka do Nepalu będzie pełna wyzwań, wymagających podejść, przepraw przez dżunglę, pola i ogrody. Zaplanowaliśmy noclegi w urokliwych miejscach, które osobiście sprawdziliśmy i uznaliśmy za najlepszy wybór na wypoczynek po trekkingu w Nepalu. Są to czyste i bezpieczne schroniska, sprzyjające 'ładowaniu baterii' po całodziennych wędrówkach górskich. Udział w wyprawie Dookoła Annapurny to rewelacyjna okazja do poznania nepalskiej kultury oraz przełamywania własnych granic. Szlak oczaruje Cię himalajską przyrodą i klimatem, z którym nie będziesz chciał się rozstać – wybierz opcję Trekking Nepal i ruszaj z ekipą Zorientowani Travel Club tam, gdzie docierają tylko nieliczni! W tym roku proponujemy jeszcze niższe ceny, niż zazwyczaj. To dobry powód, aby podjąć wyzwanie. Wycieczka, na którą wyruszamy już niedługo, dostarczy uczestnikom nadzwyczajnych przeżyć i wrażeń. Trekking z nami odbywa się pod okiem doświadczonego przewodnika, który zna Nepal, jak mało kto. Skontaktuj się, aby zarezerwować miejsce w wyprawie!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje