Oferta - Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

tel: 
22 299 27 52
email: 

AKTYWNIE

Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Ze względu na wysoki sezon i duże obłożenie miejsc noclegowych, punkty zakwaterowania mogą się zmienić, program trekkingu również. Pozostajemy jednak przy trasie dookoła wschodniej Madery, z takimi kluczowymi punktami jak Curral das Freiras, Pico Grande, Trasa 25 wodospadów, Pico Ruivo, Pico Areiro, Klify Północne, Półwysep Św. Wawrzyńca i Funchal.

Dzień 1. Przylot na Maderę

Lot na Maderę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, zakwaterowanie w hostelu w Funchal. Zależnie od godziny przylotu możliwy spacer w porcie.

Dzień 2. Trekking na Pico do Juncal

Wyjazd wcześnie rano busem do punktu startowego trekkingu, czyli na punkt widokowy Portela. Po 30 minutach rajdu górskimi serpentynami znajdujemy się na wysokości ok. 700 m n.p.m., skąd podziwiamy wiecznie zielony, subtropikalny las i klify wschodniego wybrzeża wyspy. Idziemy malowniczą trasą przez górski las do punktu widokowego Ribeiro Frio i dalej ukwieconymi halami do schroniska górskiego pod szczytem Pico do Juncal na 1800 m n.p.m.. Przy dobrej pogodzie czeka nas malowniczy zachód słońca.

Dzień 3. Wspinaczka na Pico Ruivo

Wyjście wcześnie rano i całodzienna wędrówka zielonymi górskimi graniami, wąwozami i tunelami przez Pico das Torres (1851 m n.p.m.), do najwyższego na Maderze szczytu - Pico Ruivo (1862 m n.p.m.). Na górskiej, eksponowanej, skalistej trasie znajdują się liczne drabinki, mostki i poręcze. Zakwaterowanie w schronisku górskim pod Ruivo. Przy dobrej pogodzie zobaczymy bajeczny zachód słońca na Ruivo oraz widoki na Ocean Atlantycki.

Dzień 4.  Przełęcz Encumeada

Tego dnia będziemy odbywać dalszą wędrówkę ostrymi graniami wśród wodospadów i strumieni, przez polany paproci i pierwotny, wiecznie zielony las wawrzynowy do przełęczy Encumeada, gdzie na bajecznym punkcie widokowym czeka nas nocleg i klimatyczna restauracja z lokalnymi przysmakami.

Dzień 5. Wędrówka Lewadami

Dzień wędrówki górskiej wzdłuż lewad  słynnych kanałów nawadniających. Ścieżki wzdłuż lewad śmiało biegną przez bajeczne, subtropikalne ogrody, górskie zbocza i granie, a czasami wiodą wąskimi, skalnymi tunelami. Widoków i adrenaliny nie zabraknie. Przy okazji w górskich basenach można skorzystać z ożywczej kąpieli. Dalej szlak wiedzie przez górski płaskowyż z dominującym pejzażem wiatraków  tzw. Campo Grande. Na płaskowyżu, pod szczytem Pico de Urzes (1418 m n.p.m.) czeka na nas górski hotel z najsmakowitszą na Maderze lokalną kuchnią. Królują oczywiście steki i szaszłyki z marynowanego mięsa wołowego (lokalny przysmak). Nie zabraknie również soczystych owoców.

Dzień 6Lasy eukaliptusów i bambusa

Tym razem czeka nas dzień marszu lewadą Ribeira da Janela przez eukaliptusowe i bambusowe lasy. Powoli schodzimy w stronę klifów północno-zachodniego wybrzeża. Wędrówkę kończymy wieczorem w małym, zagubionym wśród klifów kurorcie Ribeira da Janela, gdzie raczymy się lokalnym białym winem i nalewkami na bazie marakui i bananów. Zakwaterowanie w lokalnym pensjonacie. Tam mamy czas na skorzystanie z przyjemnej piaszczystej plaży i miejscowych restauracji serwujących steki i owoce morza, w tym smakowite maderskie skałoczepy.

Dzień 7. Trekking w Ribeira da Janela

Lżejszy dzień treku w okolicy Ribeira da Janela, poświęcony na wycieczki wzdłuż lewad, skalnych tarasów i oceanicznych klifów. Tam również będziemy podziwiać wulkaniczne skały wystające z Oceanu. Po południu czekają na nas atrakcje do wyboru: MTB, nurkowanie, surfowanie, rejsy w poszukiwaniu delfinów lub wielorybów, plażowanie. Nocleg również w pensjonacie w Ribera. Wieczorem smakujemy steków oraz świeżych owoców morza i słynnego czarnego pałasza  ryby głębinowej poławianej tylko na Maderze i na wodach Japonii. Popijamy je słynnymi maderskimi winami.

Dzień 8Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Warszawy. Jeżeli czas pozwoli (zależnie od połączenia lotniczego) czas na ostatnie zakupy.

Średnie dzienne czasy przejścia: 7-9 godzin.

Długość trasy zależy od pogody i kondycji uczestników, średnio jest to 25 km dziennie (8-10 godzin w trasie z kilkoma dłuższymi przerwami).
Impreza ma charakter pieszy, przejazdy odbywają się między schroniskami lub na krótkich odcinkach do miejsca rozpoczęcia trekkingu. Impreza dla osób z doświadczeniem w wielodniowych trekkingach typu Beskidy.
Program trekkingu ma charakter ramowy i może ulec zmianie w związku z pogodą oraz formą i zdrowiem uczestników. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Trekkingi na lekko, główny plecak przewożony busem lub transportem publicznym.

Warunki

Składowe ceny

12.02.2023 - 19.02.2023: 3500 PLN
26.03.2023 - 02.04.2023: 3500 PLN
23.07.2023 - 30.07.2023: 3500 PLN
15.10.2023 - 22.10.2023: 3500 PLN
10.12.2023 - 17.12.2023: 3500 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w schroniskach górskich i pensjonatach (pokoje 3-4 osobowe);
 • śniadania;
 • transport lokalny na miejscu (komunikacja publiczna, taxi);
 • opiekę polskiego przewodnika;
 • ubezpieczenie;
 • wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Madera-Warszawa (bagaż podręczny) - bilety kupowane osobno po zebraniu się grupy (ok. 1400 PLN);
 • wyżywienia poza śniadaniami;
 • wstępów;
 • atrakcji do wyboru: MTB, nurkowanie, surfowanie (ok. 20 EUR); rejs w poszukiwaniu delfinów lub wielorybów (ok. 40 EUR)
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Trekkingi na lekko, bagaż główny wożony jest busem.

Przejazdy między schroniskami odbywają się komunikacją publiczną.

Ze względu na wysoki sezon i duże obłożenie miejsc noclegowych, punkty zakwaterowania mogą się zmienić, program trekkingu również. Pozostajemy jednak przy trasie dookoła wschodniej Madery, z takimi kluczowymi punktami jak Curral das Freiras, Pico Grande, Trasa 25 wodospadów, Pico Ruivo, Pico Areiro, Klify Północne, Półwysep Św. Wawrzyńca i Funchal.

W związku z górską logistyką imprezy, na wyprawę zabieramy plecak, spakowany zgodnie z zaleceniem organizatora.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Udaj się z nami na trekking na rajskiej Maderze!

Organizujemy trekking po Maderze, oferując wyprawę po subtropikalnych, wiecznie zielonych lasach, malowniczych tunelach skalnych i górskich zboczach. Wybrane atrakcje podczas wycieczki po wyspie wiecznej wiosny to:

 • lewady – kanały nawadniające, a ścieżki wzdłuż nich służące m.in. jako arterie komunikacyjne,

 • Pico Ruivo – najwyższy, niesamowicie „panoramiczny” szczyt Madery (1862 m n.p.m.),

 • stary Funchal – portugalskie miasto ze słynną katedrą, pamiątkami po marszałku Piłsudskim oraz lokalną kuchnią i trunkami,

 • plaże Madery – spektakularne plaże z żółtym piaskiem, położone nad Oceanem Atlantyckim,

 • windsurfing – dla chętnych przewidziany dzień wolny z windsurfingiem, rejsami lub MTB.

Trekking na Maderze planujemy zacząć z przytupem, na punkcie widokowym Portela. To świetne miejsce na początek wędrówki i poczucie klimatu panującego na portugalskim archipelagu  najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Europy. Obmyśliliśmy malowniczą trasę, liczącą wiele przejść przez lasy, drabinki, skalne tunele i wąskie ścieżki. Zależy nam na tym, aby trekking na Maderze był dla uczestników wycieczki fantastycznym przeżyciem – za priorytet uznaliśmy znalezienie balansu między aktywnym wypoczynkiem i relaksem na piaszczystej plaży. 

Madera i trekking to świetne połączenie! Wybierz wycieczkę, organizowaną przez Zorientowanych

Pasjonuje Cię zwiedzanie w formie trekkingu? Jeśli tak, wędrówka po wyjątkowych zakątkach Madery przykuje Twoją uwagę. Zwłaszcza, że wycieczkę planujemy w miesiącach, kiedy większość turystów pozostaje w domach. Tymczasem to właśnie wtedy lasy z eukaliptusami i bambusami oraz oceaniczne klify żyją pełnią życia! Trekking na Maderze będzie podróżą, w ramach której zobaczymy bajkowe miejsca, przejdziemy wiele kilometrów i skorzystamy z ożywczych kąpieli, a wszystko to w towarzystwie lokalnej kuchni. Takie przysmaki, jak skałoczepy, czarny pałasz, szaszłyki wołowe i owoce morza będą dodawać nam energii, potrzebnej do odkrywania kolejnych zakątków wyspy. Madera jako portugalski archipelag leżący nieopodal Afryki znakomicie nadaje się do treku. To jednak nie oznacza, że trekking będzie jedyną atrakcją naszej wycieczki. Jak zawsze zadbaliśmy o każdy najmniejszy szczegół  po intensywnym trekkingu uczestnicy będą regenerować siły w przyjemnych górskich schroniskach, delektując się lokalnym winem i słodkimi nalewkami.

Dla chętnych przewidziane są dodatkowe rozrywki, jak rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Madera zachwyca każdego, kto ją odwiedzi. Ta magiczna wyspa, której piękno, zapachy i smaki są najlepszą alternatywą dla miejsc wypełnionych ekskluzywnymi hotelami, oferującymi all inclusive. Każdego, kto ma ochotę przeżyć przygodę życia na Maderze, zapraszamy na ten trekking. Pokażemy Ci bajkowe trasy, zapierające dech w piersiach przejścia i fantastyczne punkty widokowe. Zdecyduj się na wyjazd z nami, a na pewno nie pożałujesz! 

Długość trasy zależy od pogody i kondycji uczestników, średnio jest to 25 km dziennie (8-10 godzin w trasie z kilkoma dłuższymi przerwami).

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 8 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Madery;
 • zróżnicowane trasy trekkingów, biegnące wzdłuż lewad, pozwalające poznać unikatową roślinność Madery.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje