Oferta - Aktywna Norwegia - południowe fiordy

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Aktywna Norwegia - południowe fiordy

9 dni 4380 zł
 • 07.07.2021 - 15.07.2021
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Aalborg

Przejazd busem z Warszawy do Aalborg w Danii. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2. Aalborg - Stavenger

Przejazd na prom w miejscowości Hirthals. Trzygodzinna jazda promem w kierunku Kristiansand w Norwegii, skąd jadąc południowym wybrzeżem dostaniemy się do Stavanger, kulinarnej stolicy kraju. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście. 

Dzień 3. Lysefjord

Dzień zaczniemy od spaceru po Stavanger, następnie przejedziemy w stronę fiordu Lysefjord. Popołudnie na zakupy oraz spacery po okolicy.

Dzień 4. Preikestolen

Tego dnia po śniadaniu udamy się na wędrówkę w stronę jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc w Norwegii - Preikestolen - skalnej półki, z której rozciąga się przepiękny widok na Lysefjord. Po południu przejazd w stronę fiordu Hardanger, do miejscowości Odda.

Dzień 5. Trolltunga

Po śniadaniu rozpoczniemy długi trekking w kierunki kolejnej wielkiej norweskiej atrakcji jaką jest Trolltunga. Widok jaki roztacza się ze szczytu jest powalający. 

Dzień 6. Wodospady w Kinsarvik

Luźniejszy dzień, co nie znaczy, że bezczynny. Udamy się na spacer do wodospadów. Od chęci zależy ile z nich zobaczymy, bardziej wytrwali mogą zobaczyć wszystkie cztery, a ci zmęczeni wędrówką poprzedniego dnia tylko jeden lub dwa.

Dzień 7. Myrdall - Flåm - Nærøyfjord

Najpierw udamy się do Myrdall, gdzie chętni będą mogli wsiąść w pociąg do urokliwego miasteczka Flåm. Przejazd górską kolejką Flåmsbana do Flåm to jedna z „must see” Norwegii. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia! Czeka nas bowiem jeszcze dwugodzinna przejażdżka motorową łódką do wpisanego na listę UNESCO fiordu Nærøyfjord.

Dzień 8. Nærøyfjord - Bergen

Dzień rozpoczniemy od wędrówki na klify. Kiedy już nacieszymy zmysły niezwykłymi widokami, udamy się w stronę najpiękniejszego miasta Norwegii - Bergen. Wieczorem zrobimy sobie spacer po mieście.

Dzień 9. Bergen - Warszawa

Rano zwiedzimy miasto - przez wiele stuleci najważniejsze i najludniejsze miasto norweskie, które kwitło dzięki handlowi i przynależności do Hanzy. Zobaczymy m.in. Bryggen, hanzeatyckie drewniane budynki handlowe nad samą zatoką. Po południu udamy się na lotnisko i wsiądziemy w samolot do Warszawy.

Warunki

Składowe ceny

07.07.2021 - 15.07.2021: 3980 PLN + bilet lotniczy ok 400 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w schroniskach, hostelach, domach wakacyjnych, w pokojach 2-6 osobowych ze śniadaniami (oprócz Kinsarvik);
 • transport busem na trasie Warszawa - Norwegia;
 • 4 trekkingi;
 • zwiedzanie Bergen;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia oprócz śniadań (w każdym miejscu zakwaterowania możliwość zamówienia kolacji w cenie ok. 100 PLN);
 • biletów lotniczych na trasie Bergen - Warszawa (ok. 400 PLN).

 

Fakultatywnie:

 • przejazd łodzią hybrydową po fjordzie Sognefjord (ok. 300 PLN);
 • przejazd kolejką górską do Flåm (ok. 150 PLN).

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na aktywny wyjazd do Norwegii, do jednego z najpiękniejszych regionów Europy - norweskich Południowych Fiordów. Przed nami kilka wspaniałych wędrówek, podczas których zobaczymy krajobrazy zapierające dech w piersiach na czele z Trolltungą, z której rozpościera się widok na fiord Hardanger oraz słynnym, pocztówkowym Preikestolen, z widokiem na Lysefjord. Przed nami jeszcze dwie inne piękne wędrówki, a także spektakularna podróż górską kolejką do Flam. Dla chętnych - podróż łodzią po fiordzie Sognefjord. Wyprawę zakończymy w przepięknym Bergen, stolicy zachodniej Norwegii, jednym z najpiękniejszych jej miast.

Trekkingi mają zróżnicowany charakter, w większości nie są wymagające. Jedynie trekking do Trolltunga może być dla niektórych ciężki i wymaga dobrej kondycji, jako że wędrówka może trwać ok. 10 godzin w dwie strony. 

Uwaga: mała grupa - do 8 osób.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl