Oferta - Dookoła Annapurny / Nepal

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Dookoła Annapurny / Nepal

16 dni 6950 zł
  • 15.03.2020 - 30.03.2020
    • 15.03.2020 - 30.03.20206950zł
    • 03.11.2020 - 18.11.20206950zł
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1. WARSZAWA - KATMANDU

Lot Warszawa Katmandu, po drodze nauka podstawowych nepalskich zwrotów.

DZIEŃ 2. KATMANDU

Lądowanie w gwarnej stolicy Nepalu, zakwaterowanie w kultowej dzielnicy Thamel. Spacery po mieście: Plac Durbar, Świątynia Małp, Świątynia Pasupatinath i największa stupa świata - Boudanath. Smakowanie miejscowych pyszności, drobne trekkingowe zakupy.

DZIEŃ 3. PRZEJAZD DO BARCHAP

Bardzo wczesna pobudka. Przejazd busem i innymi "łączonymi środkami transportu" z Katmandu do Bagarchap (2160 m). Trasa ma tylko 240 km, ale to cały dzień drogi. Z nieśpiesznie jadącego busa obserwujemy i fotografujemy tętniące życiem nepalskie wsie i miasteczka.

DZIEŃ 4. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Bagarchap - Chame (2600m). Wędrówka leśnymi "tatrzańskimi" ścieżkami. Mijamy skalne urwiska porośnięte iglakami, czyli pospolitą tutaj sosną himalajską (spotyka sie ja nawet na wysokości 3300 m n.p.m.). W Chame wypoczywamy i stołujemy się w jednym z lokalnych hosteli. W miasteczku podziwiamy kultowe mury mani i zawieszoną nad osadą gompę (tybetańskie określenie buddyjskiego klasztoru).

DZIEŃ 5. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Chame - Lower Pisang (3240m). Wychodzimy z lasów na suche skalne przestrzenie. Podziwiamy tzw. Amfiteatr w paśmie Swargadwari Danda, robimy pierwsze zdjęcia z wierzchołkami Annapurny. Nocleg i kolacja w lokalnym hostelu.

DZIEŃ 6. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Lower Pisang - Manang (3600 m). Cały dzień z widokami na 3 wierzchołki Annapurny. Wejście na pierwszy trekkingowy szczyt Deuralidanda (3490 m). Po drodze widoki na Gangapurnę (7454 m), Annapurna III (7555 m) i Chulu (6585 m). Długi wypoczynek w lokalnym centrum administracyjnym, wiosce Manang.

DZIEŃ 7. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Manang - Yak Kharka (4150 m). Wysokogórska wędrówka stromymi ścieżkami w cieniu masywu Chulu. Na rozległych halach pojawiają się liczne stada jaków i kozic himalajskich. Nocleg i kolacja w lokalnym hostelu.

DNI 8-9. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Yak Kharka - Thorung Phedi (4550 m). Krótki, ale intensywny trekking w cieniu masywu Purbung Himal (6500 m). Nocleg w gwarnej, turystycznej bazie Thorung Pedi, oferującej (jak na tą wysokość) wszelkie wygody - od szerokiego menu ze stekiem z jaka, do gorącej wody do kąpieli. Dzień zapasowy na odpoczynek i regenerację. Jeśli regeneracja nie będzie potrzebna - wykorzystamy ten dzień na relaks w gorących źródłach w Tathopani.

DZIEŃ 10. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Thorung Phedi - Thorung La (5416 m) - Muktinath (3800 m). Najcięższy dzień trekkingu. Przydatne raki i kijki trekkingowe. Wychodzimy przed świtem, który wita nas na podejściu. Na przełęczy może tez nas zasokoczyć silny wiatr, śnieg, a może i lód. Za to mamy bajeczny widok na lodowy Thorung Peak (6145 m) i 6-tysięczne lodowe szczyty. Z przełęczy schodzimy już do górnego Mustangu i podziwiamy jego skalne pustynie. Po kilku godzinach dochodzimy do pielgrzymkowego miasteczka Muktinath. Postaramy się tutaj zwiedzić obie świątynie - buddyjską i hinduistyczną. Nocleg, kolacja już w większym i wygodniejszym hostelu.

DZIEŃ 11. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Muktinath - Marpha (2670 m). Jeden z najciekawszych dni trekkingowych. Widoki na Tukuche Peak (6921 m) i Dhaulagiri - Białą Górę (8167 m). Zejście do najgłębszej doliny świata - Kali Gandaki. Ponoć różnica między dnem, a najwyższym szczytem to 6000 m! Dalej mijamy spore miasteczko Jomsom i udajemy się w stronę Jabłecznego Królestwa, czyli do Marphy. Po drodze widoki na bardzo bliski Nilgiri (7061 m). Nocleg w hostelu w gwarnej, wielokulturowej Marphie.

DZIEŃ 12. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Przejazd lokalnym busem z Marphy do Tatopani (1200m). Na górskiej nepalskiej drodze nie zabraknie emocji i miejsc do pięknych zdjęć. Podziwiamy wielkie, 7-tysięczne lodowe szczyty oraz kolorowe sady i poletka. Z Ghasy powędrujemy pieszo do Tathopani. Niżej znowu dżungla, makaki i ptactwo oraz widoki na południowe zbocza Annapurny. Po południu wysiadamy z busa i wędrujemy w górę. Trek Tathopani - Ghorepani (2860 m). Dalsza wędrówka przez dżunglę i górskie wioski, barwne ogrody i pola. Po drodze widoki na Annapurnę i Dhalaugiri. Nocleg w Ghorepani, nepalskim "Zakopcu". Śpimy w klimatycznym, drewnianym i skrzypiącym deskami domu. Okna wychodzą na sama Annapurnę.

DZIEŃ 13-14. POKHARA

Ghorepani - Poon Hill (3200 m) - Pokhara. Poranny spektakl na wzgórzu Poon. Ośmiotysięczniki Dhaulagiri, Annapurna i Manaslu o wschodzie słońca, a do tego cała panorama niższych 6- i 7-tysięcznych szczytów. Żmudne zejście przez lasy rododendronów i wioski do asfaltowej drogi w Biretani na 1200 m. Przejazd lokalnym transportem do Pokhary. Solidny wypoczynek i jedzenie w dawnej Mekce hippisów. Nocleg w wygodnym hotelu. Dodatkowy dzień zapasowy na wypoczynek w Pokharze.

DZIEŃ 15. KATMANDU

Przejazd z Pokhary do Katmandu. Ostatnie spacery po mieście, czas na zakupy i relaks przed lotem do Polski.

DZIEŃ 16. KATMANDU - WARSZAWA

Przelot Katmandu - Warszawa. 

Warunki

Składowe ceny

15.03.2020 - 30.03.2020: 6950 PLN
03.11.2020 - 18.11.2020: 6950 PLN

Cena zawiera

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa (możliwe 2 przesiadki)

- zakwaterowanie w hotelach w Katmandu i Pokharze,

- zakwaterowanie w czasie trekkingu,

- tragarzy,

- pozwolenie na trekking,

- opiekę polskiego pilota/przewodnika,

- ubezpieczenie turystyczne w wersji wysokogórskiej,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

- wyżywienia (15-25 USD dziennie),

- wizy nepalskiej (25 USD, płatne na lotnisku w Katmandu)

- wstępów.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 6-8 osób

Możliwość startu mniejszej grupy za dopłatą. Do uzgodnienia.

W drodze powrotnej możliwe zwiedzanie Delhi.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd w każdą z himalajskich krain zapada w pamięć na zawsze, jednak Annapurna jest na "dachu świata" miejscem zupełnie wyjątkowym. W czasie trekkingu siedmio- i ośmiotysięczne lodowe kolosy wydają się być na wyciągnięcie ręki. Widzimy ich wierzchołki, słyszymy pomruki lawin, czujemy zimne tchnienie lodowców. Prawdopodobnie w żadnym miejscu na Ziemi lokalne szlaki nie przechodzą tak blisko niebosięznych szczytów. Poza panoramami gór i lodowców na naszym trekkingu dotkniemy też unikatowej nepalsko-tybetańskiej kultury. Zobaczymy klasztory, stupy, świątynie hinduistyczne, domostwa o specyficznej architekturze, stroje ludowe, rzeźby, malowidła, napisy na murach mani. Usłyszymy też różne języki, posmakujemy najdziwniejszych potraw i napojów. Oprócz górskich wiosek i przełęczy w trakcie wyprawy poznamy też dwa wspaniałe miasta: Katmandu, z kultową dzielnicą Thamel i przepięknymi stupami oraz cudownie położoną w himalajskiej kotlinie Pokharę. Po powrocie ze szlaku Annapurny będziemy już zawsze tęsknic za Himalajami. Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl