Oferta - Trekking na Damavand (5610 m) + Teheran i Morze Kaspijskie

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Trekking na Damavand (5610 m) + Teheran i Morze Kaspijskie

Iran
Aktywne
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Teheran

Lot z Warszawy do Teheranu. Nocleg w wygodnym hostelu w starej, handlowej dzielnicy miasta nieopodal pałacu szachów Iranu, Golestan. Krotki spacer i ewentualne zakupy na drogę.

Dzień 2. Przejazd pod Damavand

Przejazd autobusem na północ do wioski Reyneh w pasmie Elburs pod Damavendem, obiad i zakupy na miejscowym targu. Po południu zejście do pierwszej bazy zwanej "pod meczetem Al Zaman" (wysokość ok. 3200 m). Po południu spacery i aklimatyzacja.

Dzień 3Akcja na Damavand

Spokojne podejście drogą mulników do nowego, alpejskiego schroniska Baragh pod Demavandem na 4400 m. Dalsza aklimatyzacja, ewentualny krótki spacer w okolicy schroniska.

Dzień 4Cd. Akcji na Damavand

Dalsza aklimatyzacja, wypad piarżystym szlakiem na 5000 m lub, w zależności od warunków pogodowych i kondycji, już atak szczytowy na 5671 m. Nocleg w naszym wygodnym schronisku.

Dzień 5Cd. Akcji na Damavand

Akcja szczytowa. Wyjście ok. 4:00. Zejście do 1 bazy - Al Zaman, zjazd jeepem do wioski Reyneh, nocleg z kolacją z irańskich przysmaków i prysznic w wygodnym domu miejscowego przewodnika.

Dzień 6Morze Kaspijskie

Wyjazd rekreacyjny nad Morze Kaspijskie. Kąpiele w ciepłych morskich falach i smakowanie kaspijskich ryb lub dzień rezerwowy w razie złej pogody. Powrót do Reyneh lub nocleg w hostelu nad morzem. 

Dzień 7Teheran

Wczesny przejazd do Teheranu, zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Popołudniowe spacery, spacer po centrum miasta do podświetlanej, kolorowej wieży Azadi, nowoczesnego symbolu miasta. Wyjście na kolację i tradycyjne lody. Rajdy metrem po Teheranie.

Dzień 8. Teheran

Zwiedzanie irańskich pałaców szacha - Golestan i Niavaran, Wielki Targ i wielkie zakupy, Polski Cmentarz Armii Andersa, słynna, zamknięta ambasada amerykańska. Opcjonalnie wycieczka do świętego miasta szyitów oraz miasta Ajatollaha Chomeiniego - Quum.

Dzień 9.

Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dni 7-8 są dniami rezerwowymi. W razie potrzeby - złej pogody, bądź konieczności dłuższej aklimatyzacji, spędzimy jeden dzień więcej na Damavand.

Warunki

Cena zawiera

- bilet lotniczy na trasie Warszawa/Berlin - Teheran - Warszawa/Berlin (bagaż podręczny 7 kg),

- zakwaterowanie w hostelach i schroniskach,

- opiekę polskiego pilota,

- lokalnego przewodnika,

- zezwolenie na wejście na Damavand,

- transport lokalny,

- ubezpieczenie,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- posiłków (ok. 10-20 USD dziennie),

- wstępów (ok. 20 USD),

- wizy (80 USD)

- napiwków.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Trekking na Damavandzie to wyprawa do niezbyt dalekiego, ale bardzo egzotycznego zakątka Azji Środkowej. Przez 9 dni posmakujemy nie tylko aromatycznych orientalnych dań opartych na serach, baraninie, kiszonkach i owocach, ale przede wszystkim zetkniemy się z unikalną, prastarą perską kulturą. Powędrujemy po ukwieconych mozaikami pałacach, meczetach, bazarach i miejskich parkach. Poczujemy na własnej skórze zapach kardamonu, wiatru znad Morza Kaspijskiego i siarkowe wyziewy z majestatycznego Damavanda. Podczas zwiedzania polskiego cmentarza Armii Andersa będzie okazja do wzruszeń i refleksji, a w czasie kąpieli w kaspijskich falach do relaksu i radości. Biesiadując w irańskim domu będziemy mogli się przekonać o wschodniej gościnności i do reszty porzucić stereotypy o agresywnym i wojującym Iranie. Każdy z nas ma 2 możliwości przedostania się do bajkowej Persji: razem z Sinbadem Żeglarzem na latającym dywanie, ewentualnie z naszą wyprawą. 

Istnieje możliwość przedłużenia wyprawy o kolejny tydzień i zwiedzania najcenniejszych skarbów Persji. Na trasie prawdziwe skarbnice kultury, sztuki i architektury Iranu - Isfahan, Persepolis, Shiraz, Yad i Quum. To nie tylko znaczące ośrodki kulturowe na mapie Persji, ale miejsca ważne dla historii i cywilizacji całej Azji.

ŁĄCZNY KOSZT PROGRAMÓW TREKKING NA DAMAVAND + PERSKA WŁÓCZĘGA TO 7300 PLN

Ważne! Wyprawa ma charakter trampingowy. Korzystamy z lokalnych środków komunikacji, jemy w lokalnych knajpkach i sami organizujemy sobie czas wolny.

Najważniejsze atrakcje:

  • wejście na najwyższy szczyt Iranu Damavand 5671 m n.p.m.;

  • spacery po starym Teheranie, wieczór pod kolorową wieżą Azadi;

  • sentymentalny spacer po teherańskim Cmentarzu Armii Andersa;

  • wizyta na Wielkim Bazarze w Teheranie;

  • rekreacyjny wypad nad Morze Kaspijskie;

  • zapowiedziana wizyta w irańskim domostwie i przysmaki wschodnich kuchni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl