Oferta - Smaki Gruzji i przepych Baku

tel: 
22 299 27 52
email: 

Smaki Gruzji i przepych Baku

Gruzja Azerbejdżan
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Wylot z Warszawy.

GRUZJA

Dzień 2. Zwiedzanie Tbilisi

Lądowanie w Tbilisi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, śniadanie. Następnie spacer po starym mieście. Wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy, zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze, co mamy w Polsce. Wieczorem kolacja z chinkali w roli głównej. Nocleg w Tbilisi.

Przejazdy: na miejscu

Dzień 3.  Zwiedzanie Kachetii – kraju winnego

Rankiem jedziemy do Kachetii – „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzamy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - małe miasto w Kiziqi (część region Kacheti) położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach i służył jako pierwszy bastion, ostrzegając przed inwazją z Persji. Nocleg w Kachetii, w jednej z tamtejszych winnic.

Przejazdy: do Kachetii około 2,5 h potem przejazd do hotelu około 1,5 h  

Dzień 4. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną w góry

Z samego rana odwiedzimy Bodbe i Nekresi.  Dalej pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną (moc wrażeń gwarantowana) w dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i rodzą się wojny… Przyjazd do Gudauri, nocleg.

Przejazdy: około 4-5 h

Dzień 5. Wycieczka w góry + Mccheta

Po wschodzie słońca ruszamy prosto w góry samochodami terenowym – i jak to w górach wypada –napijemy się czaczy, czyli gruzińskiego samogonu. Krótka przerwa na obiad i opuszczamy Kaukaz. Dalej jedziemy do dawnej stolicy Gruzji, a obecnie centrum życia religijnego - Mcchety, której zabytki są pod ochroną UNESCO. Nocleg w Tbilisi.

Przejazdy: ok. 4 h

Dzień 6. Gori + Uplistsikhe

Dalej przejazd do Gori – tu muzeum Stalina, największego tyrana w historii. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon (z zewnątrz), którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać. Później odwiedzimy skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Powrót do Tbilisi, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Baku.

Przejazdy: do Gori około 1,5 h, plus powrót; przejazd pociągiem 13 h, odległość to ok. 550 km

AZERBEJDŻAN

Dzień 7. Zwiedzanie Baku

Dzień rozpoczniemy wizytą w historycznym centrum miasta – zobaczymy między innymi Pałac Szachów Szyrywanu, Wieżę Dziewic, karawanseraj, a także odwiedzimy Muzeum Miniaturowych Książek (najmniejsza ma 2x2 mm). Nie zapomnimy także o słynnej ulicy Nizami, Placu Fontann, a także Muzeum Narodowym, dawnym pałacu barona naftowego Tagiyeva. Powrót do hotelu i czas na relaks. Wieczorem przejazd do centrum – podziwiamy Baku by night… a jest co podziwiać! Nocleg w Baku.

Przejazdy: na miejscu

Dzień 8. Zwiedzanie Baku

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Baku: Ulica Itiqlaliyyet (dawna Mikołajewska), przy której mamy wspaniałe przykłady dawnego budownictwa, które zostały zaprojektowane między innymi przez polskich architektów, takich jak Gosławski, Skórewicz, Płoszko, Skibiński. Dalej zwiedzanie Narodowego Muzemum Dywanów. Po obiedzie udamy się do Centrum Kulturalnego im. Heydara Aliyeva, autorstwa słynnej Zahy Hadid (jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Pritzkera), zobaczymy również Meczet Heydara oraz Stadion Narodowy. Popołudniem jedziemy do Yanar Dag – miejsca wiecznie płonącego ognia. W drodze powrotnej odwiedzimy Surchany ze świątynią czcicieli ognia. Nocleg w Baku.

Przejazdy: na miejscu, plus do Yanar Dag, ok. 45 min 

Dzień 9. Wycieczka do Gobustanu + wulkany błotne

Wycieczka do Gobustanu – miejsca, które z racji kilku tysięcy naskalnych rysunków (najstarsze mają ponad 25 tysięcy lat) znalazło się na liście UNESCO. Kolejną ciekawostką - tym razem geologiczną jest pustynia błotna. Charakteryzuje się ona krajobrazem iście księżycowym, urozmaiconym błotnymi wulkanami. Powrót do Baku, nocleg.

Przejazdy: do Gobustanu ok. 1,5 h plus powrót

Dzień 10. Powrót do Tbilisi

Wykwaterowanie i przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Czas na chwilę relaksu lub ostatnie zakupy. Dla zainteresowanych historią Gruzji proponujemy wizytę w niezwykle ciekawym i bogatym Muzeum Narodowym. Wieczorem kolacja na starówce w Tbilisi.

Przejazdy: na miejscu

Dzień 11.  Powrót do Polski

Poranny przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • wizę do Azerbejdżanu;
 • przelot na trasie Polska – Gruzja – Polska;
 • noclegi na miejscu w Gruzji oraz Azerbejdżanie w sprawdzonych hotelach 3*** oraz pensjonatach;
 • przejazd nocnym pociągiem z Tbilisi do Baku;
 • przelot na trasie Baku – Tbilisi;
 • śniadania i obiady/kolacje;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki;
 • wycieczki i wstępy na miejscu;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego;
 • wydatków osobistych;
 • dodatkowych napojów;
 • napiwków dla przewodników i kierowców.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyrusz z nami do Gruzji i Azerbejdżanu! Organizujemy wycieczki objazdowe od A do Z

Zapraszamy do legendarnej Gruzji oraz Azerbejdżanu, dawnej Albanii Kaukaskiej. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Również wino narodziło się tutaj, niedaleko Araratu, gdzie Noe zasadził pierwszą winorośl. Można tutaj zapoznać się z oryginalnym folklorem, podziwiać egzotyczną przyrodę i nowoczesną architekturę Baku, a przede wszystkim degustować wspaniałą kuchnię… W czasie blisko 2 tygodni poznamy najciekawsze atrakcje Kaukazu Południowego.

Wycieczki po Gruzji i Azerbejdżanie organizujemy od lat, za każdym razem odkrywając przed naszymi Podróżnikami jeszcze piękniejsze zakątki tych wyjątkowych miejsc. Zachwycające widoki, niepowtarzalne dania regionalne, plażowanie i spacery obfitujące w widoki, jakich nie sposób sobie wyobrazić… Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym programem, w którym opisaliśmy każdy dzień wycieczki.

Pełna wrażeń wycieczka? Tylko z biurem Zorientowani Travel Club!

Jesteśmy przekonani, że bogaty plan naszej wycieczki obejmujący zwiedzanie, relaks i odkrywanie nieznanych regionów, przypadnie Ci do gustu! Ta objazdowa wycieczka spodoba się miłośnikom górzystych terenów, dziczy i aktywnego wypoczynku, przeplatanego plażowaniem. To propozycja dla aktywnych turystów, głodnych odkrywania nieznanych terenów, położonych na pograniczu dwóch kontynentów: Europy i Azji.

Wycieczka rozpocznie się w Tbilisi, czyli największym mieście w Gruzji. To tam będziesz mieć okazję zwiedzenia ważnych punktów na mapie stolicy. Kolejne dni naszej wycieczki będą tylko ciekawsze: planujemy zwiedzanie łączone z degustacją najlepszych specjałów regionalnych i noclegi w urokliwych miejscowościach.

Jeżeli interesują Cię kraje kaukaskie, wycieczka objazdowa z naszym biurem podróży to idealna propozycja dla Ciebie. Byliśmy w tych rejonach już wielokrotnie i dobrze wiemy, które zakątki są warte odwiedzenia – pokażemy Ci Kaukaz, jakiego sobie nie wyobrażasz! Jeszcze dziś zgłoś się na wyjazd lub zapytaj nas o szczegóły. W kategorii /warunki/ znajdziesz ważne informacje dotyczące wycieczki. Sprawdź, co przygotowaliśmy tym razem i ruszaj z nami w nieznane!

 

Organizatorem wyjazdu Smaki Gruzji i przepych Baku jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki państw kaukaskich
 • możliwość spróbowania wielu lokalnych potraw
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2osobowych w sprawdzonych miejscach
 • korzystna cena i brak konieczności poniesienia dodatkowych kosztów

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje