Oferta - Smaki Gruzji i cuda architektury Armenii

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Bez ukrytych kosztów

Smaki Gruzji i cuda architektury Armenii

14 dni 4990 zł
  • 14.07.2020 - 27.07.2020
    • 14.07.2020 - 27.07.20204990zł
    • 07.09.2020 - 21.09.20204990zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1

wylot z Warszawy

GRUZJA

Dzień 2

Lądowanie w Tbilisi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, śniadanie. Następnie spacer po starym mieście. Wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy, zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze, co mamy w Polsce. Wieczorem kolacja. Nocleg w Tbilisi.

GRUZJA/ARMENIA

Dzień 3  

Śniadanie, przejazd w kierunku Armenii. Po przekroczeniu granicy jedziemy do klasztoru Haghpat, znajdującego się na liście UNESCO. Kolejnym obiektem będzie Saghmosavank, klasztor psalmów, znajdujący się w zapierającym dech Kanionie Ashtarak. Przejazd do Erewania, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4 

Przejazd do Areni, stolicy wina w Armenii. Areni jest szczególnie popularne wśród kierowców z Iranu, którzy kupują tutaj nie tylko wino z owoców grnatu, ale także okowitę z brzoskwiń i moreli…W okolicach Areni odwiedzimy także słynny klasztor Noravank, którego urokliwe okolice porównywane są do jordańskiej Petry. Powrót do Erywania.

Dzień 5  

Po śniadaniu, krótkie, panoramiczne zwiedzania stolicy Armenii. Następnie przejazd do klasztoru Khor-Virap.


Kolejnym miejscem będzie Echmiadzin, z najstarszym na świecie kościołem - katedrą zbudowaną w latach 301 – 303. Powrót do Erewania. Kolacja z muzyką na żywo. Nocleg.

ARMENIA/GRUZJA

Dzień 6   

Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych. Kolejnym obiektem, będzie znajdujący się na liście UNESCO będzie klasztor Geghard. Dalej przejazd nad Jezioro Sevan, który znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m. i jest największym zbiornikiem słodkiej wody w Armenii. Krótkie zwiedzanie klasztoru Sevanavank, następnie przejazd na granicę z Gruzją. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 7  

Rankiem jedziemy do Kachetii – „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę.  Zwiedzamy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - małe miasto w Kiziqi (część region Kacheti). Położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach i służył jako pierwszy bastion, ostrzegając przed inwazją z Persji.  Nocleg w Kachetii, w jednej z tamtejszych winnic. Odwiedzimy także Bodbe i Nekresi.

Dzień 8  

Tego dnia pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana. Dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki iiii rodzą się wojny…. Przyjazd do Gudauri. Nocleg w Gudauri. 

Dzień 9  

Po wschodzie słońca, ruszamy prosto w góry samochodami terenowym  – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku kolejnego napijemy się czaczy – gruzińskiego samogonu. Krótki przerwa na obiad i opuszczamy Kaukaz. Dalej jedziemy do dawnej stolicy Gruzji, a obecnie centrum życia religijnego - Mcchetę, której zabytki są pod ochroną UNESCO. Dalej przejazd Gori – tu muzeum największego tyrana w historii. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon (z zewnątrz), którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać.  Później odwiedzimy skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Nocleg w okolicach Gori.

Dzień 10  

Przejazd w okolice Bordżomi.  Z samego rana udamy się do parku zdrojowego, aby zasmakować słynnej wody mineralnej - tym razem smak siódmy nie każdemu może odpowiadać.  Następnie odwiedzimy słynne kamienne miasto Wardzia. Nocleg w okolicach twierdzy Wardzia.

Dzień 11

Przejazd do Rabati. W Rabati znajduje się ogromna twierdza z trzynastego wieku, zbudowana aby chronić państwo przez atakami wrogich sąsiadów. Dalej przejazd do Batumi. Popołudniem – plażowanie nad Morzem Czarnym. Nocleg w Batumi. 

Dzień 12  

Dzień błogiego lenistwa na plaży – w ciągu dnia śniadanie i kolacja w hotelu.

Dla chętnych – wizyta w delfinarium oraz ogrodach botanicznych.

Nocleg w Batumi.

Dzień 13 

Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd do Tbilisi. W trasie zatrzymamy się aby spróbować znakomite nazuki – kolejny przysmak kuchni gruzińskiej.  Transfer do hotelu, czas na ostatnie zakupy, pożegnalna kolacja. 

Dzień 14  

Poranny przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie 

Warunki

Składowe ceny

14.07.2020 - 27.07.2020: 4990 PLN
07.09.2020 - 21.09.2020: 4990 PLN

Cena zawiera

– przelot Polska – Gruzja – Polska (bagaż podręczny),

– noclegi w pokojach 2 os. w hotelach 3* wg programu,

– śniadania i kolacje,

– wszystkie przejazdy na miejscu,

– smaki Gruzji,

– niespodzianki i atrakcje dodatkowe,

– wycieczki na miejscu i wstępy,

- polskojęzyczni przewodnicy lokalni w Gruzji i Armenii, 

- ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

- wydatków osobistych

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy Was do legendarnej Gruzji oraz Armenii. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem a przede wszystkim smakować wspaniałą kuchnię.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl