Oferta - Wietnam – w krainie smoka

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wietnam – w krainie smoka

13 dni 8900 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

TRASA: Warszawa–Hanoi–Sa Pa–Zatoka Ha Long–Hanoi–Danang–Ho Chi Minh (Sajgon)–Delta Mekongu–/Ho Chi Minh (Sajgon)


Dzień 1. Warszawa-Doha
 (lub inny port przesiadkowy)

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina. Przelot na trasie Warszawa-Doha-Ho Chi Minh (Sajgon).

Dzień 2. Hanoi

Transfer do hotelu, czas na posiłek i odpoczynek po nocnej podróży. Zaraz po nim, aby poczuć prawdziwy klimat Hanoi przesiadamy się na riksze! Poznamy 36 uliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Zatrzymamy się na kawę z... jajkiem, a także spróbujemy ulubionego napoju chłodzącego męskiej części populacji miasta, czyli bia hoi – żywego piwa made in Hanoi. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3. Hanoi-Sa Pa

Wczesne śniadanie, następnie około czterogodzinny przejazd do urokliwej miejscowości Sa Pa. Słynie ona z terasów ryżowych oraz plemion górskich zamieszkujących okoliczne doliny. Już przed samym miastem będzie okazja, by podziwiać niezwykłe widoki. Pierwsze spotkanie z miasteczkiem; dla chętnych – wjazd kolejką na szczyt Fansipan – najwyższą górę Indochin. Powrót do hotelu i przerwa na kawę w Cong Cofee – napój w stylu Viet Congu.

Dzień 4. Sa Pa

Po śniadaniu wycieczka do Srebrnego Wodospadu, dojazd trasą pełną pięknych widoków. Krótka wspinaczka (15 min, schody) pod wodospad spadający z wysokości ponad 100 metrów i dalszy przejazd do doliny Wodospadu Miłości, położonej pod przełęczą Heavens Gate na wysokości 2000 m n.p.m.. Spacer ok. 1,5 godz. do wodospadu i z powrotem (łatwy trekking po utwardzonej ścieżce). Przejazd do hotelu ok. 14:00, krótki czas na relaks. Popołudniem wycieczka do urokliwej wioski – Ta Phin, zamieszkałej przez Czerwonych Dao. W jednym z domów zjemy posiłek przygotowany na bazie produktów prosto z ogródka. Powrót do Sa Pa.

Dzień 5. Sa Pa

Wycieczka całodniowa z lokalnym przewodnikiem (trekking ok. 2,5 godz.) do wiosek mniejszości Hmong i Red Dzao (Giang Ta Chai, Su Pan) przez jedną z najpiękniejszych widokowo dolin górskich, słynącej z terasowych pól ryżowych. Powrót do Sapa, lunch i powrót do hotelu. Popołudnie wolne na relaks, late check out o 17:00 i czas na kolację na mieście. O 19:00 przejazd na stację kolejową w Lao Cai (1 godz.). Przejazd nocnym pociągiem.

Dzień 6. Hanoi-Ha Long

Po przyjeździe na stację w Hanoi, czas na kawę – oczywiście po wietnamsku. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long, na półdniowy rejs po zatoce. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne, a także… szkołę na wodzie! Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniku interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach). Wieczorem powrót do Hanoi.

Dzień 7. Hanoi

Dziś dalsza eksploracja stolicy Wietnamu – zobaczymy m.in. Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa. Udamy się także na Plac Ba Dinh, gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu – Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Następnie przerwa na zakupy, a wieczorem ruszamy w miasto. Okazuję się, że nawet w centrum ostoi socjalizmu jest miejsce na niezapomnianą zabawę. Wieczorem transfer na stację i nocny przejazd do Hoi An.

Dzień 8. Hoi An

Przedpołudnie przeznaczymy na plażowanie, a popołudnie i wieczór na eksplorację jednego z najpiękniejszych miasteczek wietnamskich – Hoi An. Przez wieki było ważnym portem handlowym, od XIX wieku nieco zapomniane, a ocalone przez zniszczeniem przez naszego rodaka – Kazimierza Kwiatkowskiego. W czasie spaceru zobaczymy między innymi Chińską Świątynię, Most Japoński, a także pięknie oświetlone lampionami uliczki miasta. Powrót do hotelu.

Dzień 9. Sajgon

Rankiem ciąg dalszy odpoczynku, a popołudniem transfer na lotnisko w Danang i przelot do Sajgonu. Lądowanie w Sajgonie, transfer do hotelu (zależny od godziny przylotu). Dalej zwiedzanie Ho Chi Minh (katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego, zabytkowy budynek poczty). Przerwa na obiad, potem regeneracja w hotelu.

Dzień 10. Tunele Cu Chi

Z samego rana pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tunelów, w których ukrywało się 18 tysięcy partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Następnie obiad w ekologicznym gospodarstwie – tam zobaczymy uprawę orzeszków ziemnych, ryżu oraz grzybów. Powrót do Ho Chi Minh City, czas zakupowy na nocnym targu.

Dzień 11. Delta Mekongu

Tego dnia poznamy jeden z ważniejszych regionów rolniczych świata – Deltę Mekongu, słynącą z upraw palmy kokosowej, duriana oraz oczywiście ryżu. W czasie wycieczki popłyniemy na wyspę znajdującą się w delcie rzeki, gdzie m.in. zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. W zależności od pogody – wycieczka rowerowa lub rikszą wśród bujnej przyrody delty, obiad w lokalnej agroturystyce. Powrót do Sajgonu.

Dzień 12. Sajgon-Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko, następnie przelot do Polski.

Dzień 13. Warszawa

Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

29.11.2022 - 11.12.2022: 5400 PLN + bilet lotniczy ok 3500 PLN
30.01.2023 - 12.02.2023: 5400 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN
16.02.2023 - 28.02.2023: 5400 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN

Cena zawiera

 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3*;
 • lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski;
 • śniadania;
 • 3 obiady;
 • napoje bezalkoholowe serwowane do posiłku;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa-Doha/Dubaj-Sajgon-Doha/Dubaj-Warszawa;
 • posiłków poza śniadaniami i 3 obiadami;
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • zwyczajowych napiwków;
 • wizy do Wietnamu (25 USD);
 • przelotu z Sajgonu do Danang (ok. 80 USD).

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyprawę, która przybliży Wam malownicze zakątki Wietnamu. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hoi An, Sa Pa), ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznamy uroki Indochin tych mniej, a także bardziej znanych! 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Komentarze

 • Pozytywny 01.06.2019 22:51

  Nie być tam, to coś w życiu stracić. Rewelacyjna organizacja imprezy. Brawo ZORIENTOWANI.

 • Kocur 08.12.2018 00:29

  rewelacyjny wypad , wielkosc grupy 10 osob - zgrani , super przewodnik Piotrek z grupa polskich rezydentow pieknie tę wycieczkę poprowadził, dzieki i polecamy :)

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje