Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Dubai Frame - kolejna ikona Dubaju, otwarta

Dubai Frame - kolejna ikona Dubaju, otwarta

24.01.2018
Newsy

Mieszkańcy Dubaju orazz odwiedzający to miasto turyści otrzymali noworoczny prezent - budynek Dubai Frame. Budowla, która założeniu łączy w sobie przeszłość z teraźniejszością, stanie się prawdopodobnie kolejną ikoną Dubaju i nową dominantą w krajobrazie miasta. Przewiduje się, że nowa atrakcje przyciągnie około dwóch milionów gości rocznie.

Budowa Dubai Frame czyli „Berwaz Dubai” kosztowała 250 milionów AED. "Rama" składa się z dwóch przezroczystych szklanych wież o wysokości 150 metrów, połączonych u szczytu 93-metrowym mostem, z którego roztacza się fascynująca miejska panoramę. Z jednej strony Rama Dubaju obejmuje pejzaże i budynki znajdujące się przy ulicy Sheikh Zayed Road, odwołujące się do nowoczesnego charakteru Dubaju, natomiast z drugiej strony Berwaz można podziwiać widok na Deira, Umm Hurair i Karama, symbolizujące stary Dubaj.

Na parterze ulokowano interesującą  przestrzeń muzealną, w której przedstawiono historię rozwoju miasta oraz umieszczono wystawę prezentującą wszystko, co wiąże się z Dubajem. Zwiedzający wyruszają w swoistą podróż w czasie: projekcje, efekty mgielne, zapachy, ruch to wszystko sprawia, że wystawa porusza wyobraźnię i porywa zwiedzających w klimat dawnych czasów. Galeria Przeszłości Dubaju (Past Dubai Gallery) idealnie uosabia koncepcję projektu.  Za  pośrednictwem najnowszych technik prezentacji,  w tym obrazów w 3D, opowiedziana jest tu  historia rozwoju miasta, jego przeszłość, .

Następnie zwiedzający przechodzą na podniebny poziom Sky Deck, by przeżyć drugą część podróży i zapoznać się z teraźniejszością Dubaju. Na gości czekają z każdej strony niesamowite widoki Dubaju: stare miasto na północy i nowy Dubaj na południu. Dodatkowo przygotowano interaktywne aplikacje, np. ekrany uruchamiane w technologii rozszerzonej rzeczywistości, na których zwiedzający mogą wyszukiwać poszczególne budynki i obiekty, a także poznać ciekawostki czy obejrzeć budynki i obiekty w 3D. Najnowsze technologie przybliżają różne aspekty współczesnego Dubaju, takie jak architektura, gospodarka i infrastruktura

Kolejne doznania czekają na gości  na drugiej stronie półpiętra, gdzie można zwiedzić Galerię Przyszłości Dubaju (Future Dubai Gallery). Przedstawia ona Dubaj za 50 lat: wirtualna metropolia została zaprezentowana z użyciem interaktywnych projekcji i technologii wirtualnej rzeczywistości.

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje