Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Jak się przygotować do wycieczki na Kubę? Podpowiadamy!

Jak się przygotować do wycieczki na Kubę? Podpowiadamy!

09.03.2020
Artykuły

Kto w głębi duszy nie marzy o wakacjach na Karaibach? Magiczna wyspa, położona w archipelagu Wielkich Antyli, kusi swoimi urokami turystów z całego świata. A ponieważ każda wycieczka wymaga stosownego przygotowania, specjalnie dla osób wybierających się na Kubę opracowaliśmy mini poradnik. Sprawdź, co warto wiedzieć przed wyruszeniem na Wyspy Karaibskie.

Zacznij od karty turysty, czyli Tarjeta de Turista – bez niej ani rusz!

Każdy obywatel Polski planujący lot na Kubę, musi posiadać ważny paszport oraz kubańską wizę, czyli tak zwaną kartę turysty. Można ją nabyć osobiście w warszawskim konsulacie kubańskim, zamówić online lub w biurze podróży. Koszt wystawienia wizy to ok. 80-150 zł, a czas legalnego pobytu, do którego ten dokument upoważnia, wynosi 30 dni liczone od momentu przylotu. Aby wyrobić kartę turysty, trzeba posiadać ksero paszportu, bilet lotniczy oraz adres pierwszego meldunku na Kubie. Co ważne, paszport musi być ważny przez minimum pół roku od planowanego wylotu z Kuby.

Kolejną istotną kwestią jest ubezpieczenie. Jego brak może skutkować zabronieniem wjazdu na teren Kuby. Decydując się na zorganizowaną wyprawę z kategorii Kuba wycieczki z oferty Zorientowani Travel Club, nie trzeba się martwić o takie formalności. Ubezpieczenie jest zawarte w cenie. Zależy nam na tym, aby każdy wyjazd był świetnie zorganizowany, a jego uczestnicy nie musieli się o nic martwić.

Punkt trzeci, czyli waluta. Wiele osób pyta nas o to, czy na Kubę zabrać euro, a może dolary amerykańskie. Na tej gorącej wyspie obowiązują dwie waluty: CUC (1 CUC = 1 dolar) i CUP (1 CUC – 24 CUP). Jednak w większości polskich kantorów nie wymienimy na nie złotówek. Dlatego najkorzystniejszym wyjściem będzie zabranie ze sobą euro. Te można wymienić już na Kubie, na lotnisku albo w większych miejscowościach, zazwyczaj po oficjalnych kursach. Jeśli chodzi o dolary amerykańskie, sprawa się komplikuje. Każda transakcja (USD na CUC) jest objęta dodatkową prowizją w wysokości 10%.

Co jeszcze warto wiedzieć, szykując się do wycieczki na Kubę?

Na malowniczej karaibskiej wyspie możemy napotkać problemy z... ładowaniem telefonu. Chyba, że zabierzemy ze sobą przejściówkę (taką samą, jak do USA). Warto też upewnić się, że nasza ładowarka może przyjąć prąd o napięciu 110V.

Niektórych może zaskoczyć informacja o tym, że na Kubę warto zabrać ze sobą trochę drobiazgów. Takich, które w Polsce można nabyć za niewielkie pieniądze, a na Karaibach ciężko dostać. Kolorowe długopisy, lakiery do paznokci, małe słodycze, przyprawy, zapalniczki – takie upominki wiele znaczą dla Kubańczyków, którzy często nie mają do nich dostępu. Wręczanie małych prezentów przez turystów na Kubie jest swojego rodzaju tradycją, mile widzianą przez lokalnych mieszkańców.

W naszej ofercie czekają na Was wycieczki na Kubę – nawet kilkunastodniowe! Jeśli marzycie o niezapomnianej wyprawie na Karaiby, najlepiej zrobić to z nami. Szczegółowy program każdej wyprawy jest dostępny na naszej stronie. Zapraszamy do sprawdzenia, co ciekawego przygotowaliśmy tym razem. Kierunek: Kuba!

Zdjęcie

Komentarze

  • megasuplementy.pl 05.04.2021 08:07

    Bardzo przydatne informacje. Chciałem jechać na Kubę, ale przyszła pandemia i zmieniła wszystko

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje