Oferta - Kaukaski Kalejdoskop - Gruzja, Armenia, Azerbejdżan

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Kaukaski Kalejdoskop - Gruzja, Armenia, Azerbejdżan

Gruzja Armenia Azerbejdżan
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Przylot do Gruzji

Wylot z Warszawy do Tbilisi, po przylocie transfer do hotelu.

Dzień 2.  Zwiedzanie Tbilisi

Zwiedzanie miasta, zobaczymy najważniejsze punkty stolicy, m.in. Sobór Świętej Trójcy, łaźnie siarkowe oraz cerkwie: Sioni, Metekhi. Późnym popołudniem wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy. Wieczorem kolacja oraz spacer pięknie podświetloną starówką. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3. Przejazd do Armenii, klasztory Haghpat, Saghmosavank i kanion Ashtarak

Przejazd do granicy z Armenią (70 km). Po przekroczeniu granicy Gruzji z Armenią jedziemy do klasztoru Haghpat, obiektu na liście UNESCO. Kolejnym miejscem będzie Saghmosavank, klasztor psalmów, znajdujący się w zapierającym dech kanionie Ashtarak. Przyjazd do Erewania, zakwaterowanie w hotelu. Powitalna kolacje w Erywaniu.    

Dzień 4. Zwiedzanie Erewaniu i okolic

Krótkie, panoramiczne zwiedzanie stolicy Armenii, zobaczymy Kaskadę, Plac Republiki oraz Park Zwycięstwa. W trakcie wycieczki odwiedzimy także destylarnię koniaku Ararat. Kolejnym miejscem będzie Echmiadzin, z najstarszym na świecie kościołem zbudowanym w latach 301 – 303. Dalej przejazd do Khor Virap - kasztor ten słynie ze wspaniałych widoków w kierunku Gróy Ararat. Powrót do Erewania. Tu odwiedzimy największe w Armenii targowisko –  Vernissage. Później zwiedzimy Matenadaran (Muzeum Manuskryptów). Wieczorny spacer połączony z degustacją piwa - oczywiście Ararat (dla chętnych). Obiadokolacja. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 5. Garni, klasztor Geghard i Jezioro Sevan

Rankiem przejazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych. Kolejnym niesamowitym obiektem będzie znajdujący się na liście UNESCO klasztor Geghard -  malowniczo wkomponowany w okoliczne góry, słynący z relikwii św. Andrzeja oraz Jana. Tutaj skosztujemy czurczele, robione z pełnych słońca winogron. Dalej przejazd nad Jezioro Sevan, które znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m. i jest największym zbiornikiem słodkiej wody na Kaukazie. Krótkie zwiedzanie klasztoru Sevanavank, następnie przekraczamy granicę z Gruzją i wracamy do Tbilisi.

Dzień 6. Zwiedzanie Kachetii – kraju winnic

Śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnej Kachetii – „kraju winnic”. Uprawiane są tutaj różne rodzaje winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzimy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - położone na wzgórzu, pośrodku rozległej winnej równiny. Było ono pierwszym bastionem ostrzegającym przed inwazją z Persji. Przerwa na degustację słynnych win Doliny Alazani. Odwiedzimy także monastyr w Bodbe oraz Nekresi. Nocleg w urokliwym hoteliku otoczonym winnicą.

Dzień 7. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi

Po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana! Potem dłuuuugą drogą dojedziemy prosto w gruzińską dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i… rodzą się wojny. Zanim dotrzemy w Góry Kaukazu, zwiedzimy twierdzę Ananuri. Wieczór spędzimy w cieniu Kazbegi, góry mającej ponad 5 tys. m n.p.m.. Nocleg w Stepancminda.

Dzień 8. Wycieczka w Kaukaz

Po wschodzie słońca pojedziemy samochodami terenowymi w góry – i jak to w górach wypada –spróbujemy czaczy – gruzińskiego samogonu. W górach zwiedzimy cerkiew Cmnta Sameba, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne szczyty kaukaskie. Jeśli warunki pozwolą udamy się na pełną adrenaliny wyprawę jeepami do Doliny Juta. Nocleg u podnóża Kazbegi.

Dzień 9. Zwiedzanie Mcchety i przejazd do Azerbejdżanu

Zaraz po śniadaniu zwiedzimy wpisane na listę UNESCO zabytki Mcchety, obejmujące katedrę Sveti Cchoveli oraz klasztor Dżvari. Transfer na dworzec kolejowy w Tbilisi. Nocny przejazd do Baku – stolicy Azerbejdżanu. Kolejnego dnia zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10. Zwiedzanie Baku

Dzień rozpoczniemy wizytą w centrum miasta – zobaczymy między innymi: Pałac Szachów Szyrywanu, Centrum Kulturalne im. Heydara Aliyeva, autorstwa słynnej Zahy Hadid (jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Pritzkera), Muzeum Dywanów, Meczet Heydara oraz Stadion Narodowy. Powrót do hotelu i czas na relaks. Wieczorem przejazd do centrum – podziwiamy Baku by night - a jest co podziwiać! Nocleg w Baku.

Dzień 11. Pustynia błotna i wulkany błotne w Gobustanie

Wycieczka do Gobustanu – miejsca, które z racji kilku tysięcy naskalnych rysunków (najstarsze mają ponad 25 tysięcy lat) znalazło się na liście UNESCO. Kolejną ciekawostką, tym razem geologiczną jest…pustynia błotna. Charakteryzuje się ona krajobrazem iście księżycowym, urozmaiconym błotnymi wulkanami.  W drodze powrotnej odwiedzimy Surachany, ze świątynią czcicieli ognia. Nocleg w Baku.

Dzień 12. Wypoczynek na plaży

Dzień przeznaczymy na wypoczynek na plaży. Jeśli warunki będą niesprzyjające proponujemy wizytę w łaźniach bakijskich oraz wycieczkę do Yanar Dag – miejsca wiecznie płonącego ognia. Wieczorny spacer promenadą nadmorską. Wykwaterowanie i nocny przejazd do Tbilisi.

Dzień 13. Tbilisi + gruziński wieczór

Transfer do hotelu. Czas na chwilę relaksu lub ostatnie zakupy. Wieczór spędzimy przy niesamowitej gruzińskiej muzyce, na prawdziwej suprze, na której jedzenia zabraknąć nie może, podobnie jak i wina... Powrót do hotelu, następnie czas na relaks.

Dzień 14. Powrót do Polski

Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • przeloty Polska - Gruzja - Polska;
 • noclegi na miejscu w Gruzji i Armenii oraz Azerbejdżanie w sprawdzonych hotelach i pensjonatach;
 • przejazd nocnym pociągiem z Tbilisi do Baku i powrót.
 • śniadania i obiady/kolacje;
 • przejazdy na miejscu;
 • smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki;
 • wycieczki na miejscu i wstępy;
 • wizę do Azerbejdżanu;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego;
 • wydatków osobistych;
 • dodatkowych napojów.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyrusz z nami do Gruzji i Armenii! Organizujemy wycieczki objazdowe od A do Z

Zapraszamy do legendarnej Gruzji, Armenii oraz Azerbejdżanu. Do krain złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Wycieczka do Gruzji i sąsiadujących z nią państw na długo zapisze się w Twojej pamięci. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę, a także zapoznać się z oryginalnym folklorem, a przede wszystkim degustować wspaniałą kuchnię. Również wino narodziło się tutaj, niedaleko Araratu, gdzie Noe zasadził pierwszą winorośl…

Wycieczki po Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie organizujemy od lat, za każdym razem odkrywając przed naszymi Podróżnikami jeszcze piękniejsze zakątki tych wyjątkowych miejsc. Zachwycające widoki, niepowtarzalne dania regionalne, plażowanie i spacery obfitujące w widoki, jakich nie sposób sobie wyobrazić… Koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym programem, w którym opisaliśmy każdy dzień wycieczki.

Pełna wrażeń wycieczka do Gruzji? Tylko z biurem Zorientowani Travel Club!

Gruzja, Armenia, Azerbejdżan – to między innymi te trzy kraje tworzą Kaukaz, do którego z chęcią Cię zabierzemy. Jesteśmy przekonani, że bogaty plan obejmujący zwiedzanie, relaks i odkrywanie nieznanych regionów, przypadnie Ci do gustu! Ta objazdowa wycieczka spodoba się miłośnikom górzystych terenów, dziczy i aktywnego wypoczynku, przeplatanego plażowaniem. To propozycja dla aktywnych turystów, głodnych odkrywania nieznanych terenów, położonych na pograniczu dwóch kontynentów: Europy i Azji.

Wycieczka rozpocznie się w Tbilisi, czyli największym mieście w Gruzji. To tam będziesz mieć okazję zwiedzenia ważnych punktów na mapie stolicy. Kolejne dni naszej wycieczki będą tylko ciekawsze: planujemy zwiedzanie łączone z degustacją najlepszych specjałów regionalnych i noclegi w urokliwych miejscowościach. Z myślą o podróżnikach kochających adrenalinę, w programie znalazły się wycieczki jeepami, nocne wyprawy i inne, zapierające dech w piersi przygody.

Jeżeli interesują Cię kraje kaukaskie, wycieczka objazdowa z naszym biurem podróży to idealna propozycja dla Ciebie. Byliśmy w tych rejonach już wielokrotnie i dobrze wiemy, które zakątki są warte odwiedzenia – pokażemy Ci Kaukaz, jakiego sobie nie wyobrażasz! Jeszcze dziś zgłoś się na wyjazd lub zapytaj nas o szczegóły. W kategorii /warunki/ znajdziesz ważne informacje dotyczące wycieczki. Sprawdź, co przygotowaliśmy tym razem i ruszaj z nami w nieznane!

Organizatorem wyjazdu Kaukaski Kalejdoskop – Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki państw kaukaskich
 • możliwość spróbowania wielu lokalnych potraw
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych miejscach
 • korzystna cena i brak konieczności poniesienia dodatkowych kosztów

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje