Oferta - Wietnam – w krainie smoka

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wietnam – w krainie smoka

14 dni 9600 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

TRASA: Warszawa–Hanoi–Sa Pa–Zatoka Ha Long–Hanoi–Danang–Ho Chi Minh (Sajgon)–Delta Mekongu–/Ho Chi Minh (Sajgon)


Dzień 1. Warszawa-Hanoi 

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina. Przelot na trasie Warszawa-Hanoi.

Dzień 2. Hanoi

Transfer do hotelu, czas na posiłek i odpoczynek po nocnej podróży. Zaraz po nim, aby poczuć prawdziwy klimat Hanoi przesiadamy się na riksze! Poznamy 36 uliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Zatrzymamy się na kawę z... jajkiem, a także spróbujemy ulubionego napoju chłodzącego męskiej części populacji miasta, czyli bia hoi – żywego piwa made in Hanoi. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3. Hanoi-Sa Pa

Wczesne śniadanie, następnie około czterogodzinny przejazd do urokliwej miejscowości Sa Pa. Słynie ona z terasów ryżowych oraz plemion górskich zamieszkujących okoliczne doliny. Już przed samym miastem będzie okazja, by podziwiać niezwykłe widoki. Pierwsze spotkanie z miasteczkiem; dla chętnych – wjazd kolejką na szczyt Fansipan – najwyższą górę Indochin. Powrót do hotelu i przerwa na kawę w Cong Cofee – napój w stylu Viet Congu.

Dzień 4. Sa Pa

Po śniadaniu wycieczka do Srebrnego Wodospadu, dojazd trasą pełną pięknych widoków. Krótka wspinaczka (15 min, schody) pod wodospad spadający z wysokości ponad 100 metrów i dalszy przejazd do doliny Wodospadu Miłości, położonej pod przełęczą Heavens Gate na wysokości 2000 m n.p.m.. Spacer ok. 1,5 godz. do wodospadu i z powrotem (łatwy trekking po utwardzonej ścieżce). Przejazd do hotelu ok. 14:00, krótki czas na relaks. Popołudniem wycieczka do urokliwej wioski – Ta Phin, zamieszkałej przez Czerwonych Dao. W jednym z domów zjemy posiłek przygotowany na bazie produktów prosto z ogródka. Powrót do Sa Pa.

Dzień 5. Sa Pa

Wycieczka całodniowa z lokalnym przewodnikiem (trekking ok. 2,5 godz.) do wiosek mniejszości Hmong i Red Dzao (Giang Ta Chai, Su Pan) przez jedną z najpiękniejszych widokowo dolin górskich, słynącej z terasowych pól ryżowych. Powrót do Sapa, lunch i powrót do hotelu. Popołudnie wolne na relaks, late check out o 17:00 i czas na kolację na mieście. O 19:00 przejazd na stację kolejową w Lao Cai (1 godz.). Przejazd nocnym pociągiem.

Dzień 6. Hanoi-Ha Long

Po przyjeździe na stację w Hanoi, czas na kawę – oczywiście po wietnamsku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long, na półdniowy rejs po zatoce. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne, a także… szkołę na wodzie! Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniku interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach). Wieczorem powrót do Hanoi.

Dzień 7. Hanoi

Dziś dalsza eksploracja stolicy Wietnamu – zobaczymy m.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa. Udamy się także na Plac Ba Dinh, gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu – Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Następnie przerwa na zakupy, a wieczorem ruszamy w miasto. Okazuję się, że nawet w centrum ostoi socjalizmu jest miejsce na niezapomnianą zabawę. Wieczorem transfer na stację i nocny przejazd do Hoi An.

Dzień 8. Hoi An

Przedpołudnie przeznaczymy na plażowanie, a popołudnie i wieczór na eksplorację jednego z najpiękniejszych miasteczek wietnamskich – Hoi An. Przez wieki było ważnym portem handlowym, od XIX wieku nieco zapomniane, a ocalone przez zniszczeniem przez naszego rodaka – Kazimierza Kwiatkowskiego. W czasie spaceru zobaczymy między innymi Chińską Świątynię, Most Japoński, a także pięknie oświetlone lampionami uliczki miasta. Powrót do hotelu.

Dzień 9. Sajgon

Przejazd na dworzec kolejowy na pociąg do Sajgonu, transfer do hotelu (zależny od godziny przyjazdu). Dalej zwiedzanie Ho Chi Minh (katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego, zabytkowy budynek poczty). Przerwa na obiad, potem regeneracja w hotelu.

Dzień 10. Tunele Cu Chi

Z samego rana pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tunelów, w których ukrywało się 18 tysięcy partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Następnie obiad w ekologicznym gospodarstwie – tam zobaczymy uprawę orzeszków ziemnych, ryżu oraz grzybów. Powrót do Ho Chi Minh City, czas zakupowy na nocnym targu.

Dzień 11. Delta Mekongu

Tego dnia poznamy jeden z ważniejszych regionów rolniczych świata – Deltę Mekongu, słynącą z upraw palmy kokosowej, duriana oraz oczywiście ryżu. W czasie wycieczki popłyniemy na wyspę znajdującą się w delcie rzeki, gdzie m.in. zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. W zależności od pogody – wycieczka rowerowa lub rikszą wśród bujnej przyrody delty, obiad w lokalnej agroturystyce. Powrót do Sajgonu.

Dzień 12. Sajgon-Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko, następnie przelot do Polski (możliwa przesiadka w Hanoi). 

Dzień 13. Warszawa

Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie. Kolejność punktów programu może zostać odwrócona.

Warunki

Składowe ceny

29.11.2022 - 11.12.2022: 5400 PLN + bilet lotniczy ok 4500 PLN
30.01.2023 - 12.02.2023: 5600 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN
16.02.2023 - 28.02.2023: 5600 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN

Cena zawiera

 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3*;
 • lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski;
 • śniadania;
 • 3 obiady;
 • napoje bezalkoholowe serwowane do posiłku;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa-Sajgon/Hanoi-Warszawa;
 • posiłków poza śniadaniami i 3 obiadami (koszt posiłku to ok. 5-10 USD);
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 10 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD);
 • wizy do Wietnamu (25 USD);
 • przelotu wewnętrznego (ok. 80 USD).

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 12 osób. Za dopłatą ok. 300 zł możliwość wyjazdu dla grupy 10 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyprawę, która przybliży Wam malownicze zakątki Wietnamu. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hoi An, Sa Pa), ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznamy uroki Indochin tych mniej, a także bardziej znanych! 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Komentarze

 • Pozytywny 01.06.2019 22:51

  Nie być tam, to coś w życiu stracić. Rewelacyjna organizacja imprezy. Brawo ZORIENTOWANI.

 • Kocur 08.12.2018 00:29

  rewelacyjny wypad , wielkosc grupy 10 osob - zgrani , super przewodnik Piotrek z grupa polskich rezydentow pieknie tę wycieczkę poprowadził, dzieki i polecamy :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje