Aktualności - Wspaniałości świata ukryte pod wodą

Wspaniałości świata ukryte pod wodą

09.07.2017
Artykuły

Lubicie nurkować? Wszystkie atrakcje związane z wodą wywołują u was dreszczyk emocji? Nie wyobrażacie sobie wakacji bez możliwości wskoczenia do morza bądź oceanu? W związku z tym te podwodne atrakcje są dla was!

Podwodne muzeum

Ogrodniczka, Płonący Człowiek, Zaginiony Korespondent, Kolekcjoner Snów niewzruszenie spoczywają na dnie Morza Karaibskiego. To nie ofiary katastrofy statku tylko eksponaty w podwodnym muzeum zlokalizowanym w wodach nieopodal Cancun w Meksyku. Na dnie morza znajduje się 400 rzeźb naturalnych wymiarów. Rzeźby wykonane zostały z materiałów ekologicznych, które pozwalają na osadzanie się koralowców. Z biegiem czasu cała konstrukcja pokryje się algami oraz żyjątkami zmieniając swoje oblicze. Rzeźby można podziwiać z perspektywy nurka bądź z łodzi o szklanym dnie.

Podwodna jaskinia

Great Blue Hole to olbrzymia podwodna jaskinia widziana z kosmosu. Znajduje się niedaleko Belize i kusi nurków swoimi niezwykłościami. Otoczona jest pierścieniem z rafy koralowej. Ma ok. 120 m głębokości i rozciąga się na szerokości 300 m. Po wskoczeniu w tę otchłań można odnaleźć dużą salę z stalaktytami oraz przeżyć bliskie spotkanie z barakudami oraz rekinami.

Podwodna poczta

Męczą was kolejki na tradycyjnej poczcie? Jest na to rozwiązanie. W rezerwacje morskim Hideaway Island u wybrzeży jednej z wysp Republiki Vanuatu (Oceania) znajduje się podwodna poczta. Wystarczy zanurkować na głębokość 3 metrów i wrzucić do skrzynki specjalną wodoodporną pocztówkę. Co ważne w urzędzie regularnie dyżuruje obsługa. Przy odrobinie szczęścia może uda się wysłać list w butelce.
zdj. http://hideaway.com.vu/

Podwodna restauracja

Doskonałych okoliczności do podziwiania podwodnego świata dostarcza restauracja Ithaa Undersea umiejscowiona na wyspie Conrad Maldives. Wszystko za sprawą tego, że lokal położony został na głębokości 5 metrów. Szklane ściany zapewniają wymarzone warunki obserwacyjne, aby podczas posiłku wpatrywać się w przepływające nad głowami ryby. Restauracja może pomieścić naraz 14 smakoszy kuchni fusion. Aby móc pozwolić sobie na taki luksus stolik należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż lokal otwarty jest tylko przez godzinę każdego dnia.

Podwodne akwarium

Bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników podziwiania morskiego życia. Shanghai Ocean Aquarium to olbrzymie akwarium znajdujące się w Szanghaju. Jego największą atrakcją jest pokaźnej długości tunel, gdzie można podziwiać jaskinię pełną wodorostów, ośmiornice, rafy koralowe i rekiny.
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl