Aktualności - Co przywieźć z wakacji na Kanarach?

Co przywieźć z wakacji na Kanarach?

29.11.2017
Artykuły

Wyspy Kanaryjskie to mieszanka wpływów wenezuelskich i kubańskich. Nie warto ograniczać swojego wyjazdu ,,na Kanary" tylko do odpoczynku na plaży, lepiej wypożyczyć samochód i zobaczyć więcej. Nie zapomnij zabrać z podróży kilku pamiątek!

Wyjazd na Kanary bardzo często kojarzymy, jako leniwy odpoczynek na plaży, albo przy basenie. Choć taka forma relaksu także jest wskazana, to grzechem byłoby pozostanie przez cały wyjazd tylko w obrębie hotelu. Wycieczka w tym miejscu jest obowiązkowa! Kanary bowiem, to coś znacznie więcej niż plażowanie. To zwiedzanie, poznawanie niezwykłej mieszanki kulturowej, a także kupowanie wyjątkowych pamiątek! Zastanawiasz się, co przywieźć ze sobą z takich wakacji? Podpowiadamy!

Oliwiny
To przepiękne minerały o soczystozielonym odcieniu, które występują w bazaltowych skałach. Nie da się ukryć, że to doskonały prezent, który można przywieźć każdej bliskiej kobiecie z dalekiej podróży. Z racji tego, że oliwiny są niezwykle popularne w tym rejonie, to stały się one jedną z najczęściej kupowanych pamiątek. Przy wyborze oliwinu należy pamiętać o tym, że bardzo często zdarzają się ich podróbki. Jak znaleźć zatem oryginalny minerał? Niestety, ale im większa cena, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrany oliwin jest prawdziwy. Te wyjątkowe żywe i soczyste oczka w odcieniu zieleni na Lanzarote pojawiają się na kolczykach, wisiorkach i bransoletkach, dlatego to tak chętnie kupowana pamiątka, która jest uwielbiana przez panie. Do tego można je zobaczyć także w naturze, co robi wyjątkowe wrażenie - takie oliwiny bez problemu można oglądać obok zielona jeziora w okolicach miejscowości El Golfo, ale nie wolno wywozić ich z wyspy.

Rękodzieło
Na Kanarach turyści znajdą także wyjątkowe rękodzieło. Warto przejść się po lokalnych targach w poszukiwaniu koronek, obrusów z haftowanymi motywami, a także wyrobów ceramicznych w rdzawoczerwonym odcieniu. Często kupowane są także tradycyjne noże kanaryjskie, które niegdyś stosowane były tylko przez mężczyzn.

Coś pysznego
Nie da się ukryć, że jedną z ulubionych pamiątek z podróży są smakołyki! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich turystów: Wyspy Kanaryjskie to raj dla miłośników wyjątkowych smaków! Z podróży tej warto przywieźć miód palmowy, dżemy, wyroby z migdałów oraz turron - każdy łasuch się zachwyci! Dla tych, którzy bardziej cenią sobie wytrawne smaki też się coś znajdzie - sosy mojo, czy sery. Taka pamiątka będzie wyjątkowa, bo po wakacjach przypomni nam smak lata i przywoła miłe wspomnienia.

Tańsze trunki, elektronika i perfumy
Dla wielu osób pamiątki z podróży są zbędne, chyba, że będą nimi rzeczy praktyczne, którymi na co dzień się otaczają. Na Wyspach Kanaryjskich o wiele tańsze są trunki, elektronika i perfumy, a to wszystko za sprawą znajdowania się Wysp Kanaryjskich poza unijną strefą VAT. Warto z tego skorzystać i kupić o wiele taniej, coś czego naprawdę potrzebujemy i co nam się zwyczajnie przyda.

Czarny piasek
Darmową pamiątką są wspomnienia, zdjęcia wykonane za pomocą aparatu, czy telefonu, a także przywieziony z podróży czarny piasek! Z jego wykorzystaniem możesz samodzielnie stworzyć ciekawą ozdobę, która będzie Ci przypominała o ostatnich wyjątkowych dniach.

Marzysz o wyjątkowych wakacjach, z których przywieziesz piękne pamiątki i wspomnienia, które ocieplą Ci każdy jesienny i zimowy poranek? W Biurze Podróży ITAKA dobierzemy Ci kierunki, które Cię uszczęśliwią!

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl