Oferta - Rowerem przez Toskanię i Umbrię

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Rowerem przez Toskanię i Umbrię

11 dni 3550 zł
 • 01.09.2022 - 11.09.2022
Rowerowe
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Koncepcja wyjazdu:

 • podróż komfortowym busem w obie strony,
 • nocne przejazdy w obie strony (wyjazd rano oznaczałby przyjazd ok 2-3 rano),
 • rowery zabieramy z Polski i jadą one na przyczepie,
 • mamy dwie bazy noclegowe (Hotel w Montecatini Terme i willa w regionie Jeziora Trazymeńskiego),
 • nasze trasy nie prowadzą jedynie wokół miejsca zakwaterowania. Aby odwiedzić najciekawsze zakątki Toskanii, przez większość dni korzystamy z dojazdów naszym busem. Dzięki temu trasy są bardzo różnorodne i to czyni naszą ofertę najlepszą na rynku,
 • chcemy aby czerpali Państwo pełną radość z eksplorowania Toskanii, dlatego trasy nie są zbyt wymagające wydolnościowo oraz technicznie (w miarę możliwości oczywiście),
 • zmiana zakwaterowania w połowie wyjazdu pozwoli nam zasmakować zarówno nocnego życia we włoskiej turystycznej miejscowości (Montecatini Terme) jak i spokoju oraz wyciszenia się w wynajętej willi z basenem już na terenie Umbrii, z dala od pozostałych zabudowań 

 

Dzień 1. Wyjazd z Katowic i przejazd do Włoch

Wyjazd z Polski do Toskanii w godzinach wieczornych (zbiórka w Katowicach o godz. 18). Nocny przejazd do Włoch.

 

Dzień 2. Padwa i Montecatini Terme

Ok godz 8 zajedziemy do Padwy na krótkie zwiedzanie centrum miasta w ramach przerwy w długiej podróży. Następnie przejazd do Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu i czas na regenerację po długiej podróży. Indywidualne zwiedzanie Montecatini Terme.

Szczególnie ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wjazd kolejką na Montecatini Alto. Jest to urokliwe toskańskie miasteczko wybudowane na szczycie wzgórza, z domami przyklejonymi do urwiska. Wagoniki kursują tam od 1898 roku. Urzekające widoki oraz nachylenie sięgające 38% z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Przejazd kosztuje 7 EUR w dwie strony. Kolejka do miasteczka kursuje od godz. 9:30 do 24:00 i jest to jednocześnie doskonałe miejsce na pierwszą, wspólną kolację:

http://www.funicolare-montecatini.it

 

Dzień 3. Pontedera – Piza – Lukka (trasa nr 1)

Pierwszy dzień rozpoczniemy od zwiedzenia muzeum Vespy w Pontederze. Następnie malowniczymi ścieżkami wzdłuż rzeki Arno dojedziemy do Pizy. Zwiedzamy plac katedralny po czym kierujemy się w stronę Lukki. Czeka nas przejazd rowerami po murach obronnych miasta oraz odwiedzenie m.in. Piazza Cittadella na terenie którego znajduję się pomnik Pucciniego, w sąsiedztwie domu w którym się wychował. Chętni będą mogli wejść na wieżę Guinigi, tzw. ”wieżę z dębami”. Kolację zjemy na Piazza dell'Anfiteatro – najbardziej charakterystycznym placu w Lucce.

W przypadku chęci wejścia na Krzywą Wieżę, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu (do 10 dni przed rozpoczęciem wycieczki), gdyż bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem (koszt 20euro). Istnieje także możliwość zwiedzenia innych atrakcji w ramach odwiedzin Placu Katedralnego (np. Baptysterium lub Museo dell'Opera).

Dystans wycieczki: 54 km, poziom średni  ↗ 290 m  ↘ 280 m

 

Dzień 4. Z wizytą u Leonardo: Vinci (trasa nr 2)

Dzień zaczynamy wyjazdem rowerami bezpośrednio z hotelu o godz. 09:00. Zrobimy tzw. ”pętlę”. Poruszać będziemy się na południe, przemierzając w pierwszej kolejności przez największy bagienny rezerwat we Włoszech- Fucecchio Marshes. Na jego terenie znaleźć można wiele typów roślin, od paproci królewskich po turzyce, limnobium (tzw. ”gładkie żaby”) i pływacze (małe rośliny owadożerne), nie wspominając o ponad 200 gatunkach ptaków, w tym czaple, żurawie i bociany czarne. Oczywiście najbardziej okazała część jest pod ścisłą ochroną i wstęp tam jest wzbroniony, lecz pedałując w jego bezpośrednim sąsiedztwie, będziemy mieli okazję poczuć klimat tego miejsca. Przez kolejne wioski oraz gaje oliwne, docieramy do miejscowości Vinci, miejsca narodzin Leonarda da Vinci. Znajduje się tam muzeum poświęcone słynnemu artyście, które osoby zainteresowane będą miały okazję odwiedzić (cena biletu wynosi 8 euro). Posiadamy rezerwację na godzinę 12:00. Trasa początkowo płaska, w dalszej części zawiera wiele mniejszych lub większych podjazdów. Może okazać się męcząca, jednak zapewni nam niezapomniane widoki na otaczające wzgórza.

Dystans wycieczki: 55 km, poziom średni  ↗ 510 m  ↘ 500 m

 

Dzień 5. Wzdłuż wybrzeża: Castellaccio – Bolgheri (trasa nr 3)

Po śniadaniu ruszamy w okolice Castellaccio, gdzie podziwiać będziemy przepiękne panoramy Livorno. Na początek czeka nas zjazd rowerami do miejscowości Quercianella. Częściowo po asfalcie, a częściowo szutrowymi drogami dla urozmaicenia. Z Quercianelli podążać będziemy już na południe. Czeka nas relaksacyjna jazda wzdłuż wybrzeża, z przerwą w przepięknej marinie pełnej jachtów. Kontynuując jazdę nadmorskimi miejscowościami i leśnymi szlakami, dotrzemy do piaszczystej plaży w okolicach Mazzanty. Będzie czas na obiad w restauracji oraz kąpiel w morzu. Jeśli pogoda będzie dla nas łaskawa, spędzimy tam około dwie godziny. Jadąc dalej na południe, dotrzemy do Marina di Bibbona, skąd odbijemy do Bolgheri. Dojedziemy do tej urokliwej miejscowości bocznymi drogami, ale finalny odcinek tego dnia będziemy już pokonywać przez Viale dei Cipressi- słynną na cały świat cyprysową aleją. Po zapakowaniu rowerów na przyczepę, bus zabierze nas z powrotem do hotelu.

Dystans wycieczki: 54 km, poziom łatwy  ↗ 450 m  ↘ 730 m

Osoby chcące pozostać dłużej na plaży będą miały taką możliwość rezygnując jednak z drugiej części wycieczki rowerowej. 

 

Dzień 6. Najprawdziwsza Toskania: fabryka oliwy, Lajatico i San Gimignano (trasa nr 4)

Tego dnia wymeldowujemy się z hotelu i wszystkie bagaże pakujemy już do busa rano. Wycieczkę rozpoczynamy od odwiedzenia fabryki oliwy. Zwiedzimy jej wnętrze, poznamy proces produkcji oraz będziemy mieli okazję degustować się kilkoma rodzajami oliwy wraz z lokalnym pieczywem i salami (również produkowanym na miejscu). W przypadku ewentualnego zakupu oliwy lub salami będziemy mieli możliwość pozostawienia produktów w naszym busie. Salami pakowane jest próżniowo także spokojnie wytrzyma podróż do Polski. Poprzez winnice i malownicze wzgórza dojedziemy do przepięknego Lajatico - rodzinnego miasta Andrei Bocelli. Odwiedzimy słynny amfiteatr Teatro del Silenzio leżący na obrzeżach miasta. Teatr organizuje koncert Bocellego, jego honorowego prezydenta, raz w lipcu, pozostając cichym przez resztę roku. Po kolejnych, urokliwych 8 km dojedziemy do busa który zabierze nas do San Gimignano. Ze względu na czterokątne, wysokie wieże, miasto to zwane jest „Manhattanem średniowiecza”. Po zwiedzeniu miasta jedziemy busem do naszej willi w sąsiedztwie Jeziora Trazymeńskiego.

Dystans wycieczki: 27 km, poziom trudny  ↗ 280 m  ↘ 310 m

 

Dzień 7. Zwiedzanie cudnej Florencji

Przed nami dzień wolny od roweru. Busem dojeżdżamy do parkingu dla autokarów na obrzeżach miasta, do samego centrum docieramy tramwajem. Florencję zwiedzamy pieszo, indywidualnie lub z lokalnym przewodnikiem (ok. 3 godziny). W drodze powrotnej udamy się na degustacje win w winiarni na wzgórzach Chianti (koszt degustacji wynosi ok 15euro/os).

 

Dzień 8. Asyż – perła w ogrodzie Italii (trasa nr 5)

Umbria jest jednym z zaledwie czterech regionów Italii nie mających dostępu do morza. Ze względu na powierzchnie lasów i obszarów zielonych bywa nazywana ogrodem Italii, zielonymi płucami lub zielonym sercem Italii. Nasza wycieczka przebiegać będzie w większości przez Parco del Monte Subasio. Część podjazdu pokonamy na samym początku busem dzięki czemu trasa będzie nieco łatwiejsza. Czekają na nas liczne dukty leśne jak również panoramy w trakcie zjazdu do doliny rzeki Topino. Po południu zajedziemy do Asyżu w którym spędzimy kilka godzin. Tą wręcz magiczną miejscowość zwiedzimy częściowo na rowerach a częściowo pieszo. Na pewno warto nieśpiesznym krokiem ”zgubić się” w labiryncie urokliwych uliczek i licznych zaułków. Bez wątpienia wyciszymy się w tym szczególnym, w skali całego kraju, miejscu.  

Dystans wycieczki: 24 km, poziom średni  ↗ 440 m  ↘ 910 m

W zależności od m.in. pogody i kondycji fizycznej grupy, trasa ta może ewoluować. Z pewnością zwiedzanie samego Asyżu pozostanie w programie. 

 

Dzień 9.  Region Chianti (trasa nr 6)

Dzień zaczynamy w okolicach Sienny. Pocztówkowe krajobrazy regionów z których pochodzą takie wina jak Chianti Classico czy Brunello di Montalcino będziemy podziwiać jadąc częściowo trasą wyścigu kolarskiego l’Eroica. Ten nostalgiczny wyścig odbywa się na szosach i białych kamienno-szutrowych drogach Toskanii od 1997 roku. Cechą charakterystyczną tej imprezy jest to, że uczestnicy startują na rowerach wyprodukowanych przed 1987 rokiem. Przeważające szutrowe odcinki prowadzić nas będą przez liczne winnice, z których słynie ten region. Wycieczkę kończymy w miejscowości Asciano, po czym wracamy busem do willi.

Dystans wycieczki: 43 km, poziom trudny  ↗ 530 m  ↘ 530 m

  

Dzień 10. Wokół Jeziora Trazymeńskiego (trasa nr 7)

Wycieczka wokół Jeziora Trazymeńskiego, w regionalnym Parco del Lago Trasimeno. Wyjeżdżamy rowerami bezpośrednio z naszej willi i robimy tzw. ”pętlę”. Położone już na terenie Umbrii jezioro jest największym na Półwyspie Apenińskim. Większość trasy pokonujemy szutrowymi ścieżkami rowerowymi. W planie mamy również zwiedzanie twierdzy Fortezza del Leone w Castiglione del Lago. Znajduje się tam wieża będąca jedynym miejscem, z którego widoczne jest całe jezioro. Cała trasa jest praktycznie płaska, ma właściwie jeden duży podjazd, pod wspomnianą twierdzę.

Po powrocie do willi będziemy jeszcze mieli okazję skorzystać z łazienek aby odświeżyć się przed nocną podróżą powrotną.

Dystans wycieczki: 62 km, poziom łatwy  ↗ 250 m  ↘ 250 m

 

Dzień 11.  Powrót do Polski

Powrót do Katowic we wczesnych godzinach popołudniowych. 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 • w zależności od pogody, kolejność wycieczek może ulec zmianie,
 • realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej oraz zaleceń prawnych Rządu.

Warunki

Składowe ceny

01.09.2022 - 11.09.2022: 3550 PLN

Cena zawiera

 • 4 noclegi w hotelu 3* w pokojach 2 osobowych;
 • 4 noclegi w wynajętej willi w pokojach 2 osobowych;
 • 4 śniadania w miejscu pierwszego zakwaterowania;
 • degustacje oliwy i lokalnego salami,
 • przejazd busem i transport rowerów na trasie Polska - Włochy - Polska na przyczepie rowerowej;
 • transfery lokalne;
 • opiekę polskiego pilota (rezydenta mieszkającego we Włoszech);
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • warsztaty rowerowe (2-3 godzinne wieczorne spotkanie na omówienie kwestii sprzętowych, technicznych, porady praktyczne);
 • lokalną opłatę klimatyczną (1 EUR/dzień).
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami (koszt kolacji w hotelu to 13 EUR; jest też wiele innych restauracji na terenie miasta). Kolacje w drugiej części wyjazdu będziemy jedli w drodze powrotnej z naszych wycieczek lub przyrządzając coś samodzielnie w dostępnych kuchniach,
 • wstępów do obiektów (łącznie ok. 30-40 EUR);
 • degustacji win,
 • kosztów zwiedzania Florencji z lokalnym przewodnikiem w języku polskim (istnieje taka możliwość za dodatkową opłatą, zależną od liczby chętnych).

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-14 osób

Możliwość wypożyczenia roweru ze wspomaganiem elektrycznym (500zł) lub klasycznego (250zł).

Wyjazd przeznaczony dla osób powyzej 14 roku życia.

Sugerowane kieszonkowe: 250-300 euro (obiady, kolacje, kawa, lody, napoje, lokalne słodkości).

Na miejscu w drugim noclegu (willa) jest dostępna pralka. 

W drugim noclegu podstawowe produkty na śniadanie kupuje pilot, z których wspólnie przygotowujemy poranny posiłek.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na rowerową wyprawę do cudownej, słonecznej Toskanii. Wspaniałe krajobrazy, winnice, cudowne historyczne miasta, słoneczna pogoda, plaże i oczywiście piękne rowerowe trasy. Ten wyjazd to połączenie włoskiej Dolce Vita, eksploracji jednego z najpiękniejszych regionów świata i aktywnego spędzania czasu. Prawdziwa wybuchowa mieszanka!

Nasz wyjazd zorganizowaliśmy tak, aby odwiedzić te najpiękniejsze miejsca w Toskanii - nie ograniczamy się do jej wycinka. Każdy dzień naszpikowany jest ciekawymi miejscami i różni się od poprzedniego. Odwiedzimy zarówno małe, urokliwe miejscowości, jak i słynną Florencję, Pizę i Lukę. Jeżdzić będziemy po lasach, ścieżkach rowerowych, rezerwatach, winnicach i gajach oliwnych. Zwiedzimy fabrykę oliwy i winiarnię. Będzie również czas na plażę i kąpiel w morzu. Każdy dzień przyniesie nowe, niezapomniane doznania!

Toskanię na rowerach zwiedzać będziemy "na lekko". Bagaż główny zostaje w hotelu a my przemierzamy Toskanię tylko z niezbędnymi rzeczami w plecaczku bądź w sakwie. Dodatkowo prawie zawsze w razie potrzeby możemy liczyć na asystę naszego busa.

Trasy charakteryzują się niskim/średnim stopniem trudności. Toskania jest pagórkowata więc prawie codziennie spotkają nas większe lub mniejsze podjazy jednak tu nie ma presji, nikt nikogo nie pogania, panuje atmosfera włoskiego piano, piano. Jeździmy po mało uczęszczanych drogach asfaltowych oraz szutrowych na których komfortowo będą się czuć osoby z 3 różnych pokoleń :)

Kameralna grupa: max 14 osób (zwykle 12).

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club. 

Opieka techniczna:

Opieka techniczna obejmuje w domyśle drobne poprawki i naprawy, które mogą przytrafić się na trasie wycieczki. Wiedza pilota w tym zakresie jest bardzo szeroka, ale przy poważniejszych uszkodzeniach do naprawy wymagane są specjalistyczne narzędzia, które nie są mobilne. W takich sytuacjach zapewniamy transport uszkodzonego roweru do lokalnego warsztatu rowerowego, gdzie praktycznie każda usterka zostanie naprawiona.

Film z jednego z poprzednich wyjazdów: https://www.youtube.com/watch?v=6Dm_PH4YJug

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA OFERTA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, wszyscy znają się z imienia już od pierwszego dnia,
 • ciekawy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Toskanii i Umbrii,
 • nie ograniczamy się do tras wokół naszego zakwaterowania, każdy dzień różni się od poprzedniego,
 • podróżujemy "na lekko" - bus z przyczepką będzie woził nam bagaże, podwoził nas i asystował w razie potrzeby 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Zosia 60 + 23.06.2022 12:44

  Wyjazd na przełomie maja i czerwca , " rowerem przez Toskanię i Umbrię " wspominam z ogromnym sentymentem.Plan wycieczki dopięty był na ostatni guzik.Wyjeżdżaliśmy rano a wracaliśmy nawet po godz. 23 ale bez spiny.Kierowca busa , Łukasz czekał w pogotowiu aby strudzonych zabrać z trasy.Tyle nieprawdopodobnie pięknych, klasycznych,starych i urokliwych włoskich miast i miasteczek można zwiedzać aktywnie tylko z pilotem Filipem.Wspaniały troskliwy, cierpliwy, uczynny człowiek. Żadne pytanie nie zostawało bez odpowiedzi.Czas był na wszystko: wspólnie przygotowywanie śniadań, aktywna jazda, zwiedzanie, pyszne lody, kawa,włoskie jedzenie, leniuchowanie , morze ,basen,warsztaty rowerowe, fabryczka oliwy, degustacja, etc.Nie zmieszczę tego wszystkiego, trzeba jechać i samemu doświadczyć tych przyjemności.

 • Gosiaqbk 14.06.2022 19:39

  Maj 2022. Bardzo fajnie spędzony czas na rowerze, piękne widoki, kameralna grupa. Trasy różnorodne pod względem widokowym i trudności. Bardzo dobra opieka pilota zarówno nad uczestnikami jak i nad naszymi rowerami ????. Cowieczorny przegląd sprzętu i warsztaty rowerowe to dodatkowy atut. Nie byłam pewna swej kondycji więc wypożyczyłam rower elektryczny. Sprawdził się świetnie, a noclegi w willi z widokiem na wieże w San Gimigniano - to wisienka na torcie.

 • Gosiaqbk 14.06.2022 17:40

  Maj 2022. Bardzo fajnie spędzony czas na rowerze, piękne widoki, kameralna grupa. Trasy różnorodne pod względem widokowym i trudności. Bardzo dobra opieka pilota zarówno nad uczestnikami jak i nad naszymi rowerami ????. Cowieczorny przegląd sprzętu i warsztaty rowerowe to dodatkowy atut. Nie byłam pewna swej kondycji więc wypożyczyłam rower elektryczny. Sprawdził się świetnie, a noclegi w willi z widokiem na wieże w San Gimigniano - to wisienka na torcie.

 • Ewa 01.10.2021 00:07

  Było super! Każdy znajdzie coś dla siebie: piękne widoki, różnorodne trasy i świetna atmosfera. Po tym wyjeździe złapałam bakcyla rowerowego :) Polecam :)

 • Jasiek 24.02.2021 22:21

  Toskania z Filipem była super. Podobnie Filipiny pod jego nadzorem. Na Dolomity zaraz zacznę się przygotowywać, ale już się cieszę, że trasy i miejsca, które znam z nart, odwiedzę latem. CU!

 • Lidka 08.02.2021 20:03

  Rewelacyjna, godna polecenia wyprawa z bardzo fajnym pilotem Filipem :) świetne, bardzo ciekawe i edukacyjne trasy, dużo zwiedzania, ale też i czas na odpoczynek w pięknych miejscach oraz klimatyczne miejscówki z mega pyszną kuchnią, słowem - mus pojechać!

 • Magdalena 07.02.2021 19:49

  Bardzo dobrze wspominam wyjazd do Toskanii. Był to mój pierwszy rowerowy wyjazd z biurem zorientowani.pl , ale nie ostatni :) Piękne trasy rowerowe, pyszna włoska kuchnia i wino są oczywistymi walorami Toskanii. Dzięki przewodnikowi Filipowi bardzo dużo zwiedziliśmy, a każdy dzień kończył się również krótkim kursem doskonalenia jazdy na rowerze, co było bardzo dobrym pomysłem. Powstał również prawie profesjonalny film z tego wyjazdu - super pamiątka!

 • Beata 07.02.2021 17:57

  „Wyprawa rowerowa Toskania Umbria „ byłam 2019 r. Wycieczka bardzo udana, pilot Filip super, zorganizowany i pomocny z ogromną wiedzą. Bardzo polecam. Warto skorzystać. Beata

 • Borówa 07.02.2021 17:00

  Wyprawa rowerowa do Toskanii z biurem zorientowani.pl ..to były jedne z najlepszych wakacji w moim życiu . Wspaniałe widoki.super ekipa i najlepszy pilot rowerowy..zawsze pomocny, troskliwy i opiekuńczy człowiek z pasją. Filip . Dziękuję ????to również dzięki Tobie rower stał się nieodłączną częścią mojego życia .Polecam gorąco taką wyprawę..Przygoda gwarantowana ????

 • Agnieszka 07.02.2021 16:35

  Byłam ze Zorientowanymi rowerowo w Toskanii jesienią 2019. Pilot Filip jest najlepszy na świecie. Przemiły, uczynny młody człowiek, znający doskonale Włochy. Kameralny wyjazd to duży atut. Przepiękne widoki, pyszne jedzenie w wyszukanych miejscach, znakomite towarzystwo - czego więcej trzeba? Trasy niezbyt męczące i piękne widokowo. Bardzo polecam.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje