Oferta - Smaki Gruzji i przepych Baku

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Smaki Gruzji i przepych Baku

11 dni 5290 zł
 • 11.07.2021 - 21.07.2021
  • 11.07.2021 - 21.07.20215290zł
  • 05.09.2021 - 15.09.20215290zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Wylot z Warszawy.

GRUZJA

Dzień 2.

Lądowanie w Tbilisi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, śniadanie. Następnie spacer po starym mieście. Wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy, zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze, co mamy w Polsce. Wieczorem kolacja z chinkali w roli głównej. Nocleg w Tbilisi.

Przejazdy: na miejscu

Dzień 3. 

Rankiem jedziemy do Kachetii – „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzamy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - małe miasto w Kiziqi (część region Kacheti) położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach i służył jako pierwszy bastion, ostrzegając przed inwazją z Persji. Nocleg w Kachetii, w jednej z tamtejszych winnic.

Przejazdy: do Kachetii około 2,5 h potem przejazd do hotelu około 1,5 h  

Dzień 4.

Z samego rana odwiedzimy Bodbe i Nekresi.  Dalej pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną (moc wrażeń gwarantowana) w dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i rodzą się wojny… Przyjazd do Gudauri, nocleg.

Przejazdy: około 4-5 h

Dzień 5.

Po wschodzie słońca ruszamy prosto w góry samochodami terenowym – i jak to w górach wypada – w ramach kolejnego Smaku napijemy się czaczy, czyli gruzińskiego samogonu. Krótka przerwa na obiad i opuszczamy Kaukaz. Dalej jedziemy do dawnej stolicy Gruzji, a obecnie centrum życia religijnego - Mcchety, której zabytki są pod ochroną UNESCO. Nocleg w Tbilisi.

Przejazdy: ok. 4 h

Dzień 6. 

Dalej przejazd do Gori – tu muzeum Stalina, największego tyrana w historii. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon (z zewnątrz), którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać. Później odwiedzimy skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Powrót do Tbilsii, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Baku.

Przejazdy: do Gori około 1,5 h, plus powrót; przejazd pociągiem 13 h, odległość to ok. 550 km

AZERBEJDŻAN

Dzień 7. 

Dzień rozpoczniemy wizytą w historycznym centrum miasta – zobaczymy między innymi Pałac Szachów Szyrywanu, Wieżę Dziewic, karawanseraj, a także odwiedzimy Muzeum Miniaturowych Książek (najmniejsza ma 2x2 mm). Nie zapomnimy także o słynnej ulicy Nizami, Placu Fontann, a także Muzeum Narodowym, dawnym pałacu barona naftowego Tagiyeva. Powrót do hotelu i czas na relaks. Wieczorem przejazd do centrum – podziwiamy Baku by night… a jest co podziwiać! Nocleg w Baku.

Przejazdy: na miejscu

Dzień 8.

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Baku: Ulica Itiqlaliyyet (dawna Mikołajewska), przy której mamy wspaniałe przykłady dawnego budownictwa, które zostały zaprojektowane między innymi przez polskich architektów, takich jak Gosławski, Skórewicz, Płoszko, Skibiński. Dalej zwiedzanie Narodowego Muzemum Dywanów. Po obiedzie udamy się do Centrum Kulturalnego im. Heydara Aliyeva, autorstwa słynnej Zahy Hadid (jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Pritzkera), zobaczymy również Meczet Heydara oraz Stadion Narodowy. Popołudniem jedziemy do Yanar Dag – miejsca wiecznie płonącego ognia. W drodze powrotnej odwiedzimy Surchany ze świątynią czcicieli ognia. Nocleg w Baku.

Przejazdy: na miejscu, plus do Yanar Dag, ok. 45 min 

Dzień 9.

Wycieczka do Gobustanu – miejsca, które z racji kilku tysięcy naskalnych rysunków (najstarsze mają ponad 25 tysięcy lat) znalazło się na liście UNESCO. Kolejną ciekawostką - tym razem geologiczną jest pustynia błotna. Charakteryzuje się ona krajobrazem iście księżycowym, urozmaiconym błotnymi wulkanami. Powrót do Baku, nocleg.

Przejazdy: do Gobustanu ok. 1,5 h plus powrót

Dzień 10.

Wykwaterowanie i przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Czas na chwilę relaksu lub ostatnie zakupy. Dla zainteresowanych historią Gruzji proponujemy wizytę w niezwykle ciekawym i bogatym Muzeum Narodowym. Wieczorem kolacja na starówce w Tbilisi.

Przejazdy: na miejscu

Dzień 11. 

Poranny przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie.

Warunki

Składowe ceny

11.07.2021 - 21.07.2021: 5290 PLN
05.09.2021 - 15.09.2021: 5290 PLN

Cena zawiera

 • wizę do Azerbejdżanu;
 • przelot na trasie Polska – Gruzja – Polska;
 • noclegi na miejscu w Gruzji oraz Azerbejdżanie w sprawdzonych hotelach 3*** oraz pensjonatach;
 • przejazd nocnym pociągiem z Tbilisi do Baku;
 • przelot na trasie Baku – Tbilisi;
 • śniadania i obiady/kolacje;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki;
 • wycieczki i wstępy na miejscu;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego;
 • wydatków osobistych;
 • dodatkowych napojów;
 • napiwków dla przewodników i kierowców.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do legendarnej Gruzji oraz Azerbejdżanu, dawnej Albanii Kaukaskiej. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem. W czasie blisko 2 tygodni poznamy najciekawsze atrakcje Kaukazu Południowego. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl