Oferta - Islandia - na spotkanie z zorzą

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Islandia - na spotkanie z zorzą

Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Program wyjazdu w roku 2024 (rozkład miejsc i wyloty w zakładce "Warunki")

Dzień 1.  Przylot na Islandię

Przylot do Keflawiku, przejazd busem na miejsce noclegu.

Dzień 2. Półwysep Reykjanes i Reykjavik

Dzień zaczniemy od malowniczego półwyspu Reykjanes. To będzie pierwsze zetknięcie z „marsjańską Islandią”. Zaledwie chwilę od miejsca noclegu naszym oczom ukażą się rozległe pustkowia - pola lawowe pokryte tylko mchami i porostami. W pierwszej kolejności staniemy na charakterystycznym mostku, który przerzucony jest symbolicznie pomiędzy dwiema płytami kontynentalnymi – euroazjatycką i północnoamerykańską. Następnie udamy się w stronę świeżego pola lawowego, które wciąż jest ciepłe i wciąż paruje. To pokłosie erupcji nowego wulkanu Fagradalsfjall, który w 2021 r przez wiele miesięcy widowiskowo wyrzucał wielkie ilości lawy zmieniając na stałe topografię całego obszaru.

Na kolejnym przystanku przespacerujemy się po obszarze geotermalnym Seltun, gdzie zobaczymy pierwsze na Islandii gorące źródła, mini gejzery, fumarole oraz poczujemy charakterystyczny zapach siarkowodoru. Po drodze do Rejkiawiku zobaczymy jeszcze urzekające bajkowym krajobrazem jezioro Kleifarvatn, trzecie co do wielkości i chyba najbardziej tajemnicze jezioro na Islandii.

Po przyjeździe do Rejkiaviku przespacerujemy się uliczkami tej urokliwej i kameralnej stolicy. Odwiedzimy najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Po czasie wolnym pojedziemy na nasze pierwsze spotkanie z zorzą - do Muzeum Zorzy Polarnej. Będzie to znakomite wprowadzenie w złożony zagadanie jakim jest zorza polarna. Dowiemy się jak powstaje zorza, jakie przyjmuje kształty i kolory jak również w jaki sposób najlepiej ją zobaczyć i fotografować.

Dzień 3. Południowe wybrzeże

Ten dzień przeznaczymy na poznawanie południowego wybrzeża Islandii. Przed nami mnóstwo pięknych miejsc. Odwiedzimy malownicze wodospady Seljalandsfoss Skogafoss, które także w zimowej scenerii prezentują się wyśmienicie. Pierwszy z nich, przy odpowiednim przygotowaniu można obejść dookoła.

Kolejną nie lada atrakcją będzie wizyta na lodowcu. Będzie to jeden z jęzorów niezwykle fotogenicznego lodowca Myrdalsjokul, trzeciego co do wielkości lodowca na Islandii. Będzie to dobra okazja do tego by opowiedzieć jak zmienia się klimat na Islandii.

Dalsza podróż wzdłuż wybrzeża doprowadzi nas do dwóch położony obok siebie niezwykłych miejsc. Najpierw podjedziemy na wspaniałe, wysokie na ponad 100 metrów klify Dyrholaey, z oszałamiającym widokiem na całą okolicę. Zgóry roztacza się przepiękny widok na morze, plażę i góry i lodowiec. Tuż przed miejscowością Vik przespacerujemy się słynną czarną plażą, która całkowicie na tę sławę zasłużyła, gdzie z bliska zobaczymy bazaltowe kolumny oraz zastygłe w wodzie bazaltowe ostańce, z którymi wiąże się lokalna legenda.

Dzień 4. „Złota Pętla”

Po wczesnym śniadaniu ruszymy poznawać atrakcje tzw. "Złotej Pętli". Zaczniemy od położonego nieopodal naszego noclegu wodospadu Gullfoss - jednego z najpiękniejszych wodospadów w Europie, którego dwie kaskady nieoczekiwanie wyłaniają się z długiego na dwa kilometry kanionu. Kolejną atrakcją będzie Geysir, od którego pochodzi nazwa "gejzer". Sam Geysir już nie jest aktywny, natomiast z dużą częstotliwością „działa” jego kuzyn – Strokkur, wyrzucając do góry strumienie wody i dając możliwości zrobienia fenomenalnych zdjęć (polecamy filmik w slow motion). Następnie skierujemy się w stronę doliny ryftowej Thingvellir, miejscu o szczególnym znaczeniu dla Islandczyków. Geograficznie jest to miejsce styku dwóch płyt kontynentalnych, natomiast historycznie to siedziba pierwszego islandzkiego parlamentu.

Potem czeka nas podróż na północ, w stronę półwyspu Snaefellsness. Po drodze miniemy wielorybi fiord, pojedziemy podmorskim tunelem i przejedziemy przez miasteczko Borgarnes, gdzie też zrobimy przystanek na posiłek. Po przyjeździe na nocleg oczywiście wypatrujemy zorzy.

Dzień 5. - Półwysep Snaefellsnes

Tego dnia czeka nas eksploracja malowniczego półwyspu Snaefellsnes. Półwysep ma dwa oblicza, południowa część jest bardziej płaska i rozlicza, natomiast północna na dużym odcinku ma wybrzeże klifowe i umiejscowiło się na nim kilka miasteczek portowych. Jest to bowiem miejsce na Islandii gdzie od zawsze połowy ryb były bardzo obfite. Kraniec półwyspu zajmuje park narodowy, którym centralnym punktem jest Snaefellsnesjokul, góra-wulkan, przykryta kopułą lodowca, o wysokości 1446 m n.p.m.

W czasie naszego przejazdu zobaczymy najpierw uroczy czarny kościółek w Budir, położony wśród pagórków i pól lawowych, następnie podejdziemy pod niezwykłe formacje skalne w Arnastapi, spektakularne bazaltowe klify Londgrangar, będące oczywiście miejscem zamieszkania trolli…

Jadąc na północną stronę półwyspu wejdziemy na wulkan Saxholl a następnie pojedziemy w stronę ikonicznej góry Kirkjufell i leżącego nieopodal wodospadu Kirkjufellfoss, które często goszczą na zdjęciach plakatów i folderów reklamujących Islandię.

Po przejeździe przez miasto Grundarfjordur i dalej piękną drogą wzdłuż wybrzeża a następnie przez wysokie góry skierujemy się powoli z powrotem na południe, w stronę Keflawiku, skąd wieczorem będzie lot powrotny do Polski.

Opcjonalnie możliwa wieczorna wizyta w Błękitnej Lagunie lub w Sky Lagoon.

Program dostosowany jest pod loty Wizzaira, w zależności od terminu z różnych miast w Polsce. Przy każdym terminie widnieje informacja, który lot jest optymalny.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

13.10.2024 - 17.10.2024: 3950 PLN wylot z Warszawy
18.10.2024 - 22.10.2024: 3950 PLN wylot z Warszawy
23.10.2024 - 27.10.2024: 3950 PLN wylot z Warszawy
27.10.2024 - 31.10.2024: 3950 PLN wylot z Warszawy
02.11.2024 - 06.11.2024: 3950 PLN

Cena zawiera

  • transport busem przez cały czas wyjazdu;
  • opiekę polskiego pilota;
  • zakwaterowanie w pensjonacie/hotelu i domu wakacyjnym (pokoje 2-osobowe z łazienką lub łazienką na korytarzu)
  • 4 śniadania;
  • kolację powitalną;
  • wstępy do Muzeum Zorzy Polarnej;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • posiłków poza 4 śniadaniami i 1 kolacją;
  • wydatków własnych;
  • wstępów do basenów/łaźni;
  • biletu lotniczego.

W okresie jesienno-zimowym koszt połączeń na trasie Polska-Islandia-Polska waha się od 500 do 800 PLN.

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem.

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformwoać Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg to ok. 200-400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg to ok. 400-800 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty).

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 7-8 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wspólny wyjazd do cudownej Islandii, w czasie którego, miejmy nadzieję, będziemy, podziwiać zorzę polarną. Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja tej podróży, a właściwie to jedna z wielu, na dokładkę. W planie mamy wiele wspaniałych miejsc. Cztery dni wystarczą by poznać różne oblicza tego wspaniałego kraju. Program jest bardzo zróżnicowany i wręcz przeładowany spektakularnymi i wyjątkowymi miejscami. Jako że zorza jest motywem przewodnim zaczniemy od odwiedzenia Muzeum Zorzy Polarnej, która pozwoli poznać ją od strony teoretycznej. Ażeby zaś dopomóc szczęściu i doświadczyć jej w rzeczywistości nasze noclegi będą zlokalizowane w miejscach oddalonych od znacznych źródeł światła. Śpimy w trzech różnych miejscach, dwa razy noclegi są w pobliżu morza, dwie noce zaś w interiorze, w domkach. Zmiana miejsc noclegów zwiększa nasze szansę na zorzę, gdyż na Islandii pogoda potrafi się zmieniać z regionu na region i być inna na półwyspie, inna na południowym wybrzeżu a jeszcze inna w interiorze. Dodatkowo na półwyspie Snaefellsnes dzięki biegnącym przez jego środek górom często pogoda jest inna na południu a inna na północy, co daje nam dodatkowe możliwości przy poszukiwaniu zorzy.

Po wyspie będziemy poruszać się 9 osobowym wanem, z napędem na 4 koła. Podróżujemy w kameralnym gronie. Nasza grupa liczy maksymalnie 8 osób.

Obiady będziemy jeść w lokalnych restauracjach lub też w zaprzyjaźnionych miejscach. Przynajmniej dwa razy dysponować będziemy kuchnią, w związku z tym istnieje też możliwość przygotowania samodzielnie posiłku po wcześniejszej wizycie w sklepie. Cena posiłków w restauracjach nie są tanie i wynoszą przynajmniej 20-40 EUR. Natomiast są też miejsca po drodze, dobrze nam znane, gdzie dobrej cenie można zjeść pożywny i niedrogi posiłek. Żeby było jeszcze przyjemniej jedną pyszną kolację islandzką wliczyliśmy w koszt wyjazdu.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje