Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Śladami elfów

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Śladami elfów

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Przelot na Islandię

Wieczorny przylot do Keflaviku, przejazd do hotelu w pobliżu lotniska.

Dzień 2. Zachodnia Islandia i Reykjavik

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Rejkiawiku i zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Następnie pojedziemy na północ i powędrujemy do spektakularnego wodospadu Glymur, najwyższego wodospadu Islandii, który opada ponad 200 metrów do wąskiego wąwozu. Dzień zakończymy w dolinie ryftowej Thinkvellir, miejscu o szczególnym znaczeniu dla Islandczyków. Geograficznie jest to miejsce styku dwóch płyt kontynentalnych, natomiast historycznie to siedziba pierwszego islandzkiego parlamentu - Althingu. Nie zabraknie też czasu na pierwsze lokalne zakupy. Wieczorem przejazd do naszych urokliwych domków, w których spędzimy dwie noce.

Dzień 3. Złota Pętla

Tego dnia poznawać będziemy bogatą w atrakcje okolicę tzw. "Złotej Pętli". Zaczniemy od wodospad Gullfoss - jednego z najpiękniejszych wodospadów w Europie. Kolejną atrakcją będzie Geysir, od którego pochodzi nazwa "gejzer". Sam Geysir już nie jest aktywny, natomiast z dużą częstotliwości wyrzuca do góry strumień wody jego kuzyn - Strokkur. Pojedziemy też kawałek w głąb interioru, by zobaczyć księżycowy krajobraz wyspy. W programie na dzisiaj będzie także wejście na kalderę wulkaniczną Kerid oraz smakowanie ciasta pomidorowego w jednej z islandzkich szklarni. Jeśli starczy czasu i chęci to dzień zakończymy wędrówką do wodospadu Bruarfoss.

Dzień 4. Południowa Islandia: czarna plaża, klify Dyrholaey i dużo więcej

Przejazd w kierunku lodowca Vatnajokull. Nie będzie to tylko sama jazda, gdyż po drodze czeka nas kilka przepięknych miejsc. Pierwszym z nich będzie wodospad Seljalandsfoss. Nie jest to jakiś wyjątkowy wodospad jeśli chodzi o rozmiary lecz jest o tyle niezwykły, że można obejść go dookoła. Kolejny punkt programu to niezwykle fotogeniczne klify Dyrholaey, z których rozpościera się nieprawdopodobny widok na całą okolicę. W okolicach Vik przespacerujemy się z kolei czarną plażą, która swoją nazwę zawdzięcza czarnemu piaskowi i kamykom. Jest to też miejsce, w którym będziemy mogli z bliska przyjrzeć się bazaltowym słupom, które wykształciły się w procesie stygnięcia lawy. Ale to nie wszystko - będzie też okazja zobaczyć... trolle! Co prawda znieruchomiałe, ale mimo wszystko wciąż przemawiające do wyobraźni. 

Dzień 5. Lodowiec Vatnajokul

Ten dzień przeznaczymy na eksplorację okolic lodowca Vatnajokul, największego lodowca Islandii i Europy. Udamy się na spacer w okolicy lodowca Skaftafell, gdzie były kręcone sceny do „Gry o Tron”. Przed nami fascynujący widok wielkiego jęzora lodowcowego a także bazaltowych kolumn wodospadu Svartifoss. Będziemy też podziwiać wspaniałe i niepowtarzalne laguny polodowcowe Jokusarlon oraz Fjallsarlon. Dla chętnych możliwość przepłynięcia się łodzią po lagunie. Odwiedzimy również „diamentową plażę”, na której połyskują w słońcu bryły lodu, które wcześniej oderwały się od cielska lodowca i spłynęły lodowcową rzeką do morza.

Dzień 6. Półwysep Reykjanes + Błękitna Laguna

Po śniadaniu rozpoczniemy powrót w kierunku Rejkiawiku. Po drodze zatrzymamy się w kilku miejscach, m.in. przy wodospadze Skogafoss, a także przespacerujemy się wzdłuż malowniczego wąwozu Fjaðrárgljúfur. Po południu wjedziemy na półwysep Reykjanes, gdzie przejdziemy się przez obszar geotermalny Saltun. Dzień zakończymy w gorących wodach term Błękitna Laguna. Wieczorem przejazd na lotnisko w Keflaviku i zakończenie programu.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Program ma charakter poglądowy. O kolejności zwiedzanych miejsc decyduje pilot na miejscu. Bierze od pod uwagę pogodę i całą logistykę wyjazdu. Praktycznie za każdym razem kolejność odwiedzanych miejsc jest inna, gdyż inne jest długość dnia, warunki atmosferyczne, sytuacja na drogach.

Jakie atrakcje na nas czekają?: 

 • Rejkiawik - kameralna stolica Islandii;
 • czarna plaża w Vik i klify Dyrholaey;
 • pola magmowe rozrzucone w wielu miejscach na naszej drodze;
 • urocze, portowe miasteczka;
 • wodospad Glymur (obecnie zamiast wodospadu Glymur odwiedzamy wulkan Fagradalsfjall)
 • Geysir - od którego powstała nazwa gejzer; 
 • wodospad Gullfoss - ogromny, dwukaskadowy wodospad, jeden z największych w Europie; 
 • dolina ryftowa Thinkvellir - miejsce styku dwóch tektonicznych płyt kontynentalnych;   
 • gorące źródła, w których będziemy mogli spędzić czas na totalnej relaksacji;  
 • kaldera wulkaniczna Kerid;
 • księżycowy krajobraz półwyspu Reykjanes;
 • największy lodowiec Europy - Vatnajokul
 • laguny polodowcowa Jokulsarlon i Fjallsarlon.
 • i inne, których nie chcemy zdradzać :)

Warunki

Składowe ceny

03.08.2024 - 08.08.2024: 5650 PLN wylot z Warszawy/ brak miejsc
10.08.2024 - 15.08.2024: 5650 PLN wylot z Warszawy/ brak miejsc
03.09.2024 - 08.09.2024: 5350 PLN wylot z Warszawy / ostatnie 4 miejsca
12.09.2024 - 17.09.2024: 5350 PLN wylot z Warszawy / ostatnie 4 miejsca
21.09.2024 - 26.09.2024: 5150 PLN wylot z Warszawy / brak miejsc
03.10.2024 - 08.10.2024: 4950 PLN

Cena zawiera

 • transport 9-osobowym minibusem przez cały czas wyjazdu;
 • zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach i komfortowych domkach wakacyjnych - pokoje 2-osobowe (może być wspólna łazienka);
 • 5 śniadań;  
 • wstępy do odwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie; 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych;
 • posiłków poza śniadaniami – obiady, w restauracjach po drodze (koszt ok. 30-40 EUR);
 • wstępów do basenów termalnych (np. Błękitna Laguna).

Szacunkowe ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa-Reykjavik-Warszawa z małym bagażem podręcznym (40x30x20 cm, 10 kg)

 • kwiecień-maj; wrzesień-październik: 600-1000 zł
 • czerwiec: 1000-1200 zł
 • lipiec-sierpień: 1200-1700 zł

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem (bez prowizji).

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformwoać Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg to ok. 200-400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg to ok. 400-700 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty).

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wspólny wyjazd do krainy elfów - cudownej Islandii. W planie mamy całą listę niezwykłych miejsc. Pięć pełnych dni wystarczy by poznać różne oblicza tego wspaniałego kraju. Podróżujemy w kameralnym gronie, nasza grupa liczy maksymalnie 8 osób - zawsze towarzyszy nam wspaniała atmosfera. W programie mamy miejsca gremialnie odwiedzane przez turystów, jak również takie gdzie pewnie będziemy my sami. W Islandii bowiem trzeba poczuć przestrzeń i pustkę by w pełni odczuć atmosferę tego kraju.

Minimalna liczba uczestników - 7 osób. Za dopłatą ok. 300 zł możliwość wyjazdu dla grupy 6 osób.

Po wyspie będziemy poruszać się komfortowym minibusem. Oprócz klasycznego zwiedzania (choć w przypadku Islandii trudno o takim mówić) wybierzemy się również na kilka mniejszych i większych spacerów, by móc podziwiać wyspiarską przyrodę. A jest doprawdy co podziwiać! 

Obiady będziemy jeść w lokalnych restauracjach. Cena posiłku to ok. 15-25 EUR. Dodatkowo postoje w lokalnych sklepach, gdzie co prawda ceny są wyższe niż w Polsce, ale mimo wszystko można w rozsądnej cenie nabyć różne produkty spożywcze. Pokoje w naszych noclegach są zawsze przyjemne i czyste. Śpimy w pokojach dwuosobowych. 

Wylot jak i przylot jest z Warszawy liniami Wizzair, póki co jedynymi, które zapewniają bezpośrednie połączenie Polski z Islandią.

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • Znamy Islandię od podszewki, byliśmy tam kilkadziesiąt razy. Po prostu kochamy Islandię!
 • Cena naszej wyprawy jest niska na tle wielu innych ofert biur podróży. Czasami nawet o 50%!
 • W porównaniu do innych ofert, które podkreślają, że są tanie, w trakcie naszego wyjazdu macie zapewnione kilka naprawdę ważnych rzeczy:
  • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych,
  • śniadania,
  • logistykę – śpimy w 5 różnych miejscach po to, by nie robić codziennie ogromnych dystansów,
  • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 8 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje