Oferta - Przez Patagonię i Pustynię Atacama na Wyspę Wielkanocną

tel: 
22 299 27 52
email: 

Przez Patagonię i Pustynię Atacama na Wyspę Wielkanocną

Chile Argentyna
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. 

Przelot na trasie Warszawa – Paryż/Amsterdam – Santiago de Chile.

Dzień 2. Santiago de Chile

Lądowanie w Santiago, odbiór bagażu, formalności paszportowe i… ruszamy w miasto (wcześniej zakwaterowanie i krótki odpoczynek w hotelu). Pierwsza wycieczka obejmie najciekawsze fragmenty miasta: Plaza de Armas z katedrą, dzielnicę rządową z pałacem La Moneda oraz dzielnice: Republica, Concha i Toro. Wjedziemy także na wzgórze San Cristobal, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta oraz widoki odległych pasm Andów. Kolacja powitalna w najlepszej restauracji Santiago serwującej owoce morza, ze znakomitym winem w tle…Powrót do hotelu.

Dzień 3. Santiago de Chile - San Pedro de Atacama

Południowy przelot w okolice Atacamy. Transfer z lotniska Calama do San Pedro de Atacama – 2400 m n.p.m.. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym Mirrador de la Tumba de Ingles z widokiem na Salara de Atacama – solnisko z imponującym widokiem na łańcuch górski Andów. Transfer do hotelu. Obiad w gospodarstwie agroturystycznym.

Dzień 4. Atacama

Całodniowa wycieczka samochodowa po regionie pustyni Atacama (wyjazd ok. 7:15). Wycieczkę zaczniemy od wizyty w Oasis de Toconao – kolonialnym miasteczku słynącym z budynków wykonanych z kamienia wulkanicznego. Następnie kontynuujemy podróż do Laguna Chaxa – Rezerwatu Flamingów, w którym zjemy pyszne śniadanie z herbatą z liści koki (wskazana do picia w tej wysokości). Następnie podążamy do małej wioski Socaire (3218 m n.p.m.) z widokiem na Salar de Atacama. Podróż kontynuujemy w kierunku Piedras Rojas – Red Rocks, słynnych wulkanicznych formacji skalnych. Kolejny przystanek to Jeziora Miscanti i Meñiques. Następnie powrót do San Pedro de Atacama. Po dotarciu do miejscowości odwiedzimy ostatnią atrakcję - Valle de La Luna (Dolinę Księżycową), wejdziemy na Gran Duna – wielką wydmę, po czym będziemy uczestnikami niesamowitego spektaklu zachodzącego słońca. Powrót do hotelu po 20:00.

Dzień 5. Atacama

Bardzo wczesnym rankiem rozpoczniemy wycieczkę do pól geotermalnych znajdujących się na wysokości 4320 m n.p.m.. Po wspaniałym spektaklu gejzerów przejdziemy do kolejnego pola geotermalnego, w którym czas na relaks - przyjemną kąpiel. Po tych jakże miłych chwilach zaczynamy naszą podróż powrotną. Po tej wizycie powrót do San Pedro de Atacama i przelot do Santiago (godzina 15:00), transfer do hotelu i relaks.

Dzień 6. Santiago de Chile – Valparaiso

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Doliny Casablanca. Region ten jest jednym z najbardziej znanych obszarów winiarskich w kraju, w którym produkuje się przede wszystkim Sauvignon Blanc, Chardonnay, Syrah oraz Pinot Noir. Odwiedzimy jedną winnicę, oczywiście z obowiązkową degustacją (4 rodzaje win, w tym słynne Carmenere). Kolejnym miejsce będzie urokliwe miasto Valparaíso, założone w 1536 roku, a przez lata będące jednym z najważniejszych portów Wicekrólestwa Peru. Obecnie miasto znajduje się na liście UNESCO. Odwiedzimy także Vińa del Mar, miasto-ogród, które jest najpopularniejszym nadmorskim kurortem, wspaniale położonym nad Oceanem Spokojnym, oczywiście z obowiązkową przerwą na plaży. Powrót do Santiago.

Dzień 7. Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna (Rapa Nui)

Po śniadaniu transfer na lotnisko Santiago de Chile i przelot do stolicy Wyspy Wielkanocnej - Hanga Roa. Rapa Nui jest pochodzenia wulkanicznego, znajduje się na oceanie Spokojnym, w odległości 2078 km od najbliższej zamieszkałej wyspy – Pitcairn i 3600 km od brzegów Chile. Wyspę rozsławił Thor Heyerdal, o którym sporo tego dnia usłyszymy. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy naszą pierwszą wycieczkę po Wyspie Wielkanocnej, podczas której odwiedzimy najciekawsze miejsca na terenie południowo-zachodniej części wyspy. Dowiemy się o powstaniu i upadku starożytnych, megalitycznych kultur. Podczas wycieczki zobaczymy: Ahu Akivi – rzeźby moai patrzących w kierunku morza, Puna Pau – mały wulkan, Tahai – wioskę słynnych rzeźbiarzy. Powrót do hotelu.

Dzień 8. Wyspa Wielkanocna

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku południowego wybrzeża. Odwiedzimy Rano Kanu – krater wulkanu, Orongo – ceremonialną wioskę dedykowaną kultowi człowieka-ptaka położoną na grzbiecie wulkanu Rano Kau, Rano Raraku – wulkan, który został przekształcony w fabrykę gigantycznych megalitów. Zobaczymy także Ahu Tongariki – największy oraz najbardziej imponujący zabytek Rapa Nui, czyli 15 potężnych moais oraz Anakene – największą plażę nad Pacyfikiem, przy której stoją posągi najlepiej zachowanych moais. Powrót do hotelu.

Dzień 9. Wyspa Wielkanocna – Santiago

Po śniadaniu czas wolny, następnie przejazd na lotnisko i powrót do Santiago de Chile.

Dzień 10. Santiago – Puerto Natales

Przedpołudniowy transfer na lotnisko w Santiago, przelot do Punta Arenas. Dalej przejazd w kierunku Puerto Natales. Nocleg w Puerto Natales.

Dzień 11. Puerto Natales – Torres del Paine – Puerto Natales

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Torres del Paine. Na początku odwiedzimy Jaskinię Milodon, która zasłynęła odkryciem szczątków ogromnego leniwca. Potem wjedziemy na teren parku, gdzie zwiedzimy takie miejsca jak Nordenskjold, Pehoé oraz Grey Lake. Zobaczymy także wodospady Salto Chico oraz Salto Grande. Powrót do Puerto Natales. Przyroda parku narodowego jest niesamowita, a szczególnie niezwykłą jest dramaturgia krajobrazu. Powrót do hotelu i czas na zasłużony odpoczynek.

Dzień 12. Puerto Natales – El Calafate

Śniadanie. Popołudniem przejazd do El Calafate (Argentyna). W trakcie podróży podziwiać będziemy nie tylko wspaniałe widoki gór (w kierunku Parku Narodowego Torres del Paine), ale wprawne oko wypatrzy przedstawicieli fauny andyjskiej: guanako, nandu czy też kondory. Przekraczamy granicę z Argentyną i docieramy do Calafate. Zakwaterowanie.

Dzień 13. El Calafate: lodowiec Perito Moreno

Niewiele jest obszarów, które w rzeczywistości wyglądają okazalej niż na najpiękniejszych zdjęciach. Dziś zobaczymy jeden z nich – lodowiec Perito Moreno. Lodowice i sąsiednie obszary są częścią parku narodowego, chroniącego zarówno niesamowite krajobrazy Patagonii, jak i unikatową faunę oraz florę. Zobaczymy zarówno sam lodowiec, mieniący się różnymi odcieniami bieli i błękitu, ale także usłyszymy jak się cieli. W parku spędzimy cały dzień, popłyniemy też do samego czoła lodowca. Powrót do El Calafate.

Dzień 14. EL Calafate – Buenos Aires

Poranny transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Tego dnia sugerujemy wycieczkę do miasta Tigre, położonego w aglomeracji Buenos Aires, na terenie delty La Platy. Miasto najlepiej poznać w czasie rejsu po tutejszych kanałach – to opcja fakultatywna. Zamiennie proponujemy spacery po centrum Buenos.

Dzień 15. Buenos Aires

Boskie Buenos – miasto, które rozpala wyobraźnię i zmysły. W trakcie całodziennej wycieczki nie tylko zobaczymy otoczony palmami główny plac miasta - Plaza de Mayo, ale także robotniczą dzielnicę La Boca. La Boca słynie z jaskrawo pomalowanych domów oraz szemranego portowego życia, jest także siedzibą słynnej drużyny – Boca Juniors. Potem przejedziemy do północnej, ekskluzywnej części miasta, z dzielnicami Retiro, Recoleta, oraz Palermo. Wieczorem udamy się na spacer urokliwymi ulicami centrum. Poznamy też nocne oblicze miasta, z tangiem w tle… Powrót do hotelu.

Dzień 16. Buenos Aires

Dzień na relaks przed długim lotem do kraju. Alternatywą mogą być zakupy w Buenos Aires - warto nieco czasu przeznaczyć na San Telmo, czyli słynne pchle targi lub w bardziej ekskluzywnej dzielnicy Recoleta, gdzie nie brakuje modnych butików. Popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 17. Warszawa

Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Cena zawiera

 • przeloty wewnętrzne na trasie: Santiago de Chile – Calama – Santiago de Chile; El Calafate – Buenos Aires;
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych;
 • transport na miejscu (bus na wyłączność);
 • wyżywienie (śniadania);
 • lokalnych przewodników i licencjonowanego pilota z Polski;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Santiago de Chile; Beunos Aries - Warszawa (ok. 5000 PLN)
 • przelotów wewnętrznych na trasie: Santiago - Wyspa Wielkanocna - Santiago (ok. 2500 PLN)
 • wyżywienia poza śniadaniami;
 • napiwków;
 • opłat za filmowanie i fotografowanie;
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje