Oferta - Wędrówki islandzkie

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Wędrówki islandzkie

10 dni 5850 zł
 • 22.09.2021 - 01.10.2021
Wycieczki na Islandię
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Wylot z Warszawy i przylot do Keflawiku. Przejazd na pierwszy nocleg w pobliży Rejkiawiku.

Dzień 2.

Przejazd w kierunku północnym, w stronę półwyspu Snaefellsnes. Tego dnia udamy się na wędrówkę do wodospadu Glymur, najwyższego wodospadu Islandii, który opada ponad 200 m do wąskiego wąwozu. Woda opadająca przez porośnięty mchem głęboki kanion robi ogromne wrażenie. Zanim tam dojdziemy będziemy podziwiać brzozowe zarośla i kwiaty rezerwatu Storibotn. Już sama wędrówka do wodospadu pełna jest majestatycznych widoków, które nagrodzą każdy trud tej nie najłatwiejszej wycieczki.

Dzień 3.

Wjeżdżamy na półwysep Snaefellsnes, lecz zanim do tego dojdzie pójdziemy przyjemną trasą na kalderę wulkaniczna Eldborg. Nasza wędrówka wiedzie przez pole lawowe na szczyt wulkanicznej kaldery, głębokiej na 50 metrów. Nazwa krateru oznacza "twierdzę ognia", jednak ostatni raz była aktywna ok. 5-8 tys. lat temu. Wejście na Eldborg to około godzina trekkingu (3 km trasa). Sama wspinaczka jest łatwa, jednak cały czas trzeba patrzeć na trasę pełną zastygłej lawy i kamieni. Ze szczytu kaldery widać ocean oraz cały półwysep Snaefellsnes wraz z innymi kalderami. Eldborg wyróżnia się spośród innych kalder swoją symetrycznością - ma kolisty kształt, który otacza cienka krawędź z zastygniętej lawy.

Po południu zobaczymy atrakcje przyrodnicze m.in. lodowiec Snaefelsnesjokul, bazaltowe klify Londgrangar, pola lawowe i uroczy kościółek w Budir. Przespacerujemy się także wzdłuż pięknego wybrzeża.

Dzień 4.

Ciąg dalszy zwiedzania półwyspu Snaefellsnes, w tym wodospad Kirkjufellfoss i słynna góra Kirkjufell, muzeum rekina oraz urocze miasteczko Stykkisholmur. Następnie przejazd w kierunku Złotej Pętli. Po drodze zatrzymamy się w dolinie ryftowej Thinkvellir, miejscu styku dwóch płyt kontynentalnych oraz siedzimy pierwszego islandzkiego parlamentu. Zrobimy tu spacer po dolinie, zostawiając z tyłu autokarowe wycieczki.

Dzień 5.

Na początku dnia oglądamy największe atrakcje zachodniej Islandii: wodospad Gullfoss i gejzer Geysir. Następnie przemieszczamy się w stronę Płaskowyżu Kjolur. Tam odbędziemy wędrówkę przez zupełnie dzikie i puste wnętrze wyspy z widokiem na okoliczne wzgórza oraz lodowiec Langjokul, drugi co wielkości lodowiec wyspy. To obszar pełen żwiru, piasku i lawy, znajdujący się na wysokości ok. 600-700 metrów. Będziemy mieli także okazję pospacerować po wielkim cielsku lodowca. W pogodny dzień widok z jego powierzchni jest fascynujący. 

Dzień 6.

Dzisiaj czeka nas długa droga na południowy wschód wyspy w kierunku Lodowca Skaftafell, będącego częścią największego lodowca Islandii i Europy – Vatnajokull. Po drodze zobaczymy czarną plażę w Vik, klify Dyrholaey oraz niezwykłe lodowcowe jeziora Hvitarlvatn i Jokulsarlon.

Dzień 7.

Tego dnia odreagujemy wielogodzinną jazdę samochodem i udamy się na piękny szlak, który prowadzi przez rozległe pustkowia, piękną zieloną dolinę, aż do punktu widokowego, z którego rozciąga się powalający widok na jęzor lodowcowy. Park Narodowy Skaftafell to jedyne miejsce na ziemi, gdzie można zaobserwować wszystkie procesy życiowe lodowca (moreny, szczeliny, jeziora, wodospady czy wąwozy).

Dzień 8.

Kierujemy się ponownie na zachód i ruszamy na dość wymagającą wędrówkę ku Fimmvorduhals. Trasa biegnie od porośniętej lasami doliny w stronę przełęczy Fimmvorduhals, która oddziela słynny wulkan Eyjafjallajokul od lodowca Myrdalsjokul. Sama nazwa szlaku jest bajeczna - Fimmvorduhals oznacza "pięciu strażników szyi" i dosłownie tak jest - pięć wzgórz chroni dostępu do wąskiego przesmyku i przełęczy (na ponad 1100 m n.p.m.). Widoki w czasie trekkingu zapierają dech w piersiach. Co krok znaleźć tu można miejsce na idealne zdjęcie. Na samej górze będziemy mieli widok na bajeczny region Thorsmork, wyjątkowy jak na Islandię zielony krajobraz.

Dzień 9.

Luźniejszy dzień, który rozpoczniemy od przejazdu w stronę obszaru geotermalnego Hengill. Wędrówka po obszarze geotermalnym z licznymi wyziewami, solfatarami, gorącymi źródłami, wodospadem czy wrzącymi muliskami. Jej kulminacją będzie kąpiel w geotermalnym kąpielisku. Cały teren geotermalny należy do wulkanu Hengill (nadal wykazującego aktywność, mimo ostatniej erupcji 2000 lat temu), a jego powierzchnia to ponad 100km2Wieczorem wylądujemy w Rejkiawiku, gdzie zrobimy sobie spacer po mieście i małą biesiadę.

Dzień 10.

Czas na pożegnanie z Islandią i powrót do Polski.

Warunki

Składowe ceny

22.09.2021 - 01.10.2021: 5850 PLN

Cena zawiera

 • przelot samolotem na trasie Warszawa - Rejkiawik - Warszawa (bagaż podręczny 10 kg, 55x40x23 cm);
 • transport busem przez cały czas trwania programu;
 • transport lokalny;
 • zakwaterowanie: 9 nocy w hostelach i domkach turystycznych;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia;
 • bagażu rejestrowanego;
 • wydatków własnych.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników: 7 osób

Możliwy wyjazd przy grupie 6 osób za dopłatą 250 PLN.


POKRYWAMY POŁOWĘ KOSZTÓW OBOWIĄZKOWYCH TESTÓW NA KORONAWIRUSA


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W czasie podróży zobaczymy prawdziwie piękną Islandię, widzianą oczyma pieszego. Podróżując samochodem możemy dojechać do prawdziwych skarbów Islandii, jednak dopiero piesze wędrówki pozwolą nam doświadczyć prawdziwej esencji tego piękna, poczuć dzikość wyspy i podziwiać niezwykłe krajobrazy w kameralnym gronie. W czasie 10-dniowego wyjazdu będziemy mieli szansę podziwiać lodowce, wulkaniczne kratery i kaldery, wielkie wodospady, pola geotermalne oraz cudowne panoramy. Podróżujemy w kameralnej grupie, dzięki czemu doświadczenie islandzkiej przyrody będzie pełniejsze.

Nasz pobyt na Islandii obejmie tyle atrakcji, że po jego zakończeniu będziecie prawdziwie zdumieni ich ilością i zróżnicowaniem, a przeglądanie zdjęć z podróży zajmie Wam wiele dni.  

Nasze wędrówki obejmują kalderę wulkaniczną Eldborg, obszar geotermalny Hengill, wodospad Glymur, lodowiec Skaftafell, grzbiet Fimmvorduhals, płaskowyż Kjolur. 

W programie również kilka innych, krótszych wędrówek, m.in. przez pola lawowe, wzdłuż półwyspu Snaefellsnes, wzdłuż ptasich klifów w okolicy Vik czy w dolinie ryftowej Thingvellir.

Oprócz naszych pieszych tras dojedziemy też do klasycznych atrakcji wyspy:

 • gejzery Geysir i Strokkur;
 • wodospady Gullfoss i Seljalandsfoss;
 • klify Dyrholaey i Londrongar;
 • dolinę ryftową Thingvellir;
 • księżycowy krajobraz wnętrza wyspy;
 • urocze miasteczka portowe;
 • lodowcowe jeziora Hvitarlvatn i Jokulsarlon;
 • kolorowy Rejkiawik.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl