Oferta - W szkocką kratę

tel: 
22 299 27 52
email: 

W szkocką kratę

8 dni 5390 zł
 • 09.10.2023 - 16.10.2023
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Program dopasowujemy w zależności od godzin lotów w danym terminie. 

Dzień 1. Przelot do Szkocji

Przelot z Polski do Szkocji - Glasgow. Przejazd na zamek Stirling (jeden z największych, najważniejszych i najpiekniejszych w Szkocji) - zwiedzanie zamku. Przystanek widokowy przy moście Forth Bridge. Będziemy mieli chwilę aby pospacerować uliczkami Stirling, bardzo malowniczego miasteczka. Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy słynny pomnik - William Wallace. Jeśli czas i pogoda dopisze, tego dnai odwiedzimy Zamek Balmoral. Kolacja w hotelu i nocleg w okolicach Cairngorm. 

Dzień 2. Zamki Balmoral i Urquhart, rejs po Loch Ness

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie zamku Balmoral, gdzie ostatnio zmarła Królowa Elżbieta II, a sam obiekt jest najwyżej (klasa A) oceniany jako szkocka atrakcja turystyczna. Następnie wizyta w Zamku Urquhart (jeśli nie zdążymy, przełożymy ją na kolejny dzień). Dalej jedziemy wzdłuż Loch Ness, a następnie odbywamy godzinny rejs po jeziorze. Dla chętnych spacer nad jeziorem Loch Ness. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Loch Ness.

Dzień 3. Wyspa Skye, Portree, zamek Eilean Donan

Śniadanie w hotelu, dalej przejazd na Wyspę Skye. Obejrzymy zamek Eilean Donan Castle (z zewnątrz). Zatrzymamy się również w stolicy wyspy - Portree. Następnie udamy się na trekking, którego zwieńczeniem będzie wspinaczka pod Old Man of Storr; widoki – równe nowozelandzkim. Zakwaterowanie i nocleg na wyspie Skye.

Dzień 4. Destylarnia Ben Nevis, Park Narodowy Glen Coe

Opuszczamy wyspę Skye i jedziemy na południe. Krótka wizyta w destylarni Ben Nevis (lub innej jeśli ta będzie zamknięta). Przystanek w Fort William, to czas na spacer i chwilę relaksu w jednym z bardziej urokliwych szkockich miasteczek (jeśli czas pozwoli podjedziemy pod wiadukt znany z serii filmów o Harrym Potterze). Następnie jedziemy piękną widokową trasą przez Park Narodowy Glen Coe, przystanek przy szczytach gór tzw. Three Sisters. Zatrzymamy się także przy Loch Lomond, jest tu piękny punkt widokowy.

Dzień 5. Zwiedzanie Edynburga

Rano śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Edynburga - nie będzie to zwyczajna wycieczka, ponieważ udamy się szlakiem znamienitych pisarzy, którzy swoje życie związali ze stolicą Szkocji. W czasie niezwykłej trasy zobaczymy miejsca związane nie tylko z Sir Walterem Scottem, Sir Arturem Conan Doyle czy też z Robertem Louis Stevensonem, ale także z najbardziej znaną pisarką współczesną, czyli J. K. Rowling. Popołudniem zwiedzanie Edynburga: spacer Royal Mile do starego miasta, następnie Lawnamarket, dalej do High Street i do Parlamentu Square. Zwiedzimy także zamek edynburski. Potem udamy się do jednego z lokalnych pubów i rozpoczniemy tzw. pub crawling, czyli edukacyjne wizyty w pubach, poświęcone nie tylko poznawaniu różnych rodzajów piw, ale przede wszystkim pierwszej ocenie narodowego trunku Szkotów, czyli whiskey. Nocleg.

Dzień 6. St. Andrews

Śniadanie, a następnie przejazd do St. Andrews. Tutaj spacer pod zamek św. Andrzeja i zwiedzanie ruin katedry św. Andrzeja. St. Andrews to nie tylko pierwsza stolica Szkocji, ale i pierwszy uniwersytet na terenie kraju oraz kolebka golfa. Późnym popołudniem powrót do Edynburga, na trasie zatrzymamy się przy moście Forth, który znajduje się na liście UNESCO. 

Dzień 7. Glasgow

Zwiedzanie Glasgow, odwiedzimy m.in. katedrę św. Mungo i jej bardzo intrygujące otoczenie. Udamy się także na spacer po George Street. Względnie pozostaniemy w Edyburgu i tutaj zwiedzanie niezwykłego Muzeum Szkotów - będzie okazja poznać wkład Szkotów w kulturę światową, ale przede wszystkim w rozwój Rewolucji Przemysłowej. Warto także będzie podjechać do dawnego portu portu edynburskiego i obejrzeć królewski okręt - Brittania Yacht.

Dzień 8. Powrót do Polski

Transfer na lotnisko - powrót do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

09.10.2023 - 16.10.2023: 5390 PLN wylot z Wrocławia

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 2* i 3* oraz w pensjonatach (pokoje 2-osobowe);
 • 6 szkockich śniadań;
 • przejazdy na miejscu vanem;
 • opiekę doświadczonego polskiego pilota :);
 • wstępy do obiektów: Glaims Castle,  Edinburgh Castle, Stirling Castle, rejs po J. Loch Ness, Urquhart Castle, Ben Nevis Distillery;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelot na trasie Kraków/Poznań/Wrocław/Warszawa Modlin-Edynburg/Glasgow-Kraków/Poznań/Wrocław/Warszawa Modlin;
 • napiwków;
 • posiłków poza śniadaniami (ok. 50-70 PLN za posiłek w barach);
 • wydatków własnych.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 350 GBP.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-14 osób

Minimalna liczba uczestników: 7 osób

Możliwość wylotu z lotniska w Krakowie, Poznaniu, Warszawie Modlin lub we Wrocławiu.

Bilety lotnicze kupowane są osobno po zebraniu się grupy.

Pilot wyjazdu będzie czekał na Państwa już na miejscu na lotnisku. 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W języku gaelickim whiskey to uisge beatha - woda życia. Whisky od zawsze kojarzy się ze Szkotami i Szkocją, podobnie jak kraciasta spódniczka, czy słynna potrawa haggis. Zapraszam na wyprawę, podczas której poznamy kraj, którego kultura jest u nas wciąż jeszcze mało znana, choć powinna być nam bliska. A gdzie najlepiej ją poznać? Oczywiście, że w stolicy Szkocji, czyli Edynburgu, w rytm skocznej szkockiej muzyki w jednym z lokalnych pubów, a później wśród rozległych wrzosowisk północy...

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje