Oferta - Sri Lanka: w krainie słoni i herbaty (aktywnie)

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Sri Lanka: w krainie słoni i herbaty (aktywnie)

12 dni 7200 zł
 • 07.11.2021 - 18.11.2021
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa – Kolombo

Spotkanie na lotnisku i lot do stolicy Sri Lanki – Kolombo.

Dzień 2. Kolombo – Yapahuwa – Anuradhapura

Przylot na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke i transfer do hotelu. Po śniadaniu podróż do Anuradhapury.  

Wieczorem odwiedzimy Mihinthale, gdzie można podziwiać piękny zachód słońca. Mihintale to szczyt górski położony na wschód od Anuradhapura. Jest to miejsce pielgrzymek z kilkoma świątyniami religijnymi i opuszczonymi budowlami, w tym ruinami szpitalnej łaźni medycznej u podnóża szczytu. Obszar ten otoczony jest dżunglą i głazami rozproszonymi po górzystym terenie. Istnieje również wiele jaskiń, które były używane przez mnichów do medytacji. Nocleg w hotelu w Anuradhapura.

Dzień 3. Anuradhapura – Dambulla

Śniadanie w hotelu, potem transfer do Dambulla. Rano zwiedzanie starożytnego miasta Anuradhapura. Po raz pierwszy zostało zasiedlone przez Anuradhę, wyznawcę księcia Vijaya, założyciela rasy syngaleskiej. Miasto stało się stolicą za króla Pandukabhaya około 380 roku p.n.e. Według Mahavansy, eposu o historii Sinhala, miasto króla Pandukabhaya było miastem modelowym. Na jego obrzeżach powstały tereny przeznaczone dla myśliwych i heretyków, a także dla obcokrajowców. Znajdowały się tu schroniska i szpitale, przynajmniej jedna kaplica dźnistów i cmentarze dla wysokich i niskich kast. Zaopatrzenie w wodę zapewniono poprzez budowę sztucznych zbiorników, których ten nazwany na cześć samego króla istnieje do dziś pod zmienioną nazwą Baswakkulam. Zameldowanie w hotelu i relaks.

Wieczorem odwiedzimy jaskinny kompleks świątynnny w Dambulla datowany na II wiek p.n.e., wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Dambulla znajduje się ponad 80 jaskiń, z których niektóre wykorzystywane są do medytacji przez mnichów. Słynna złota świątynia skalna ma pięć oddzielnych jaskiń, w których znajdują się 153 wspaniałe posągi Buddy, 3 posągi monarchów Sri Lanki i 4 bóstwa hinduskie. Powrót do hotelu i relaks. Nocleg w Dambulla.

Dzień 4. Dambulla – Hiriwadunna – Polonnaruwa – Dambulla

Śniadanie w hotelu, potem zwiedzanie wioski Hiriwadunna. Przed nami ekscytująca przejażdżka rowerowa bocznymi drogami wioski Habarana. Jazda na rowerze po żwirowych drogach, między polami ryżowymi, uprawami Chena i wokół jeziora. Zatrzymamy się nad pięknym jeziorem na wyjątkową wycieczkę katamaranem. Po rejsie łodzią kontynuujemy jazdę rowerem wzdłuż jeziora. Podczas jazdy zobaczymy wiele endemicznych ptaków, dzikich zwierząt. Podczas tej wycieczki, będziemy mieli okazję odwiedzić lokalny dom i ugasić pragnienie filiżanką herbaty, napoju ziołowego lub orzeźwiającego napoju kokosowego. Wyjazd zakończymy autentycznym daniem z ryżu i curry, świeżo przygotowanym w chatce z błota w wiosce przez miejscową rodzinę.

Późna popołudniowa wizyta w starożytnym mieście Polonnaruwa, która była drugą stolicą Sri Lanki, zbudowaną w XI i XII wieku naszej ery, wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu ruiny Pałacu Królewskiego, Gal Viharaya, w których można zobaczyć 4 wspaniałe posągi Buddy w „pionowej”, „siedzącej” i „leżącej” pozycji wyrzeźbionej w skale, salę audiencji, łaźnie, posąg króla Parakramabahu i Parakrama Samudraya - jezioro zbudowane przez króla Parakramabahu Wielkiego. Powrót do hotelu w Dambulla.

Dzień 5. Dambulla – Sigiriya – Kandy

Zjemy wczesne śniadanie w hotelu, a rano wejdziemy na niezwykłą twierdzę Sigiriya, zwaną też fortecą w chmurach oraz lwią fortecą, z uwagi na posągi lwów, które stały przy wejściu. Twierdza powstała prawdopodobnie w V w n.e.. Otoczona przez potrójną fosę wznosi się wysokiej skale. Na jej szczycie, na wysokości 180 m odnajdziemy pozostałości pałacu i ogrodów, wśród których znajdował się basen. Po drodze na szczyt będziemy mogli podziwiać freski, które przetrwały do naszych czasów. Po drodze odwiedzimy ogród przypraw w Matale, gdzie odbędziemy pieszą wycieczkę z przewodnikiem po ogrodzie.

Następnie przejazd do Kandy, górskiej stolicy Sri Lanki, ostatniego miejsca oporu przed okupacją brytyjską. Kandy jest pięknie położone wśród wzgórz i zieleni, a jego centrum stanowi duże, sztuczne jezioro. Największą atrakcję tego miasta jest Świątynia Świętego Zęba Buddy – najważniejsze miejsce pielgrzymkowe dla tutejszych buddystów. Wieczorem dla chętnych pokaz tradycyjnych tańców lankijskich.

Dzień 6. Kandy – Kitulgala – Nuwara Eliya

Śniadanie w hotelu i transfer do Nuwara Eliya. To dzień pełen atrakcji! Po drodze miniemy Kitulgala. Jest to miejsce znane z raftingów, trekkingów w dżungli, biwakowania na świeżym powietrzu i obserwowania ptaków. Spróbujemy wszystkich tych rzeczy :) Na pierwszy ogień - rafting po rzece Kelani Ganga. Następnie kontynuujemy podróż do Nuwara Eliya. Zameldowanie w hotelu i relaks. Nuwara Eliya to miasto na wzgórzach środkowej części Sri Lanki. Uważane za jedno z najważniejszych miejsc do uprawy herbaty i znane ze swojego klimatu - najchłodniejszego na Sri Lance. Wiele tutejszych budynków zachowało jeszcze cechy z okresu kolonialnego.

Wieczorem odwiedzimy plantację herbaty, gdzie w fabryce herbaty zobaczymy proces jej produkcji.

Dzień 7. Nuwara Eliya - Ella - Udawalawe

Śniadanie w hotelu i przejazd do Udawalawa. Rankiem malownicza przejażdżka pociągiem z Nuwara Eliya do Ella przez plantacje herbaty i góry (możliwość zakupu biletów na pociąg dzień wcześniej w zależności od dostępności, bez gwarancji konkretnej klasy). Przyjazd do Ella, po południu trekking na szczyt Little Adams Peak (ok. 30-40 min łatwej wspinaczki). Jeśli pogoda będzie sprzyjać na górze czekać będzie na nas zapierający dech w piersiach zachód słońca. Następnie przejazd do Udawalawa, po drodze zobaczymy niesamowity wodospad Ravana Falls i Ella Gap. Czas na relaks.

Nocleg w Udawalawe. 

Dzień 8. Udawalawe - Galle - Ahangama

Rankiem wybierzemy się na niezwykłe safari jeepami do Parku Narodowego Udawalawa. Leży on na granicy prowincji Sabaragamuwa i Uva. Został utworzony by zapewnić schronienie dzikim zwierzętom przesiedlonym z miejsca budowy zbiornika Udawalawe na rzece Walawe oraz w celu ochrony zlewni zbiornika. Rolnicy także stopniowo wyprowadzali się z tych terenów po ogłoszeniu stworzenia parku narodowego. Powrót do hotelu na śniadanie.

Później przejazd do Ahangama aby zrelaksować się na plaży. Po drodze możliwość obserwacji tradycyjnego sposobu łowienia ryb na Sri Lance - rybacy siedzą na wysokich palach, skąd zarzucają przynętę. Nocleg w Ahangama.

Dni 9 - 10. Ahangama

Dwa dni przeznaczymy na odpoczynek i przyjemności. Jeden z nich poświęcimy na spacer po holenderskim forcie Galle, następnie zobaczymy piękny zachód słońca. Galle był niegdyś głównym portem Sri Lanki (ok. 90 akrów). Pierwotnie został zbudowany przez Portugalczyków, a następnie rozbudowany przez Holendrów w 1663 roku. Jest to obiekt wpisany na listę UNESCO. Ten największy w Azji fort zbudowany w stylu kolonialnym chronił kiedyś bogactwa ciekawej architektury, teraz znajdują się tu galerie, kawiarnie i sklepy, ale także sądy i budynki administracyjne. W pobliskich miejscowościach plażowych panuje zupełnie inna atmosfera, pełna smakowania życia i relaksu. Nocleg w Ahangama.

Dzień 11. Ahangama – Kolombo

Przejazd w stronę Kolombo, gdzie zobaczymy najciekawsze miejsca w mieście. Czas na ostatnie zakupy. Następnie udamy się na lotnisko na nocny lot do Polski.

Dzień 12. Warszawa

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie.

Warunki

Składowe ceny

07.11.2021 - 18.11.2021: 7200 PLN

Cena zawiera

 • przelot samolotem na trasie Warszawa - Kolombo - Warszawa (możliwa 1 przesiadka);
 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2-os. (wybrane zdjęcia z zakwaterowania znajdują się w galerii);
 • śniadania i kolacje;
 • przejazd klimatyzowanym busem;
 • pilota z Polski;
 • lokalnych przewodników;
 • przejażdżkę rowerową po wsi lankijskiej;
 • rafting na rzece Kelani Ganga;
 • wycieczkę po mieście Kandy i Nuwara Eliya;
 • trekking na Little Adams Peak;
 • test PCR wymagany na Sri Lance;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • obiadów;
 • biletów wstępu do odwiedzanych obiektów (ok. 180 USD);
 • biletów na pociąg z Nuwara Ellya do Ella;
 • opłat za aparat fotograficzny i kamerę;
 • wizy lankijskiej (35 USD);
 • napiwków;
 • napojów do posiłków.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl