Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Zorza na krańcu Europy - Północna Norwegia

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Zorza na krańcu Europy - Północna Norwegia

Norwegia
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Norwegii

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Tromsø. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli w Tromsø.

Dzień 2. Tromsø

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie Tromsø, przepięknie położonej stolicy północnej Norwegii, zwanej Wrotami Arktyki. Odbędziemy spacer po mieście, w tym zaliczymy obowiązkową wizytę w Muzeum Polarnym; dla chętnych (w zależności od warunków pogodowych) dodatkowo możliwość wjazdu kolejką gondolową na szczyt Storsteinen, skąd podziwiać można panoramę Tromsø. Przejazd do naszego drewnianego domku.

Dzień 3. Region Lyngen i krewetki

Po śniadaniu ruszamy w Alpy… Lyngeńskie. Majestatyczne szczyty może są ciut niższe, niż te w “prawdziwych” Alpach, ale wyrastają wprost z głębokich fiordów, więc zdają się sięgać nieba. Dzień rozpoczniemy od spaceru po miasteczku Lyngeseidet - stolicy regionu Lyngen. Stamtąd udamy się wioski rybackiej Koppanegen, a następnie na kraniec półwyspu, do Lynstuva, gdzie udamy się na spacer do latarnii morskiejDzień zakończymy wizytą w fabryce krewetek, gdzie będziemy mogli dokonać zakupów, które wieczorem skonsumujemy w naszej przytulnej chatce.

Dzień 4. Kåfjorddalen i psie zaprzęgi

Kolejny dzień, w którym jeszcze głębiej zanurzymy się w norweskie pustkowia. Udamy się na spacer urokliwą doliną Kåfjorddalen, ciągnącą się aż do granicy z Finlandią, gdzie zobaczymy m.in. wodospad Vuoksajohka. Następnie czeka nas niezapomniane przeżycie - przejażdżka psimi zaprzęgami! Urocze i imponująco wytrzymałe husky zabiorą nas w podróż po norweskich bezdrożach.

Dzień 5. Kvaloya

Ostatni dzień naszej północnej wyprawy to wyspa Kvaloya, położona na zachód od Tromsø wyspa z piękną linią brzegową, z imponującym fiordem Grotfjord ciągnącym się na północy wyspy oraz archipelagiem wysepek Håja, na zachodnim skraju wyspy. Następnie udamy się z powrotem do Tromsø, gdzie na lotnisku pożegnamy się z pilotem i zimową Norwegią.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • transport 9-os. busem na miejscu;
 • 3 noce w drewnianym domku;
 • 1 noc w hotelu w Tromsø;
 • 1 śniadanie;
 • psie zaprzęgi;
 • wstęp do Muzeum Polarnego;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Gdańsk - Tromsø - Gdańsk; orientacyjny koszt biletów z małym bagażem podręcznym to ok. 1100 PLN. Po potwierdzeniu grupy prześlemy propozycję optymalnego naszym zdaniem połączenia lotniczego do samodzielnego zakupu.
 • posiłków poza 1 śniadaniem;
 • wydatków własnych;
 • opłat za korzystanie z dodatkowych atrakcji i wstępów (np. wjazdu kolejką to ok. 150 PLN)

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd w najbardziej dziką, północną część Norwegii, w krainę za kręgiem polarnym, urzekającą imponującymi fiordami, licznymi wyspami, wysokimi górami.

Zaczynamy od pięknie położonego Tromso, a następnie przemieszczamy się w stronę Alp Lygneńskich, gdzie znajduje się nasz nocleg. Zapuszczamy się też na obszar historycznego Finmarku, zamieszkanego przez ludność Saamów. Udamy się tu w podróż psimi zaprzęgami ciągniętymi przez piękne husky. Oczywiście codziennie będziemy wyglądać zorzy polarnej. To już nie jest w 100% zależne od nas, potrzeba łutu szczęścia, miejmy nadzieję, że nam dopisze :)

Od strony praktycznej - pierwszą noc spędzimy w Tromso, w jednym z tamtejszych hoteli, rano zjemy hotelowe śniadnie, natomiast pozostałe noclegi to uroczy domek z pełnym węzłem sanitranym, wyposażoną kuchnią i przytulną przestrzenią wspólną, gdzie aż się prosi, żeby snuć wieczorne historie o podróżach i nie tylko. :) Każdego dnia będzie możliwość zrobienia zakupów, z których później wspólnie będziemy przygotowywać posiłki. Na trasie będziemy również mieć do dyspozycji lokalne knajpki.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje