Oferta - Dookoła wyspy ognia i lodu

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Dookoła wyspy ognia i lodu

10 dni 6450 zł
 • 12.09.2021 - 21.09.2021
  • 12.09.2021 - 21.09.20216450zł
  • 02.10.2021 - 11.10.20216450zł
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Rejkiawik

Wylot z lotniska w Warszawie, przylot do Keflawiku, przejazd do hotelu. 

Dzień 2. Rejkiawik – Złota Pętla

Po śniadaniu zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Następnie przejazd na wschód w stronę tzw. Złotej Pętli. Zobaczymy dwukaskadowy, ogromny wodospad Gullfoss oraz Geysir – obszar gejzerów i ciepłych źródeł, od nazwy którego powstała nazwa gejzer. 

Dzień 3. Ku Północy

Wcześnie rano skierujemy się na zachód w stronę stolicy północy – Akureyri, miasta, które pomimo swojej niewielkiej populacji (17 tys. mieszkańców) jest centrum kulturalnym całej północnej Islandii. Miasto posiada swoje lotnisko, port, filharmonię, uniwersytet oraz centrum kongresowe. Jednocześnie jest wspaniale położone, na końcu długiego fiordu i pomiędzy wysokimi górami. Popołudniowy spacer po mieście.

Dzień 4. Myvatn

Przejazd do malowniczego jeziora Myvatn, w pobliżu którego znajduje się obszar wygasłych wulkanów, gorących, bulgoczących źródeł i wyziewów. Geotermalne wody wykorzystano do pozyskiwania energii. Zwiedzimy muzeum przy elektrowni geotermalnej Krafla, w którym w przystępny sposób opisano procesy geologiczne prowadzące do powstania gorących wód, jak i sposoby ich wykorzystania. Następnie przespacerujemy się po niezwykłych polach lawowych Krafla.

Dzień 5. Myvatn - Husavik

Tego dnia pozostaniemy w bogatej w atracje okolicy jeziora Myvatn. Wejdziemy m.in. na wielki wulkaniczny krater Hverfjall, osiągający wysokość 420 m n.p.m. a także pospacerujemy po Dimmuborgir - osobliwym lesie lawowych formacji, które przyjmują przeróżne kształty. Następnie udamy się do portowego miasteczka Husavik, gdzie będziemy mogli odbyć kilkugodzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Husavik to także bardzo ładne miasto, pełne urokliwych zakątków i miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić pyszne cappucino. To dla tych, którzy unikają wodnych przygód :) Jeżeli starczy czas udamy się też na półwysep Tjörnes, na którym spotkać można kolonie maskonurów i innych ptaków. 

Dzień 6. Dettifoss – Wschodnie Fiordy

Tego dnia skierujemy się na wschód. W pierwszej kolejności odwiedzimy majestatyczny, zielony kanion Asbyrgi. Następnie pojedziemy podziwiać spektakularne wodospady Dettifoss i leżący nieco dalej Selfoss. Detifoss to jeden z najpotężniejszych i najobfitszych w wodę wodospadów w Europie. Jego szerokość wynosi 100 metrów, zaś spiętrzone wody spadają aż 45 do znajdującego się poniżej kanionu. Z Detifoss udamy się ku wschodowi wyspy, zwanemu też Wschodnimi Fiordami, ze względu na dominujący fiordowy typ wybrzeża. 

Dzień 7. Wschodnie Fiordy - Vatnajökull

Dzień zaczniemy od odwiedzenia pięknie położonej, klimatycznej miejscowości Seydisfjordur, do której zawijają promy z pasażerskie z Norwegii i Wysp Owczych. Następnie skierujemy się do największego wodospadu wschodniej Islandii - Hengifoss. Potem pojedziemy na południe wyspy, podziwiając przy tym piękne i zmieniające się co chwila krajobrazy. Droga zaprowadzi nas w pobliże Höfn, obok którego znajduje się półwysep Stoksness, z pięknym widokiem na dramatyczne góry. Następnie pojedziemy w pobliże największego lodowca Islandii i Europy – Vatnajökull i zobaczymy z bliska jedną z jego 40 odnóg.

Dzień 8. Okolice lodowca Vatnajökull

Przez pierwszą część dnia przemieszczamy się wzdłuż lodowca Vatnajökull. Podziwiamy miedzy innymi scenerię lodowcowych jezior Jokulsarlon i Fjallsarlon, na powierzchni których unoszą się kawałki oderwanych od lodowca brył lodu. Udamy się też na spacer do lodowca w pobliżu Skaftafel, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok. W tym samym miejscu odwiedzimy niezwykły wodospad Svartifoss, który miał swoje pięć minut w czasie kręcenia Gry o Tron.

Dzień 9. Vik - Keflavik

Po śniadaniu, w pobliżu miejscowości Vik, zobaczymy charakterystyczną czarną plażę, a także przepiękne ostańce wystające ponad taflę wody w sąsiedztwie równie pięknych, wysokich klifów na półwyspie Dyrholey. Na naszej dalszej drodze zobaczymy też słynny wulkan Eyjafjallajökul, który narobił tyle zamieszania w 2010 roku, a także dwa piękne wodospady - Skogafoss i Seljalandsfoss. W przypadku dobrej pogody pojedziemy, a następnie pójdziemy spacerem malowniczą trasą do gorących źródeł położonych w pięknej dolinie. Na koniec udamy się w stronę Keflawiku.

Dzień 10. Keflawik – Warszawa

Przylot w porannych godzinach do Warszawy.

Warunki

Składowe ceny

12.09.2021 - 21.09.2021: 6450 PLN 2 wolne miejsca
02.10.2021 - 11.10.2021: 6450 PLN

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Rejkiawik – Warszawa (bagaż podręczny 40x30x20 cm, w sezonie letnim bilet kupowany osobno);
 • transport busem;
 • 8 noclegów w hotelach, pensjonatach i domkach wakacyjnych w pokojach 2 osobowych (łazienka może być wspólna);
 • śniadania;
 • opiekę polskiego pilota;
 • wejścia;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami.

Opcjonalnie:

- rejs statkiem i oglądanie wielorybów (330 zł /os.);

- kąpiel w gorących źródłach w regionie Myvatn;

- wizyta w Błękitnej Lagunie.

Koszt bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg wynosi około 200 zł. Cena bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg waha się między 400 a 500 zł.

Szacunkowe ceny biletów lotniczych:

 • kwiecień-maj; wrzesień-paźdzernik – 1000 zł
 • czerwiec – 1200 zł
 • lipiec-sierpień – 1500 zł

Jeżeli cena biletu przekroczy powyższe kwoty, konieczna będzie dopłata powyżej ustalonego limitu.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 7 osób.

Istnieje możliwość wyjazdu przy 6 osobach za dopłatą 300 zł.

W terminie wrześniowym powrót na lotnisko w Katowicach. 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy niemal całą Islandię odwiedzając jej największe skarby, widoki, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: największy lodowiec Islandii – Vatnajokull, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Poza tym zobaczymy księżycowe krajobrazy wyspy, będziemy podglądać wieloryby w czasie rejsu w pobliżu koła podbiegunowego, a także relaksować się w gorących źródłach z widokiem na pocztówkową scenerię.

Odwiedzimy też najważniejsze dla historii Islandii miejsca, jak Thingvellir, dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy Islandzki parlament oraz zobaczymy życie współczesnych mieszkańców wyspy, tak w stolicy - uroczym Rejkiawiku, jak i na dalekiej prowincji, w ślicznych, małych rybackich miasteczkach. To naprawdę będzie niezapomniana wyprawa!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl