Oferta - Wild Atlantic Way – przez dziką Irlandię

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wild Atlantic Way – przez dziką Irlandię

9 dni 6400 zł
 • 01.10.2022 - 09.10.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Irlandii

Wylot z lotniska w Warszawie i przylot do Dublina. Przejazd w kierunku Cork. Kolacja w lokalnej restauracji.  

 

Dzień 2. półwysep Mizen Head

Po śniadaniu wyprawa na najbardziej na południe wysunięty skrawek Irlandii – półwysep Mizen Head. Tutaj zobaczymy niezwykłe formacje skalne, surową przyrodę oraz wspaniale położoną latarnię morską Mizen Head – przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności na horyzoncie zamajaczyć może też najbardziej znana w Irlandii i okryta złą sławą latarnia morska Fastnet. Następnie przejedziemy drogą Healy Pass, wijącą się wśród gór Caha, do Kenmare. Stamtąd ruszymy wprost do Parku Narodowego Killarney. Pokonamy przełęcz Molls, aby na koniec dnia móc podziwiać wodospad Torc oraz grupę trzech jezior polodowcowych. Noc spędzimy w okolicach Killarney.

 

Dzień 3. półwysep Dingle

Po śniadaniu wyruszymy na półwysep Dingle, gdzie weźmiemy udział w wycieczce ekologicznej po zatoce. Na trasie wokół półwyspu obok zapierających dech w piersiach widoków, zobaczymy niezwykłe budowle wzniesione we wczesnym chrześcijaństwie, takie jak Gallarus Oratory (XII w) i Beehive Huts (XII w). Następnie 2,5-godzinna podróż do miejsca noclegu w Lahinch.

 

Dzień 4. Klify Moheru

Z Lahinch wyprawimy się na Klify Moheru. Zobaczymy ciągnący się po horyzont ocean oraz kamienną wieżę z XIX wieku. Przy dobrej widoczności może uda nam się zobaczyć majaczące w oddali wyspy Aran, na które dowiezie nas prom. Noc spędzimy w Galway, miasta znanego z tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bogatego życia nocnego.

 

Dni 5-6. Okolice Parku Narodowego Connemara.

Wybierzemy się m.in. na pieszą wycieczkę na szczyt Diamond Hill, skąd rozpościera się wspaniały widok na górzystą okolicę, Zatokę Ballinakill oraz opactwo Kylemore, które odwiedzimy w dalszej części dnia. Dobijemy również do wybrzeża wyspy Achill, gdzie zobaczymy położoną w otoczeniu klifów plażę Keem. 

 

Dzień 7. Park Narodowy Glenveagh

Po śniadaniu skierujemy się do Sligo – miasta słynnego pisarza W. B. Yeats’a – oglądając po drodze atlantyckie wybrzeże, z przystankiem na Półwyspie Downpatrick. Następnie wyruszymy do hrabstwa Donegal, gdzie zobaczymy imponujące wybrzeże klifowe zwane Sliabh Liag. Później przejedziemy do Parku Narodowego Glenveagh. Na tym obszarze dominują pasma górskie poprzecinane jeziorami oraz granitowymi urwiskami. Noc spędzimy w okolicach Londonderry.

 

Dzień 8. Zamek Dunluce

Z samego rana zwiedzimy ruiny średniowiecznego zamku Dunluce, który usytuowany jest na wcinającym się w morze klifie. Później przyjdzie pora na Groblę Olbrzyma. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się niezwykła formacja skalna uformowana z bazaltu. Według irlandzkiej legendy wybudował ją olbrzym i wojownik Fionn mac Cumhail. Na koniec każdy chętny będzie mógł pokonać wiszący most Carrick-a-Rede, który znajduje się  23 metry nad taflą wody. Nocleg w pobliżu Belfastu.

 

Dzień 9. Powrót do Polski

Transfer do Dublina i wylot do Polski (Warszawa Modlin).

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

01.10.2022 - 09.10.2022: 5900 PLN + bilet lotniczy ok 500 PLN

Cena zawiera

 • Transport minibusem przez cały czas trwania programu;
 • zakwaterowanie w kameralnych obiektach typu B&B;
 • 8 śniadań;
 • opiekę polskiego pilota; 
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych (bilety kupowane po zebraniu się grupy);
 • obiadów i kolacji;
 • wydatków własnych;
 • wstępów do obiektów i promu na wyspę Aran (ok. 60-80 EUR).

Dodatkowe informacje


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na niepowtarzalną podróż wzdłuż zachodniego atlantyckiego wybrzeża zielonej Irlandii. Wild Atlantic Way to najdłuższa znakowana droga brzegowa na świecie, a zarazem jeden z dłuższych takich szlaków turystycznych. Cała trasa liczy 2500 km i prowadzi do 156 ciekawych miejsc.

Wild Atlantic Way rozciąga się od półwyspu Inishowen w hrabstwwie Donegal poprzez Connemarę, The Burren, Galway Bay, Kerry aż do miejscowości Kinsale w hrabstwie Cork. Ta droga to kwintesencja irlandzkości, pełna dramatycznych krajobrazów - półwyspów, wysepek, malowniczych klifów, zielonych wzgórz. To także atmosfera małych, portowych miasteczek, gdzie ludzie żyją swym tradycyjnym życiem oraz spotkanie z często dramatyczną historią Irlandii, sięgającą jeszcze czasów rzymskich i legendami, które są żywą częścią irlandkiej kultury.

A więcej widoków można zobaczyć w tym filmie promującym.

Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje