Oferta - Z Petersburga nad Morze Białe i Ocean Arktyczny / zorza

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Z Petersburga nad Morze Białe i Ocean Arktyczny / zorza

8 dni 3950 zł
 • 05.02.2022 - 12.02.2022
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Lot do Petersburga

Lot Warszawa - Petersburg, zakwaterowanie w hostelu w samym centrum dawnej stolicy carów, wieczorny spacer po gwarnym i oświetlonym Newskim Prospekcie, wspólne kosztowanie przysmaków kuchni rosyjskiej, kawior, ryby, morska kapusta.

Dzień 2. Zwiedzanie Petersburga

Tego dnia w programie mamy Muzeum Ermitażu i Pałac Zimowy (3 - 4 godz.) z najwspanialszymi zbiorami sztuki rosyjskiej i spacer po centrum miasta: Prospekt Newski, Wyspa Wasiliewska, Twierdza Pietropawłowska. Wieczorem wyjście do opery, na balet lub do filharmonii (wstępy i bilety ok. 40 EUR).

Dzień 3. Zwiedzanie Petersburga

Kolejny dzień w Petersburgu: Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Izaaka, Pomnik Piotra I, katolicki "polski" kościół, cerkwie, pałace, domy starego Petersburga. Po drodze delektujemy się też sztuką, tj. marmurami, rzeźbami i obrazami petersburskiego metra (wstępy ok. 10 - 20 EUR).

Wieczorem ruszamy w dalszą podróż Polarnym Ekspresem (kuszetki) do karelskiego Kiemu, położonego nad Morzem Białym. Przed nami 14 godzin w trasie. Po drodze tajga i słynny, budowany przez więźniów Kanał Białomorski.

Dzień 4. Kiem i spacer nad Morzem Białym

Rano lądujemy w Kiemie nad Morzem Białym. Zostawiamy plecaki w przechowalni i udajemy się na wycieczkę nad skuty lodem morski brzeg. Na trasie spaceru drewniane cerkwie, stare domy, plany słynnego filmu "Wyspa". Po nadmorskim spacerze sauna (wstęp ok. 10 EUR) i kolacja z miejscowymi przysmakami - ryby, kawior, rosyjska kuchnia. Przy gorszej pogodzie robimy objazd marszrutką. Wieczorem wsiadamy w Polarny Ekspres i udajemy się w dalszą podróż do Murmańska. Już w samym Kiemie mamy szansę zobaczyć zorzę polarną. Przed nami noc w kuszetkach i 12 godzin w trasie.

Dzień 5. Zwiedzanie Murmańska

O poranku lądujemy w położonym za kołem polarnym Murmańsku. Zakwaterowujemy się w przyjemnym, rodzinnym hostelu i ruszamy marszrutką lub trolejbusem na miasto. W grubych puchowych kurtkach zwiedzamy największe atrakcje: Pomnik Czekającej Kobiety, atomowy lodołamacz Lenin i Pomnik Obrońców Arktyki. Wstępy ok. 10 EUR. Wieczorem spróbujemy przysmaków północnej kuchni: naleśników z kaszą gotowane na mleku, pierogów z kaszą, suszonych i wędzonych ryby, ucha - zupa rybna, kwaśnego chleba "z dziurką". Tu znowu szansa na zobaczenie zorzy polarnej, bo Murmańsk jest położony aż na 68,58 st. szerokości północnej, o ponad 2 stopnie na północ od koła podbiegunowego.

Dzień 6. Teriberka i Morze Barentsa

Całodzienna wycieczka nad Morze Barentsa do skutej lodem rybackiej wioski Teriberka. Obserwujemy wraki statków, resztki przystani, mosty i surowy arktyczny krajobraz. Podziwiamy plany filmu "Lewiatan", nadmorskie klify, wodospady, kamieniste plaże. Na noc zostajemy w tzw. "kwaterze prywatnej", czyli w typowym blokowym mieszkaniu w Teriberce. Kwatera skromna, ale ze wszystkimi wygodami i całkiem przyjemnie ogrzana. W nocy kolejna szansa na zorzę polarną.

Dzień 7. Powrót do Murmańska

Przez zaśnieżoną tundrę wracamy do Murmańska, gdzie robimy ostatnie zakupy: wędzone łososie i halibuty oraz reniferowe czapy, rękawice i futra. Po południu relaksujemy się w ogromnym miejskim basenie lub udajemy się do miejscowego teatru (wstępy ok. 10 EUR). Wieczorem w hotelu czeka nas ostatnia podbiegunowa uczta.

Dzień 8. Powrót do Polski

Wczesny poranny lot z Murmańska do Moskwy lub Petersburga i dalej do Warszawy.

 

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

05.02.2022 - 12.02.2022: 3950 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa - Petersburg; Murmańsk - Moskwa - Warszawa (bagaż podręczny);
 • przejazdy pociągami;
 • lokalny transport: metro, marszrutka, busy;
 • zakwaterowanie w hotelach i apartamentach w pokojach 2-4 osobowych;
 • polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • wizę rosyjską;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wstępów;
 • wyżywienia;
 • dodatkowych atrakcji;
 • wydatków osobistych.

Szacowana kwota na pokrycie dodatkowych wydatków to 600-800 zł.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jest to wyprawa o charakterze mocno "północnym". Chodzi tu nie tylko o szerokość geograficzną, lodowe i śnieżne krajobrazy oraz niskie temperatury, ale i o architekturę, sztukę, ludzką mentalność, czy nawet kuchnię. Petersburg, dawna stolica imperium Romanowów to prawdziwie europejskie miasto ze światowej klasy sztuką, architekturą i muzyką. Tutaj meloman, historyk sztuki, czy literat poczują się nie gorzej niż w Paryżu. Natomiast wędrując na daleką północ widzimy, jak krajobraz się zmienia na coraz bardziej surowy, skromny wręcz ascetyczny.
Etapami naszej podróży są białomorski Kiem, największy port rosyjskiej północy - Murmańsk i położona już nad Oceanem Arktycznym Teriberka, przypominająca najodleglejsze osady Alaski. W związku z powyższymi etapami zmieniają się też rodzaj i komfort naszej podróży. Najpierw mamy samolot, potem pociąg, a na końcu lokalny bus, który sunie przez arktyczne drogi w asyście dalekobieżnej odśnieżarki. Podobnie jest z zakwaterowaniem. W Petersburgu czeka na nas przestronny apartament, natomiast w Teriberce mieszkamy w lokalnym, należącym do rybaków, bloku. Na szczęście wszędzie jest przytulnie i ciepło.
Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl