Aktualności - Sycylia - miejsca godne uwagi

Sycylia - miejsca godne uwagi

06.10.2017
Artykuły

Sycylia - największa wyspa na Morzu Śródziemnym - zachwyca swoim pięknem o każdej porze roku. Ma kształt trójkąta, otoczona jest przez Morze Tyrreńskie (od północy), Morze Jońskie (od wschodu), a także przez Cieśninę Sycylijską - od południowego zachodu. Od kontynentalnych Włoch Sycylię oddziela zaś Cieśnina Mesyńska. Jak widać, położenie tej wyspy jest niezwykłe, tak samo, jak wyjątkowe są sycylijskie miasta. Jakie warto poznać?

Jak Sycylia to Palermo

Na pewno Palermo znajdujące się na północy wyspy. Jak tam będziemy warto odwiedzić Piazza Bellini, gdzie znajdziemy wspaniałą architekturę. Są tam trzy kościoły, które musimy poznać: La Martorana, San Cataldi i San Caterina. Najbardziej zaś znanymi zabytkami tego miasta są katedra przy Corso Vittorio Emanuele i kościół San Giovanni degli Eremit. Katedra pochodzi z XII wieku, jej historia jest burzliwa, bo służyła już za bazylikę, meczet i dopiero później stała się miejscem, gdzie chrześcijanie mogli się modlić. Wspaniałe budynki to jednak nie wszystko, bo właściwie na każdym kroku spotkamy je w Palermo. Warto odwiedzić też Ogród Botaniczny przy via Lincoln, gdzie można poznać egzotyczne rośliny i drzewa z różnych zakątków świata.

Po spokój

Jeśli gwar miasta nam zmęczy, warto zmienić miejsce pobytu i odwiedzić małe rybackie miasteczko - Cefalu. Położone jest na wschód od Palermo, a swój wyjątkowy urok zawdzięcza - co oczywiste - plaży, ale też skałom, jakie otaczają miasto. Zdecydowanie musimy odwiedzić średniowieczną pralnię publiczną - Lavatio Medievale. W tym miejscu płynie podziemna rzeka Cefalino, a koryta do prania wykute są - a jakże - w skale.

Perełka

Warto też poznać Taorminę. Chociaż to piękne miasto, to także elitarny kurort, gdzie występuje bardzo duży ruch turystyczny. Na pewno nie będzie pomagał w zwiedzaniu miasta, a tym bardziej w spokojnym wypoczynku. To jednak tak ciekawe miejsce, że na pewno powinniśmy tu przyjechać choćby “na chwilę” i przekonać się, dlaczego miejscowi (i nie tylko) mówią, że to “perełka Sycylii”. Położenie miasta jest niezwykłe, na szczycie wzgórza nad samym morzem.

Prawdziwa Sycylia

A jak znudzą nam się sycylijskie zabytki (choć wydaje się to niemożliwe), to warto pojechać do Ragusy, czyli typowo sycylijskiego miasta. Pospacerować bez pośpiechu, podpatrzeć jak ludzie tam żyją, bez obecności innych turystów.

Sycylię poleca także biuro podróży Dreamtours.pl jako miejsce na rewelacyjne, wyjątkowe wakacje. Jak wspominaliśmy we wstępie, warto tu przyjechać przez cały rok: latem, by plażować, na wiosnę i jesień, by zwiedzać, a w okresie zimowym, ażeby odpocząć trochę od naszej polskiej zimy.

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl