Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Wild Atlantic Way – przez dziką Irlandię

tel: 
533 833 485
email: 

Wild Atlantic Way – przez dziką Irlandię

9 dni 6400 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Program na rok 2024 (wyloty i rozkład miejsc w zakładce 'Warunki')

Dzień 1. Przylot do Irlandii i Półwysep Mizen Head

Poranny przylot do Cork. 

Po krótkim odpoczynku czeka nas wyprawa na najbardziej na południe wysunięty skrawek Irlandii – półwysep Mizen Head. Tutaj zobaczymy niezwykłe formacje skalne, surową przyrodę oraz wspaniale położoną latarnię morską Mizen Head – przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności na horyzoncie zamajaczyć może też najbardziej znana w Irlandii i okryta złą sławą latarnia morska Fastnet. Następnie przejedziemy drogą Healy Pass, wijącą się wśród gór Caha, do Kenmare.  Noc spędzimy w okolicach Killarney.

Dzień 2. Półwysep Dingle

Po śniadaniu wyruszymy wprost do Parku Narodowego Killarney. Pokonamy przełęcz Molls, aby na koniec dnia móc podziwiać wodospad Torc oraz grupę trzech jezior polodowcowych. Następnie udamy się na półwysep Dingle. Na trasie wokół półwyspu obok zapierających dech w piersiach widoków, zobaczymy niezwykłe budowle wzniesione we wczesnym chrześcijaństwie, takie jak Gallarus Oratory (XII w) i Beehive Huts (XII w). Następnie przejazd do miejsca noclegu w okolicy Tralee.

Dni 3-4. Klify Moheru

Kolejne dni to wyprawa na Klify Moheru. Zobaczymy ciągnący się po horyzont ocean oraz kamienną wieżę z XIX wieku. Przy dobrej widoczności może uda nam się zobaczyć majaczące w oddali wyspy Aran, na jedną z nich dopłyniemy promem. Podczas rejsu zobaczymy też spektakularne Klify Moheru z zupełnie innej perspektywy - od strony morza. Jedną noc spędzimy w Galway, miasta znanego z tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bogatego życia nocnego.

Dni 5-6. Okolice Parku Narodowego Connemara

Wybierzemy się m.in. na pieszą wycieczkę na szczyt Diamond Hill, skąd rozpościera się wspaniały widok na górzystą okolicę, Zatokę Ballinakill oraz opactwo Kylemore, które odwiedzimy w dalszej części dnia (dla chętnych). Dobijemy również do wybrzeża wyspy Achill, gdzie zobaczymy położoną w otoczeniu klifów plażę Keel

Dzień 7. Okolice Parku Narodowego Glenveagh

Po śniadaniu skierujemy się do Sligo – miasta słynnego pisarza W. B. Yeats’a – oglądając po drodze atlantyckie wybrzeże, z przystankiem na Półwyspie Downpatrick. Następnie wyruszymy do hrabstwa Donegal, gdzie zobaczymy imponujące wybrzeże klifowe zwane Sliabh Liag. Skierujemy się dalej na północ wzdłuż wybrzeża. Na tym obszarze dominują pasma górskie poprzecinane jeziorami oraz granitowymi urwiskami. Na koniec dnia podjedziemy pod punkt widokowy na Crohy Head – skalny łuk morski na wybrzeżu półwyspu Mullaghmullan w Donegal. Noc spędzimy w okolicach Londonderry.

Dzień 8. The Couseway Coastal Route i Dark Hedges

Z samego rana zwiedzimy ruiny średniowiecznego zamku Dunluce, który usytuowany jest na wcinającym się w morze klifie. Później przyjdzie pora na Groblę Olbrzyma. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się niezwykła formacja skalna uformowana z bazaltu. Według irlandzkiej legendy wybudował ją olbrzym i wojownik Fionn mac Cumhail. Potem każdy chętny będzie mógł pokonać wiszący most Carrick-a-Rede, który znajduje się 23 metry nad taflą wody, a na koniec przejedziemy jedną z najbardziej malowniczych dróg całej Irlandii i zatrzymamy się aby podziwiać ciągnącą się wzdłuż niej aleję bukową Dark Hedges. Nocleg w Belfaście. Możliwość wieczornego spaceru po mieście.

Dzień 9. Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko w Dublinie i wylot do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

09.08.2024 - 17.08.2024: 6400 PLN wylot z Poznania / ostatnie 2 miejsca
27.09.2024 - 05.10.2024: 6100 PLN wylot z Poznania

Cena zawiera

  • transport minibusem przez cały czas trwania programu;
  • zakwaterowanie w obiektach o standardzie 3*/4* (pokoje dwuosobowe);
  • 8 śniadań;
  • opiekę polskiego pilota; 
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych;
  • obiadów i kolacji;
  • wydatków własnych;
  • wstępów do obiektów i promu na wyspę Aran (ok. 60-80 EUR).

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o wybranym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Zakupu biletów dokonuje biuro. Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie, na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt biletu lotniczego z małym bagażem podręcznym, z Polski do Irlandii to ok. 600/800 PLN.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg waha się od 200 do 400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg waha się między 400 a 500 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty).

Dodatkowe informacje


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na niepowtarzalną podróż wzdłuż zachodniego atlantyckiego wybrzeża zielonej Irlandii. Wild Atlantic Way to najdłuższa znakowana droga brzegowa na świecie, a zarazem jeden z dłuższych takich szlaków turystycznych. Cała trasa liczy 2500 km i prowadzi do ponad 156 ciekawych miejsc.

Wild Atlantic Way rozciąga się od półwyspu Inishowen w hrabstwwie Donegal poprzez Connemarę, The Burren, Galway Bay, Kerry aż do miejscowości Kinsale w hrabstwie Cork. Ta droga to kwintesencja irlandzkości, pełna dramatycznych krajobrazów - półwyspów, wysepek, malowniczych klifów, zielonych wzgórz. To także atmosfera małych, portowych miasteczek, gdzie ludzie żyją swym tradycyjnym życiem oraz spotkanie z często dramatyczną historią Irlandii, sięgającą jeszcze czasów rzymskich i legendami, które są żywą częścią irlandkiej kultury.

A więcej widoków można zobaczyć w tym filmie promującym.

Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje