Aktualności - Gdzie w Polsce wybrać się na wakacje z dziećmi?

Gdzie w Polsce wybrać się na wakacje z dziećmi?

07.08.2018
Artykuły

Miejsc w kraju przyjaznych rodzinom z dziećmi jest wiele. W większości regionów w Polsce tworzone są nawet specjalne ośrodki, w których na najmłodszych czekają niesamowite atrakcje. Decydując się na wyjazd z pociechą, trzeba wcześniej zaplanować wszystkie niespodzianki, by później nie mieć problemu np. z kupnem biletu wstępu czy wolnym terminem. Sprawdź, gdzie wyjechać na wakacje, aby twój maluch był zadowolony.

Nie w góry, ale na Mazury

Na czele z pewnością znajdują się przepiękne i malownicze Mazury, które kuszą nie tylko liczbą jezior, ale także szeregiem rozrywek. Dzieciom spodoba się tutejszy Park Żubrów czy Park Dzikich Zwierząt, gdzie będą mogły podziwiać wilki, żubry, rysie czy puchacze w środowisku zbliżonym do ich naturalnego. Nie wolno pominąć również Muzeum Sprzętu Wojskowego, w którym nie tylko da się zobaczyć czołgi i inne pojazdy, ale także na nich przejechać. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich kusi liczbą rozmaitych atrakcji wodnych, wśród których największym powodzeniem cieszą się spływy kajakiem i łodzią. Co więcej, na Warmii i Mazurach można wybrać się też do wioski Indian, odwiedzić Park Etnograficzny czy wybrać się do Mazurolandii – parku atrakcji.

Polskie miasta

Dobrym pomysłem będzie zwiedzenie w wakacje polskich miast. Lato to czas, kiedy w aglomeracjach panuje mniejszy ruch, więc nie będzie problemu z dotarciem do wyznaczonych miejsc. Jakie miasto wybrać? Na pewno na liście powinien znaleźć się Kraków – poza Wawelem czy Kościołem Mariackim, w tym mieście można zobaczyć naprawdę wiele niesamowitych miejsc! Jednym z nich jest Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków - https://historyland.pl. Interesujące rozrywki znajdują się też w Poznaniu, gdzie poza koziołkami zobaczyć można m.in. piękne poznańskie zoo, Rogalowe Muzeum czy palmiarnię.

A może jednak w góry?

Najczęściej wybieraną lokalizacją w tej części Polski jest oczywiście Zakopane. Tras odpowiednich dla najmłodszych jest tutaj bardzo dużo, a dodatkowo co jakiś czas kursują też kolejki. Na Gubałówce znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna i park linowy, a dla fanów wodnych atrakcji działa aquapark w Zakopanem czy kompleks termalny w Bukowinie Tatrzańskiej. Jednak góry to nie tylko Tatry – coraz większym zainteresowaniem cieszą się też Bieszczady, które są również przyjazne rodzinom z dziećmi. Poza Parkiem Narodowym atrakcję stanowi również bieszczadzka ciuchcia, ciągnąca drewniane wagoniki. Będąc w okolicy, nie sposób nie odwiedzić bieszczadzkiego „morza”, czyli Jeziora Solińskiego i zagrody żubrów w Mucznem. Z kolei wzdłuż Osławy i Sanu turyści mogą natknąć się na liczne drewniane cerkwie, które w większości zaadaptowane zostały na kościoły katolickie.Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl