Oferta - Kaukaski Kalejdoskop - Gruzja, Armenia, Azerbejdżan

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Kaukaski Kalejdoskop - Gruzja, Armenia, Azerbejdżan

14 dni 5990 zł
 • 31.07.2021 - 13.08.2021
  • 31.07.2021 - 13.08.20215990zł
  • 22.09.2021 - 06.10.20215990zł
  • 07.10.2021 - 21.10.20215990zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  

Wylot z Warszawy do Tbilsi, po przylocie transfer do hotelu.

Dzień 2.  

Zwiedzanie miasta, zobaczymy najważniejsze punkty stolicy, m.in. Sobór Świętej Trójcy, łaźnie siarkowe oraz cerkwie: Sioni, Metekhi. Późnym popołudniem wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy. Wieczorem kolacja oraz spacer pięknie podświetloną starówką. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3.

Przejazd do granicy z Armenią (70 km). Po przekroczeniu granicy Gruzji z Armenią jedziemy do klasztoru Haghpat, obiektu na liście UNESCO. Kolejnym miejscem będzie Saghmosavank, klasztor psalmów, znajdujący się w zapierającym dech kanionie Ashtarak. Przyjazd do Erewania, zakwaterowanie w hotelu. Powitalna kolacje w Erywaniu.     

Dzień 4.

Krótkie, panoramiczne zwiedzanie stolicy Armenii, czyli Kaskada, Plac Republiki oraz Park Zwycięstwa. W trakcie wycieczki odwiedzimy także destylarnię koniaku Ararat. Kolejnym miejscem będzie Echmiadzin, z najstarszym na świecie kościołem zbudowanym w latach 301 – 303. Dalej przejazd do Khor Virap - kasztor ten słynie ze wspaniałych widoków w kierunku Gróy Ararat. Powrót do Erewania. Tu odwiedzimy największe w Armenii targowisko –  Vernissage. Aby pozostało coś dla ducha, nie zapomnimy o wizycie w Matenadaran (Muzeum Manuskryptów). Wieczorny spacer połączony z degustacją piwa - oczywiście Ararat (dla chętnych). Obiadokolacja. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 5.

Rankiem przejazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych. Kolejnym niesamowitym obiektem będzie znajdujący się na liście UNESCO klasztor Geghard -  malowniczo wkomponowany w okoliczne góry, słynący z relikwii św. Andrzeja oraz Jana. Tutaj skosztujemy czurczele, robione z pełnych słońca winogron. Dalej przejazd nad Jezioro Sevan, który znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m. i jest największym zbiornikiem słodkiej wody na Kaukazie. Krótkie zwiedzanie klasztoru Sevanavank, następnie przekraczamy granicę z Gruzją i wracamy do Tbilisi.

Dzień 6.

Śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnej Kachetii – „kraju winnic”. Uprawiane są tutaj różne rodzaje winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzimy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - położone na wzgórzu, pośrodku rozległej winnej równiny. Było ono pierwszym bastionem ostrzegającym przed inwazją z Persji. Przerwa na degustację słynych win Doliny Alazani. Odwiedzimy także monastyr w Bodbe oraz Nekresi. Nocleg w urokliwym hoteliku otoczonym winnicą.

Dzień 7.

Po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana! Potem dłuuuugą drogą dojedziemy prosto w gruzińską dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i… rodzą się wojny. Zanim dotrzemy w Góry Kaukazu, zwiedzimy twierdzę Ananuri. Wieczór spędzimy w cieniu Kazbegi, góry mającej ponad 5 tys. m n.p.m.. Nocleg w Stepancminda.

Dzień 8.

Po wschodzie słońca pojedziemy samochodami terenowymi w góry – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku piątego spróbujemy czaczy – gruzińskiego samogonu. W górach zwiedzimy cerkiew Cmnta Sameba, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne szczyty kaukaskie. Jeśli warunki pozwolą udamy się na pełną adrenaliny wyprawę jeepami do Doliny Juta. Nocleg u podnóża Kazbegi.

Dzień 9.

Zaraz po śniadaniu zwiedzimy wpisane na listę UNESCO zabytki Mcchety, obejmujące katedrę Sveti Cchoveli oraz klasztor Dżvari. Transfer na dworzec kolejowy w Tbilisi. Nocny przejazd do Baku – stolicy Azerbejdżanu. Kolejnego dnia zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10.

Dzień rozpoczniemy wizytą w centrum miasta – zobaczymy między innymi: Pałac Szachów Szyrywanu, Centrum Kulturalne im. Heydara Aliyeva, autorstwa słynnej Zahy Hadid (jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Pritzkera), Muzeum Dywanów, Meczet Heydara oraz Stadion Narodowy. Powrót do hotelu i czas na relaks. Wieczorem przejazd do centrum – podziwiamy Baku by night - a jest co podziwiać! Nocleg w Baku.

Dzień 11.

Wycieczka do Gobustanu – miejsca, które z racji kilku tysięcy naskalnych rysunków (najstarsze mają ponad 25 tysięcy lat) znalazło się na liście UNESCO. Kolejną ciekawostką, tym razem geologiczną jest…pustynia błotna. Charakteryzuje się ona krajobrazem iście księżycowym, urozmaiconym błotnymi wulkanami.  W drodze powrotnej odwiedzimy Surchany, ze świątynią czcicieli ognia. Nocleg w Baku.

Dzień 12.

Dzień przeznaczymy na wypoczynek na plaży. Jeśli warunki będą niesprzyjącę proponujemy wizytę w łaźniach bakijskich oraz wycieczkę do Yanar Dag – miejsca wiecznie płonącego ognia. Wieczorny spacer promenadą nadmorską. Wykwaterowanie i nocny przejazd do Tbilisi. 

Dzień 13. 

Transfer do hotelu. Czas na chwilę relaksu lub ostatnie zakupy. Wieczór spędzimy przy niesamowitej gruzińskiej muzyce, na prawdziwej suprze, na której jedzenia zabraknąć nie może, podobnie jak i wina... Powrót do hotelu, następnie czas na relaks. 

Dzień 14.

Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie. 

Warunki

Składowe ceny

31.07.2021 - 13.08.2021: 5990 PLN
22.09.2021 - 06.10.2021: 5990 PLN
07.10.2021 - 21.10.2021: 5990 PLN

Cena zawiera

 • przeloty Polska - Gruzja - Polska;
 • noclegi na miejscu w Gruzji i Armenii oraz Azerbejdżanie w sprawdzonych hotelach i pensjonatach;
 • przejazd nocnym pociągiem z Tbilisi do Baku i powrót.
 • śniadania i obiady/kolacje;
 • przejazdy na miejscu;
 • smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki;
 • wycieczki na miejscu i wstępy;
 • wizę do Azerbejdżanu;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego;
 • wydatków osobistych;
 • dodatkowych napojów.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyrusz z nami do Gruzji i Armenii! Organizujemy wycieczki objazdowe od A do Z

Zapraszamy do legendarnej Gruzji, Armenii oraz Azerbejdżanu. Do krain złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Wycieczka do Gruzji i sąsiadujących z nią państw na długo zapisze się w Twojej pamięci. Kraje te to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę, a także zapoznać się z oryginalnym folklorem, a przede wszystkim degustować wspaniałą kuchnię. Również wino narodziło się tutaj, niedaleko Araratu, gdzie Noe zasadził pierwszą winorośl, a Gruzini wymyślili kvevri; o walorach koniaku już nie wspomnimy…

Wycieczki po Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie organizujemy od lat, za każdym razem odkrywając przed naszymi Podróżnikami jeszcze piękniejsze zakątki tych wyjątkowych miejsc. Najbliższa wyprawa 2020 odbędzie się już niebawem, więc jeśli jeszcze się zastanawiasz, nie ma na co czekać. Położona nad Morzem Czarnym Gruzja i zlokalizowana nieopodal Armenia to jedne z najciekawszych destynacji, polecanych na wakacje 2020. Zachwycające widoki, niepowtarzalne dania regionalne, plażowanie i spacery obfitujące w widoki, jakich nie sposób sobie wyobrazić – wycieczka do Gruzji oferuje to oraz wiele, wiele więcej. Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym programem, w którym opisaliśmy każdy dzień wycieczki.

Pełna wrażeń wycieczka do Gruzji? Tylko z biurem Zorientowani Travel Club!

Gruzja, Armenia, Azerbejdżan – to między innymi te trzy kraje tworzą Kaukaz, do którego z chęcią Cię zabierzemy. Jesteśmy przekonani, że bogaty plan obejmujący zwiedzanie, relaks i odkrywanie nieznanych regionów, przypadnie Ci do gustu! Objazdowa wycieczka Gruzja 2020 spodoba się miłośnikom górzystych terenów, dziczy i aktywnego wypoczynku, przeplatanego plażowaniem. To propozycja dla aktywnych turystów, głodnych odkrywania nieznanych terenów, położonych na pograniczu dwóch kontynentów: Europy i Azji.

Wycieczka rozpocznie się w Tbilisi, czyli największym mieście w Gruzji. To tam będziesz mieć okazję zwiedzenia ważnych punktów na mapie stolicy. Już pierwszego dnia poczujesz niezwykły klimat sprawiający, że Gruzja to przyjazny, gościnny kraj, chętnie wybierany przez turystów z całego świata. Kolejne dni wycieczki po Gruzji będą tylko ciekawsze: planujemy zwiedzanie łączone z degustacją najlepszych specjałów regionalnych i noclegi w urokliwych miejscowościach. Z myślą o podróżnikach kochających adrenalinę, w programie znalazły się wycieczki jeepami, nocne wyprawy i inne, zapierające dech w piersi przygody. Jeżeli inspiruje Cię Gruzja wycieczka objazdowa z naszym biurem podróży to idealna propozycja dla Ciebie. Zobaczysz z nami niezwykłe kraje, a wszystko to w ramach jednej wycieczki do Gruzji i Armenii. Byliśmy w tych rejonach już wielokrotnie i dobrze wiemy, które zakątki są warte odwiedzenia – pokażemy Ci Kaukaz, jakiego sobie nie wyobrażasz! Jeszcze dziś zgłoś się na wyjazd lub zapytaj nas o szczegóły. W kategorii /warunki/ znajdziesz ważne informacje dotyczące najbliższej wycieczki Gruzja 2020. Sprawdź, co przygotowaliśmy tym razem i ruszaj z nami w nieznane!

Organizatorem wyjazdu Kaukaski Kalejdoskop – Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl