Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Wietnam – w krainie smoka

tel: 
534 636 131
email: 

Wietnam – w krainie smoka

14 dni 6999 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

TRASA: Warszawa–Hanoi–Sa Pa–Zatoka Ha Long–Hanoi–Danang–Ho Chi Minh (Sajgon)–Delta Mekongu–/Ho Chi Minh (Sajgon)

.

Zapraszamy na wyprawę, która przybliży Wam malownicze zakątki Wietnamu. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hoi An, Sa Pa), ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznamy uroki Indochin tych mniej, a także bardziej znanych!

Dzień 1. Warszawa-Hanoi
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina. Przelot na trasie Warszawa-Hanoi.

Dzień 2. Hanoi
Transfer do hotelu, czas na posiłek i odpoczynek po nocnej podróży. Zaraz po nim, aby poczuć prawdziwy klimat Hanoi wybierzemy się na popołudniowo-wieczorny spacer po najstarszej części miasta, tzw. Old Quarter. W czasie spaceru obejrzymy jak ulice miasta dosłownie tętnią życiem, zajrzymy do talerzy niejednej ulicznej mini-restauracji i spróbujemy ulubionego napoju chłodzącego męskiej części populacji miasta, czyli bia hoi – żywego piwa made in Hanoi. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3. Hanoi
Dziś dalsza eksploracja stolicy Wietnamu – zaczynając dzień o 09:00 na rikszach rowerowych poznamy labirynt 36 uliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Następnie zatrzymamy się na kawę z... jajkiem, zobaczymy m.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa. Udamy się także na Plac Ba Dinh, gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu – Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.

Dzień 4. Hanoi-Sa Pa
Wczesne śniadanie, następnie około pięciogodzinny transfer do urokliwej miejscowości Sa Pa. Słynie ona z tarasów ryżowych oraz plemion górskich zamieszkujących okoliczne doliny. Już przed samym miastem będzie okazja, by podziwiać niezwykłe widoki. Pierwsze spotkanie z miasteczkiem i czas na samodzielną eksplorację; opcjonalnie (jeśli aura będzie korzystna) – wjazd kolejką na szczyt Fansipan – najwyższą na terenie Indochin. Możecie też wybrać opcję lekkiego spaceru do uroczej wioski Cat Cat, znajdującej się ok 25min spacerem od Sapa w dolinie górskiej otoczonej tarasowanymi polami ryżowymi zbudowanymi na stokach. Nocleg w Sapa.

Dzień 5.
Z rana przewodniczka odbierze Was z hotelu w Sapa i poprowadzi na kilkugodzinny spacer po górach z trasą, prowadzącą przez strumyki, przełęcze i tarasy ryżowe. W czasie trekkingu zjecie lunch w lokalnej restauracyjce, a następnie przejdziemy ostatni etap trasy do agroturystyki naszej przewodniczki w wiosce Ta Phin. W domu naszej przyjaciółki zrelaksujecie się w czasie kąpieli ziołowej w wielkiej balii, po czym zobaczycie, jak wygląda życie w wiosce – jak jej mieszkańcy spędzają czas wolny, jakiej muzyki słuchają oraz jak wygląda okoliczna szkoła? Odpowiedzi na te – i wiele innych pytań – poznacie dziś. Na koniec dnia będziecie mieli możliwość pomocy gospodarzom w przygotowaniach do kolacji, po czym zasiądziecie do uczty z ich rodziną. Nocleg w lokalnej agroturystyce.

Dzień 6.
Dziś, po prostym, wietnamskim śniadaniu, wyruszycie na spacer po wiosce, odwiedzając po drodze domy kilku lokalnych rzemieślników, barwiących tkaniny w tradycyjny sposób, wyplatających kosze z pasków bambusa i obejrzycie miejscowe uprawy. Potem czas na kolejny trekking po okolicznych wzgórzach aby nacieszyć się widokami tej niezwykle urokliwej okolicy. W czasie dnia zjecie smaczny lunch w lokalnej restauracji (lub domu przewodniczki) i około 18:00 udacie się w drogę do miejscowości Lao Cai, gdzie wsiądziecie w nocny pociąg
sypialny do Hanoi.

Dzień 7. Hanoi-Ha Long
Po przyjeździe na stację w Hanoi, czas na kawę – oczywiście po wietnamsku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long, na dwudniowy rejs po zatoce. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne, a także... szkołę na wodzie! Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniku interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach).

Dzień 8. Ha Long – Hoi An
Dziś dalsza eksploracja zatoki Halong, którą zakończycie około godziny 12:00 powrotem na stały ląd. Stąd przejazd na lotnisko i przelot do Da Nang *, skąd zostaje nam już tylko ok 45 minutowy transfer do uroczego Hoi An * lot do Da Nang jest opcjonalny (przy akceptacji grupy – jeśli jej nie ma, w cenie jest przejazd pociągiem)

Dzień 9. Hoi An
Czas na eksplorację jednego z najpiękniejszych miasteczek wietnamskich – Hoi An. Przez wieki było ważnym portem handlowym, od XIX wieku nieco zapomniane, a ocalone przez zniszczeniem przez naszego rodaka – Kazimierza Kwiatkowskiego. W czasie spaceru zobaczymy między innymi Chińską Świątynię, Most Japoński, a także pięknie oświetlone lampionami uliczki miasta. Powrót do hotelu.

Dzień 10. Hoi An
Czas na plażowanie i wypoczynek w urokliwym hotelu w Hoi An.

Dzień 11.
Przejazd na lotnisko w Da Nang skąd przelot do Sajgonu*, transfer do hotelu. Dalej zwiedzanie Ho Chi Minh (katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego, zabytkowy budynek poczty, ratusz miejski i piesza promenada). W ciągu dnia przerwa na obiad, wieczorem regeneracja w hotelu. * * lot do Sajgonu jest opcjonalny (przy akceptacji grupy – jeśli jej nie ma, w cenie jest przejazd pociągiem; cena lotu ok. 95 USD)

Dzień 12.
Delta Mekongu Tego dnia poznamy jeden z ważniejszych regionów rolniczych świata – Deltę Mekongu, słynącą z upraw palmy kokosowej, duriana oraz oczywiście ryżu. W czasie wycieczki popłyniemy na wyspę znajdującą się w delcie rzeki, gdzie m.in. zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. W zależności od pogody – wycieczka rowerowa lub rikszą motorową wśród bujnej przyrody delty, obiad w lokalnej agroturystyce. Nocleg w agroturystyce w Delcie Mekongu (jeśli wylot powrotny będzie w godzinach wieczornych – jeśli nie, powrót i nocleg w Sajgonie),

Dzień 13/14. Sajgon -Warszawa
Z samego rana pojedziemy w okolice słynnych tuneli Cu Chi. Najpierw jednak znajdziemy się w ekologicznym gospodarstwie, gdzie weźmiemy udział w niezwykle angażujących zajęciach kulinarnych. Zobaczymy uprawę orzeszków ziemnych, ryżu, grzybów, ziół i miejscowych owoców tropikalnych, a następnie zbierzemy je aby samodzielnie przygotować dania pod bacznym kierunkiem świetnego szefa kuchni. Po  lunchu krótki przejazd do tuneli, gdzie zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tunelów, w których walczyło 18 tysięcy partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Powrót do Sajgonu i czas na zakupy lub pakowanie. Wieczorem transfer na lotnisko.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie. Kolejność punktów programu może zostać odwrócona.

Warunki

Składowe ceny

27.07.2024 - 09.08.2024: 6999 PLN
12.10.2024 - 25.10.2024: 6999 PLN

Cena zawiera

 • przelot wewnętrzny
 • zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3*;
 • przejazdy na miejscu busem i pociągiem;
 • lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski;
 • 2 posiłki dziennie (śniadania + obiad lub kolacja);
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa-Sajgon/Hanoi-Warszawa (ok. 4000-5000 PLN);
 • posiłków poza wymienionymi (koszt posiłku to ok. 5-10 USD);
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 10 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD);
 • wizy do Wietnamu (25 USD);
 • napojów do posiłków.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 250 USD.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 12 osób. Za dopłatą ok. 300 zł możliwość wyjazdu dla grupy 10 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyprawę, która przybliży Wam malownicze zakątki Wietnamu. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hoi An, Sa Pa), ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznamy uroki Indochin tych mniej, a także bardziej znanych! 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Pozytywny 01.06.2019 22:51

  Nie być tam, to coś w życiu stracić. Rewelacyjna organizacja imprezy. Brawo ZORIENTOWANI.

 • Kocur 08.12.2018 00:29

  rewelacyjny wypad , wielkosc grupy 10 osob - zgrani , super przewodnik Piotrek z grupa polskich rezydentow pieknie tę wycieczkę poprowadził, dzieki i polecamy :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje