Oferta - W szkocką kratę

tel: 
22 299 27 52
email: 

W szkocką kratę

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Szkocji i St Andrews

Przelot z Polski do Szkocji. Przejazd pod zamek św. Andrzeja i ruin katedry św. Andrzeja w St Andrews. Kolacja w hotelu i nocleg w okolicach Cairngorm.

Dzień 2. Zamki Glamis i Urquhart i rejs po Loch Ness

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie zamku Glamis, gdzie rozgrywała się akcja Szekspirowskiego "Makbeta". Następnie wizyta w Zamku Urquhart (jeśli nie zdążymy, przełożymy ją na kolejny dzień). Dalej jedziemy wzdłuż Loch Ness, a następnie odbywamy godzinny rejs po jeziorze. Zakwaterowanie i nocleg w miejscowości Fort Augustus (lub okolice). Dla chętnych spacer nad jeziorem Loch Ness.

Dzień 3. Wyspa Skye, Portree, zamek Eilean Donan

Śniadanie w hotelu, dalej przejazd na Wyspę Skye. Obejrzymy zamek Eilean Donan Castle (z zewnątrz). Zatrzymamy się w stolicy wyspy - Portree. Następnie udamy się na trekking, którego zwieńczeniem będzie wspinaczka pod Old Man of Storr, widoki – równe nowozelandzkim. Zakwaterowanie i nocleg w miejscowości Fort Augustus.

Dzień 4. Destylarnia Ben Nevis, Park Narodowy Glen Coe i zamek Stirling

Krótka wizyta w destylarni Ben Nevis. Potem jedziemy piękną widokową trasą przez Park Narodowy Glen Coe, przystanek przy szczytach gór tzw. Three Sisters. Przejazd na zamek Stirling (jeden z największych, najważniejszych i najpiękniejszych w Szkocji) - zwiedzanie zamku. Dalej przejazd do Glasgow - hotel, zakwaterowanie.

Dzień 5. Zwiedzanie Glasgow

Zwiedzanie Glasgow, odwiedzimy m.in. katedrę św. Mungo i jej bardzo intrygujące otoczenie. Udamy się także na spacer po George Street. Odwiedzimy najstarszy budynek w Glasgow – pochodzący z samego średniowiecza Provand`s Lordship. Nie zabraknie czasu na zakupy - Glasgow to szkocka stolica zakupów. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 6. Zwiedzanie Edynburga

Rankiem przejazd do Edynburga, zwiedzanie zamku edynburskiego. Zakwaterowanie. Następnie spacer w centrum miasta, w czasie którego podziwiać będziemy nie tylko wspaniale podświetlony zamek, ale także malownicze zaułki stolicy Szkocji. Potem udamy się do jednego z lokalnych pubów i rozpoczniemy tzw. pub crawling, czyli edukacyjne wizyty w pubach, poświęcone nie tylko poznawaniu różnych rodzajów piw, ale przede wszystkim pierwszej ocenie narodowego trunku Szkotów, czyli whiskey. Nocleg.

Dzień 7. Szlak znamienitych pisarzy i ciąg dalszy zwiedzania Edynburga

Śniadanie w hotelu. Nie będzie to zwyczajna wycieczka, ponieważ udamy się szlakiem znamienitych pisarzy, którzy swoje życie związali ze stolicą Szkocji. W czasie niezwykłej trasy zobaczymy miejsca związane nie tylko z Sir Walterem Scottem, Sir Arturem Conan Doyle czy też z Robertem Louis Stevensonem, ale także z najbardziej znaną pisarką współczesną, czyli J. K. Rowling. Popołudniem zwiedzanie Edynburga: Spacer Royal Mile do starego miasta, następnie Lawnamarket, dalej do High Street i do Parlamentu Square. Nie ominiemy także niezwykłego Muzeum Szkotów - będzie okazja poznać wkład Szkotów w kulturę światową, ale przede wszystkim w rozwój Rewolucji Przemysłowej.

Dzień 8. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko - powrót do Polski. Zakończenie programu.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

01.05.2023 - 08.05.2023: 4990 PLN
01.06.2023 - 08.06.2023: 5390 PLN
19.07.2023 - 26.07.2023: 5390 PLN wylot z Warszawy Modlin
10.08.2023 - 17.08.2023: 5390 PLN
04.09.2023 - 11.09.2023: 4990 PLN

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* oraz w Bed and Breakfast (sprawdzone miejsca);
  • 6 szkockich śniadań;
  • opiekę doświadczonego polskiego pilota :);
  • wstępy do obiektów: Glaims Castle,  Edinburgh Castle, Stirling Castle, rejs po J. Loch Ness, Urquhart Castle, Ben Nevis Distillery;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • przelot na trasie Kraków/Poznań/Wrocław/Warszawa Modlin-Edynburg/Glasgow-Kraków/Poznań/Wrocław/Warszawa Modlin;
  • napiwków;
  • posiłków poza śniadaniami (ok. 50-70 PLN za posiłek w barach);
  • wydatków własnych.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-14 osób

Minimalna liczba uczestników: 7 osób

Możliwość wylotu z lotniska w Krakowie, Poznaniu, Warszawie Modlin lub we Wrocławiu.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W języku gaelickim whiskey to uisge beatha - woda życia. Whisky od zawsze kojarzy się ze Szkotami i Szkocją, podobnie jak kraciasta spódniczka, czy słynna potrawa haggis. Zapraszam na wyprawę, podczas której poznamy kraj, którego kultura jest u nas wciąż jeszcze mało znana, choć powinna być nam bliska. A gdzie najlepiej ją poznać? Oczywiście, że w stolicy Szkocji, czyli Edynburgu, w rytm skocznej szkockiej muzyki w jednym z lokalnych pubów, a później wśród rozległych wrzosowisk północy...

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje