Aktualności - Największe atrakcje turystyczne Afryki

Największe atrakcje turystyczne Afryki

10.06.2014
Artykuły

Afryka to w Polsce wciąż słabo znany kontynent. Jego turystyczne atrakcje pozostają w dużej mierze nieodkryte. Dominują dwa kierunki wyjazdów: Egipt, gdzie niejako przy okazji plażowania odwiedza się Piramidy oraz Kenia/Tanzania, dokąd turyści jadą by, głównie na równinie Serengeti, zobaczyć z bliska wielkie ssaki. Oczywiście wspomniane dwie destynacje to wspaniałe miejsca, jednakże Afryka się na nich nie kończy. Poniżej przedstawiamy subiektywną listę największych afrykańskich atrakcji.

Afrykańskie hity

Park Narodowy Serengeti (Tanzania, Kenia) - można tu odbyć jedno z najlepszych safari na świecie. Park słynie z migrujących sezonowo stad antylop, zebr, gazeli i bawołów. Poza tym żyją tam żyrafy, słonie, nosorożce oraz wiele drapieżników.

Wodospady Wiktorii (Zimbabwe, Zambia) - wodospady na rzece Zambezi. Uważane są za jeden z naturalnych cudów świata. Wysokość spadku wody wynosi 108 m, szerokość wodospadu 1,7 km.

Kilimandżaro (Tanzania) - najwyższy szczyt Afryki. Wznosi się na wysokość 5895 m n.p.m.

Sahara - piaszczyste wydmy, zielone oazy, najbardziej niedostępny region na świecie, leży na terytorium 11 państw.

Marrakesz (Maroko) - miasto położone na skrzyżowaniu saharyjskich szlaków przemierzanych niegdyś przez karawany. Słynie z tętniącego życiem placu Dżemaa El-Fna.

Kraj Dogonów (Mali) - tradycyjne wioski z chatami z gliny, kryte strzechą. Usytuowane na piaskowym klifie - ponad 150 km długości uskoku Bandiagra. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Timbuktu (Mali) - miasto w sercu Sahary. Niegdyś centrum intensywnej wymiany handlowej pomiędzy Czarną Afryką a berberyjskią i islamską Afryką Północną. Istotny ośrodek nauki i kultury Islamu.

Piramidy w Gizie (Egipt) - największe piramidy starożytnego Egiptu.

Kościoły Lalibeli (Etiopia) - nazywane 8 cudem świata, zostały wykute w wulkanicznym tufie w XII wieku. Niektóre wyrzeźbiono w całości z litej skały, jest ich 11. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wielki Rów Wschodni (Kenia) - największa rozpadlina geologiczna świata. Porośnięta sawannami, pocięta grzbietami wulkanów, z błyszczącymi taflami licznych jezior. Żyją tu niezliczone gatunki ptaków (m.in. różowe flamingi, żurawie, czaple), a także hipopotamy, krokodyle i wiele innych zwierząt.

Aleja Baobabów (Madagaskar) - jej niezwykłość polega na tym, że baobaby bardzo rzadko rosną blisko siebie - należą raczej do drzew - samotników. Tutaj zaś rosną rzędami wzdłuż drogi.

Kanion Fish River (Namibia) - jest drugim co do wielkości kanionem świata, ustępuje tylko Wielkiemu Kanionowi w Arizonie. Można przejść go pieszo, ale to wyczerpująca i długa wędrówka.

Przylądek Dobrej Nadziei (RPA) -zakończenie 100-kilometrowego półwyspu. U jego nasady leży Kapsztad. Na końcu, na przedłużeniu półwyspu pienią się wody oceanu.

Góra Stołowa (RPA) - wysoka na 1086 m i płaska jak stół. Żaden pobyt w Kapsztadzie nie jest kompletny bez wspinaczki lub wjazdu kolejką linową na szczyt góry i podziwiania panoramy miasta oraz zatoki.

Sprawdź oferty wypraw na afrykański kontynent >>>

Zdjęcie

Komentarze

  • Lucy 12.03.2019 16:49

    To najlepsza praca jaką widziałam to mi bardzo pomogło. Z góry dziękuję:) Lucy

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje