Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Wycieczka do Japonii – jakie miejsca trzeba odwiedzić?

Wycieczka do Japonii – jakie miejsca trzeba odwiedzić?

09.03.2020
Artykuły

Japonia to wyjątkowy kraj, którego każdy zakątek zachwyca kolorami, zapachami i pięknymi widokami. W natłoku atrakcji turystycznych łatwo można się pogubić, dlatego wycieczka powinna być zorganizowana i zaplanowana tak, aby niczego nie przeoczyć. O tym, które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć w Kraju Kwitnącej Wiśni, piszemy w tym artykule.

Najciekawsze i najpiękniejsze miasta, czyli Japonia w pełnej krasie

Kioto, Osaka, Nara, Hiroszima – to jedne z najbardziej wyjątkowych miejsc na mapie Japonii. Zachwycają pod każdym względem i robią ogromne wrażenie, które pozostaje w pamięci już na całe życie. Dlatego żadna wycieczka do Japonii nie powinna ich pomijać.

Zacznijmy od Kioto, położonego na zachodzie wyspy Honsiu. Niemal 2000 świątyń, tradycyjnych japońskich ogrodów i uliczek, na których nie sposób nie spotkać kobiet w kolorowych kimonach. Kioto jest kultowym miejscem, a jego zwiedzanie może zająć wiele dni. Wśród najciekawszych atrakcji należy wymienić przepiękną świątynię Kinkaku-ji Złoty Pawilon, monumentalną świątynię Ginkaku-ji Srebrny Pawilon, a także świątynię Fushimi Inari, do której prowadzą bramy Tori. Wycieczka w Kioto nie będzie kompletna, jeśli nie odwiedzi się dzielnicy herbaciarni i gejszy – Gion.

Japońska kuchnia i mnóstwo wrażeń. Postaw na świadome zwiedzanie

Kolejny punkt na mapie Nippon to Osaka, esencja fascynujących widoków, straganów z pamiątkami i tradycyjnego jedzenia. Tutaj zobaczyć trzeba japoński zamek Ōsaka-jō oraz kontrastującą z nim dzielnicę Dotonbori, raj dla miłośników unikalnych dań i efektownych billboardów. Żaden smakosz nie odmówi skosztowania okonomiyaki, takoyaki i kushikatsu, które właśnie w Osace smakują najlepiej.

Niedaleko Osaki znajduje się Nara, miasto drewnianych budynków i miejsce, gdzie można zobaczyć największą drewnianą budowlę na świecie – posąg Buddy Rushany. Żeby do niego dotrzeć, trzeba odwiedzić imponujący kompleks świątynny Tōdai-ji. W Narze panuje baśniowa atmosfera, a najlepszym tego dowodem są jelonki, uważane za posłańców bogów. Można je spotkać w Parku Nara, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Tamtejsze jelenie są oswojone i dają się głaskać oraz karmić, a w ramach podziękowania potrafią się nawet ukłonić!

Hiroszima – następne miasto, warte zwiedzenia. Tu warto wybrać się pod Pomnik Pokoju, tzw. Kopułę Bomby Atomowej. Miejscem zadumy i wyciszenia będzie Park Pokoju i mieszczące się w nim Muzeum Pokoju. Idealnym zwieńczeniem wizyty w Hiroszimie może być zwiedzanie Shukkei-en, czyli czarującego Ogrodu Miniaturowych Krajobrazów.

Na naszej stronie Zorientowani Travel Club, w kategorii Japonia wycieczk a znajdziesz wyjątkową ofertę wyjazdu do Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli masz w planach odwiedzenie Nippon, wybierz wyjazd z nami! Zobaczysz nie tylko Kioto, Osakę, Narę i Hiroszimę, ale również wiele innych miejsc, w których odnajdziesz prawdziwą Japonię. Zobacz, co zaplanowaliśmy tym razem i ruszaj z nami na podbój świata!

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje