Oferta - Dookoła wyspy ognia i lodu

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Dookoła wyspy ognia i lodu

10 dni 6150 zł
 • 14.07.2021 - 23.07.2021
  • 14.07.2021 - 23.07.20216150zł
  • 14.09.2021 - 23.09.20216150zł
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Rejkiawik

Wylot z lotniska w Warszawie, przylot do Keflawiku, przejazd do hotelu. 

Dzień 2. Rejkiawik – Złota Pętla

Po śniadaniu zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Następnie przejazd na wschód w stronę tzw. Złotej Pętli. Zobaczymy dwukaskadowy, ogromny wodospad Gullfoss oraz Geysir – obszar gejzerów i ciepłych źródeł, od nazwy którego powstała nazwa gejzer. 

Dzień 3. Ku Północy

Wcześnie rano skierujemy się na zachód w stronę stolicy północy – Akureyri, miasta, które pomimo swojej niewielkiej populacji (17 tys. mieszkańców) jest centrum kulturalnym całej północnej Islandii. Miasto posiada swoje lotnisko, port, filharmonię, uniwersytet oraz centrum kongresowe. Jednocześnie jest wspaniale położone, na końcu długiego fiordu i pomiędzy wysokimi górami. Popołudniowy spacer po mieście.

Dzień 4. Myvatn

Przejazd do malowniczego jeziora Myvatn, w pobliżu którego znajduje się obszar wygasłych wulkanów, gorących, bulgoczących źródeł i wyziewów. Geotermalne wody wykorzystano do pozyskiwania energii. Zwiedzimy muzeum przy elektrowni geotermalnej Krafla, w którym w przystępny sposób opisano procesy geologiczne prowadzące do powstania gorących wód, jak i sposoby ich wykorzystania. Następnie przespacerujemy się po niezwykłych polach lawowych Krafla.

Dzień 5. Myvatn - Husavik

Tego dnia pozostaniemy w bogatej w atracje okolicy jeziora Myvatn. Wejdziemy m.in. na wielki wulkaniczny krater Hverfjall, osiągający wysokość 420 m n.p.m. a także pospacerujemy po Dimmuborgir - osobliwym lesie lawowych formacji, które przyjmują przeróżne kształty. Następnie udamy się do portowego miasteczka Husavik, gdzie będziemy mogli odbyć kilkugodzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Husavik to także bardzo ładne miasto, pełne urokliwych zakątków i miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić pyszne cappucino. To dla tych, którzy unikają wodnych przygód :)

Dzień 6. Tjörnes – Dettifoss – Wschodnie Fiordy

Rozpoczniemy od podziwiania półwyspu Tjörnes, na którym spotkać można kolonie maskonurów i innych ptaków. Następnie pojedziemy podziwiać spektakularne wodospady Dettifoss i leżący nieco dalej Selfoss. Detifoss to jeden z najpotężniejszych i najobfitszych w wodę wodospadów w Europie. Jego szerokość wynosi 100 metrów, zaś spiętrzone wody spadają aż 45 do znajdującego się poniżej kanionu. Z Detifoss udamy się ku wschodowi wyspy, zwanemu też Wschodnimi Fiordami, ze względu na dominujący fiordowy typ wybrzeża. 

Dzień 7. Wschodnie Fiordy - Vatnajökull

Dzień zaczniemy od odwiedzenia pięknie położonej, klimatycznej miejscowości Seydisfjordur, do której zawijają promy z pasażerskie z Norwegii i Wysp Owczych. Następnie skierujemy się na południe wyspy, podziwiając przy tym piękne i zmieniające się co chwila krajobrazy. Tego dnia będziemy eksplorować południe wyspy. Zobaczymy największe miasteczko południa – Höfn, położone między lodowcem a wodami Oceanu Atlantyckiego. Następnie pojedziemy w pobliże największego lodowca Islandii i Europy – Vatnajökull

Dzień 8. Okolice lodowca Vatnajökull

Przez pierwszą część dnia przemieszczamy się wzdłuż lodowca Vatnajökull. Podziwiamy miedzy innymi scenerię lodowcowych jezior Jokulsarlon i Fjallsarlon, na powierzchni których unoszą się kawałki oderwanych od lodowca brył lodu. Udamy się też na spacer w pobliżu lodowca, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok.

Dzień 9. Vik - Keflavik

Po śniadaniu pojedziemy do kierunku miejscowości Vik, gdzie zobaczymy charakterystyczną czarną plażę, a także przepiękne ostańce wystające ponad taflę wody w sąsiedztwie równie pięknych, wysokich klifów. Zatrzymamy się też w Kirkjubæjarklaustur, gdzie znajduje się cudownie ocalony przed siłami natury kościół. Na naszej dalszej drodze zobaczymy też słynny wulkan Eyjafjallajökul, który narobił tyle zamieszania w 2010 roku. W przypadku dobrej pogody pojedziemy, a następnie pójdziemy spacerem malowniczą trasą do gorących źródeł położonych w pięknej dolinie. Na koniec udamy się w stronę Keflawiku.

Dzień 10. Keflawik – Warszawa

Przylot w porannych godzinach do Warszawy.

Warunki

Składowe ceny

14.07.2021 - 23.07.2021: 6150 PLN 5 wolnych miejsc
14.09.2021 - 23.09.2021: 6150 PLN

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Rejkiawik – Warszawa (w sezonie bilet kupowany osobno);
 • transport busem;
 • 8 noclegów w hotelach, pensjonatach i domkach wakacyjnych w pokojach 2 osobowych (łazienka może być wspólna);
 • śniadania;
 • opiekę polskiego pilota;
 • wejścia;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami.

Opcjonalnie:

- rejs statkiem i oglądanie wielorybów (60 EUR/os.);

- kąpiel w gorących źródłach w regionie Myvatn;

- wizyta w Błękitnej Lagunie.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 7 osób.

Istnieje możliwość wyjazdu przy 6 osobach za dopłatą 300 zł.

W czasie wyjazdu odbędą się także warsztaty fotograficzne prowadzone przez Marcina Szabłowskiego.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy niemal całą Islandię odwiedzając jej największe skarby, widoki, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: największy lodowiec Islandii – Vatnajokull, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Poza tym przemierzymy księżycowe, nieokiełznane wnętrze wyspy, będziemy podglądać wieloryby w czasie rejsu w pobliżu koła podbiegunowego, a także relaksować się w gorących źródłach z widokiem na pocztówkową scenerię.

Odwiedzimy też najważniejsze dla historii Islandii miejsca, jak Thingvellir, dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy Islandzki parlament oraz zobaczymy życie współczesnych mieszkańców wyspy, tak w stolicy - uroczym Rejkiawiku, jak i na dalekiej prowincji, w ślicznych, małych rybackich miasteczkach. To naprawdę będzie niezapomniana wyprawa!

Dodatkowym walorem naszego wyjazdu są warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa Marcina Szabłowskiego. Portfolio Marcina można zobaczyć na stronie https://szablowski.pl/

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl