Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Dookoła wyspy ognia i lodu

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Program

Program wyjazdu w roku 2024 (rozkład miejsc i wyloty w zakładce "Warunki")

Dzień 1Przelot na Islandię

Wieczorny przylot do Keflawiku, przejazd do hotelu. 

Dzień 2. Rejkiawik – Złota Pętla

Po śniadaniu zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Następnie przejazd na wschód w stronę tzw. Złotej Pętli. Zobaczymy dwukaskadowy, ogromny wodospad Gullfoss oraz Geysir – obszar gejzerów i ciepłych źródeł, od nazwy którego powstała nazwa gejzer. 

Dzień 3. Ku Północy

Wcześnie rano skierujemy się na zachód w stronę stolicy północy – Akureyri, miasta, które pomimo swojej niewielkiej populacji (17 tys. mieszkańców) jest centrum kulturalnym całej północnej Islandii. Miasto posiada swoje lotnisko, port, filharmonię, uniwersytet oraz centrum kongresowe. Jednocześnie jest wspaniale położone, na końcu długiego fiordu i pomiędzy wysokimi górami. Popołudniowy spacer po mieście.

Dzień 4. Myvatn

Przejazd do malowniczego jeziora Myvatn, w pobliżu którego znajduje się obszar wygasłych wulkanów, gorących, bulgoczących źródeł i wyziewów. Geotermalne wody wykorzystano do pozyskiwania energii. Zwiedzimy muzeum przy elektrowni geotermalnej Krafla, w którym w przystępny sposób opisano procesy geologiczne prowadzące do powstania gorących wód, jak i sposoby ich wykorzystania. Następnie przespacerujemy się po niezwykłych polach lawowych Krafla.

Dzień 5. Myvatn - Husavik

Tego dnia pozostaniemy w bogatej w atrakcje okolicy jeziora Myvatn. Wejdziemy m.in. na wielki wulkaniczny krater Hverfjall, osiągający wysokość 420 m n.p.m. a także pospacerujemy po Dimmuborgir - osobliwym lesie lawowych formacji, które przyjmują przeróżne kształty. Następnie udamy się do portowego miasteczka Husavik, gdzie będziemy mogli odbyć kilkugodzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Husavik to także bardzo ładne miasto, pełne urokliwych zakątków i miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić pyszne cappucino. To dla tych, którzy unikają wodnych przygód :) Jeżeli starczy czas udamy się też na półwysep Tjörnes, na którym spotkać można kolonie maskonurów i innych ptaków. 

Dzień 6. Dettifoss – Wschodnie Fiordy

Tego dnia skierujemy się na wschód. W pierwszej kolejności odwiedzimy majestatyczny, zielony kanion Asbyrgi. Następnie pojedziemy podziwiać spektakularne wodospady Dettifoss i leżący nieco dalej Selfoss. Detifoss to jeden z najpotężniejszych i najobfitszych w wodę wodospadów w Europie. Jego szerokość wynosi 100 metrów, zaś spiętrzone wody spadają aż 45 do znajdującego się poniżej kanionu. Z Detifoss udamy się ku wschodowi wyspy, zwanemu też Wschodnimi Fiordami, ze względu na dominujący fiordowy typ wybrzeża. 

Dzień 7. Wschodnie Fiordy - Vatnajökull

Dzień zaczniemy od odwiedzenia pięknie położonej, klimatycznej miejscowości Seydisfjordur, do której zawijają promy z pasażerskie z Norwegii i Wysp Owczych. Następnie skierujemy się do największego wodospadu wschodniej Islandii - Hengifoss. Potem pojedziemy na południe wyspy, podziwiając przy tym piękne i zmieniające się co chwila krajobrazy. Droga zaprowadzi nas w pobliże Höfn, obok którego znajduje się półwysep Stoksness, z pięknym widokiem na dramatyczne góry. Następnie pojedziemy w pobliże największego lodowca Islandii i Europy – Vatnajökull i zobaczymy z bliska jedną z jego 40 odnóg.

Dzień 8. Okolice lodowca Vatnajökull

Przez pierwszą część dnia przemieszczamy się wzdłuż lodowca Vatnajökull. Podziwiamy miedzy innymi scenerię lodowcowych jezior Jokulsarlon i Fjallsarlon, na powierzchni których unoszą się kawałki oderwanych od lodowca brył lodu. Udamy się też na spacer do lodowca w pobliżu Skaftafel, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok. W tym samym miejscu odwiedzimy niezwykły wodospad Svartifoss, który miał swoje pięć minut w czasie kręcenia Gry o Tron.

Dzień 9. Vik - Keflavik

Po śniadaniu, w pobliżu miejscowości Vik, zobaczymy charakterystyczną czarną plażę, a także przepiękne ostańce wystające ponad taflę wody w sąsiedztwie równie pięknych, wysokich klifów na półwyspie Dyrholey. Na naszej dalszej drodze zobaczymy też słynny wulkan Eyjafjallajökul, który narobił tyle zamieszania w 2010 roku, a także dwa piękne wodospady - Skogafoss i Seljalandsfoss. W przypadku dobrej pogody pojedziemy, a następnie pójdziemy spacerem malowniczą trasą do gorących źródeł położonych w pięknej dolinie. Na koniec udamy się w stronę Keflawiku. Nocny lot w stronę Polski. Lądowanie w Polsce kolejnego dnia kalendarzowego.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

13.07.2024 - 21.07.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy / brak miejsc
13.07.2024 - 21.07.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy / brak miejsc
30.07.2024 - 07.08.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy / brak miejsc
30.07.2024 - 07.08.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy / brak miejsc
10.08.2024 - 18.08.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy / brak miejsc
10.08.2024 - 18.08.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy/ brak miejsc
20.08.2024 - 28.08.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy/ brak miejsc
11.09.2024 - 19.09.2024: 8200 PLN wylot z Warszawy/ ostatnie 3 miejsca

Cena zawiera

 • transport busem;
 • 8 noclegów w hotelach, pensjonatach i domkach wakacyjnych w pokojach 2 osobowych (łazienka może być wspólna);
 • śniadania;
 • opiekę polskiego pilota;
 • wejścia;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego na trasie Polska–Rejkiawik–Polska
 • wyżywienia poza śniadaniami, sugerujemy zabrać ok. 35€/dzień
 • wstępów do łaźni/basenów termalnych.

Szacunkowe ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa-Reykjavik-Warszawa z małym bagażem podręcznym (40x30x20 cm, 10 kg)

 • kwiecień-maj; wrzesień-październik: 600-1000 zł
 • czerwiec: 1000-1200 zł
 • lipiec-sierpień: 1200-1700 zł

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem (bez prowizji).

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformwoać Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg to ok. 200-400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg to ok. 400-700 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty).

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 6-7 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy niemal całą Islandię odwiedzając jej największe skarby, widoki, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: największy lodowiec Islandii – Vatnajokull, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Poza tym zobaczymy księżycowe krajobrazy wyspy, będziemy podglądać wieloryby w czasie rejsu w pobliżu koła podbiegunowego, a także relaksować się w gorących źródłach z widokiem na pocztówkową scenerię.

Odwiedzimy też najważniejsze dla historii Islandii miejsca, jak Thingvellir, dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy Islandzki parlament oraz zobaczymy życie współczesnych mieszkańców wyspy, tak w stolicy - uroczym Rejkiawiku, jak i na dalekiej prowincji, w ślicznych, małych rybackich miasteczkach. To naprawdę będzie niezapomniana wyprawa!

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • Znamy Islandię od podszewki, byliśmy tam kilkadziesiąt razy. Po prostu kochamy Islandię!
 • Cena naszej wyprawy jest niska na tle wielu innych ofert biur podróży. Czasami nawet o 50%!
 • W porównaniu do innych ofert, które podkreślają, że są tanie, w trakcie naszego wyjazdu macie zapewnione kilka naprawdę ważnych rzeczy:
  • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych,
  • śniadania,
  • logistykę – układamy program tak by zminimalizować liczbę pokonywanych kilometrów i czasu spędzonego w samochodzie,
  • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 8 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje