Oferta - Karpaty ukraińskie - Czarnohora i Gorgany

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Karpaty ukraińskie - Czarnohora i Gorgany

7 dni 1349 zł
  • 13.07.2020 - 19.07.2020
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Program zaczyna się w Przemyślu. Pociąg wyjeżdża z Warszawy poprzedniego dnia wieczorem, więc możliwy start bezpośrednio z Warszawy. 

Dzień 1.  Przemyśl - Czarnohora

Start programu nad ranem na dworcu w Przemyślu. Przejazd granicy w Medyce. Po przekroczeniu granicy wsiadamy w busa i jedziemy w stronę gór. Przyjeżdżamy wieczorem, zakwaterowanie w Worochcie, w miejscowej agroturystyce.

Dni 2 - 4.  Czarnohora

Baza wypadowa znajduje się w agroturystyce w wiosce Worochta. Jest ciepła woda i bania. Gospodarze raczą nas pysznymi daniami kuchni huculskiej. Worochta to spory ośrodek turystyczny i nieformalna stolica ukraińskich Hucułów.

Pod szlak podwożą nas auta terenowe. W planie zdobycie najwyższego szczytu Ukrainy - Howerli (2061 m), Brebeneskuła (2038 m), Popa Iwana (2022 m) i Petrosa (2020 m). Trasę dzielimy adekwatnie na 3 dni w zależnosci od pogody i kondycji uczestników.

Góry typu Tatry Zachodnie, przy dobrej pogodzie można raz zanocować na grani w odbudowywanym schronisku Biały Słoń na Popie Iwanie (2022 m).

Góry pokryte pięknym, bukowym lasem, który znajduje się na światowej liście UNESCO; na trasie sporo przedwojennych słupów granicznych, widoczna linia frontu, czyli okopy i zasieki z I wojny światowej. W wyższych partiach w lipcu kwitną różaneczniki.

Dni 5-6.  Gorgany

Wcześnie rano przejazd busem w Gorgany do Osmołody, przejazd (ok. 3 h) malowniczymi górskimi trasami przez Czarnohorę i Gorgany, zakwaterowanie w agroturystyce w Osmołodzie. Jest ciepła woda i bania. Tutejsze agroturystyki znane są z obfitej i smacznej ukraińskiej kuchni. Wioska znana jest z cmentarza polskich legionistów i polskiego kościoła. 

Pod szlaki podwożą nas auta terenowe. Na trasie zdobywamy zrytą starymi okopami Sywulę (1836 m), Ihrowiec (1807 m), Wysoką (1805 m) i Doboszankę (1754 m). Trasę dzielimy adekwatnie do pogody i kondycji uczestników. Niestety Gorgany znane są z kapryśnej aury.

Gorgany to największe ukraińskie pasmo górskie (ok. 50 km x 30 km). Góry o dość łagodnych graniach typu bieszczadzkiego, ale sporo wyższe. Na trasie piękne karpackie gołoborza, czyli właśnie horhany, gęsta puszcza, ruiny dawnych polskich schronisk oraz okopy z I wojny światowej.

Zakończenie programu górskiego 6 dnia wieczorem, ostatni nocleg w agroturystyce w Osmołodzie.

Dzień 7.  Lwów - Przemyśl

Po śniadaniu jedziemy busem do Lwowa. Kilka godzin na zwiedzanie miasta. Następnie wsiadamy w pociąg do Przemyśla. Zakończenie imprezy w Przemyślu na PKP 8 dnia wieczorem (ok. godz. 19.00) lub następnego dnia rano w Warszawie.

 

 

Warunki

Składowe ceny

13.07.2020 - 19.07.2020: 1349 PLN

Cena zawiera

- transport busem i jeepami na terenie Ukrainy,

- zakwaterowanie w obiektach agroturystycznych,

- opieka polskiego pilota,

- ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

- wyżywienia (pakiet śniadań i kolacji ok. 250 zł),

- ewentualnych wstępów (do 20 PLN)

Dodatkowe informacje

Wyposażenie: plecak z pokrowcem 40-50 l, kurtka wodoodporna, peleryna, polar lub softshell, spodnie do treku długie i krótkie, bielizna, najlepiej termoaktywna, 4 koszulki (w tym jedna z długim rękawem), kostium kąpielowy, rozchodzone buty trekkingowe (mogą być niskie), sandały, kijki trekkingowe, śpiwór do +10, karimata, kubek, sztućce, czołówka, czapka, przekąski, jedzenie można kupić na miejscu, worki lub torby do przechowania osobistych rzeczy.
W trakcie wycieczek używamy podstawowych plecaków, a osobiste rzeczy pakujemy w przygotowane uprzednio duże foliowe worki lub kompresujące się ok. 30 litrowe torby.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Ukraińskie, rozległe pasma karpackie Gorgany i Czarnohora oferują nam atrakcje nie tylko przyrodnicze. Oczywiście podziwiamy tu szerokie panoramy hal pokrytych różanecznikami i kosodrzewiną, wielkie gołoborza oraz strzeliste lasy bukowe regla dolnego. Nie brak też wodospadów, górskich jezior oraz cyrków lodowcowych. Szczególnie pasmo Gorganów pozwala nam obserwować naturalną gospodarkę pasterską ze stadami na wpół dzikich koni, owcami i krowami. Liczne bacówki oferują gościom bundz, mleko oraz śmietanę, a w razie potrzeby pieczonego barana. Ukraińskie pasma karpackie zachwycają też śladami historii. Wędrujemy często wzdłuż przedwojennych słupów granicznych, omijamy zasieki i okopy z I i II wojny światowej, mijamy mogiły polskich legionistów i żołnierzy UPA. Szczęśliwie zachowało się tutaj też kilka schronisk, m.in. nowo odbudowane, słynne polskie obserwatorium astronomiczne i klimatyczne Biały Słoń na czarnohorskim Popie Iwanie.

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl