Aktualności - Niezwykła eskapada do Wietnamu. Co warto zobaczyć?

Niezwykła eskapada do Wietnamu. Co warto zobaczyć?

23.04.2019
Artykuły

Jest coś niesamowitego w tych azjatyckich krajach, które przyciągają turystów z całego świata. Jednym z państw, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy podróży, także z Polski, jest Wietnam. Dla naszych rodaków najlepszymi porami roku na wyprawy w tę część świata są wiosna i jesień. Wiosna się już zaczęła, więc może warto wybrać się właśnie teraz do Wietnamu?

Dlaczego wiosna lub jesień? Bo wtedy właśnie jest tam najkorzystniejsza aura. Latem temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza, a dodatkowo życie utrudnia duża wilgotność – szczyt pory deszczowej przypada właśnie na sierpień. Z kolei zimą termometry pokazują około 10 stopni i ciągle pada deszcz. Więc jeżeli myślisz o wyprawie do Wietnamu - postaw na marzec kwiecień, ewentualnie listopad.

Jeszcze kilkanaście lat temu Polakom ten kraj kojarzył się głównie z wojną domową (1957 – 1975). Niemal wszyscy oglądali filmy o amerykańskiej interwencji podczas tego konfliktu, na przykład: „Pluton”, „Full Metal Jacket” czy „Good Morning, Vietnam”. To jednak już przeszłość. Teraz Wietnam kojarzy nam się najbardziej z atrakcjami turystycznymi, przyjaznymi ludźmi czy wspaniałym jedzeniem.

Eskapady do Wietnamu organizuje między innymi Zorientowani Travel Club. Klienci bardzo chwalą sobie wyprawy do tej części świata, są jednymi z bardziej obleganych. Podczas wypraw proponujemy zwiedzenie malowniczych zakątków tego kraju. Zobaczycie nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO - Ha Long, Hoi An, Sa Pa, ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznacie uroki Indochin - te mniej, a także te bardziej znane! 

Ho Chi Minh. Płaczący posąg Matki Boskiej

Zwiedzanie warto zacząć od Ho Chi Minh (dawny Sajgon), gdzie można zobaczyć między innymi:

  • Rzymsko-katolicką katedrę Notre Dame. To największa i najbardziej okazała świątynia w tym mieście. Materiały do jej budowy sprowadzono specjalnie z Paryża. Przed katedrą stoi posąg Matki Boskiej. W 2005 roku podobno po jej policzku spłynęła łza. Teraz turyści z całego świat przyjeżdżają by zobaczyć ten cud.
  • Pałac Zjednoczenia/Niepodległości. To miejsce, zbudowane w 1966 roku, gdzie w powietrzu czuć historię. Koniecznie trzeba je zobaczyć. Miłośników przyrody skusi dodatkowo piękny park, który otacza budowlę.
  • Poczta Główna. Jedna z najważniejszych atrakcji Ho Chi Dam, zbudowana w XIX wieku. To jeden z najstarszych budynków w mieście, który przypomina dawne czasy.
  • Nocne targowisko. Każda wizyta w tym miejscu może zaskoczyć oferowanymi niezwykłymi towarami.

Pałac Zjednoczenia

Tunele Cu Chi. Podziemne miasto z czasów wojny wietnamskiej

Kiedy już wyjedziecie poza dawny Sajgon to koniecznie musicie zobaczyć Cu Chi. Powstało tam w podziemiach prawdziwe miasto, w którym, w czasie wojny z USA, ukrywało się 18 tysięcy partyzantów. Znajdowały się tam między innymi: kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie. W Cu Chi koniecznie musicie też zjeść obiad w ekologicznym gospodarstwie, odwiedzić uprawy orzeszków ziemnych, ryżu i… grzybów.

Delta Mekongu słynąca plantacjami

 To jeden z najważniejszych rolniczych regionów świata, słynny z upraw palmy kokosowej, duriana i ryżu. Koniecznie wybierzcie się na wycieczkę na wyspę, położoną w delcie rzeki, gdzie obejrzycie plantację egzotycznych owoców, farmy kokosowe i spróbujecie lokalnych rarytasów. Możecie też się wybrać na wycieczkę rowerem lub rikszą i zjeść obiad w gospodarstwie agroturystycznym.

Mekong

Hoin An, czyli wietnamski Kazimierz Dolny

To jedno z najpiękniejszych miasteczek w tym kraju. Kiedyś był to strategiczny port handlowy, który stracił jednak na ważności, ale został ocalony przez Kazimierza Kwiatkowskiego. Polski architekt zobaczył w tym mieście nasz Kazimierz Dolny nad Wisłą i ocalił od zapomnienia. Warto zobaczyć wspaniale oświetloną latarniami starówkę, chińską świątynię i most japoński. Po zwiedzaniu możecie odpocząć na miejscowych plażach.

kuchnia

Hanoi. Kawa z jajkiem i bia hoi

Żeby poczuć prawdziwy klimat Hanoi musicie się wybrać na wyprawę rikszą. Zobaczycie 36 uliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miasta. Spróbujecie kawy z... jajkiem, a piwosze będą mieli okazję poznać smak ulubionego napoju chłodzącego męskiej części populacji miasta - bia hoi – żywego piwa made in Hanoi.  Poza tym koniecznie musicie zobaczyć: Van Mieu, czyli Świątynia Literatury - miejsce kultu Konfucjusza, katedrę świętego Józefa, Plac Ba Dinh, gdzie mieści się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Pospacerujecie także po parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzicie świątynie Ngoc Son stojącą na małej wyspie na jeziorze. Jeżeli wystarczy czasu wybierzcie się na rejs wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczycie tam piękne jaskinie, strome klify wapienne, a także… szkołę na wodzie. Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie. Znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ha Long

Sa Pa i wspaniałe wodospady

Słynie z terasów ryżowych oraz plemion górskich, mieszkających w okolicznych dolinach. Miłośnicy górskich widoków mogą wjechać kolejką na szczyt Fansipan – najwyższą górę Indochin. Koniecznie też zobaczcie Wodospad Miłości oraz Srebrny Wodospad oraz wybierzcie się na wycieczkę do urokliwej wioski – Ta Phin, zamieszkanej przez Czerwonych Dao. Tam zjecie posiłek przygotowany na bazie produktów prosto z ogródka.

Sa Pa

Jeżeli chcecie wybrać się do Wietnamu, zapoznajcie się z naszą ofertą. Ostrzegamy jednak - jeden wyjazd do tego kraju to za mało. Po odwiedzeniu tak wspaniałego miejsca, będziecie chcieli do niego wracać jeszcze i jeszcze...

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje