To znaczy, wyślesz, ale jest to proces skomplikowany. Ze względu na oszczędności, rząd kraju zlikwidował urząd poczty, a tym samym przestał drukować znaczki pocztowe. Stąd też nie da się wysłać listu lub pocztówki. Jedyną opcją jest wysyłka za pomocą przesyłki kurierskiej, jednak jest to kosztowne rozwiązanie. Niemniej jednak pocztówki można kupić, wypisać i doręczyć do rąk własnych w Polsce.
Quito znajduje się na wysokości 2800m n.p.m. i jest uznawane za najwyżej lub drugą najwyżej położoną stolicę kraju. Rozbieżność bierze się stąd, czy boliwijskie miasto La Paz, które znajduje się wyżej, uznamy za stolicę kraju (ponieważ stolicą konstytucyjną jest Sucre, w La Paz ma siedzibę rząd). W Quito kursuje też kolejka gondolowa TelefériQo, biegnąca od centrum miasta na wulkan Pichincha. Jest to jedna z najwyższych kolejek linowych na świecie, wznosząca się z wysokości 3117 m na 3945 m. Wjazd trwa około dwudziestu minut, a pokonuje się dystans ponad 2 km.
Słynne kapelusze „Panama” pochodzą tak naprawdę z ekwadorskiego miasta Cuenca. Kapelusze mylnie uznaje za pochodzące z Panamy, ponieważ były używane przez robotników budujących Kanał Panamski. Zdjęcia pracowników obiegły cały świat i w ten sposób kapelusze na ich głowach błędnie skojarzono z Panamą.
Jednym z przysmaków kuchni ekwadorskiej jest grillowana świnka morska, nazywana tutaj „Cuy”. Danie to jest również popularne w Peru. Tej potrawy zazwyczaj nie przygotowuje się na co dzień, tylko na specjalne okazje i święta. Świnki były znane już Inkom i spożywane przez ich królów.
W Ekwadorze oddanie głosu w wyborach jest obowiązkowe dla obywateli kraju w wieku od 18 do 64 lat. Głosowanie jest dobrowolne dla osób w wieku 16–17 lat oraz w wieku 65+, jak również dla Ekwadorczyków mieszkających za granicą, członków Sił Zbrojnych i Policji Narodowej pełniących czynną służbę, osób niepełnosprawnych i analfabetów. Osoby uprawnione do głosowania, które nie pójdą na wybory, będą musiały zapłacić grzywnę w wysokości 10% jednej pensji zasadniczej.
Od lat 60-tych Ekwador jest jednym z największych producentów tych owoców, wytwarzając 25% światowych bananów. Ponadto jest największym eksporterem słodkich bananów do Europy. W kraju uprawia się około 300 różnych odmian bananów, aby zaspokoić popyt krajowy. Banany są nieodzownym elementem diety i kuchni Ekwadoru.
Park Narodowy Yasuní - położony w sercu ekwadorskiej Amazonii, jest jednym z miejsc o największej bioróżnorodności na świecie, będąc domem dla gatunków zupełnie unikalnych w skali Ziemi. W Ekwadorze na odcinku 100 km występuje więcej gatunków drzew, płazów i nietoperzy niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Mieszkają tu też prawie wszystkie gatunki żab występujące na świecie.
Powstaliśmy w 2012 r. z pasji do podróżowania, dla Was, ludzi aktywnych, ciekawych świata, szukających prawdziwych przeżyć.
Naszą misją jest promowanie turystyki kulturowej, aktywnej i przygodowej, z poszanowaniem lokalnych wartości i obyczajów oraz środowiska naturalnego.
Nasze oferty przygotowane są przez specjalistów i prawdziwych pasjonatów. Stawiamy na wysoką jakość: tylko sprawdzone miejsca, tylko sprawdzeni piloci. Jeśli nie interesują cię wczasy all inclusive – trafiłeś do właściwego miejsca!
Cały nasz zespół łączy miłość do podróży, nie ważne czy na miesiąc, czy tylko na weekend - jeśli tylko masz czas, my pomożemy zrealizować Twoje marzenia.