Oferta - Zorza na krańcu Europy - Północna Norwegia

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Zorza na krańcu Europy - Północna Norwegia

5 dni 4200 zł
 • 05.02.2023 - 09.02.2023
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Norwegii

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Tromsø. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli w Tromsø.

Dzień 2. Tromsø

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie Tromsø, przepięknie położonej stolicy północnej Norwegii, zwanej Wrotami Arktyki. Odbędziemy spacer po mieście, w tym zaliczymy obowiązkową wizytę w Muzeum Polarnym; dla chętnych (w zależności od warunków pogodowych) dodatkowo możliwość wjazdu kolejką gondolową na szczyt Storsteinen, skąd podziwiać można panoramę Tromsø. Przejazd do naszego drewnianego domku.

Dzień 3. Region Lyngen i krewetki

Po śniadaniu ruszamy w Alpy… Lyngeńskie. Majestatyczne szczyty może są ciut niższe, niż te w “prawdziwych” Alpach, ale wyrastają wprost z głębokich fiordów, więc zdają się sięgać nieba. Dzień rozpoczniemy od spaceru po miasteczku Lyngeseidet - stolicy regionu Lyngen. Stamtąd udamy się wioski rybackiej Koppanegen, a następnie na kraniec półwyspu, do Lynstuva, gdzie udamy się na spacer do latarnii morskiejDzień zakończymy wizytą w fabryce krewetek, gdzie będziemy mogli dokonać zakupów, które wieczorem skonsumujemy w naszej przytulnej chatce.

Dzień 4. Kåfjorddalen i psie zaprzęgi

Kolejny dzień, w którym jeszcze głębiej zanurzymy się w norweskie pustkowia. Udamy się na spacer urokliwą doliną Kåfjorddalen, ciągnącą się aż do granicy z Finlandią, gdzie zobaczymy m.in. wodospad Vuoksajohka. Następnie czeka nas niezapomniane przeżycie - przejażdżka psimi zaprzęgami! Urocze i imponująco wytrzymałe husky zabiorą nas w podróż po norweskich bezdrożach.

Dzień 5. Kvaloya

Ostatni dzień naszej północnej wyprawy to wyspa Kvaloya, położona na zachód od Tromsø wyspa z piękną linią brzegową, z imponującym fiordem Grotfjord ciągnącym się na północy wyspy oraz archipelagiem wysepek Håja, na zachodnim skraju wyspy. Następnie udamy się z powrotem do Tromsø, gdzie na lotnisku pożegnamy się z pilotem i zimową Norwegią.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

05.02.2023 - 09.02.2023: 4200 PLN

Cena zawiera

 • transport 9-os. busem na miejscu;
 • 3 noce w drewnianym domku;
 • 1 noc w hotelu w Tromsø;
 • 1 śniadanie;
 • 1 obiad w trakcie psich zaprzęgów;
 • psie zaprzęgi;
 • wstęp do Muzeum Polarnego;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Gdańsk - Tromsø - Gdańsk; orientacyjny koszt biletów z małym bagażem podręcznym to ok. 1100 PLN
 • Po potwierdzeniu grupy prześlemy propozycję optymalnego naszym zdaniem połączenia lotniczego do samodzielnego zakupu.
 • posiłków poza 1 śniadaniem i 1 obiadem;
 • wydatków własnych;
 • opłat za korzystanie z dodatkowych atrakcji i wstępów (np. wjazdu kolejką to ok. 150 PLN)

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd w najbardziej dziką, północną część Norwegii, w krainę za kręgiem polarnym, urzekającą imponującymi fiordami, licznymi wyspami, wysokimi górami.

Zaczynamy od pięknie położonego Tromso, a następnie przemieszczamy się w stronę Alp Lygneńskich, gdzie znajduje się nasz nocleg. Zapuszczamy się też na obszar historycznego Finmarku, zamieszkanego przez ludność Saamów. Udamy się tu w podróż psimi zaprzęgami ciągniętymi przez piękne husky. Oczywiście codziennie będziemy wyglądać zorzy polarnej. To już nie jest w 100% zależne od nas, potrzeba łutu szczęścia, miejmy nadzieję, że nam dopisze :)

Od strony praktycznej - pierwszą noc spędzimy w Tromso, w jednym z tamtejszych hoteli, rano zjemy hotelowe śniadnie, natomiast pozostałe noclegi to uroczy domek z pełnym węzłem sanitranym, wyposażoną kuchnią i przytulną przestrzenią wspólną, gdzie aż się prosi, żeby snuć wieczorne historie o podróżach i nie tylko. :) Każdego dnia będzie możliwość zrobienia zakupów, z których później wspólnie będziemy przygotowywać posiłki. Na trasie będziemy również mieć do dyspozycji lokalne knajpki.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje