Oferta - Smaki Gruzji i cuda architektury Armenii

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Bez ukrytych kosztów

Smaki Gruzji i cuda architektury Armenii

14 dni 4990 zł
 • 15.07.2021 - 28.07.2021
  • 15.07.2021 - 28.07.20214990zł
  • 07.09.2021 - 21.09.20214990zł
  • 06.10.2021 - 19.10.20214990zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Wylot z Warszawy.

GRUZJA

Dzień 2.

Lądowanie w Tbilisi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks i śniadanie. Następnie spacer po starym mieście. Wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy, zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze, co mamy w Polsce. Wieczorem kolacja. Nocleg w Tbilisi.

GRUZJA/ARMENIA

Dzień 3.

Śniadanie, przejazd w kierunku Armenii. Po przekroczeniu granicy jedziemy do klasztoru Haghpat, znajdującego się na liście UNESCO. Kolejnym obiektem będzie Saghmosavank, klasztor psalmów, znajdujący się w zapierającym dech Kanionie Ashtarak. Przejazd do Erewania, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4.

Przejazd do Areni, stolicy wina w Armenii. Areni jest szczególnie popularne wśród kierowców z Iranu, którzy kupują tutaj nie tylko wino z owoców granatu, ale także okowitę z brzoskwiń i moreli. W okolicach Areni odwiedzimy także słynny klasztor Noravank, którego urokliwe okolice porównywane są do jordańskiej Petry. Powrót do Erywania.

Dzień 5.

Po śniadaniu krótkie panoramiczne zwiedzanie stolicy Armenii. Następnie przejazd do klasztoru Khor-Virap, jednego z najczęściej odwiedzanym przez pielgrzymów miejsc w kraju. Kolejnym miejscem będzie Echmiadzin, z najstarszym na świecie kościołem - katedrą zbudowaną w latach 301 – 303. Powrót do Erewania. Kolacja z muzyką na żywo. Nocleg.

ARMENIA/GRUZJA

Dzień 6.

Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych. Kolejnym obiektem będzie znajdujący się na liście UNESCO będzie klasztor Geghard. Dalej przejazd nad Jezioro Sevan, który znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m. i jest największym zbiornikiem słodkiej wody w Armenii. Krótkie zwiedzanie klasztoru Sevanavank, następnie przejazd na granicę z Gruzją. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 7.

Rankiem jedziemy do Kachetii – „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzamy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - małe miasto w Kiziqi (część region Kacheti), położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach i służył jako pierwszy bastion, ostrzegając przed inwazją z Persji. Nocleg w Kachetii, w jednej z tamtejszych winnic. Odwiedzimy także Bodbe i Nekresi.

Dzień 8.

Tego dnia pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana. Dłuuuuga droga prosto w gruzińską dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i rodzą się wojny… Przyjazd do Gudauri, nocleg. 

Dzień 9.

Po wschodzie słońca ruszamy prosto w góry samochodami terenowym  – i jak to w górach wypada – w ramach kolejnego Smaku napijemy się czaczy – gruzińskiego samogonu. Krótka przerwa na obiad i opuszczamy Kaukaz. Dalej jedziemy do dawnej stolicy Gruzji, a obecnie centrum życia religijnego - Mcchety, której zabytki są pod ochroną UNESCO. Następnie przejazd Gori – tu muzeum Stalina, największego tyrana w historii. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon (z zewnątrz), którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać.  Później odwiedzimy skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Nocleg w okolicach Gori.

Dzień 10.

Przejazd w okolice Bordżomi.  Z samego rana udamy się do parku zdrojowego, aby zasmakować słynnej wody mineralnej - tym razem Smak siódmy nie każdemu może odpowiadać.  Następnie odwiedzimy słynne kamienne miasto Wardzia. Nocleg w okolicach twierdzy Wardzia.

Dzień 11.

Przejazd do Rabati. Tam znajduje się ogromna twierdza z XIII wieku, zbudowana aby chronić państwo przez atakami wrogich sąsiadów. Dalej przejazd do Batumi. Popołudniem – plażowanie nad Morzem Czarnym. Nocleg w Batumi. 

Dzień 12.

Dzień błogiego lenistwa na plaży – w ciągu dnia śniadanie i kolacja w hotelu. Dla chętnych – wizyta w delfinarium oraz ogrodach botanicznych. Nocleg w Batumi.

Dzień 13.

Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd do Tbilisi. W trasie zatrzymamy się aby spróbować znakomite nazuki – kolejny przysmak kuchni gruzińskiej. Transfer do hotelu, czas na ostatnie zakupy, pożegnalna kolacja. 

Dzień 14.

Poranny przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie.

Warunki

Składowe ceny

15.07.2021 - 28.07.2021: 4990 PLN
07.09.2021 - 21.09.2021: 4990 PLN
06.10.2021 - 19.10.2021: 4990 PLN

Cena zawiera

 • przelot Polska – Gruzja – Polska (bagaż podręczny);
 • noclegi w pokojach 2 os. w hotelach 3* wg programu;
 • śniadania i kolacje;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • smaki Gruzji;
 • niespodzianki i atrakcje dodatkowe;
 • wycieczki na miejscu i wstępy;
 • polskojęzycznych przewodników lokalnych w Gruzji i Armenii; 
 • ubezpieczenie;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (850 PLN/os.);
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy Was do legendarnej Gruzji oraz Armenii. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem, a przede wszystkim smakować wspaniałą kuchnię.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl