Oferta - Rajskie Filipiny

tel: 
22 299 27 52
email: 

Rajskie Filipiny

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie z pilotem i wylot z Warszawa Chopin.

 

Dzień 2. Przylot na Filipiny

Przylot na lotnisko Mactan-Cebu w godzinach popołudniowych. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu (na 2 kolejne noce). Kolację tego dnia zjemy w restauracji z lokalnym jedzeniem. W sąsiedztwie hotelu znajduje się salon masażu który pozwoli zrelaksować się po długiej podróży.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City (2 noce)
Środki transportu: klimatyzowane vany (transfery lotniskowe)

 

Dzień 3. Bohol country tour

Z hotelu wychodzimy ok. godz. 6:30 aby zdążyć na poranny prom (śniadanie serwowane jest od godz. 6 rano). Objeżdżając wyspę Bohol vanami odwiedzimy m.in. Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Tarsier Conservation Area (park wyraków) aby obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu z muzyką na żywo. Zobaczymy pokaz lokalnego tańca – Tinikling oraz mahoniowy „Man-Made Forest”. Na sam koniec udamy się do Loboc EcoTourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad rzeką Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy na Cebu.

Zakwaterowanie: Hotel w centrum Cebu City
Trasa: Cebu - Bohol (prom), objazd wyspy i powrót na Cebu (prom)
Środki transportu: klimatyzowane vany i promy
Wliczone posiłki: Śniadanie i obiad (w trakcie rejsu)
Wliczone atrakcje: Bohol country tour (5 przystanków z atrakcjami) + rejs rzeką Loboc
Opcjonalne atrakcje: tyrolka w Loboc Eco-Tourism Adventure Park (12USD w dwie strony)

 

Dzień 4. Rekin wielorybi (whaleshark) i lot na Palawan 

Dokładny rozkład tego dnia jest zależny od rozkładu lotów na Palawan. Niestety potwierdzony rozkład możemy zapewnić na ok. 1 miesiąc przed wyjazdem. Na pewno tego dnia odwiedzimy Oslob z samego rana a dalsza część dnia będzie zależeć od godzin lotów na Palawan.

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną człowiekowi rybą, największe osobniki mogą mierzyć nawet 15 metrów długości. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (1-2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami. Możemy wejść do wody, albo podziwiać je bezpośrednio z łodzi (w trakcie karmienia pływają przy samej powierzchni lustra wody). Zwykle możemy spotkać 5-7 rekinów jednocześnie. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż będzie to dla nas niezapomniane przeżycie. Przykładowe zdjęcie jest do wglądu w galerii.

Aby zdążyć do Oslob na godzinę 8-9 musimy wyjechać ok 4:30 rano. Nie będziemy jednak tego żałować, gdyż majestatyczność tego rekina pozostanie nam na długo w pamięci. Transfer vanami zajmuje ok. 3,5h, a na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. Śniadanie zabieramy tym razem na wynos z hotelu.

W zależności od wspomnianego rozkładu lotów wracamy do Cebu, albo bezpośrednio na lotnisko, albo na krótki city tour przed wieczornym lotem na Palawan.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa (3 noce)
Trasa: Cebu City-Oslob-Cebu City
Środki transportu: klimatyzowane vany
Wliczone posiłki: Śniadanie (na wynos)
Wliczone atrakcje: rekin wielorybi

 

Dzień 5. Skutery lub van na plażę Talaudyong Beach

Na Palawanie spędzimy kolejne 7 dni. Wyspa w 2013, 2017 i 2020 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to, co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po śniadaniu w pierwszej kolejności oddamy nasze rzeczy do pralni. Nastęnie vanem lub wynajętymi skuterami (do wyboru tylko dla osób z doświadczeniem), udamy się na plażę Talaudyong Beach na popołudniowy relaks połączony z zachodem słońca. Dojazd tam zajmuje ok. 1 godzinę co pozwoli nam podziwiać naturę tej części wyspy oraz samą prowincję.  Późnym wieczorem możemy odwiedzić miejską zatokę z licznymi restauracjami lub zjeść coś bliżej hotelu i zrelaksować się przy basenie.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa
Trasa: Przejazd vanem lub skuterami na plażę Talaudyong Beach.
Środki transportu: van lub skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 12 USD/dzień)

 

Dzień 6.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas island hopping wynajętą łodzią. Island hopping to w wolnym tłumaczeniu "skakanie z wyspy na wyspę". Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna i Cowrie (na której zjemy obiad). Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nam podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu. Tego dnia dodatkową atrakcją będzie przejazd oryginalnym filipińskim jeepney'em którym z zatoki Honda Bay wrócimy do hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel w Puerto Princesa
Trasa: Puerto Princesa-Honda Bay-Puerto Princesa
Środki transportu: Jeepney
Wliczone posiłki: Śniadanie
Wliczone atrakcje: przejażdżka Jeepneyem
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 1500PHP/27 USD z obiadem).

 

Dzień 7.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódź transferowa + łódka + kolejka turystów łącznie to ok. 4-5 godz.) i zwiedzanie nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym miejscu.

Podziemna rzeka nie jest jednak atrakcją dla każdego (np. nie dla osób niepewnie czujących się na małej łódce w ciemności). Osoby które nie zdecydują się na zwiedzanie podziemnej rzeki mogą zostać na plaży w Sabang lub udać się na spacer po okolicy.

Po obiedzie w Sabang udajemy się do Port Barton gdzie spędzimy dwie kolejne noce.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton (2 noce)
Trasa: Puerto Princesa-Sabang-Port Barton
Środki transportu: coaster dla całej grupy (busik 18os)
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: Podziemna rzeka w Sabang (ok 40 USD, obiad wliczony w cenę)

 

Dzień 8. Dzień relaksu Port Barton

Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem.

W dzień wolny, poza możliwością spędzenia czasu na plaży, możemy wynająć skutery i pojechać podziwiać wodospady Pamuayan Waterfalls jednocześnie mając okazję wykąpać się w słodkiej wodzie. Jadąc w drugą stronę możemy dojechać do plaży Coconout Beach. W ”mieście” możemy zwiedzić budynki szkoły lub skusić się na wizytę w lokalnym salonie fryzjerskim. Wieczorem kolację możemy zjeść w hotelu albo w jednej z kilku restauracji w mieście.

Zakwaterowanie: Hotel w Port Barton
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 12 USD/dzień)

 

Dzień 9. Island hopping Port Barton

Czas na drugi Island hopping na Palawanie. Zatoka Port Barton ma do zaoferowania nam m.in. plaże z jasnym piaskiem i intensywną turkusową wodą (German Beach, Peña Plata), miejsca do nurkowania (Fantastic Reef) oraz Exotic Island.

Po powrocie do Port Barton skorzystamy jeszcze z basenowych prysznicy i przebieralni. Następnie ruszamy coasterem w stronę El Nido (przejazd ok 3,5h). Nasz hotel znajduje się na przedmieściach El Nido. Do centrum mamy spacerem 15min, lub dosłownie 3min tricyklem (lokalnym tuctuckiem).

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido (3 noce)
Trasa: Port Barton-El Nido
Środki transportu: coaster
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 1500PHP z obiadem).

  

Dzień 10. Plaże i tyrolka - objazd vanem lub skuterem

Po śniadaniu osoby mające doświadczenie mogą wynająć skuter, podczas gdy pozostała część grupy korzystać będzie z vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Po zachodzie słońca wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji, barów oraz dyskoteka.

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido
Trasa: El Nido-Las Cabañas Beach-Nacpan Beach-El Nido
Środki transportu: klimatyzowane vany i skutery
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: wypożyczenie skutera dwuosobowego (od 12 USD/dzień), tyrolka (14 USD), masaż na plaży (15 USD/1 godz.)

 

Dzień 11. Canopy Walk i Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z jasnym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. W programie również mamy Big Lagoon – do tej obszernej, otoczonej skałami laguny łodzie motorowe nie mają wstępu. Możemy ją zwiedzać wynajmując kajak dwu lub trzyosobowy. Po powrocie do El Nido (ok. godz. 17) mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na odwiedzenie licznych sklepów z pamiątkami.

Tego dnia, jeszcze przed wejściem na łódź chętni mogą wybrać się na „Canopy Walk” – dojściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją). Przejście atrakcji zajmuje ok 45min i ze względów logistycznych najlepszy czas na to będzie przed Island Hopping (ok. godz. 8).

Zakwaterowanie: Hotel w El Nido
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (ok. 1500PHP z obiadem), wynajęcie kajaka w Big Lagoon (250-350PHP), Canopy Walk (15 USD)

 

Dzień 12. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Rozkład dnia jest zależny od godzin kursowania promu. Na ten moment prom kursuje raz dziennie o 12:30.

Wybieramy się na Coron promem, który odpływa z El Nido o 12:30. Ok. 11 musimy już być w porcie. Zanim się tam zjawimy, będziemy mieli wstępnie ok. 1 godz. na zakup prowiantu, wymianę pieniędzy lub nabycie ostatnich pamiątek. Podróż promem trwa 3,5-5godz. Długość jest zależna od siły wiatru (a co za tym idzie wysokości fali). Przeprawa ta może być nieco męcząca dla osób cierpiącą na tzw. chorobę morską. To oraz koszty to niedogodności które odpychają potencjalnych turystów przed wybraniem się na Coron, ale zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Przez wielu Coron zwane jest perełką Filipin z najbardziej przejrzystą wodą i najlepszymi rafami na Filipinach. To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron (3 noce)
Trasa: El Nido-Coron Town Proper (prom)
Środki transportu: klimatyzowany prom, klimatyzowane vany (transfer hotelowy)
Wliczone posiłki: Śniadanie

 

Dzień 13. Coron Island Hopping (Ultimate tour)

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową będącą tuż przy powierzchni wody. Czekają na nas zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą takie jak Twin Lagoon czy krystalicznie czyste Jezioro Kayangan. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta).

Zakwaterowanie: Hotel w Coron
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (1600PHP z obiadem), Mt. Tapyas

 

Dzień 14. Coron Island Hopping (Tour C)

Island Hopping w Coron jest na tyle zjawiskowy, że osoby warto poświęcić mu jeszcze jeden dzień. Tego dnia czekać na nas będzie więcej mniejszych wysepek z plażami niż skalistych lagunek. Coron to ogólnie raj dla właścicieli dronów, zwłaszcza, że regulacje są bardzo przyjazne turystom. Ujęcia z dronów są niesamowite. Tego dnia można ewentualnie zostać w naszym hotelu z basenem co pozwoli nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Zakwaterowanie: Hotel w Coron
Wliczone posiłki: Śniadanie
Opcjonalne atrakcje: island hopping (1600PHP z obiadem), Mt. Tapyas

 

Dzień 15. Coron, przelot do Manili i wylot do Polski

Plan tego dnia będzie zależał od godziny lotu powrotnego. Standardowo do południa mamy czas wolny w Coron. Zjemy tam też lunch po czym kierujemy się na lotnisko aby wylecieć do Manili ok godz. 16:30. Jest to ostatni lot każdego dnia do Manili. Ze względu na to, że powszechne są opóźnienia w lotach lokalnych, wylot o tej porze jest słusznym wyborem zwłaszcza, że w Manili czeka nas jeszcze transfer pomiędzy terminalami. Do Polski wracamy nocnym lotem co pomoże nam łagodniej przejść przez następstwa zmian stref czasowych.

Wliczone posiłki: Śniadanie
Środki transportu: klimatyzowane vany (transfer lotniskowy)

 

Dzień 16. Powrót do kraju

Powrót na lotnisko Warszawa Chopin.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

19.11.2023 - 04.12.2023: 4950 PLN + 400 USD
28.11.2023 - 13.12.2023: 4950 PLN + 400 USD
05.01.2024 - 20.01.2024: 4950 PLN + 400 USD
11.02.2024 - 26.02.2024: 4950 PLN + 400 USD
10.03.2024 - 25.03.2024: 4950 PLN + 400 USD

Cena zawiera

 • transport lokalny: promy i vany;
 • zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach w atrakcyjnej lokalizacji;
 • śniadania;
 • 1 obiad (podczas rejsu na rzece Loboc);
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • rejs rzeką Loboc na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Chocolate Hills;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opłaty klimatyczne/środowiskowe;
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę lokalnego pilota (poza pierwszymi dwoma dniami);
 • opłatę wylotową tzw. terminal fee;
 • ubezpieczenie KW, KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych: Warszawa–Cebu; Manila–Warszawa lub Warszawa-Manila-Warszawa (bilety kupowane osobno po zebraniu się grupy);
 • dwóch (w przypadku przylotu do Cebu) lub trzech (w przypadku przylotu do Manili) lotów wewnętrznych (średnio po ok. 80-90 USD);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (od ok. 6-8 USD za obiad/kolację w restauracji);
 • zwyczajowych napiwków (po 25 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z kórych pokrywa wszystkie napiwki);
 • Underground River (ok. 2200 PHP/40 USD);
 • Island hopping. W zależności od aktualnych przepisów cena może ulec zmianie. Na ten moment cena za pojedynczy Island hopping wynosi ok. 1500 PHP (ok. 1650 PHP i 1850 PHP w Coron), co daje łącznie ok. 8100 PHP/150 USD za 5 Island Hopping. To ceny uwzględniające wszystkie możliwe zniżki grupowe. Dokładna cena będzie potwierdzona na miesiąc przed wylotem. 

Na realizację programu należy przeznaczyć 300-400 USD dodatkowego "kieszonkowego" (na posiłki, alkohol, pamiątki).

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 10-15 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 

Na wyprawie podróżujemy z plecakiem lub walizką, aczkolwiek chodzenia z całym bagażem będzie bardzo niewiele. Zwykle większość ekwipunku zostawiamy w hotelu. Z tego też względu możliwe jest również zbranie dodatkowej mniejszej walizki (szczegóły omawiamy indywidualnie). Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że różne polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas dwa loty wewnętrzne (po ok. 70 USD przy limicie wagowym bagażu 20kg) oraz trzy przeprawy promowe. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do "jedynki"). Śniadania są wliczone w cenę, podobnie jak pięć obiadów w trakcie island hopping.

Czym wyróżnia się nasza oferta? 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziecie Państwo pod opieką dwóch pilotów 24/7 - polskiego i lokalnego;
 • na island hopping wybieramy się zawsze łodziami zarezerwowanymi w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • zawsze wynajmujemy po dwa vany mimo iż w praktyce zmieścilibyśmy się do jednego. Zapewniamy uczestnikom maksymalny komfort na transferach. Wybieramy vany klasy premium jeśli są dostęne w danej lokalizacji;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • standard hoteli jest w większości przypadków bardzo wysoki. Tyczy się to zarówno samych pokoi jak i lokalizacji obiektów;
 • zawsze stawiamy na szybkie połączenia lotnicze, staramy się dobierać połączenia z jedną przesiadką (w Katarze lub Dubaju). Mogą zdarzyć się loty z dwiema przesiadkami, jednak w takich przypadkach w grę wchodzą tylko krótkie transfery, aby jak to tylko możliwe, skrócić czas podróży.

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni; 
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza (jednoscześnie duży wybór posiłków mięsnych i zup); 
 • stosunkowo niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

 

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

 

Rozszerzony program z Singapurem znajdziecie tutaj.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Komentarze

 • WACŁAW 04.04.2023 18:05

  Wspaniały i przemyślany Program całej Imprezy turystycznej na Filipinach. Noclegi na dobrym poziomie, szybkie przemieszczanie się komfortowymi japońskimi Vanami. Z wymianą pieniędzy bez problemów, z zakupem różnych napojów bez problemów. Dzięki opcji Island Hopping, zobaczyliśmy wiele wysp z pięknymi dzikimi plażami, dopływając do nich od strony morza szybkimi łodziami. Na poszczególnych wyspach, jedliśmy lunch, plażowaliśmy, pływaliśmy w ciepłym morzu, i nurkowaliśmy na rafach. Jeśli widziałeś/aś już wiele pięknych plaż takich jak: ( Playa del carmen, Copacabana beach, Acapulco beach, Waikiki beach), to leć na Filipiny z tym Biurem, a zobaczysz jeszcze piękniejsze plaże. A to wszystko za sprawą bardzo zorientowanego i opiekuńczego Pilota - Przewodnika Filipa. Polecam- marzec 2023

 • Kasia 31.03.2023 12:32

  Bardzo fajnie zorganizowana wycieczka, noclegi na bardzo dobrym poziomie, hotele z basenami sa super opcja na wieczorny odpoczynek po aktywnym dniu. Jak to na wyspach, transfery zajmują trochę czasu, na szczęście sa bardzo dobrze zaplanowane aby przemieszczać się wieczorami, po całodziennych atrakcjach, aby nie marnować dnia ???? dla mnie najlepsza czescia wyjazdu były Island hoppingi, picie kokoskow i mango szejkow na cudnych rajskich plazach, nie odpuściliśmy również masazy w tych cudnych okolicznościach przyrody, nie było dnia bez grania we frisbee. Wieczorami wspólne wyjścia na kolacje lub w mniejszym gronie, wedle zyczenia. Każdy kolejny dzień wprawial mnie w większy zachwyt, snorkling i piękny podwodny swiat, kajaki w przepięknych lagunach, wynajecie supow na plazy w el nido, biale plaze, turkusowa woda, wszechotaczające nas palmy! Lider Filip bardzo szybko zgral się z grupa, mimo ze przedzial wiekowy był szeroki, wszyscy czuli się dobrze zaopiekowani, kazda „zachcianka” była spełniania ???? dodatkowym plusem byl lokalny tour guide, prawa reka naszego lidera, przemily i bardzo pomocny człowiek. Oczywiscie ze chetnie bym zostala tam dluzej, ale program byl tak skonstruowany aby nie czuc ani niedosytu ani przesytu Filipinami, mam nadzieje ze jeszcze tam wroce. Do zobaczenia na trasie! Pozdrawiam marcowa grupe ????

 • Magda 29.03.2023 15:02

  Dopiero co wróciłam a już tęsknię za tym cudownym miejscem.... Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę tym bardziej, że Filipiny nie były w moim top 5 a tu taka niespodzianka :) Piękne plaże, moc kolorów, zaskakujące zwierzęta, ludzie tam mieszkający wszystko to sprawiło, że czułam się jak w raju. Świetna organizacja wyjazdu, kontakt z biurem bez zarzutu, program wyjazdu skonstruowany w taki sposób aby każdy kolejny dzień dostarczał większych wrażeń niż poprzedni. Dość duża intensywność jeśli chodzi o przemieszczanie się ale nie brakuje też chwil na złapanie oddechu. Na wyjazd wybrałam się sama ale nie czułam żadnego dyskomfortu z tego powodu. Poznałam wspaniałych ludzi, którzy również przyczynili się do tego, że spędzone chwile na Filipinach będą jednym z najmilszych wspomnień w życiu (pozdro dla ekipy z marca 2023 :* ) no i oczywiście przewodnik Filip, świetny gość, który jest wie co robi, lubi to co robi a jego spokój i opanowanie dały mi bardzo duże poczucie bezpieczeństwa i w pełni mogłam korzystać z wyjazdu (nie umiem pływać a mimo to udało mi się uczestniczyć w większości wodnych atrakcji ;P ) GORĄCO POLECAM! :)

 • Ania 16.01.2023 17:37

  PART 5 W momencie przekazywania feedbacku i tak nic z tego nie wynikało, nic więcej się nie dowiedzieliśmy o Filipinach, w kółko tylko słyszeliśmy powtarzane "jestem najlepszym przewodnikiem na Filipinach". No i wisienka na torcie tutaj którą usłyszeliśmy mówiąc, że trzeba było lecieć samolotem na Coron: " to jest wasza subiektywna opinia", czyli podsumowując okej ale nie obchodzi mnie to, że coś Wam się nie podoba. Ogólnie, pierwsza i ostatnia wycieczka z tym biurem podróży. Więcej info w opinii na Facebooku. Niestety na ich stronę internetową dodają tylko poztywne opinie, a jak się dzwonić zapytać to twierdzą, że mojej akurat nie mają (3 razy wysyłałam).

 • Ania 16.01.2023 17:36

  PART 3 4. Przewodnik Filip: Ocena poziomu wiedzy o kraju: -2 Nie dość że nic nie wie, coś tam bełkocze z własnego doświadczenia (żona Filipinka, która od zawsze mieszka we Włoszech), którego tak naprawdę nie ma. Wszystkiego trzeba było się dowiadywać z Internetu. Nie wie nic o ich kulturze, zachowaniach, muzyce, życiu, zarobkach, codzienności, szkolnictwie. Ocena pracy przewodnika: -10 Nie tylko nic się nie dowiedzieliśmy, ale także przewodnik nie wie o shuttle busach dostępnych na lotniskach, apogeum nastąpiło przy kwaterowaniu nas w hotelu niezgodnym z wpisanym w programie, do tego 3 razy tańszym uzasadniając każdemu tą decyzje inaczej. W naszym pokoju nie dało się siedzieć przez wszechobecnie wyczuwalnego grzyba, a klima działała jak samolot. Uzasadnienie przewodnika: "przecież hotel jest po renowacji, czego chcecie"; "hotele były rezerwowane na ostatnią chwilę, bo Wasza wycieczka miała się nie wydarzyć"; "przecież to jest wysoki standard" (tutaj szkoda że nie da się wrzucić zdjęcia z hotelu w którym nas zakwaterował: Coral Clilff vs S resort wpisany w program, polecam obczaić Tripadvisora); "nie chciałem przynosić strat firmie rezerwując tak drogi hotel, bo nie dawał możliwości bezpłatnego odwołania"; "nie oczekujcie cudów od tak taniej wycieczki"; "już jesteśmy pod kreską na tym wyjeździe"; no i zasłyszane od innych z wyjazdu "było tak późno nie rezerwować wycieczki, wtedy może byłby inny hotel". Finalnie grupa WYMUSIŁA zmianę hotelu na lepszy.

 • Ania 16.01.2023 17:35

  PART 2 Teraz przechodzimy do tej duuuużo ciekawszej części... 1. Organizacja wyjazdu na poziomie bardzo dennym od samego początku, kiepska komunikacja, zmieszania z cenami biletów, brak odpowiedzi na pytania. Wisienką na torcie było rozsadzenie nas po całym samolocie z obcymi osobami na jednej rezerwacji gdzie na umowie wpisane są 2 konkretne osoby, dodam że lot trwa 10h, więc raczej logiczne że pary chcą siedzieć razem. 2. Skutery - niby nie można było się oddzielić od grupy, ale po podpisaniu oświadczenia już tak, po czym tego samego dnia wieczorem i każdego kolejnego dnia i tak już każdy robił co chciał bez zbędnych oświadczeń. 3. Bardzo dużo zmarnowanych dni na transfery w ciągu dnia. Nic zaplanowane rano, ani wieczorem. Jadąc na wycieczkę objazdową człowiek nie oczekuje mnóstwa dni wolnych tylko zobaczenia i poznania kraju. Wszystko trzeba było sobie na własną rękę organizować. 4. Poza dniami transferowymi, za dużo dni wolnych, bez konkretnego planu. Jeszcze powiedzmy byłoby to okej gdyby przewodnik wiedział gdzie można pójść i co zrobić, ale nie wie ani co można tam robić i poleca spędzić czas na basenie oraz zjeść w hotelu...

 • Ania 16.01.2023 17:34

  PART 1 Rajskie Filipiny: "Wygooglałem top 10 na tripadvisorze i połączyłem kropki" Szczerze? Nie wiem skąd dobre opinie o tym wyjeździe i przewodniku. To był najgorszy wyjazd zorganizowany w jakim mieliśmy okazję brać udział i niestety nie były to tylko nasze odczucia ale i całej grupy. Zacznę tą przygodę opisywać od plusów bo jest ich znacznie mniej niż minusów. Od razu ostrzegam że warto przeczytać całość bo wszystkie opinie opiewają ten wyjazd w niebiosa!!! 1. Filipiny – piękne widoki i Coron, które robi największe wrażenie, szkoda że tak naprawdę spędza się tam 1 dzień. 2. Skutery - pozwoliły nam uratować ten wyjazd i poznać trochę lepiej ten kraj. Niestety osoby które nie mogą, nie umieją, bądź nie chcą się takim środkiem transportu poruszać były w znacznie gorszej sytuacji... 3 dni ze skuterami zaplanowaliśmy sami oczywiście. 3. Karty sim dla chętnych, duży plus szczególnie jak się chce poruszać samemu po Filipinach bo jest się niezależnym. Warto jednak pamiętać że to co piszą w Internetach że zasięgu brak w większości miejsc jest prawdą. 4. Kajaki - bardzo fajnie się nimi pływa i dzięki temu w sposób komfortowy można podziwiać widoczki. No i to by było na tyle z plusów.

 • Izabela 05.01.2023 22:50

  Kiedy myślałam ,że to ostania wyprawa , okazało się że... Tym razem Filipiny, wow,. Urzekły mnie , naprawdę . Snurkowanie z rekinami wielorybimi, czy wśród pięknej rafy, pobyt na przepięknych plażach., pobyt między innymi w rewelacyjnym hotelu , w miejscowości Port Barton ... Długo tak można , ale nie o to chodzi, zobacz na własne oczy . Dziękuję Filipowi , to nasz przewodnik, iż sprawił, że pokochałam ten zakątek ŚWIATA !!! Serdecznie pozdrawiam .

 • Alabama 05.01.2023 13:24

  Wyprawa Rajskie Filipiny na przełomie listopada i grudnia 2022r. okazała się strzałem w dziesiątkę. Ponieważ dużo podróżujemy i sporo wyjazdów było bardzo wymagających, tym razem postawiliśmy na lajtowy wyjazd nakierowany głównie na oszałamiającą przyrodę . I nie zawiedliśmy się! Filipiny to kraj kontrastów- duże miasta pełne luksusowych wieżowców (i oczywiście slumsów )oraz urokliwa prowincja ,gdzie dziewicza przyroda powala....Program dobrze skonstruowany, transport na trasach bez zarzutu. Wbrew obawom lokalni kierowcy punktualni i zawsze uśmiechnięci. Dłuższe trasy bardzo nam odpowiadały , bo dzięki temu poznawaliśmy Filipiny od podszewki. Polski pilot Filip świetnie ogarniał sprawy techniczne związane z podróżami, zarówno te lotnicze jak i lokalne. Super pomysłem była grupa na whatsapppie, dzięki czemu kontakt był stały.Hotele super(ten w Coron), bardzo dobre (Cebu i Port Barton)i dobre (El Nido i Puerto Princessa). Bardzo wygodne było rozwiązanie pozwalające na spędzanie kilku nocy w jednym hotelu-bez wiecznego , pośpiesznego pakowanie walizek. Duży plus!!!! Duży plus dla Filipa za empatię...hotel w El Nido stał przy głównej ulicy prowadzącej na plażę i po pierwszej bezsennej nocy(hałas do rana) poprosiliśmy o zmianę pokoju. Wolnych pokoi nie było , więc Filip natychmiast zaproponował nam zamianę -jego pokój był od zaplecza...Byliśmy pod wrażeniem! Polecamy tą wyprawę miłośnikom nieskażonej przyrody, snurkowania, fotografii , ryb i owoców morza i uśmiechu!!!!Choć Filip mógłby uśmiechać się częściej...ale cóż...On w pracy , a my na wakacjach.

 • Jacek 04.01.2023 20:54

  Bardzo fajna wycieczka objazdowa. Piękne rafy koralowe. Pobyt na kilku wyspach-Cebu, Palawan, Coron. Niesamowite wrażenia z pływania z rekinami wielorybimi. Dużo relaksu i przyjemności . W miarę szybkie przemieszczanie się dzięki 3 lotom wewnętrznym. Również cena wyjazdu była konkurencyjna w stosunku do innych biur. Śmiało mogę polecić . Pozdrawiam również naszego pilota Filipa , dzięki któremu czuliśmy się bezpiecznie a wcale nie miał łatwego zadania:)

 • Bożena 27.05.2022 12:02

  Jestem pod wrażeniem wspaniałej wyprawy na Filipiny w kwietniu 2022r. Kraj wyjątkowo urokliwy. Miejsca, które odwiedziliśmy fantastyczne, hotele bardzo dobre z basenami szczególne ten w Port Barton. Świetnie zorganizowana wyprawa, znakomicie realizowana przez Filipa oraz miejscowego przewodnika. Podróżowanie z nimi to czysta przyjemność. Pełen szacunek za profesjonalizm. To był wspaniały czas, całkowity relaks. Polecam każdemu.

 • Małgośka Teściówka 24.04.2022 19:21

  Fantastyczny wyjazd, Filipiny przepiękne i czas płynął po filipińsku...wolniutko, program bardzo ciekawy i zapięty na ostatni guzik.Island hopping to po prostu bajka... pływanie nad rafą koralową i posiłki na plaży ach....Polecam jeżeli wyjazd to oczywiście tylko z Filipem uroczy młody mężczyzna zawsze pomocny , cierpliwy odpowiada po raz setny na pytania ...do tego wszystko nam organizuje a my spędzamy dwa tygodnie w raju.Jeszcze na dodatek trafiła się Super grupa .. myślę ,że będą następne wspólne wyjazdy.

 • andrzej 20.04.2022 19:53

  Filipiny - niesamowite wrażenia !!! Na zawsze zostają w głowie i sercu. Przepiękne widoki, niesamowite zwierzęta. Program nieprzeładowany ale całkowity brak nudy. To moja pierwsza wyprawa w takim formacie. Jestem zachwycony. Przewodnikiem był Filip, człowiek o niesamowitych zaletach. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Takiego przewodnika chciałbym mieć na każdym wyjeździe. Zawsze pomocny, nigdy nie zmęczony, niesamowicie cierpliwy. Jestem przekonany, że każdy kto miał z nim kontakt czuje to, że on robi to co kocha i pewnie dlatego ta wyprawa jest tak wspaniała i daje taki power. (Pozdrawiam moją najwspanialszą grupę "emperadores") Zorientowani, dzięki za wyprawę i Filipa. Do zobaczenia na następnych wyjazdach.

 • Aneta 20.04.2022 19:38

  Właśnie wróciłam z cudownego wyjazdu na Filipiny. Program rewelacyjny. Moim zachwytom nie było końca. Życzyłabym sobie spotkać na każdej wyprawie tak profesjonalnego przewodnika jakim jest Filip. Jest bardzo dobrym, opiekuńczym i szczerym człowiekiem. Wiem to na pewno, że spotkamy się na innych, prowadzonych przez niego, wyprawach. Dzięki niemu czułam się bezpiecznie. Jego nieprawdopodobny spokój udziela się każdemu i daje niesamowity komfort psychiczny. Filip, dziękuję za wszystko. Dzięki niemu zostaniemy z Biurem Zorientowani. Miałam również to szczęście, że grupa była niesamowicie zgrana. Przemili ludzie a takiej atmosfery życzę wszystkim i wszędzie. SZCZERZE POLECAM - FILIPINY TYLKO Z FILIPEM

 • Mariusz 20.04.2022 19:10

  FILIPINY wspaniałą imprezę niesamowity kraj niesamowite widoki minęło 10 dni jeszcze nie ogarniam wszystkich doznań Świetny pilot Filip pełen wiedzy kultury osobistej szacun za jego pracę Wiem że będę w swojej opini osamotniony ale ja jako ja wolałbym zamiast 2 dni plażowania więcej na Luzon sam widziałeś jaka frajdę mieliśmy na cmentarzu w Manilia a gdyby tak jeszcze trekking na wulkan podwieszane trumny pomysl

 • ewa 22.10.2021 11:16

  Cześć . Byłam na pierwszej wyprawie na Filipiny organizowanej przez Filipa. Była świetna choć jeszcze troszkę niedoszlifowana /,Teraz wiem że jest fantastyczna. Zgadzam się ze wszytkami pochwałami osoby Filipa /to wyjątkowy pilot i człowiek/. Rozważam powtórkę Filipin z Filipem. Poleca każdemu Ewa

 • Katarzyna 09.04.2021 12:58

  Jak Filipiny, TO tylko z Filipem. Wyjazd doskonale zorganizowany pod każdym względem. Wrażenia niezapomniane. Filip jako pilot jest nastawiony na zadowolenie uczestników wyprawy,bardzo pomocny. Gorąco Polecam.

 • robert 03.04.2021 16:40

  Bardzo dobry Pilot dobra komunikacja z organizatorem jaki i z uczestnikami Polecamy wyjazd z tym pilotem Zorientowani.pl to już doswiadczony organizator wycieczek i faktycznie zorientowani na zadowolenie swoich klientów

 • Mirek 01.04.2021 20:13

  W swoich paszportach mam wiele krajów, szczególnie fascynuje mnie Azja. Jednym z krajów były Filipiny, które na przełomie listopada i grudnia 2019 zwiedziałem z Filipem. Wybierając Filipiny ze „Zorientowanymi” porównywałem przede wszystkim program i cenę. Był to udany wyjazd, obfitujący w wspaniałe krajobrazy i przygody. Bardzo ciekawy, przekrojowy program z chwilami relaksu. Po mimo, że nie jestem pływakiem, nie mogłem się oprzeć podwodnym krajobrazom. Gorąco polecam wyjazd z Filipem, który okazał się bardzo przyjacielskim i pomocnym przewodnikiem, starającym rozwiązywać wszelkie niedogodności i niespodzianki ( jak to w Azji) np. zmiany rozkładu powstałe z powodu zbliżających się huraganów. Wspaniała przygoda !!!!

 • Mateusz 01.03.2021 16:18

  Filipiny zawsze były moim marzeniem udało mi się je zrealizować z biurem zorientowani.Przeglądałem wiele ofert i jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to rajskie Filipiny były bezkonkurencyjne.Jestem typem osoby która nie lubi nudy a na tym wyjeździe była mieszanka mnóstwa atrakcji z relaksem i plażowaniem.Nawet najbardziej wymagający podróżnik byłby zadowolony.Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany dzięki osobie pilota Filipa. Bardzo sympatyczny i pogodny.Zorganizowany ,zaradny i radzący sobie w każdej sytuacji.Na miejscu lokalny przewodnik Jay perfekcyjnie wspolpracował z Filipem.Serdecznie polecam ta wyprawę.

 • Jacek 01.03.2021 11:01

  Program tego wyjazdu jest chyba najciekawszą opcją dostępną u polskich tour operatorów. Głównie ze względu na długi pobyt na wyspach Palawan i Coron. Dla mnie to właśnie te wyspy dostarczają najwięcej atrakcji i wrażeń z wyprawy. Drugą ważną kwestią, która przemawia za odwiedzeniem Filipin z Zorientowanymi to piloci. Filip - polski pilot, pomimo zaangażowania i zdolności organizacyjnych, nie byłby w stanie sam zadbać o detale. Filipińczycy w wielu kwestiach różnią się od nas. Inne mają podejście do punktualności, komfortu, czystości. I tutaj niezbędny okazuje się drugi pilot. Mmiejscowy, który potrafi wpłynąć na kierowców czy kierowników hoteli. A ponieważ Jay, który współpracuje z Biurem jest również w pełni profesjonalnym pilotem, wyjazd jest "dopięty na ostatni guzik". Byłem już na tym wyjeździe i raczej nie zrobię go drugi raz. Jednak z Zorientowanymi chętnie wybiorę się w innym interesującym kierunku. POLECAM !!!

 • MK 22.02.2021 16:39

  Planując wyjazd, początkowo w ogóle nie myśleliśmy o Filipinach. Jednak splot różnych czynników spowodował, że wybraliśmy właśnie ten kierunek i absolutnie nie żałujemy! Nie jesteśmy typami plażowiczów, więc mieliśmy pewne obawy, czy to będzie wyjazd dla nas. Program jest tak ułożony, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Jest czas na aktywności i na odpoczynek na rajskich plażach. Zdecydowanie warto tam być! Poszerzyliśmy nasz wyjazd o opcję zwiedzania Singapuru. I to również była świetna decyzja. Choć od naszej podrozy minął juz ponad rok, wciaz chętnie ją wspominamy i polecamy znajomym. Filip to świetny przewodnik, który dba o komfort każdego i proponuje różne rozwiązania. Zabrał nas na przejażdżkę skuterami po jednej z wysp, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć znacznie więcej i poznać prawdziwych Filipińczyków. Z całego serca polecamy!

 • ewa 11.02.2021 18:35

  Byłam z Filipem na pierwszej wyprawie Rajskie Filipiny w 2019r, Piękne wspomnienia .Piękne Filipiny i fantastyczny pilot Filip-na tyle fantastyczny że mam zamiar powtórzyć ten kierunek z tym pilotem /wiem że oferta jest udoskonalona / a i tak była świetna. Szczerze polecam.

 • ewa 11.02.2021 18:34

  Byłam z Filipem na pierwszej wyprawie Rajskie Filipiny w 2019r, Piękne wspomnienia .Piękne Filipiny i fantastyczny pilot Filip-na tyle fantastyczny że mam zamiar powtórzyć ten kierunek z tym pilotem /wiem że oferta jest udoskonalona / a i tak była świetna. Szczerze polecam.

 • Wiola 27.01.2021 23:41

  To była najlepsza oferta jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny jaką udało nam się znaleźć. Program jest bardzo bogaty ale równocześnie jest czas na relaks :). Podróż w takiej kameralnej grupie sprawia, że naprawdę przyjemnie można spędzać wspólnie wieczory. A Filip najlepszy przewodnik ever! Naprawdę warto odwiedzić ten piękny kraj, przy czym przy podróżowaniu z Filipem o nic nie trzeba się martwić i można skupić się tylko na wakacjowaniu :) Polecamy każdemu!

 • Weronika 14.01.2021 05:58

  Polecam Juz prawie rok od naszej wyprawy ( ale by się tam wrócilo ) ;) Niezapomniane przeżycia!!

 • Agata 03.01.2021 18:28

  Filipiny z Filipem ... niezwykła podróż pełna niezapomnianych przeżyć. Polecam :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje