Oferta - Indie - wzdłuż świętego Gangesu

tel: 
22 299 27 52
email: 

Indie - wzdłuż świętego Gangesu

15 dni 5926 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Delhi

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów.

Dzień 2. Delhi                                 

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej całodzienne zwiedzanie miasta z przerwą na obiad i krótką regenerację w hotelu. Tego dnia zobaczymy meczet Dźama Masdźid w Starym Delhi - największy meczet w Indiach, pochodzący z XVII wieku, piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, a na koniec spacer w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii.  

Dzień 3. Delhi - Dźajpur

Po śniadaniu przejazd autokarem do Kutb Minar – wspaniałego kompleksu ruin z zachwycającą 73 m wieżą z przełomu XII i XIII wieku. Następnie przejazd do Różowego Miasta, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżasthan. Po południu zwiedzanie monumentalnego fortu Amber, dawnej stolicy klanu Kaćhćhawaha, z baśniowymi pałacami na tle pięknej, górskiej scenerii. Po zwiedzaniu wizyta w emporium z biżuterią. Nocleg w Dżajpurze.

Dzień 4. Dźajpur - Agra

Po śniadaniu zwiedzanie Hawa Mahal – Pałacu Wiatrów z koronkową fasadą oraz Kompleksu Pałacowego, rezydencji maharadży i obserwatorium astronomicznego Dźantar Mantar.  Następnie przejazd w kierunku Agry. Nocleg w Agrze.

Dzień 5. Agra

Zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę oraz pierwowzór Tadźu - filigranowy Baby Tadź

Dzień 6. Agra - Orćcha - Khadźuraho

Po śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy, skąd wyruszymy pociągiem do miejscowości Dźhansi, a następnie busem do malowniczego miasteczka Orćhha. Tutaj zwiedzimy pałace na wyspie na rzece Betwa i przespacerujemy się do monumentalnej świątyni Ćhaturbhudź. Następnie dalsza podróż do Khadźuraho. Wieczorem możliwość obejrzenia lokalnych, tradycyjnych tańców. 

Dzień 7. Khadźuraho

Rano zwiedzimy słynne przepiękne hinduskie świątynie sprzed tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami, w tym o tematyce erotycznej. Zaczniemy od kompleksu wschodniego, gdzie znajdują się świątynie hinduskie, następnie przejedziemy do mniejszych lecz równie pięknych świątyń dżinijskich w kompleksie zachodnim. 

Po południu przejazd do Parku Narodowego Panna, gdzie jadąc dżipami będziemy mieli możliwość obserwacji lokalnej przyrody, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć tygrysa bengalskiego. Nocleg w domkach w niezwykle przyjemnym miejscu, blisko przyrody, nad rzeką Panna.

Dzień 8. Waranasi

Przejazd pociągiem do Waranasi i kierujemy się do hotelu. Wieczorem ceremonia aarti nad rzeką Ganges. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się oczyszczeniu duszy. Wieczorny spacer nad Ganges i uczestnictwo w pudży. 

Dzień 9. Waranasi

Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później spacer uliczkami starego Waranasi. Po południu udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Odwiedzimy też warsztaty tkackie, gdzie powstają słynne sari z Waranasi.

Dzień 10. Waranasi - Bodhgaja

Po śniadaniu przejazd w stronę Bodhgaji przez święte miasto Gaja. Wieczorny spacer po Bodhgaji, nocleg.

Dzień 11. Bodhgaja

Bodhgaja dla buddystów z całego świata jest najświętszym miejscem na ziemi. To tutaj, pod drzewem figowym, Budda 2500 lat temu dostąpił oświecenia. Jeszcze przed stu laty miejsce to było zupełnie zapomniane. Obecnie niewielkie miasteczko nawiedzają liczni pielgrzymi, którzy odwiedzają liczącą 2 tys. lat świątynię Mahabodhi (na liście UNESCO) i modlą się pod przeszczepem oryginalnego drzewa z czasów Buddy, w miejscu gdzie miał on medytować przez wiele tygodni. Bodhgaję wypełniają dziesiątki świątyni i klasztorów reprezentujących wszystkie ważniejsze szkoły buddyzmu z Azji. Nocleg w Bodhgaji. 

Dzień 12. Bodhgaja - Kalkuta

Transfer z Bodhgaji do Kalkuty. 

Dzień 13. Kalkuta

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in. Victoria Memorial - pięknej budowli postawionej ku czci królowej Wiktorii oraz wizyta w sierocińcu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty. 

Dzień 14. Kalkuta - lot do Polski

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Kalkuty, pojedziemy m.in. do dzielnicy rzemieślników. Odwiedzimy też bazar, gdzie będzie można zrobić zakupy przed wyjazdem do Polski. Wieczorny przelot do Delhi, a następnie do Warszawy przez jeden z europejskich lub bliskowschodnich portów. 

Dzień 15. Warszawa

Przylot na lotnisko im. Chopina w Warszawie. 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

15.02.2024 - 29.02.2024: 5130 PLN + 200 USD
10.07.2024 - 24.07.2024: 5130 PLN + 200 USD
14.10.2024 - 28.10.2024: 5130 PLN + 200 USD

Cena zawiera

 • przelot wewnętrzny na trasie Kalkuta - Delhi;
 • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach klasy turystycznej, w pokojach 2-os.;
 • śniadania;
 • transport lokalną komunikacją – pociągami, autobusami, rykszami, taksówkami, a gdzie trzeba wynajętym busem;
 • pociągi na trasach: Delhi - Agra, Agra - Jhansi, Satna - Waranasi, Gaja - Kalkuta, w klasie AC3;
 • opiekę polskiego, licencjonowanego pilota w trakcie całego wyjazdu;
 • przewodników lokalnych;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa (bilety są kupowane po zebraniu się grupy, ok. 3-4 tys PLN)*;
 • opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • wyżywienia poza śniadaniami (20-40 PLN dziennie);
 • biletów wstępu do obiektów wypisanych w programie (ok. 100 USD);
 • wizy (25 USD);
 • jakichkolwiek usług nie ujętych w programie;
 • napiwków;
 • wydatków własnych.

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 1200 PLN

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjazd z plecakiem do kolorowych i niepowtarzalnych Indii, kraju pełnego kontrastów, kraju o wielu twarzach, złożonego z licznych kultur i religii. Indie to bogata i niezwykle skomplikowana historia, którą widać podróżując po miastach i prowincjach. Indie to również żywa tradycja sięgająca kilku tysięcy lat wstecz.

W czasie naszego wyjazdu zobaczymy wspaniałe zabytki z wielu epok, m.in. forty i pałace w Delhi i Agrze, hinduskie świątynie, wspaniałą budowlę ku chwale królowej Wiktorii w Kalkucie oraz nade wszystko największy pomnik miłości jakim jest Tadź Mahal w Agrze.

Spotkamy się również z chrześcijaństwem. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Matki Teresy z Kalkuty, która poświęciła swoje życie dla ratowania godności biedaków z tego miasta. Indie nigdy nie pozostawiają obojętnym i zawsze zapadają w pamięć - tak będzie i tym razem.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje